Skocz do zawartości
ginger78

wytwornica dymu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy ktos kiedys robil lub mial do czynienia z wytwornica dymu?? chetnie bym cos takiego zrobil tylko nigdzie nie ma wystarczajacych informacji na ten temat. Jezeli ktos wie jak jest zbudowany piec w profesionalnej wytwornicy dypu prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to "piec" to poprostu rurka metalowa przez ktora wychodzi plyn, naokolo jest owiniety drut miedziany ktory ja podgrzewa i tyle, jak sie drurka nagrzeje to sie wydobywa rogrzana ciesz ktora od razu paruje tworzac dymekz tego co pamietam to "piec" to poprostu rurka metalowa przez ktora wychodzi plyn, naokolo jest owiniety drut miedziany ktory ja podgrzewa i tyle, jak sie drurka nagrzeje to sie wydobywa rogrzana ciesz ktora od razu paruje tworzac dymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic tak biezemy zbiorniczek do srodka wkladmay kawal drutu oporowego i lejemy olej np z ierwszego tloczenia ;) a jak joz bedzie odpowiednio cieple (czyt bedzie lekko dymyc) dolewamy wody(trzeba szybko uciec) i whhhuuu tak powstal cho.. tzn fajny dymek (nawet z ogniem :D ) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego zo sie dowiedzialem to mozesz uzyc gliceryny (apteka) lub glikolu etylenowego (jakis chemiczny)

Jakby co to mogę ophnąć hurtowo x litrów glikolu monopropylenowego(jeżeli takowy pasuje) Więcej info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...