Skocz do zawartości
Carno

15 LCD czy bardzo dobry 17 CRT ??

Rekomendowane odpowiedzi

PC WORLD KOMPUTER "...piętnastki LCD są nadal wyraźnie droższe od 17-calowych CRT. Najtańsze LCD będzie bezwzględnie gorsze od jednego z lepszych modeli CRT 17"

Czy warto więc zawracać sobie głowę tymi LCD?

dla mnie plusem jedynie jest to że wzrok tak się nie męczy i mało miejsca zajmują, natomiast jeśli chodzi o jakość to podobno nasycenie kolorów (wogóle jakość obrazu) jest gorzej wyświetlana jak na monitorach CRT, oczywiście tych z wyższej półki np. 17" Iiyama Vision Master Pro (HM704UTC)

Więc teraz nie wiem czy jednak warto dołożyć do interesu i postawić na LCD :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, teraz to znów ja mam dylemat :x

bo właśnie wpadłem na PHILIPS 19" 109B50

no więc chyba nie ma co się rozwodzić, nie dość że tańszy od LCD 15" to jak by nie było różnica w wielkości ekranu znaczna :wink:

Do tego ten model Philips'a to nowość i jak patrze to całkiem niezłe paramety jak za tą cene (Max roz.: 1920 x 1440, zalecana: 1280 x 1024 @ 85 Hz, Plamka 0.25, TCO'03)

Co o tym sądzicie?

 

linki PHILIPS 19" 109B50:

www.ab.pl

www.infopc.pl

www.computeruniverse.net

pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo grasz? Jeśli tak, kup 19 CRT. Wrażenia będą 3x lepsze niż na nawet najlepszym LCD 15. Ja nie tak dawno kupiłem monitor z podpisu. Zdaję sobie sprawę że to nie high-end, ale nawet jakbym miał więcej kasy to nie pchałbym się w 15' LCD. Może zastanowiłbym się gdybym miał do wyboru 17 LCD, no ale to już nie ta półka cenowa. I w końcu to Ty kupujesz, a nie ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się nad tym odświeżaniem ekranu bo już sam nie wiem czy te z wysokimi częstotliwościami da się wykożystać i czy to aż takie istotne?

Ten nowy PHILIPS 19" 109B50 ma odświeżania:

100 Hz (800 x 600)

85 Hz (1024 x 768)

85 Hz (1280 x 1024)

75 Hz (1600 x 1200)

w stosunku do ceny wygląda na to że to dobry produkt, płaski kineskop Real Flat Philipsa, norma TCO 03... cena: 990 PLN

tylko jeszcze nie wiadomo jak z jakością obrazu

 

Następny nad którym się zastanawiam to NEC 19" FE991 Super Bright

145 Hz (800 x 600)

115 Hz (1024 x 768)

85 Hz (1280 x 1024)

75 Hz (1600 x 1200)

słyszałem że jakość obrazu krystaliczna, kineskop SuperBright Diamondtron NF, norma TCO 99... cena: 1219 PLN

 

Ostatni to ten 17" Iiyama Vision Master Pro (HM704UTC) Silver Blue

150 Hz (800 x 600)

120 Hz (1024 x 768)

90 Hz (1280 x 1024)

75 Hz (1600 x 1200)

ma największe częstotliwości odświeżania, posiada system HighBrightness który zwiększa jasność obrazu, coś jak telewizor (dobre do oglądania filmów), kineskop FD Diamondtron, norma TCO 95... cena: 969 PLN

 

Pierwszy może nie zalicza sie do tej konkurencji ale za taką cene no i norma bezpieczeństwa najnowsza, natomiast Nec i Iiyama to najlepsze monitory jeśli chodzi o cenę i parametry które oferują (jakość obrazu cool :) ) Teraz pozostaje mi tylko który wybrać :roll:

Ma ktoś może któreś cacko z wymienionych powyżej i czy są może inne godne uwagi (cena max do 1300 zł bo tyle kosztuje najtańszy LCD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze powyzej 75 - 85 Hz to juz nie widac roznicy w odswiezaniu?

 

Wiec to chyba juz nie ma znaczenia czy bedziesz mial 100 czy 140 w 800x600. Takie moje zdanie - a ten philips spoko, jak bede mial za co tez pewnie cos takiego sobie sprawie :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo grasz? Jeśli tak, kup 19 CRT. Wrażenia będą 3x lepsze niż na nawet najlepszym LCD 15. Ja nie tak dawno kupiłem monitor z podpisu. Zdaję sobie sprawę że to nie high-end, ale nawet jakbym miał więcej kasy to nie pchałbym się w 15' LCD. Może zastanowiłbym się gdybym miał do wyboru 17 LCD, no ale to już nie ta półka cenowa. I w końcu to Ty kupujesz, a nie ja...

Przesadzasz z tym 3 razy - mam aktualnie 2 monitory CRT na stanie (15" Sony i 17 Samsung 700IFT) a siedze na 17" LCD Hyundai Q17 :)

Jakbys zobaczyl jak chodza na nim gierki to zmienilbys zdanie, a swoj 19" CRT przerobilbys na suszarke do skarpet ,bo przy takich gabarytach i wydzielaniu energii cieplnej, jaka ma, to nadaje sie idealnie do tego :)

Co do 15" to widzialem Iiyame PLE381S w akcji i ten monitor jest po prostu swietny do wszystkiego - poza tym 15" LCD to nie 15" CRT.

Kiedy kupywalem LCD obok byl LG 15" i w 3Dmarku niezle wymiatal - myslalem ze bedzie tragedia - smuzenie i inne takie :)

Co do problemu to bardziej chodzi o rozmiar ekranu jak mniemam i cene :)

No coz ja mialem poczatkowo kupic 15", ale kosztowal 1699zl a jako ze Hyundai byl za 2130 zl i mialem w tym zlacze DVI,USB oraz pelny zestaw kabli wraz z kablem DVI, to wybor stal sie oczywisty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze powyzej 75 - 85 Hz to juz nie widac roznicy w odswiezaniu? 

 

Wiec to chyba juz nie ma znaczenia czy bedziesz mial 100 czy 140 w 800x600. Takie moje zdanie - a ten philips spoko, jak bede mial za co tez pewnie cos takiego sobie sprawie

No właśnie, jako minimum należy traktować częstotliwość 72 Hz. Poniżej tej wartości długotrwałe patrzenie na monitor staje się męczące, nawet jeśli oko nie rejestruje bezpośrednio migotania obrazu to i tak psuje wzrok.

Więc za komfortową pracę uznaje się te 85 Hz, oczywiście jeśli monitor pozwala to mile widziane jest te 100 Hz :wink:

 

19' za tą cene nieżle wygląda, ale ma slabe odśwjeżania w 800 x 600 tylko 100Hz

Gdzieś przeczytałem że powyżej pewnej granicy odświeżanie jest również niezdrowe dla oczu i lepiej też jest gdy monitor nie pracuje na pełnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limerro - przesadzasz, nie przesadzasz... nie zrozumiałeś mnie chyba. Ja mówię, że dla mnie przy graniu liczy się wielkość ekranu i to zapewnia CRT przy cenie w miarę do przełknięcia. Nie chodzi mi o to, że coś jest nie tak z wyświetlaniem przy grze na LCD.

Ja dużo bardziej 'czuję' grę na większym ekranie. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEśli masz miejsce to ja bym brał bardzo dobrą 17 CRT(http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2613 a jeśli nie masz miejsca to brałbym 15LCD(noevo,Iiyama,NEC( chociaż tutaj 15 sa prawie tak samo drogie jak 17 różnica okolo100zl :D))

 

wg mnie 19 to juz straszny kloc.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEśli masz miejsce to ja bym brał bardzo dobrą 17 CRT(http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2613 a jeśli nie masz miejsca to brałbym 15LCD(noevo,Iiyama,NEC( chociaż tutaj 15 sa prawie tak samo drogie jak 17 różnica okolo100zl :D))

 

wg mnie 19 to juz straszny kloc.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limerro - przesadzasz, nie przesadzasz... nie zrozumiałeś mnie chyba. Ja mówię, że dla mnie przy graniu liczy się wielkość ekranu i to zapewnia CRT przy cenie w miarę do przełknięcia. Nie chodzi mi o to, że coś jest nie tak z wyświetlaniem przy grze na LCD.  

Ja dużo bardziej 'czuję' grę na większym ekranie. I tyle.

z tym to fakt :) rozmiar ekranu rzecz wazna i przyznac musze ze 15 LCD to jednak troszke bylby dla mnie za maly do komfortowego ogladania filmow, no ale zalezy co kto lubi :)

17 CRT bedzie najbardziej optymalnym wyborem, bo 19 to juz niezle bydlatko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 19CRT główny problem polega na ich rozmiarze, no i jeszcze ten ciężar.

 

Co do hz to oczywiście najlepiej się pracuje w 100hz i ja nie wime jak można nie widzieć różżnicy w 85, a przy 100. Ja się już tak do 100 przyzwyczaiłem, że nie moge poniżej jej schodzić bo odrazu czuje po gałach. Weźcie kamere, czy aparat z lcd i zoabczycie jaka różnica w miganiu obrazu :lol:.

Pierwsze słyszę, żeby zbyt duże ustawienie hz wpływało negatywnie na wzrok. Na monitor owszem, skraca się żywotność kineskopu.

 

Jeśłi miałbym brać LCD to coś na MVA albo PVA ale co to nie wiem. Mam właśnie problem (temat na tweak). No a porządne CRT to w tej chwili tylko NEC albo Mitsubishi. Iiyama też wchodzi w rachube jednak są one nie powtarzalne i cześto można trafić na poprstu beznadziejjny model (problem geometrii...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...