Skocz do zawartości
||Falcon||

Zalman 7000A-AlCu moje wrazenia

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wreszcie kupilem, zamontowalem, przy okazji musialem smienic radiatorek na NB na ZM 32J bowiem 47 sie nie miescil, no ale stalo sie, odpalam sprzet i... wszystko okej, slychac swist talerzy barracudy i szemranie Chiefa, poza tym noiseless. FSB 146 daje 1900+. Okej, windows, odpalam gg, wszystko okej, odpalam Worda - o kurcze, co jest, mysz nie reaguje, totalny zwis. No zdarza sie, twardy reset i wlaczamy, ale teraz juz cos nie jest fajnie... ekran startu windy i zwis. 2nd try - to samo :| O cholera, co sie stalo ? BIOS, zmiana fsb na 140 i reset. No teraz dziala i ladnie sie odpala,ale co sie do jasnej-ciasnej stalo, ze na szajsowatym Titanie majacym 2 latka, nie dzialo sie nic takego, a teraz nie moge go dopalic przy @1900+ :[ Damn, troszke mnie to wkurza. Ktos ma jakis pomysl ? Odrazu wyprzedzam pytanie o paste, zastosowalem ta z zalmana, mocno dokrecilem cooler, obroty ustawilem na probe maxymalne, niestety, dalej sie sypie. To tyle z moich przezyc,jak ktos moze cos wymyslic, to byloby milo :D

dobranoc :twisted:

 

 

EDIT :

 

Zapomnialem wspomniec, ze w idle, na najnizszych obrotach, przy 140mhz FSB procesor ma [w/g plyty] okolo 49*C :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe po pierwsze nie widze problemu zalman 7000 i nb 47 - mnei sie miesci i iinnym tez lekko pryzgaic finy na nb47 ( ze 3 fiiny) i pasi ,

 

po drugie pasta! jak dasz dobra to nie bedziesz mial zadnych watpliwosci ja mam arctic 5 i jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem wyzej, nalozylem paste "z podeleczka" bo innej /lepszej/ nie mam. zalozyc zle, to jest chyba mission impossible - dokrecone maxymalnie jak sie dalo, na wszystkich srubach, wiec to chyba nie to. Pewnie cos z ta pasta nie tak, nie nakladalem jej za duzo, ani za malo, ale to ciezko wyczuc i moze przesadzilem troche :/ Ale powiedzcie mi, dlaczego sie nie wlacza przy fsb 146, jesli na starym wentylku dzialalo bez problemu, a tutaj, po resecie widze jaka jest temperatura i wszsytko w normie [epox wyswietla temperatury w poscie jakby ktos nie wiedzial :) ] wiec nie wiem co jest tego przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnie : Tak, niebieskie kolo dzwigni socketu, szare z drugiej strony, przykrecone do plyty srobkami. Szare bodajze odwrocone wzgledem niebieskiego - tzn. jakby do gory nogami. Na to cooler przykrecony przez "inner" dziurki, raz z lewej, raz z prawej do maximum. Jak bede mial chwile czasu, to zdejme, wyczyszcze procka i naloze jakiejs lepszej pasty moze - mam nadzije, ze cos to da, bo to chyba jedyny podejzany - zalozyc zle sie nie da,a rzecz, ktora moglem zpieprzyc to ilosc pasty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem przy ustawieniach 12,5x180 1,65V nagle zauwazylem ze temperatura siega w windzie 60C zdjalem wiatraka jeszcze raz dalem paste i zalozylem tera temeraturka w windowsie 35C

Sprobuj moze i u ciebie to zadziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...