Skocz do zawartości
Drzon

Radek 9000PRO i tylko AGP x2 ???

Rekomendowane odpowiedzi

:D Ludziska, jestem mistzrem 8) Odzyskałem AGPx4... jak? No wiec potrzebny był mi: pojedynczy drucik z kabla, taśma klejaca, nożyczki, penseta i trochę wytrwałości :) Okzazało się że jedna ze ścieżek łącząca nóżkę złącza AGP z PCB karty się przerwała i to było problemem! Na prawde zadziwia mnie fakt że w efekcie straciłem tylko AGP x4 a nie całą karte ale moge się tylko cieszyć. W każdym razie złączyłem tym drucikiem nóżke z PCB w odpowiednim miejscu i po sprawie! AGPx4 enabled, każdy programik mi to mówi.

Natomiast ciekawe jest to że ani troche nie pomogło to w wydajności... czyzby AGP x4 to taka sama ściema jak AGPx8??? Jak ktos tu jeszcze zajrzy to niech plis sprawdzi czy jest u niego różnica miedy trybem x4 i x2, ok? Z gory dzieki.

Rafalmag, sądze u ciebie bedzie ten sam problem, pewnie po prostu przerysowałeś ścieżki mające coś wspólnego z obsługą funkcji VGA. Może też spróbój jakoś to reanimować?

 

Pozdro for all!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tak ma być. Mam podobny problem z GeForcem FX5200 (http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=60594) z tym, że u mnie w ogóle AGP nie działa. Po prostu Twoja karta nie jest na tyle szybka żeby obsługiwać AGP 4x. U mnie nie ma żadnej róznicy miedzy agp 4x a pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje Drzon !

 

Pocieszyliście mnie tym, że AGPx4 nic praktycznie nie zmienia :)

Najpóźniej za miesiąc (mam nadzieję) zmieniam komputer (stary dam siostrze, a nie gra w nowe gry).

Puki (prawie) wszytko działa, wole nic nie zmieniać (i tak bym miał przy tym bardzo roboty). Nadal bardzo się cieszę, że miałem takiego farta, że ta ścierzka była akurat od AGPx2(4) (co akurat mogłem wyłączyć). A mogła być np. od dysku czy CPU

 

SPROSTOWANIE: Wcześniej źle się wyraziłem: w BIOSie jest włączony FastWrite (ale w sterownikach ati czy omegach nie moge go wlaczyc, po restarcie wraca do off). "logowanie" nie dziala gdy jest wlaczone (w BIOSie) "performance control" (cokolwiek to robi - plyta asusa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafalmag, duzy masz spadek w wynikach przy AGP x1? Bo jak ja sprawdzalem to miedzy AGP x2 i x1 jest ok 15% różnicy... A jesli chodzi o fast writes to bym sie nie przejmowal bo po 1 nasze karty raczej z tego nie umieja korzystac a po 2 nawet jakby mogly to przyrost jest niezauwazalny. 

 

Prosba: niech ktos ze sprawnym radeonkiem (9000, 8500) sprawdzi czy duzo sie traci na AGPx2 w porownaiu do x4. Z gory dzieki!

U mnie praktycznie nie ma różnicy w 3DMarku 2k1 pomiędzy AGP x2 oraz x4 (parę punktów różnicy!!), ale mam trochę inny sprzęt. Moim zdaniem problem AGP x2 tkwi chyba w ustawienia biosu lub sterownikach płyty głównej, ale warto sprawdzić kartę na innym kompie.

 

OFF TOPIC: Drzon - nie źle wykręciłeś tego Morgana - to chyba dzięki DDR-om? Na jakim napięciu masz procka? Odp. na priva co by nie zaśmiecać wątku... Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BIOSie jest włączony FastWrite (ale w sterownikach ati czy omegach nie moge go wlaczyc, po restarcie wraca do off).

To normalne, smartgart wyłącza FW chyba na kazdym Radeonku (nie wiem jak z nowymi) ale da to się obejś np. Power Strip'em. Wcześniej mozna odinstaować smartgarta na wszelki wypadek, ale u mnie włączenie FW nie dało zupełnie NIC, wiec nie ma co sie przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...