Skocz do zawartości
piotrek149

help !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zainstalować lunuxa. Mam do dyspozycji:

Mandrake 9.1, Red Hat 9.0 i Aurox 9.1. Moje pytanie brzmi: którego linuxa zainstalować, żeby sieć wlan dzialala? Dodam, ze na cd do karty są stery do red Hata 7.3. Starowniki ma nazwę: rtl8180_rh73.o

Prosze o porade który z w/w systemów zainstalować, żeby byl necik przez wlan i prosze również o dokladny opis jak skonfigurowac linuxa, żeby wlan dzialal. Do konfiguracji w windowsie używam: adres IP, MAska podsieci, brama, dsn 1 i 2

 

Dzięki za odpowiedzi

 

update: mysle, ze z kazdym zadziala, ale ktorego najlatwiej jest skonfigurowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Zmień topic, przeczytaj regulamin.

2) Jeśli chodzi o linuksa to 2.4.24 lub 2.6.1

Jeśli chodzi ci o dystrybucje to wszystkie z w/w można potłuc o kant wiadomo czego.

3) Najnowsze sterowniki powinny być do pobrania na stronie producenta, poszukaj. Możliwe także, że obsługa jest już zaimplementowana w nowych jajkach.

4) Chyba dns ;] Ogólnie co do tych ustawień to system nie ma nic do rzeczy, niezależnie z jakiego korzystasz to i tak zwykle te parametry będziesz musiał ustawiać.

5) Wg. mnie żadnego z w/w, mają za dużo 'udogodnień'.

 

Tak btw: przejrzyj linki przyklejone w tym dziale. Dużo pomocnych rzeczy znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...