Skocz do zawartości
Destiny

Radiatory BGA - opinie...

Ktore radiatory BGA sa najlepsze...  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Ktore radiatory BGA sa najlepsze...

    • OCZ Miedz
      26
    • OCZ Aluminium
      3
    • BGA TeakMonster Chrome
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Tweak monstery są miedziane i do tego chromowane. Są ciężkie i bardzo wydajne. Nie zastanawiaj się nawet.

no nie wiem czy sa takie ciezkie. patrzylem je osobiscie w proline bo chcialem je kupic... jednak cena i ich wyglad przemowily na korzysc REVOLTECOW CU ktore sa o wiele ciezsze (8szt wazy 350gr)

na dodatek te tweak monstery nie maja tasmy termoprzewodzacej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pc projekt mówią ,że tweak monstery są wydajniejsze od zwykłych miedziaków. To lepiej ,ze nie mają taśmy bo można je przykleić (większa wydajność).

Dlaczego TeakMonster są bardziej wydajne od innych miedzianych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehh, juz o tym pisalem. Ta "mieć" jest chromowana i to ten caly Twoj "stop". Chodzi popradsu o wyglad i tyle. Po drugie te radiatory (jak opinia glosi) bardziej sprawdzaja sie w bajeranckim wygladzie nic w wydajnym chlodzeniu. Sa male i maja tylko 4 grube "zeberka" (<-?). Wiadomo z radiatorow od prockow, ze radiator tym wydajniejszy im ma wieksza powierzchnie odprowadzania ciepla = wiecej zeberek. Dlatego najwydanniejsze (Zalman, Thermalright) maja ich sporo i sa cieniutkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tylko chromowana, tak mi przynajmniej powiedzieli w pc projekt, poprostu powtarzam. Nie wiem, może sprzedawca chciał mi je poprostu wcisnąć bo były droższe od tych które miałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez po obejrzeniu screenow na necie sie na te tweak monstery napalilem i pojechalem juz z kasa do proline w celu zakupu... ale jak je zobaczylem live i dotknalem to mi przeszlo. na dodatek ta cena 45zl za 4 sztuki. to ja musialbym wydac 2x45zl (lacznie 8sztuk) + 7zl tasma termo. = ~100zl. dlatego zamowilem sobie z 4maxa revolteci (miedz, 8szt) za 51zl. sa lepsze, wieksze i tez bajerancko wygladaja i maja az po 12 zeberek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehh, juz o tym pisalem. Ta "mieć" jest chromowana i to ten caly Twoj "stop". Chodzi popradsu o wyglad i tyle. Po drugie te radiatory (jak opinia glosi) bardziej sprawdzaja sie w bajeranckim wygladzie nic w wydajnym chlodzeniu. Sa male i maja tylko 4 grube "zeberka" (<-?). Wiadomo z radiatorow od prockow, ze radiator tym wydajniejszy im ma wieksza powierzchnie odprowadzania ciepla = wiecej zeberek. Dlatego najwydanniejsze (Zalman, Thermalright) maja ich sporo i sa cieniutkie!

Matinii tu nie chodzi tlyko o lepszy wyglad, chodzi o to ze miedz, sama, gola, utlenia sie czy sniadzieje i to jest poprostu zabezpieczenie przez tego typu "korozja", co oczywiscier poprawia efekt wizualny:) Ale chyba o to chodzi tez jak ma sie okienko zeby ladnie wygladlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wierzyc, a tak zdecydowana odpowiedz to nie smiem przeczyc, tzn ze tlyko efekt wizualny, ale to tez jest bardzo wazne!!! :D

 

PS A moze jeszcze ktos ma jakas opinie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam - jako chemik moge powiedzieć... optymalnie byloby taka miedz poczernic poprzez utworzenie na powierzchni warstwy siarczku miedzi... ale sie nikomu nie chce

warstwa tlenkow jest tak cienka ze nie stanowi oporu cieplnego

 

róznica jest minimalna na korzysc ciemniejszych powierzchni ktore oddają ciepło takze poprzez wypromieniowanie (oprócz konwekcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...