Skocz do zawartości
Jelen

Pierwsze Polskie 4Ghz? :D

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Nie tak dawno opisywałem moje zmagania z P4 1.8 :D ,no i skończyło sie na tym że mój IS7 padł i wszystko ucichło. Tak więc mam dobre wieści :D mój IS7 wrócił z serwisu z nowymi mosfetami i ma sie zdrów. Do tej pory miałem max 3.6ghz. No ale założyłem moje FC i po paru problemach (przeciekach ,grzaniach układu itp... wkurzających drobnostkach) wykalibrowałem jako tako układ i zaczołem kręcić :D. Doszedłem do 3876mhz ale to nie koniec po instalacji programu clockgen i hardcorowych duszeniach temperatury przy 1.85V :) udało mi sie dobić clockgenem do wymażonych 4014mhz :D taa jest to procesor podkręcony o 2214mhz :D. Z tego co do tej pory wiem jest to rekord świata z tego procesora :D. Zamieszczam screen :

 

Dołączona grafika

 

Niestety zegar nie jest stabilny no ale windows jako tako chodził ;). Stabilne w 3dmarku mam 3.75Ghz http://service.futuremark.com/compare?2k1=7485248 . Ale to jest wynik jeszcze do poprawienia i myśle że spokojnie więcej pociągne ,rekalibrując jeszcze układ FC ,no ale jeszcze nie z tą kartą :) (nie pytajcie czemu takisłaby wynik wsyztsko jest na stock ustawieniach ,chodziło mi tylko o to czy proc na tej czestoltliowsci zaliczy 3dmarka). Teraz mam pytanie czy któryś z szanownych forumowiczów ma/miał 4Ghz?? lub widział? ,z tego co wiem do tej pory największe zegary miał Lancer no ale 4ghz od niego nie widziałem. Czy jest to piersze polskie 4Ghz? i najszybszy w mhz procesor w polsce?? Mi sie wydaje że tak :D .Jak coś to tu macie link do dyskusji na xs : http://www.xtremesystems.org/forums/showth...&threadid=27352

 

Tak statystycznie (ale tylko statystycznie) pokonałem panów z THG których tak żeście bronili ,gdy ja i berkut (i jeszcze baru innych) traktowaliśmy ich z przymróżeniem oka. oni mają ~5250-3400=1850mhz a ja mam ~4000-1800=2200mhz. No ale to tylko wyniki statystyczne niestety ogólnie są cały czas przedemną . Ale ja jestem overclockerem niefarbycznym bez sponosra :D (tylko 16lat)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jelen - gratulacje

2. Proszę o niezbaczanie z tematu. Kilka wypowiedzi z nim nie związanych usuwam, czy raczej usunę, jak forum przestanie się ślimaczyć.

 

BTW Jelen, nie wolałbyś, żeby ten post był w dziale "ekstremalne podkręcanie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jelen - gratulacje

2. Proszę o niezbaczanie z tematu. Kilka wypowiedzi z nim nie związanych usuwam, czy raczej usunę, jak forum przestanie się ślimaczyć.

 

BTW Jelen, nie wolałbyś, żeby ten post był w dziale "ekstremalne podkręcanie"?

ok możesz wrzucić to extremale podkręcanie! nie ma sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Jelen. Oby tak dalej. Zrob tylko sobie zapas takich P4, bo kto wie co sie moze przytrasic (puk puk puk w niemalowane).

wiesz na codzien sobie pracuje na 3600mhz na 1.65V w idle przy ~ -11C a w load ~5C więc raczej nie powinno być źle ;). a SNDS chyba minoł z steepingami C1 w góre!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne osiągnięcie, byle jeszcze stabilność udało się utrzymać. Jak mi się zdaje to jesteś jedyny w Polsce z 4 GHz. Choć gdybys osiągnął większe FSB.... :D Co na to Berkut? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaga, wynik zaje... sprobuj to jakos "ustabilizowac" :D

brakuje mi zasilacza lepszego ten proc wydziela 222W :o i proc musiał by mieć w load jakieś -40C. Na moim układzie prawie nie możliwe. W wakacje bede robił Fc rev.2 może bedzie 4Ghz stable :P. NA tym co mam myśle ze 3.8Ghz spoko bede miał stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik piekny ale jak głosno chodzi ci komp ? :D pewnie jak traktor. czym go chłodzisz? woda :?:

kolega chyba nie czytał dokłądnie

 

rekalibrując jeszcze układ FC

brakuje mi zasilacza lepszego ten proc wydziela 222W :o i proc musiał by mieć w load jakieś -40C. Na moim układzie prawie nie możliwe. W wakacje bede robił Fc rev.2 może bedzie 4Ghz stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzanie cudakow zza granicy jest dla mnie za drogie i nieoplacalne. Sam nie mam zbytnich mozliwosci wiec skonczy zapewne sie na FC by Berkut ;)

W Bialymstoku sa inne osoby zajmujace sie fc (niestety nie moj rejon :lol: ) Wiec po co z Warszawy fc, lepiej sobie popatrzec jak powstaje :P. OT takie male zauwazenie

 

Jelen, gratulacje, przy takim obciazeniu ze ci uklad spox dziala, to musi byc jednak dobrze zrobiony :D Zycze dalszych sukcesow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...