Skocz do zawartości
maxxx

Problem z HDD Western Digital

Rekomendowane odpowiedzi

Mr_Gizmo

 

jak najbardziej sie t tym zgadzam na dysku powinno byc widoczne jak byk napisane temperatury

poza tym producent powinien dostaczac instrukcje i solidne opakowanie czego zaden w praktyce nie robi

malo tego powinno byc dodane oprogamowanie monitorujace prace takiego dysku miedzy innymi

te niesczesne temperatury .

 

to jednak nie zwalnia urzytkownika z myslenia czesto sie pisze "byl tak goracy ze az sie oparzylem"

itd.. jedanak user najczsciej zamyka bude i dysk pracuje nadal w takiej temperaturze.

na strone WD ci co maja mozliwosc w wiekszosci tez nie byli akurat to w jakich warunkach powinien pracowac dysk tego sie z reguly nie czyta zwraca sie uwaga na chalas i wydajnosc takie fakty.

 

widzisz z kartami chlodzonymi pasywnie to roznie bywa to zalerzy wobraz sobie zamkniety midi tower

a w tym chocby ahthlon tak z 1.8 ghz ze 2 dyski twarde troche kart sieciowa muzyczna itd i dotego

pasywny zasilacz no i nie jest problemem przegrac taka karte zreszta nie tylko karte zwalszcza jak komp dziala z 16 godzin na dobe jescze w lecie identycznie jest z dyskami jak dysk bedzie przekraczal swoja

dopuszczalna temperature to nie ma sily czy to samsung ,hitahi,maxtor, WD po prostu wczwesniej czy puzniej padnie.

 

 

jednak jescze raz zaznaczam takie rzeczy powinny byc WIDOCZNE nie wszysy maja dostep do internetu

dopuszczalne temperatury przeciazenia itd .. powinny byc opisane na dysku i instrukcji do dysku.

 

w sumie w instrukcji np do forda focusa tez nie bylo napisane ze urzykownik powinien unkac zderzen z drzewami nie jezdzic pod prad nie wyjerzdzac tym autkiem w cierzki teren pomimo to urzytkownicy

tego autka czasem wpadaja na drzewo do rowu zderzaja sie z innymi autami itd... dysk nie jest pancerny

jesli nie jest prawidlowo urzywany to padnie jak karzde urzadzenie.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge 2 Caviarki chłodze BOXem Intela

przegladalem kiedys takiego fajnego PDFa i od 42'C drastycznie spada żywotność dysku

teraz max temp dysku mam 37-39'C jak wchodzi w temp 38'C wiatrak lecii na full obrotach a normlanie ~2000rpm(tak , że go nie słychać)

Dołączona grafika

 

LINK DO PDF'a

Klikac tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale producent podaje w jakich temperaturach może rpacować urządzenie, i to jest w gestii klienta, aby tych temperatur nie przekroczyć

hm :) ale klient moze mieć to w nosie bo nawet jeśli mu sie coś przegrzeje to i tak producent musi zwrócić mu nowy dysk jeśli siet ostanie w czasie obowiązywania gwarancji :) a dane się backupuje :)

 

a może jest tak, że jeśli dysk grzeje się (baz udziału otwrtego ognia czy innych takich) do niebezpiecjnych temperatur to jest poprostu felerny? bo skoro jedne dyski w tych samych warunkach nigdy nie przekraczają np. 45 *C a inne od razu dostają zadyszki i goraczki powyzej 60*C to coś tu jest nie tak z jakościa wykonania i konstrukcją napędu poprostu :)

 

klient nie musi dbać o nic .... klient kupujący gotowy zestaw komputerowy nie musi wiedzieć absolutnie nic na temat szczegułów jego budowy i uzytkowania wybiegajacego poza jego włączenie i normalną pracę :) klient nie musi wiedzieć nic na temat tego, ze dysk musi być odpowiednio chłodzony a za przegrzanie sprzetu (szczególnie zaplombowanego) odpowiada integrator i producent podzespołów- jeśli nie dostarcza do nich fabrycznego chłodzenia :)

 

celowe uszkadzanie sprzętu jest nie w porządku ale ... jeśli coś wymaga chłodzenia to powinno byc w nie wyposażone fabrycznie - chyba, ze producent wyrażnie napiszę w warunkach gwarancji i specyfikacji sprzętu, ze coś takiego wymaga chłodzenia na własna rękę - tak jak procki OEM do któryc każdy kupuje wentylator ..... sytuacja mi przypomina sprzedaż procka BOX z gotowym wentylkiem, który okazuje sięza mał owydajny jak na potrzeby chłodzonego procesora :) niektóre postempowania producentów dysków sa zupełnie analogiczne do tej sytuacji :)

 

moze powinny być poprostu dyski OEM - bez chłodzenia ale tańsze i BOX z chłodzeniam fabrycznym i droższe :) tylko, że producent musiałby gwarantować, że taki Boxowy dysk nie zależnie od warunków (no jeśli nie zapakuje sięgo w poduszki) nie ma prawa się przegrzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pawla1207

 

myślę, ze normalnego usera nie musi to wcale obchodzić Smile patrz zestawy typowo biurowe do tego zaplombowane Smile czy tak masz mozliwośc ingerencji w bebechy? tam nawet nie da się nic "dotknąć" żeby sprawdzić czy czasem "nie parzy" ... to integrator musi zapewnić poprawne warunki działania sprzętu a nie user Smile jak ktoś ma wypasioną maszynęz 4 dyskami i kupą elektroniki to rozumiem, że sam powinien zadbać o wszystko ale takie sprzęty posiadają raczej "nie zwykli" użytkownicy PCetów Smile

 

jeśli ktoś produkuje karty lub inne podzespoły bez chłodzenia lub chłodzone pasywnie to powinien przewidziec większośc możliwych sposobów konfiguracji zestawu - jeśli nie odbiegają one od standardów Smile

 

jeśli producent tworzy coś co się przegrzewa to jest to zwykły bubel Smile własciwie co mnie ma obchodzić to ze w środku komputera mam dużo sprzetu? w końcu każda płyta główna ma mniej więcej 5 slotów PCI a obudowa kilka miejsc na różne urządzenia i producent przykłądowej pasywnie chłodzonej karty graficznej przy jej tworzeniu ma obowiązek rozważyć możliwosc jej pracy w komputerze wykorzystującym płytę głównąi obudowęma maxa Smile jeśli tego nie robi powinien na opakowaniu umieścić dopisek, o ograniczeniach stosowania tego pasywnego chłodzenia Smile powinien poprostu szczerze napisać, że w maxymalnie zapełnionym kompie jego karta dostanie zapalenia płuc Smile

 

poza tym każdy sprzęt komputerowy wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem i w sposób zgodny z możliwosciami jego zastosowania jako składnika zestawu komputerowego ma obowiązek działać i już Smile jedyne normy jakie istnieją i ograniczają jego działanie jest to np. wilgotnośc, temperatura - ale będąca wypadkową czynników zewnętrznych ... czyli np. nie umieszcza się sprzetu w piecu Smile ... pole elektromagnetyczne i inne temu podobne Smile maksymalne wypchanie obudowy i slptów rozszerzeń Mobo jest postempowaniem zgodnym z warunkami użytkowania sprzętu i nie wykracza poza standardowe postempowanie Smile więc sprzet ma obowiązek działać Smile a agrument o przeładowanym kompie nie dociera do mnie Smile moze na niemtórych sprzetach należy umieszczać dopiski - "nie działa w mocno wyposażonych zestawach" Smile ????

 

ad - ford focus Smile

 

hm Smile manipulacja Smile wpadanie samochodem na drzewo nie jest zgodne z normalnymi zasadami jego uzytkowania i różni sie zasadniczo od sytuacji przegrzania dysku twardego Smile raczej bardziaj pasowałoby mi do celowego uszkodzenia dysku lub uszkodzenia go przez przypadek - np. upadek z 4 piętra - a potem próby wyłudzenie nowego lub kasy Smile ... piszesz ze dysk: "padnie jak każde nieprawidłowo użytkowane urządzenie" - nigdzie nie pisałem o nieprawidłowym użytkowaniu i awariach z tego wynikających Smile pisałem o wypadkach uszkodzenia prawidłowo użytkowanego dysku Smile wpadnięcie samochodem na drzewo to wyraźny przykład nieprawidłowego użytkowania sprzetu a posiadanie nawet 4 dysków twardych w obudowie która ma stosowne normy i została dopuszczona do sprzedaży nie ma nic wspólnego z nieprawidłowym użytkowaniem sprzętu Smile załużmy, że kupi ktoś (czysto teoretycznie) komputer z 4 dyskami twardymi, 2 grafikami w SLI, też z Dual CPU (takie zestawy to dopiero przyszłosć), kartą dżwiękową, tunerem telewizyjnym, kilkoma napędami, dodatkowymi sieciówkami lub kontrolerami na PCI - i zestaw taki jest zaplombowany Smile wtedy to nawet jeśli sie chce to nie można nic poradzić na przegrzewajacy sięsprzęt - jeśłi integrator nie zapewni odpowiedniego chłodzenia Smile bo albo straci siegwarancjęna zestaw otwierajac obudowę i grzeiąc w środku albo dojdzie d oprzegrzania któregośelementu - które to będzie mogło być tłumaczone nie dbałością o prawidłowe uzytkowanie sprzetu Smile sytuacja dla mnie : "albo kijem albo pałą - skutek zawsze ten sam" Smile

 

zaplombowany komputer bez dostępu do srodka powinien działać jak telewizor czy iny sprzęt np. AGD Smile bezawaryjnie i bezobsługowo Smile

pozdro Smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr_Gizmo - używaj ocpji EDYTUJ

 

same głupoty opowiadasz... jak klient nie musi wiedzieć nic o szczegółach technicznych komputera? a jak prawo jazdy robisz, to nie uczą o podstawach budowy silnika i jego pracy, tylko kompletni ignoranci kupują sprzęt o którym nie mają pojęcia, a później ci którzy posiadają odpowiednią wiedzę muszą takim pomagać, wyjaśniać.... ehhh.... jak mi się przypominają teksty ludzi pracujących w biurach jjako informatycy pomagający panim "pracownicom" w obsłudze komputera, mają firmę w któej są kompy, wywalałbym na zbity pysk takich ignorantów (czy zatrudniłbyś szofera, który nie wie co to gaźnik?)

 

zaplombowany komputer bez dostępu do srodka powinien działać jak telewizor czy iny sprzęt np. AGD Smile bezawaryjnie i bezobsługowo Smile

pozdro Smile

to zalezy od użytkowania, czy samochody działają bezawaryjnie bez względu na warunki? nie... jak do kpmpa siada człowiek mający pojęcie o jego zasadach działania, to głowę daję że nie popsuje go przez kilka lat, a jeśli zaczyna na nim "pracować" pani Zdzisia, która Worda uzywa do wysyłania listów, a tacki z CD-ROMu jako podstawka pod kubek na kawę, to wybacz... ale ja nie dałbym jej na tego kopma na wet 1 dzień gwarancji, bo to jest czysta ignorancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr_Gizmo

 

 

kupno zestawu absolutnie nie zwalnia Cie z myslenia to tak jakby Ci z samochodu wyciekal olej podczas jazdy pomimo iz auto ma max miesiac czasu i jest na gwarancji jedziesz po ulicy a tu olej wycieka

puzniej sie dziwisz ze silnik sie zatarl a przecierz urzytkowales auto normalnie problem w tym ze gdybys zareagowal od razu prawidlowo nie doszlo by do zatarcia silnika podobnie z dyskiem niestety za glupote sie placi niewazne czy to silnik czy dysk normalne warunki :D wiesz to jest dziwne bu u mnie te WD tez maja

normalne wrunki i nie przekraczaja w zasadzie nigdy 47 stopni

w tym momencie dokladnie to 200 ma 38 stopni C a 120 okolo 39 - 40 stopni C w pokoju mam ok

25 stopni C odrazu mowie ze komp robi za serwer i pracuje w zasadzie 24 godziny na dobe

od razu mowie ze na dyskach nie ma zadnych radiatorow itd.. sa to standardowo wsadzone dyski

w obudowie oprucz wiatraka w zasilce sa wsadzone dodatkowo 2 wetyle zreszta bardzo ciche

w tym momencie nalezalo by zapytac co uwarzasz za normalne warunki ?

 

 

piszesz "jeśli integrator nie zapewni odpowiedniego chlodzenia" no i tu wlasnie wlasnie dochodzimy do sedna

ci integratorzy po prostu wsadaja w kompa co jest najtansze a wiatraczki itp. podzwyzszaja cene

np . kup jaikolwek zestw w supermarkecie jaka dostajesz obudowe ?? w wiekszosci przypadkow

jest to ?? cos codgeno podobnego za wentylacje robi zasilacz i ot cala filozofia wdziles np. w mediamarkcie

zestaw z obudowa np. chefteca ? wiec w koncu kto jest winy producent dysku ktory tak czy owak

podaje parametry srodowiska w jakim powinny pracowac te dyski, "integrator" ktory laduje ten dysk nie sprawdajac

jakie on ma warunki do pracy , czy moze w koncu klient ktory nie majac o niczym pojecia bo nie musi :D

laduje kompa przykladowo obok kaloryfera :) nie zrozum mnie zle nie bronie tu WDka te dyski mogby byc

na pewno deczko chlodniejsze i zdecydowanie cichsze i w tym wypadku konkurencja poradzila sobie

nieco lepiej ale bylbym daleki od stwierdzenia ze WD to jakies wyjatkowe PADAKI i wogule sa nieudane :)

 

zwlaszcza ze jescze rok temu segaty mialy podobna opine co teraz WD jescze wsczesniej mial taka opinie

maxtor i samsung przypuszczam ze w przyszym roku opinie padaki beda mialy wlasnie hitahi/samsung

albo maxtor czy co tam jescze sie pojawi po prostu trzeba poczekac do lata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr_Gizmo - używaj ocpji EDYTUJ

 

same głupoty opowiadasz... jak klient nie musi wiedzieć nic o szczegółach technicznych komputera? a jak prawo jazdy robisz, to nie uczą o podstawach budowy silnika i jego pracy, tylko kompletni ignoranci kupują sprzęt o którym nie mają pojęcia, a później ci którzy posiadają odpowiednią wiedzę muszą takim pomagać, wyjaśniać.... ehhh.... jak mi się przypominają teksty ludzi pracujących w biurach jjako informatycy pomagający panim "pracownicom" w obsłudze komputera, mają firmę w któej są kompy, wywalałbym na zbity pysk takich ignorantów (czy zatrudniłbyś szofera, który nie wie co to gaźnik?)

 

zaplombowany komputer bez dostępu do srodka powinien działać jak telewizor czy iny sprzęt np. AGD Smile bezawaryjnie i bezobsługowo Smile

pozdro Smile

to zalezy od użytkowania, czy samochody działają bezawaryjnie bez względu na warunki? nie... jak do kpmpa siada człowiek mający pojęcie o jego zasadach działania, to głowę daję że nie popsuje go przez kilka lat, a jeśli zaczyna na nim "pracować" pani Zdzisia, która Worda uzywa do wysyłania listów, a tacki z CD-ROMu jako podstawka pod kubek na kawę, to wybacz... ale ja nie dałbym jej na tego kopma na wet 1 dzień gwarancji, bo to jest czysta ignorancja...

nie chce mi siez tobą rozmawiać :) klient musi wiedziećtylk otyle ile trzeba a więc znać podstawy ... każdy jak mi siedymi z silnika albo cośza nim cieknie zorientuje sieze cośjest nie tak i tu nie trzeba być specjalistą...

 

szofera zatrudnię jeśli będzie mnie na to stać :) do prowadzenia samochodu i zajmowania się maszyną :)

 

panią basię jako sekretarkę być moze dlatego, ze jest doskonałą sekretarką i na tym się zna ... zna się też na public relations i kształtowaniu wizerunku firmy ....

 

pana czesia zatrudniam dlatego, ze ma w jednym palcu prawo upadłościowe i zajmuje się rynkiem papierów wartosciowych :)

 

... pan adam jest expertem od sciągania zaległych należności, potrafi takze doskonale wykorzystać luki w prawie skarbowym ....

 

pani beatka posługuje się płynnie 4 jezykami, zna specyfikę rynków dalekowschodnich i ma doskonale predyspozycje negocjacyjne :)

 

wszyscy są zatrudnieni na stanowiskach, takich za które im płacę - informatyka w firmie nie mam ponieważ jest niepotrzebny - ostatni bluescreen spowodowany sprzętem miałem (przynajmniej ja o tym wiem) jakieś 4 miesiace temu momo ze na firme jest zarejestrowane 7 komputerów :) a dlaczego? ponieważ moich komputerów nie składali nieudaczni partacze, którzy każdy problem tłumaczą nieprawidłowym postępowaniem usera z maszyną :) zestawy zostały złożone i działają niektóre jużponad 2 lata bez ani jednej wizyty serwisanta - nic sienie przegrzewa i nie uszkadza - i nie dlatego, ze wszyscy doskonałymi informatykami są w mojej firmie tylko dlatego, z ezestawy zostaly doskonale złożone :) i nie ma w nich problemów z np. wentylowaniem obudowy :) masz koleś problemy z logiką i spójnościąwypowiedzi :) jeśli zatrudniam analityka finansowego to własnie poto żeby analizował a nie zajmował sięobsługą komputera i nie zamierzam nikogo wylewać :) on ma sieznać na tym za co mu płacę - tylko i wyłącznie na tym :) i nie opłaca m isiepozwolić żeby marnował swój czas na cokolwiek innego :)

 

jak ktoś zna siena wszystkim t oz reguły nie zna siena niczym :) nie zatrudniam moich pracowników na etacie informatyka więc o obsłudze komputera i jego budowie - poza absolutnie koniecznymi rzeczami (np. do zrobienia jakiejś symulacji czy obliczeń statystycznych albo do przetłumaczenia umowy z japońskiego na polski) nie muszą nic wiedzieć :) godzina pracy mojego pracownika :) a raczej przerwy w jego pracy zbyt wiele mnie moze kosztować, żebym pozwolił mu tracić czas na problemy z komputerem :)

 

rozumiem problemy wywołane tym , że ktoś usówa pliki systemowe - widziałem takie przypadki - ale nikt tu nie mówi o oczywistych idiotyzmach - ale niedopuszczalne jest zeby w firmie stojący komputer miał problemy z przegrzewaniem albo nieprwidłowym działaniem jakichkolwiek części bo za problemy ze sprzętem odpowiada integrator-serwisant (tak zostały sformułowane umowy) dysk nie ma prawa się przegrzewać bo niby dlaczego jeśli zestaw został dobrze złożony ... jełsi komp sie zawiesza bo ktoś pokasował pliki systemowe to moge miec do niego o to pretensje - ale nie mam prawa miec pretensji jeśli dzieje sie to dlatego, ze integrator nie przewidział, ze komp może stać np. w mocno nasłonecznionym miejscu albo zastosował części złej jakości :) takiego gościa to poprostu wywiozęd olasu i dostanie łomot :)

 

jeśli moi pracownicy korzystają z komputera w sposób zgodny z jego przeznaczeniem to nic nie ma prawa siez nim dziać :) absolutnie :)

 

czemu laptopy sięnie przegrzewają, nie zawieszają, nic siez nimi nie dzieje? a przynajmniej staje siet o10x rzadziej niżw przypadku zwykłych kompów? bo zostaly dobrze zrobione a jak powiedziałem pracujana nich ci sami ignoranci c ona zwykłych komputerach - dlatego nadal będę twierdził ze problemy sprzętowe to kłopot integratora-serwisanta-producenta nie mój :)

 

piszesz o szoferze :) szofer musi znac zasadędziałania gażnika ale nie musi miec wogule pojęcia o działaniu oprogramowania komputerowego działajacego w nowoczesnych samochodach ..... to tak jak z pracownikiem biórowym - musi wiedzieć jak napisać pismo, musi wiedzieć ze do CDromu nie wkłada siedyskietek, musi wiedzieć ze nie należy przełączać zasilania z 230 na 115 (chyba) V jesli instalacja chodzi na 220 ... musi teżwiedzieć, ze nie należy upuszczac laptopa i oblewać go kawą :) ale nie musi wiedzieć, że dysk twardy moz esięprzegrzać bo niby jak skoro zestaw został złożony w sposób fachowy i profesjonalny :) przecież tak izestaw nie ma prawa sieprzegrzać gdzyż złożono go tak ze jest dobrze wentylowany :) zresztą każdy mój pracownik wie, ż edysk twardu przegrzać sie moze - ale - nie ma prawa gdyż czasem przestój w pracy komputera moze spowodować straty większe nizten komputer jest warty :) ... nie ma prawa sieprzegrzac dlatego miedzy innymi, ze nie składał go idiota i nie wsadził do komputera tandetnych części, nie użył też tandetnej obudowy i tandetnego zasilacza :) a poza tym za wszelkie przestoje w działaniu sprzętu wywołane wadami sprzętu i inymi problemami hardwereowymi składająca mi komputery firma musiałaby zapłacić więcej niz zarobiła na nich :)

 

kiedyś muślałem też ze wszystko zależy przede wszystkim od od tego jak sie uzytkuje komputer - teraz juz wiem że pod względem sprzętowym przede wszystkim wszystko zależy od jakości podzespołów :) i sposobu integracji zestawu ..... kupujesz dysk twardy i sie psuje ... oddajesz go na gwarancję a gośc ci mówi ze dostaniesz go za miesiac :) śmiechu warte :) taki gośc dostanie kopa i tyle - dlaczego? bo sam w karcie gwarancyjnej napisał, ze albo dostanę w ciągu godziny nowy sprzęt działajacy albo zastępczy o identycznych cechach fizycznych :) jeśli ktoś kupując calego kompa albo podzespoły zgadza sie na idiotyczne warunki oferowane przez większośc sklepów to jego problem - niech mu się non stop psują cześci i niech potem czeka miesiącami na ich wymianę :) ja nie zamierzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr_Gizmo

 

kupno zestawu absolutnie nie zwalnia Cie z myslenia to tak jakby Ci z samochodu wyciekal olej podczas jazdy  pomimo iz auto ma max miesiac czasu i jest na gwarancji jedziesz po ulicy a tu olej wycieka

puzniej sie dziwisz ze silnik sie zatarl a przecierz urzytkowales auto normalnie problem w tym ze gdybys zareagowal od razu prawidlowo nie doszlo by do zatarcia silnika podobnie z dyskiem  niestety za glupote sie placi niewazne czy to silnik czy dysk normalne warunki :D wiesz to jest dziwne bu u mnie te WD tez maja

normalne wrunki i nie przekraczaja w zasadzie nigdy 47 stopni  

w tym momencie dokladnie to 200 ma  38 stopni C a 120 okolo 39 -  40 stopni C w pokoju mam ok

25 stopni C odrazu mowie ze komp robi za serwer i pracuje w zasadzie 24 godziny na dobe  

od razu mowie ze na dyskach nie ma zadnych radiatorow itd.. sa to standardowo wsadzone dyski

w obudowie oprucz wiatraka w zasilce sa wsadzone dodatkowo 2 wetyle zreszta bardzo ciche  

w tym momencie nalezalo by zapytac co uwarzasz za normalne warunki ?

 

piszesz "jeśli integrator nie zapewni odpowiedniego chlodzenia" no i tu wlasnie wlasnie dochodzimy do sedna  

ci integratorzy po prostu wsadaja w kompa co jest najtansze a wiatraczki itp. podzwyzszaja cene  

np . kup jaikolwek zestw w supermarkecie jaka dostajesz obudowe ?? w wiekszosci przypadkow  

jest to ?? cos codgeno podobnego za wentylacje robi zasilacz i ot cala filozofia wdziles np. w mediamarkcie

zestaw z obudowa np. chefteca ? wiec w koncu kto jest winy producent dysku ktory tak czy owak  

podaje parametry srodowiska w jakim powinny pracowac te dyski, "integrator" ktory laduje ten dysk nie sprawdajac  

jakie on ma warunki do pracy , czy moze w koncu klient ktory nie majac o niczym pojecia bo nie musi :D

laduje kompa przykladowo obok kaloryfera :) nie zrozum mnie zle nie bronie tu WDka te dyski  mogby byc

na pewno deczko chlodniejsze i zdecydowanie cichsze i w tym wypadku konkurencja poradzila sobie  

nieco lepiej ale bylbym daleki od stwierdzenia ze WD to jakies wyjatkowe PADAKI i wogule sa nieudane :)

 

zwlaszcza ze jescze rok temu segaty mialy podobna opine co teraz WD jescze wsczesniej mial taka opinie

maxtor i samsung przypuszczam ze w przyszym roku opinie padaki beda mialy wlasnie hitahi/samsung

albo maxtor czy co tam jescze sie pojawi po prostu trzeba poczekac do lata :D

po pierwsze :) co do oleju i silnika :) jeśli zauwaze że cieknie to zdroworozsądkowo - zareaguje :) ale jeśli nie zauwaze to niech sie zatrze, jeszcze mi sie nie zdarzyło, żebym nie wyegzekwował tego c ochciałem jeśli chodzi o gwarancjęczegokolwiek :) :) :) ja moge reagować prawidłowo - jesli zwuważę wyciek - jeśli nie zauważę to nic mnie to nie obchodzi bo wycieku wcale nie powinno być w nowym samochodzie - to problem producenta nie mój :) co ma wspólnego z głupotą nie zauważenie czegoś? mnie siewydaje, że głupota t ozignorowanie czegośco może okazać sięważne a nie to ze sieczegoś nie zauważyło :) wyciek moze nastąpic np. gdy samochód stoi na trawniku - olej wsiaka i nic nie widac dopuki sienie przejedzie kilku km. a wtedy już jest za późno :) głupota t ojest wtedy gdy samochód stoi na asfalcie - widać pod nim kałużę oleju a uzytkownik olewa sobie to wsiada i jedzie :)

 

jeśli użytkownik wie, ze coś nie tak jest z dyskiem to albo go wyjmuje i sprawdza co to albo niesie zestaw (jeśli ma plombę) do serwisu i tam t osprawdzają :) ale uzytkownik ma prawo nie zauważyć i jeśli dysk zepsuje sie nagle to nie jego wina .. .takze nie jego wina jest wtedy gdy spali sie niepodkręcany procesor albo karta graficzna bo pasta termoprzewodząca wyparuje albo sie złuszczy bo była złej jakości a cooler sie obluzował :) takie rzeczy użytkownik moze mieć w [gluteus maximus] :) to wina integratora a nie użytkownika ... jeśli integrator nie dał [gluteus maximus] to takie rzeczy nie majaprawa siestać nigdy :)

 

piszesz o dyskach WD - piszesz, ze też je masz i u ciebie normalnie działają :) przecież ja nigdzie nie napisałem ze działają u mnie nienormalnie :) napisałem tylko ze produkty złej jakości (nie ważne cz yto dyski czy cokolwiek i czy są to dyski WD czy kogokolwiek innego) bedą działały żle a dobrej jakości dobrze :) jesli tobie wszystko działa t odobrze i znaczy to, ze maz produkty donbrej jakości i nic więcej :)

 

a co t odla mnie normalne warunki? mniej więcej to: (przykład podam) ...

 

dyski twarde, w obudowie jest ich tyle ile miejsc 3,5 cala, obudowa z atestem ATX - dopuszczona do montarzu sciśle określonej ilości dysków - np. 4 .... znaczy to tyle, ze zamontowanie w niej 4 dysków w slotach 3,5 cala absolutnie nie ma prawa doprowadzićdo ich uszkodzenia .... jeśli dyski montowane obok siebie miałyby się uszkadzać to producent powinien wyrażnie podać w warunkach uzytkowania, ze nie nadają sie one do montowania w standardowych obudowach w odległości od siebie mniejszej niż x cm i ze jeśli montuje się tam iwiecej niż 1 to wymaga to absolutnie - dodatkowego chłodzenia :) jesli producent tego nie robi znaczy to że normalne warunki pracy dla tych dysków to obudowa ATX z atestem w której jeśli są 4 miejsca na dyski twarde - to wszystkie mogą zostać wykorzystane :)

 

piszesz o integratorach i ich manipulacjach :) kto jest winny ze są i codegeny i chiefteci? i kto jest winny czy producent dysku czy też producent obudowy? odpowiem tylk otyle:

 

a) nikt zdrowy na głowe nie kupi kompa w MM albo innym markecie :)

B) nawet jeśli kupi to nikt nie powinien robić problemów z gwarancjąna takie kompu

c) nieudaczni integratorzy? a co t oza różnica kto odpowiada za uszkodzenie dysku czy producent czy integrator - z punktu widzenia klienta? przecież i tak i ta kma on niesprawny komputer i to sprawa sklepu rozwiazać problem na który klient dostał nawet 3 lata gwarancji :)

d) producent dysków twardych powinien ogłosić niekompatybilnośc jego produktów z obudowami typu codegen - nie robi tego z czysto marketungowych powodów :) jeśli nikt nie napisze - zaden priducent elektroniki na swych stronach, ze takie obudowy sądo kitu to trudno - sami sięproszą o problemy i jeśli akceptują taki produkty jak codegen i wogule ontegrowanie swoich dysków z obudowami typu codegen tzn. że dopuszczają możliwosc uszkodzenia sie dysku w takiej obudowie :) i takie uszkodzenie to problem producenta a nie usera :)

 

czy WD gdziekolwiek podało listę akceptowanych przez siebie obudów? jeśli nie tzn. że normalne warunki pracy zapewniają wszystkie produkowane na rynku obudowy :) producent np. dysków twardych powinen testować produkty, które moga być używane do integracji zestawów produkowanych w oparciu o ijego dyski :) zresztą powinno to dotyczyć producentów wszystkich podzespołów :) a może poprostu instytucje zajmujące sięprzyznawaniem certyfikatów zgodności z przeróżnycmi normami powinny drastycznie podnieśz poprzeczkę ...

 

a normie ATX dotyczącej obudów przecież jest zawarte kilka elementów dotyczących wentylacji obudowy - a produkty nieodpowiednie lub wadliwe powinny poprostu nie dostawać certyfikatów bezpieczeństwa i zgodności z normami (nie tylko ATX) - nie byłoby probleu i tyle :)

 

przecież są firmy, które potrafią stwierdzić publicznie ze w oparciu o niektóre produkty nigdy nie będe produkowały sprzętu - np. AMD i norma (i wszystkie obudowy w oparciu o niżbudowane) BTX - przynajmniej na razie nie zamierzają :)

 

tak samo jak np. niektóre wentylatory dostają certyfikaty zgodności intela lub AMD ... lub wchodzą na listy zgodności z niektórymi płytami głównymi lub nie - powinno to dotyczyć producentów dysków i obudów .... producent dysku po obejrzeniu jakiegoś modelu obudowy moze określić wyrażnie i jasno czy zgadza sięz montowaniem w niej swych dysków i ilu sztuk - jesli tego nikt nie robi tzn. ze każda obudowa zgodna z pewnymi normami zapewnia odpowiednie warunki pracy tylu dyskom twardym dla ilu jest dedykowana :)

 

aha - nigdzie nie twierdziłem ze WD produkuje wyjątkowe padaki :) poprostu są produkty lepsze i gorsze i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailence napisałeś:

 

"pani Zdzisia, która Worda uzywa do wysyłania listów, a tacki z CD-ROMu jako podstawka pod kubek na kawę, to wybacz... ale ja nie dałbym jej na tego kopma na wet 1 dzień gwarancji, bo to jest czysta ignorancja..."

 

oczywiście ze masz rację tylko to do gwaranta należy obowiązek udowodnienia ze CDroom się popsuł bo pani zdzisia traktowała go kubkiem - inaczej nie ma prawa odmówić realizacji gwarancji :) takie jest polskie prawo :) a ignorancją jest zwalanie winy w każdym przypadku - nie ważne jaka była rzeczywista przyczyna awarii - na uzytkowanie niezgodne z zasadami i przeznaczeniem sprzętu :)

 

jakby prawdą było to c opiszesz , ze wzelkie usterki są przez paniazdzisie lub krysia albo pana felka to na tym forum nie byłoby tyle jeków i stęków na przeróżne podobno "nieuczciwe" firmy - które nie wywiązująsięz obowiązków gwarancyjnych wobec klientów :)

 

znaczy to ze albo to producenci kłamią i manipulują faktami żeby zaoszczędzić na realizacji gwarancji albo też własnie przyznałeś sie, ze wielu z was próbuje perfidnie naciągnąc różne firmy na zwrot kasy lub nowego sprzętu - uszkodzonego z powodu własnej głupoty bądż brawury czy innych powodów od producenta niezależnych :) bo czym jak użytkowaniem nie zgodnym ze specyfikacją jest odblokowywanie dodatkowego cache czy potoków? modyfikacja biosów? zmiana chłodzenia w kartach z fabrycznym rozwiazaniem? zmiana firmwareu w napędach optycznych ? itp. itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi Mr_Gizmo - tak na początek: prosze cię jeszcze raz: używaj opcji EDYTUJ

 

a co do twojej wypowiedzi:

po częsci zgadzam sie z tobą, wina leży po obu stronach, zdażają się niedoświadczeni użytkownicy, i wadliwe towaryt sprzedawane nam przez producentów, jednak w przypadku gdy mamy do czynienia ze sprzętem mechanicznym, w którym pracują silniczki i wszelkie inne ruchome części, to niestety nikt nie może dać 100% gwarancji, że takie urzdzenie będzie działało przez 100 lat, dlatego producenci udzielają gwrancji, jedni dłuższej, drudzu krótszej na to, że jeśli sprzęr nie dotrwa do wyznaczonego czasu, wymienią go bez gadania

nie bedę tu komentował jakośc pracy naszych serwisów gwarancyjnych ani dlugości czasu wymiany bądź naprawy danego towaru, bo to świadczy tylko o solidności firmy

 

zrozumiałem, że główną winę zrzucasz w takich przypadkach na intergratora, czyli tego, kto dobiera komponenty do zestawu komputerowego, na którym twoi pracownicy będą wykonywać swoje zadania, ale zauważ, że zestawy komputerowe sprzedawane w marketach są juz dobrane tak, że nie mają prawa się psuć same z siebie, ale jeśli sprzęr składa prywatna osoba dla siebie, bądź znajomego, to dobranie odpowiedniego chłodzenia leży tylko i wyłącznie w jego gestii, bo to on ma pomysł na to jak zamontuje ten dysk w obudowie: na górze, na dole, pionowo, poziomo itd. producent może tylko zalecić odpowiednie ułożenie dysku

producent wszelkich sprzętów elektronicznych podaje nominalną temeraturę pracy urządzenia, i nie interesje się tym czy ją przekroczysz czy nie, informuje cie tylko, że jeżeli przegrzejesz urządzenie, to nie odpowiada za straty z tym związane, to samo w przypadku zalania np. komórki

 

więc jezeli kupuję dysk na własną rękę to w mojej gestii leży zapewnienie mu dobrego chłodzenia, bo biorąc go ze sklepu przyjmuję na siebie odpowiedzialność, zapewnienia mu należytych warunków pracy

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przypomina to sytluacje :D

 

gosc perwszy raz widzi kompa stoi przy nim i zastanawia sie jak go wlaczyc ?

pomimo iz przycisk power jest widoczny jak byk :D mysli mysli i nic nie wymyslil

puzniej idzie do serwisu reklamujac ze komp nie dziala no bo niby skad mial wiedziec gdzie sie wlacza kompa:D

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

http://img248.imageshack.us/img248/3940/uuuuuuuuom2.jpg amen ?

Problemy z kopiowaniem, i przy kopiowaniu zwiechy poprzedzone jednostajnym stukotem majtającej się głowicy.

Hdd regenerator (nie wiedzialem że to nic nie naprawia wziąłem nazwę za dobrą monetę - później przeczytałęm FAQ ..) wykazuje błąd za błędem po ok 40Gb ..

Z Jednej strony smutno i przykro bo gwary dawno już nie ma a z drugiej niby jeszcze działa i można pomyśleć nad wyborem czegoś cichego chłodnego i niezawodnego od 80Gb w zwyż .

Oczywiście szukam i samodzielnie ale jestem otwarty na sugestie ;]

 

Update:

heh write zeros nie pomógł - sformatowałem do 50 Gb tak żeby nie dochodzilo do badów i na razie chyba dziala ;] jak padnie sie kupi seagate z 5 latami gwary ... albo kupi sie od razu - po co się męczyc

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...