Skocz do zawartości
noe9

AMD Opteron 140 vs ATHLON64 FX-51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow... chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was ma moze informacje na temat procesora Opteron 140 (lub tez 240).

Zastanawiam sie wlasnie na przesiadka na w/w platforme poczatkowo bylem bardzo napalony na FX-51 jednak jednak moj zapal ostro ostudzila cena tego procka przekraczjaca mocno 4000zl natomiast cena opterona 140 oscyluje w granicach 1100 zla co jest juz dlavmnie ewetualnie do przelkniecia. Z tego co mi wiadomo to technicznie procesory roznia sie wylacznie czestotliwoscia poniewaz opteron pracuje przy zegarze 1400mhz a fx-51 przy 2200mhz... zastanawiam sie tez nad konfiguracja 2x opteron 240 czyli defakto to samo co 140 tylko do konfiguracji dwu-procesorowej... w obydwu przypadkach myslalem nad postawieniem tego na plycie MSI na chipsecie Via... i tu zaczynaja sie schody... palnowalem zakup w/w opterona badz tez ewetualnie dwoch i kreceniu ich na WC do 2200... problem w tym czy mozna? jak dobrze sie te procki kreca... czy wogole sie kreca? i najwazniejsze... fx-51 maja odblokowany mnoznik... czy opterony takze? bo myslaem o kreceniu mnoznikem... bo raczej fsb odpada... bo chipset via sie konczy gdzies przy 220mhz...(milosnikow amd przepraszam za to fsb bo wiem ze w przypadku athlonow 64 cos takiego w praktyce nie istnieje ;)) i jescze jedno pytanie czy plyta MSI pod dwa procki ma jakiekolwiek mozliwosci krecenia? czy pozwala na zmiane mnoznika jezeli wogole jest odblokowany?... prosze o odpowiedz najlepiej ludzi ktorzy widzieli cos takiego na oczy... ale kazda sugestia mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugeruje ze masz naprawdę przyjemny dylemacik :-D

 

napisz co chcesz na tym robić. moze nie potrzebne ci dwa procki?

moze wystarczy jeden a64/3200+ +ekhm, PROMETEIA :-) or smth :-) i go @ @ @ @ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opteron jest dosc stary ,wiec z takim kreceniem moze ci nie wyjsc - wkoncu chcesz podbic zegar o 50%

przy dwoch Opteronach to na zasilacz wydasz majatek (pewnie tyle co na Opterona :D ) - to zabawa dla firm a nie odbiorcow indywidualnych z ograniczonym budzetem

 

lepiej tak jak radzi forest wez A64 ,moze 3000+ (1100pln) ,plyte Epoxa lub Solteka (Abit drogi) i na WC powinienes do 2400-2500MHz dojsc (choc to zalezy od egzemplaza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poczekal , w koncu podstawka ma zostac wycofana , poczekiaj pozniej zamieniaj , ja bym tak zrobil , przeciez te proce sa produkowane w technologi 0,13 poczekaj na stepping lepszy i proce w technologi 0,09 , wg mnie lepsze wyjscie , bo i overclocking wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano Faktycznie zapomniałem o zasilaczu... przy czymś takim to nawet Antec Tru 550 by wymiękł :( a ja mam chiefteca 360W :( i wymięka przy Antku @ 2500mhz ... może macie racje z tym czekaniem bo wtedy nie trzebabedzie pamięci buforowanych... natomiast kwestia dwóch opteronów... cóż chodzi o wygode... bo jak narazie nie można uświadczyć HyperThreadingu u AMD... więc pozostają fizyczne dwa procki... problem w tym że gdy przyjdzie podstawka socek 949 to Opterony odpadna jako procki wymagające buforowanych pamięci... a podejrzewam że FX-y nie stanieją za bardzo.. a zależy mi na dwukanałowych pamięciach i oblokowanym mnożniku a to akurat FX napewno ma ;) no cóż... ale w sumie macie racje...2x opteron 240 + płyta to i tak 3600zł... + pamięć i wyjdzie tyle co zwykły JEDEN FX... może wreszcie te procki stanieją kiedyś?... cóż będe sie łudził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, ceny są zaporowe jak widać. A przyrost wydajności w porównaniu do rozwiązań obecnie dostępnych (Barton @ 2400MHz na przykład) na pewno na kolana nie powala.

 

Wejdą nowe procki Intela, ceny spadną też u AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym panowie, ze czekac mozna w nieskonczonosc:)))

A kompa w koncu i tam trzeba kiedys zmieniac, nic nie jest wieczne, a w tym przypadku to widac chyba najlepiej:)

Dzis kupisz cos najlepszego, jutro i tak wyjdzie cos co to przebuje 2 razy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...