Skocz do zawartości
b165

Jakie napiecie na TwinMosy 400Mhz? (nforce2)

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

mam takie pytanko zwiazane z duza niestabilnoscia Epox'a 8rda3i.

To moja ostatnia szansa - zostaje jeszcze zasilacz i ... sama plyta.

 

A wiec:

jakie macie napiecia dla DDR'ow? Plyta na auto ustawia 2.75V :|

 

Duzo za duzo? Na stronie producenta sa dwa modele. Chodzi o 256MB DDR 400Mhz. Prawdopodobnie mam Twistery i te niby chodza na 2.60V (lepsze to 2.50V). Na razie puscilem moje na 2.50V (na 333Mhz - synchro z podkreconym prockiem).

 

Co o tym sadzicie? Pomozcie, bo jestem zagubiony :]

 

A generalnie problemem sa zwiechy sprzetu: czarny ekran, swieci sie dioda od HDD, reset sprzetowy nie dziala (tylko listwa - wlasciwie to UPS)

Czytalem, ze wymiana zasilacza na markowy pomaga, ale to spory wydatek na dzien dzisiejszy i na razie sie przymierzam ... Stad moja nadzieja na teraz to to napiecie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh :| To jeszcze bym zrozumial, ale ja mam zwichy nawet jak underclocking zrobie :] i puszcze proca na fsb 100, a pamieci na 200Mhz :| Z agp tez kombinowalem - w napieciach ostatnia nadzieja. Jak na razie komp chodzi, ale kto wie ... Ostatnio tez juz bylo dobrze pare dni, a dzis taki cyrk mialem, ze zalamka :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie :) Na napieciu 2.75 one pracowaly dosc dlugo i w zasadzie tylko na takim - w koncu jak auto to chyba nie moze sie mylic ;)

 

No i mialem i mam te zwiechy. Kombinuje wiec jak moge by ustalic przyczyne. Puscilem na razie pamieci na 2.50V i jakos sprzecior chodzi. Jak pochodzi taz ze dwa tygodnie stabilnie to bede wiedzial, ze to to. Jak nie to masakra.

 

A przy okazji, z niewiedzy, sie pytam jakie napiecia powinny byc dobre oraz jakie macie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla swoich dałem 2,9 i chodzą, mało sie grzeją. Ogólnie te pamięci są do [gluteus maximus](nie mam twisterów, jaieś zwykłe TwinMosy) nie chodzą powyżej ciężko jest je puścić powyżej 200FSB z sensownymi timingami, przynajmniej narazie, sprzęt mam od wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah te twinmoski

ja mam: 2.5-3-3-7 na 211 i wystarczy bez podnoszenia napiecia

podsumowujac to zeby puscic te twinmoski powyzej 220fsb to nie ma co mazyc - nawet jak windoza bedzie smigac to prime zawsze sie wysypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna kostka Twisterow 433 do 220 potrzebowala 2.6V, gdy dostawilem druga musialem podbic napiecie do 2.9V i wszystko chodzi ok.

 

b165 >> latwo sprawdzic czy masz Twistery - Twistery maja ladny zolty radiatore, a zwykle Twiny nie, tak prawde mowiac to watpie zebys cos wykombinowal - ja obstawiam na padajaca zasilke - sprobuje odpalic kompa bez napedow optycznych z underclockiem i zoabcz ile wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie mobo miałem niezłe jajca w dualu na Kingstonach 512MB DDR333. Niby taki same, ale nie były kupowane razem. Na KT600 chodziły mi spoko ale na chipie nForce w dualu nie potrafiły za nic w świecie normalnie uruchomić system. Osobno były OK, ciekawe bo wyglądały identycznie.

 

Na zwykłych Twinach 512 DDR333 wszystko działało jakiś tydzień, potem dziwne komunikaty 8O w systemie.

 

Musiałem je sprzedać, kupiłem Twistery w dual-packu i mam święty spokój.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie mobo miałem niezłe jajca w dualu na Kingstonach 512MB DDR333. Niby taki same, ale nie były kupowane razem. Na KT600 chodziły mi spoko ale na chipie nForce w dualu nie potrafiły za nic w świecie normalnie uruchomić system. Osobno były OK, ciekawe bo wyglądały identycznie.

 

Na zwykłych Twinach 512 DDR333 wszystko działało jakiś tydzień, potem dziwne komunikaty  8O  w systemie.

 

Musiałem je sprzedać, kupiłem Twistery w dual-packu i mam święty spokój.

 

pozdrawiam.

ja swoje twinmoski tesh kupowalem osobno - paczylem tylko zeby byla podobna seria i identyczne timingi - teraz sobie chulaja na nforce :wink:

ale nie moge z nich wycisnac wiecej jak 220 przy 2.7 i jeszcze potrzebuje do tego cyknac o 0,1 na nb... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...