Skocz do zawartości
Hubert

PIractwo RULEZZZZZZZ


Rekomendowane odpowiedzi

 

Według prawa jest to mniejsze zło, bo często dostaje się tylko karę grzywny w wysokości 50zł. I tyle, z powodu małej szkodliwości społecznej takiego czynu.

 

I to jest problem polskiego prawa !

Ale nie zmienia to faktu ze jestes zlodziejem ! a raczej kradziejem !

Już widze jak byś się cieszył jak by cię złapali. :lol:

Nie jestem złodziejem, bo niczego nie ukradłem, w przeciwieństwie do ciebie. Masz od kogo się uczyć kradziejstwa. Stolyca=złodziejstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No popatrzcie przemądrzały moderator się znalazł. Widze tu solidarność warszawską.

Ba :) mafia normalnie...

no to na krakooff!!!!!!!!!!!!11 :P

 

qrde, xon-zamknij ten topik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polska niema mafia to sa drechy

:) syscy f 022Wwa sie trzymamy razem i jestesmy wielka mafia przeciwko biednemu nowemu 19 letniemu uzytkowikowi :)

Co wy tu jakąś intifade prowadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze piractwo to jedyny sposob na posiadanie gier, cd z muza, progsow, bo tylko idiota bedzie kupowal orginalna windoze, ja nie widze sensu wywalanie pare setek kasy na jakis badziew w postaci np. windozy xp, wole kupic plyte za 1,69 i nagrac heh nie widze innego sposobu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dziwne poglądy i nic nie przyjmuje do wiadomości, to rzeczywiście trudno z tobą gadać.

Ja mam dziwne poglady ? to ja udaje ze kopiowanie to nie kradziesz ?

Dziwne ! No ale moze u Was w krakowie jest inaczej poprostu ! (...)

U mnie w Krakowie jest kulturka, a giełda komputerowa to wre w każdy weekend. Na niej ludzie wymieniają się kopiami softu, nie kradną go.

To powiedz dlaczego, jak tylko pojawia sie policaje, to co ludzoie spie***a jak poparzeni ????????/

Jak to nic nie legalnego, nie kradziejstwo ?

Jestes albo bardzo mlody i niedouczony, albo niedorozwiniety, kolezko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze piractwo to jedyny sposob na posiadanie gier, cd z muza, progsow, bo tylko idiota bedzie kupowal orginalna windoze, ja nie widze sensu wywalanie pare setek kasy na jakis badziew w postaci np. windozy xp, wole kupic plyte za 1,69 i nagrac heh nie widze innego sposobu :)

Zdrowe :D podejście domowego usera lejącego na umowy licencyjne. Ale w firmie/pracy/projektach komercyjnych trzeba mieć licencje na soft. Ostatnio znajomi na studiach masowo kupowali z wyprzedaży oryginały winnt4.0 i visual c++ żeby mieć podstawkę pod realizację projektów na umowę zlecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja mam nieciekawe doswiadczenia z piractwem... W kwietniu mialem policyjny nalot na chate i konfiskate sprzetu. Sprawa okazala sie fatalnym nieporozumieniem wiec sprzet zostal mi zwrocony po (sic!) 2 miesiacach. Jak bylem jeszcze mlody i gupi sprzedalem moja aktywke POP-a (nie wyrejestrowalem jej :-( ), a ten nr zawedrowal na okladki plyt z gieldy.... Nikomu nie zycze, aby do niego zapukala rano Policja, nie macie pojecia, jakiego dola mozna zlapac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga soft Microsoftu, Adobe'a czy Macromedii jest dla przecietnego uzytkownika niedostepny :( Czemu nie mozna kupic np. starego Photoshopa 4.0 czy Office'a 97 za male pieniadze?? Jakbym mial mozliwosc to bym kupil. A w tej sytuacji stoje przed wyborem:

- kiepski darmowy zamiennik (typu GIMP lub OpenOffice albo 3D flash Animator)

- wersja 30-dniowa

- ukrasc (kupic pirata).

 

Troche lepiej jest z systemami operacyjnymi, bo OEM-y Microsoftu nie sa tanie, ale mozna zniesc (ja ciagle uzywam W95, bo to orginal) ceny. Mamy do wyboru Linuksa (ale na tym nie pograsz, no i softu niewiele) albo np. BEosa (fajny, ale softu jeszcze mniej).

 

A co do gier... Czesto mozna kupic pelna wersje za 20-30 zyli, albo dostac z gazeta. Nie mozna przebierac, ale to zdrowa tendencja (ostanio kupilem HOM&M3).

 

Poza tym pamietajcie, ze kupujac piraty okradacie przede wszystkim producenta, panstwo (nie placicie podatku). A programiste maja w [gluteus maximus] zarowno firmy, rzady i uzytkownicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto rejestruje pop'a ? 

Pozatym to wspolczuje :) 

Niezly zbieg okolicznosci :) hehe

Taaaa, tymbardziej, ze ci sami piraci stali, stoja i beda stac na gieldzie :(

 

A w regulaminie jest napisane, ze pop-a trzeba zarejestrowac w ciagu 30 dni, bo w przeciwnym wypadku wylacza (nie wiem czy na prawde, czy tylko strasza). Rejestracja jest dobrowolna w SimPlusie, a w tak-taku nie mam pojecia, bo nigdy nie mialem i nie zamierzam miec.

 

A wiec PIRACTWO SUXXXXXXXXXXX

CENY ORYGINALOW SUXXXXXXXXXX

WSZYSTKO SUXXXXXXXXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, tymbardziej, ze ci sami piraci stali, stoja i beda stac na gieldzie :(

 

A w regulaminie jest napisane, ze pop-a  trzeba zarejestrowac w ciagu 30 dni, bo w przeciwnym wypadku wylacza (nie wiem czy na prawde, czy tylko strasza). 

Pisac jedno robic drugie !

Nic nie trzeba rejestrowac ! MAm popa od kilku miechow i nic mi nie zablokowali :)

Mam tez abonamencik ale rachuneczek przyszedl nieladny i szkoda mi kasy zeby placic wiec olalem :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za problem kupic office 97 idziesz na gielde i kupujesz orginal uzywany czesto sa do kupienia ! A w necie pewnie tez cos jeszcze jest ! 

A poza tym okradac zdzieraczy to sama radosc :P

Fakt, o uzywkach nie pomyslalem...

Wielkie korporacje ogolnie sraja na domowych userow i vice-versa. Popieram wybieranie wersji oryginalnych (nawet kiepskich darmowek) przec cos, co jest rzadkie w dzisiejszych czasach: szacunek dla programisty i jego ciezkiej pracy (wiem cos o tym). Napisanie gupiego kalkulatora w JAVIE to jest kawalek pracy, a o wiekszym pakiecie to nawet nie mysle...

 

A dlaczego w latach 80-tych byly co rusz nowe wersje dos-a?? Gates sam programowal, zalezalo mu na uznaniu, kasie i wladzy. Osiagnal to i nie daje szans innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze inni nie daja sobie szansy ?

Zobacz jakie maja ogromne mozliwosci !

Zbuntowanych userow produktow M$

Ogromny rynek ! Przeciez prawie kazdy ma komputer (pomijajac "eteropczykow") Nic tylko napisac jakiegos osa z prawdziwego zdazenia ! do tego jakis soft ! Zrobic latwa obsluge i sukces pierwsza kalsa !

Co za problem tylko trzeba chciec !

Ale za darmo to sie nikomu robic niechce ! I kolo sie zamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze inni nie daja sobie szansy ? 

Zobacz jakie maja ogromne mozliwosci ! 

Zbuntowanych userow produktow M$

Ogromny rynek ! Przeciez prawie kazdy ma komputer (pomijajac "eteropczykow") Nic tylko napisac jakiegos osa z prawdziwego zdazenia ! do tego jakis soft ! Zrobic latwa obsluge i sukces pierwsza kalsa ! 

Co za problem tylko trzeba chciec ! 

Ale za darmo to sie nikomu robic niechce ! I kolo sie zamyka

Niestety to nie jest takie proste - sa pewne standardy, np. w domu korzystam ze StarOffice'a, ale jakbym chcial komus wyslac ten plik? Kupa, z moich znajopmych wszyscy maja tylko produkty MS. I tu jest kupa!!

 

A tak na marginesie, czy wiesz czemu firma Billa Gatesa nazywa sie MalyMiekki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest takie proste - sa pewne standardy, np. w domu korzystam ze StarOffice'a, ale jakbym chcial komus wyslac ten plik? Kupa, z moich znajopmych wszyscy maja tylko produkty MS. I tu jest kupa!!

Jak ciagle marudzenie jest proste to proste tez jest napisac osa i ujednolicic standardy :P

 

A tak na marginesie, czy wiesz czemu firma Billa Gatesa nazywa sie MalyMiekki

Nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z piractwem można rozpatrywać od tej strony: jest kupa softu który jest porównywalny z płatnym tylko go nie znamy

Swoja droga soft Microsoftu, Adobe'a czy Macromedii jest dla przecietnego uzytkownika niedostepny  Czemu nie mozna kupic np. starego Photoshopa 4.0 czy Office'a 97 za male pieniadze?? Jakbym mial mozliwosc to bym kupil. A w tej sytuacji stoje przed wyborem: 

- kiepski darmowy zamiennik (typu GIMP lub OpenOffice albo 3D flash Animator) 

- wersja 30-dniowa 

- ukrasc (kupic pirata).

- MS office? proszę bardzo - ja używam strar office 5.2, jest za free a uważam że kupa funkcji jest o wiele lepiej przmyślana,

- photoshop? - robię w grafice i do moich potrzeb wystarcza picture publisher 8,

- windę można kupić, bez przesady

- autocad lt? - ->intellicad 2002

- 3d studio - udało mi się zdobyć w legalny sposób (nie napiszę) ale jak by nie to bym kupił :oops:

- antywirus - AVG, grisoft

- corel 8 - 190zł

itd.

używanie lewego softu to kradzież. Kradłem, Ale zarobiłem na legal i co się dało to kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...