Skocz do zawartości
Konrad_

Głośniki Komputerowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kpić sobie głośniki komputerowe(moje fundusze to góra 400zł) i nie wiem jakie. Kolega coś mówił że Creative 5.1 5100 są z tanich podobno najleszpe. Co o tych głośnikach myslicie, jakie mi polecacie??

Pozdrowienia

Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p580 np. ladniej wygladaja :lol:... serio to przedewszystkiem maja duzo mocniejszy glosnik niskotonowy w 5100 jest to 12W a w p580 17W. Sam mam p580 i moge powiedziec ze to dobre glosniczki jak na ich cene... A w MediaMarkcie dalem za nie 290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie :wink: tym razem z troche innej beczki, czy takie głośniczki da sie w jakiś sposób do telewizora podłaczyć, kabel od karty graficznej bym podłaczył(chodzi o oglądanie filmów dvd, bądź divx) to obraz by miał, a dzwięk, jest więc taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym zaśmiecać moimi lalikowatymi pytaniami forum, więc mógłbyś się ze mną skontaktować na gg i wtedy wyjaśniłbyś mi co i jak.

Byłbym bardzo wdzięczny :)

Z góry dziękuje!

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie polecam zestaw glosnikow firmy media tech zambra 5.1 oto link http://www.media-tech.pl/show_item.php?go=2&bid=131 posiadam te glosniki i nienarzekam do tego karte sblive 5.1 digital. Ja za ww. sprzet zaplacilem 440zl, ale to dlatego ze chcialem miec wszystko od razu mysle ze jakies 30zl z tego dalo by sie urwac czyli troszke ponad 400zl.

 

p.s osobiscie niemoge porownac czy mtZambra czy creative5800 lepiej chodza wiec tylko "polecam" jaki bedzie twoj wybor to twoja sprawa

p.s2 ja te glosniki mt340 kupilem za 270zl w rabce w ordżinalnym opakowywaniu i z ordżinalna gwarancja na bodajze 12 miechow :] hamerykany z polaczkow cfaniaczkow sie robia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad_ bierz Creativy jak masz okazje (ale oczywiscie P580, o niebo lepsze od 5100).

A jakbys jakims magicznym sposobem wyskrobal ok. 470pln, to mozesz atakowac Logitechi Z-640 :D

Poza tym z glosnikow do kompa to tylko Creative / Logitech (moj wlasny poglad ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup nieco lepsze od tych P580 bo warto troszku dopłacić :wink:

i zamiast atakować Logitechi Z-640 to zaatakuj Creative Inspire T5400

sam w tym topiku rozważałem które wybrać :roll:

~ P580 mają 47W łącznej mocy RMS

~ natomiast T5400 - 74W RMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie polecam zestaw glosnikow firmy media tech zambra 5.1 oto link http://www.media-tech.pl/show_item.php?go=2&bid=131 posiadam te glosniki i nienarzekam do tego karte sblive 5.1 digital. Ja za ww. sprzet zaplacilem 440zl, ale to dlatego ze chcialem miec wszystko od razu mysle ze jakies 30zl z tego dalo by sie urwac czyli troszke ponad 400zl.

 

p.s osobiscie niemoge porownac czy mtZambra czy creative5800 lepiej chodza wiec tylko "polecam" jaki bedzie twoj wybor to twoja sprawa  

p.s2 ja te glosniki mt340 kupilem za 270zl w rabce w ordżinalnym opakowywaniu i z ordżinalna gwarancja na bodajze 12 miechow :] hamerykany z polaczkow cfaniaczkow sie robia :P

WTF?

jak ty wogole mozesz porownywac te firmy 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, mój problem twki właśnie w tym że moge wydać do 400zł i za to chciałbym jak najlepszy sprzęt, który "wystarczyłby" na długo, a nie wysiadł po paru godzinach.

Jednakże chyba sie zdecydowałem - p580 - to będzie chyba to, jaką kartę muzyczną taką do 100zł(góra150zł), do tych głośników zakupić

P.S Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale napisze jaki mam sprzęt

Athlon Xp 1700+

Geforce Fx 5200 128mb

Dysk 60 giga

Dvd 16/48

Nagrywarka Lg 48/24/48

Monitor Lg Flatron(17cali)775FT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę muzyczną to pod ten zestaw zakupił bym Sound Blaster Live!, bo do Audigy nie opłaca się dopłacać i jeszcze gdzieś wyczytałem w testach że jakość dźwięku jest taka sama :roll:

Luknij na to http://sklep.benchmark.pl/pelny_9673.html

Zmiany w jakości można już dostrzec w Audigy2, no ale znów cena jest wysoka wiec w tym wypadku postawił bym na Hercules GS Fortissimo III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, mój problem twki właśnie w tym że moge wydać do 400zł i za to chciałbym jak najlepszy sprzęt, który "wystarczyłby" na długo, a nie wysiadł po paru godzinach.

Jednakże chyba sie zdecydowałem - p580 - to będzie chyba to, jaką kartę muzyczną taką do 100zł(góra150zł), do tych głośników zakupić

P.S Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale napisze jaki mam sprzęt

Athlon Xp 1700+

Geforce Fx 5200 128mb

Dysk 60 giga

Dvd 16/48

Nagrywarka Lg 48/24/48

Monitor Lg Flatron(17cali)775FT

 

Mi zestaw 4400 starczył na jakieś 2 tyg. chociaż już w pierwszych 4 dniach odechciało mi się tego słuchać. Czy oni wogóle wiedzą jak "wygląda" bas ?? To co oferują komputerowe "pierdziawki" jest nie do przyjęcia. Niskie tony ą ewidentnie podbite, dudniące i niekontrolowane :( Za 400zł to Tannoy M1 i jakaś Unitra :) Moze się zmieścisz ;) A wystarczy ci na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, mój problem twki właśnie w tym że moge wydać do 400zł i za to chciałbym jak najlepszy sprzęt, który "wystarczyłby" na długo, a nie wysiadł po paru godzinach.

Jednakże chyba sie zdecydowałem - p580 - to będzie chyba to, jaką kartę muzyczną taką do 100zł(góra150zł), do tych głośników zakupić

P.S Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale napisze jaki mam sprzęt

Athlon Xp 1700+

Geforce Fx 5200 128mb

Dysk 60 giga

Dvd 16/48

Nagrywarka Lg 48/24/48

Monitor Lg Flatron(17cali)775FT

znowu nie przesadzaj mi tam P580 styka, fakt faktem ze bardzo glosno muzyki nie slucham i jest to w 90% hip hop ;) wiec tam to raczej nie mozna porownywac jakosci ;)

 

 

Mi zestaw 4400 starczył na jakieś 2 tyg. chociaż już w pierwszych 4 dniach odechciało mi się tego słuchać. Czy oni wogóle wiedzą jak "wygląda" bas ?? To co oferują komputerowe "pierdziawki" jest nie do przyjęcia. Niskie tony ą ewidentnie podbite, dudniące i niekontrolowane :( Za 400zł to Tannoy M1 i jakaś Unitra :) Moze się zmieścisz ;) A wystarczy ci na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie od początku a nie powtarzajcie sie

Ja bym polecal Logitech Z-640 5.1 bardzo dobre, duzaa moc  subek ma 26wat, central 15wat a satelity kolo 8wat. 

Cena 499zl dalem, ale nie zaluje. 

Subek daje niezle :D

Powyżej już o tym była mowa, a co do tych wat to coś pomyliłes troszku

Creative Inspire T5400 5.1 vs. Logitech Z-640 5.1 ???

 

Jak chcesz kupic P580 to poszukaj , bo creative wypuścił ten model z kartą SB5.1 i kosztuja koło 400 stówek i bedziesz miał problem z głowy

też dałem link http://sklep.benchmark.pl/pelny_9673.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie od początku a nie powtarzajcie sie

Ja bym polecal Logitech Z-640 5.1 bardzo dobre, duzaa moc  subek ma 26wat, central 15wat a satelity kolo 8wat. 

Cena 499zl dalem, ale nie zaluje. 

Subek daje niezle :D

Powyżej już o tym była mowa, a co do tych wat to coś pomyliłes troszku

Creative Inspire T5400 5.1 vs. Logitech Z-640 5.1 ???

 

Jak chcesz kupic P580 to poszukaj , bo creative wypuścił ten model z kartą SB5.1 i kosztuja koło 400 stówek i bedziesz miał problem z głowy

też dałem link http://sklep.benchmark.pl/pelny_9673.html

 

Powyzej byla mowa ale tego nie czytalem. A pozatym to sie ani troche nie pomylilem, moge podac dokladne parametry wiec prosze:

Calkowita moc: 71.2 wat RMS

Subwoofer 25.7 wat RMS

Centralny 16.3 wat RMS

Satelity 7.3 wat RMS

 

Obudowa subka zamknieta i BARDZO DOBRZE sie spisuje w takim zestawie, patrzac wogole na stylistyke to ladniejszy jest logitech.

Sam dlugo sie zastanawielem jakie glosniki kupic. W tym przedziale cenowym wygral logitech poniewaz:

Dobry wyglad, duza moc subwoofera, zaden creative nie mial nic do porownania.

 

Piszesz ze creativa ma moc 74wat rms, czyli tylko wiecej ma glosnik cetralny bo 20wat, wiec duzej roznicy nie widze.

 

Ja zostaje przy logitechu :) polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOZNA! Jesli sie ma wyjscie sluchawkowe jack... Zestaw gra wtedy na 2x przod + sub

 

Zeby gral na wszystkich musisz miec taki kabel:

1 jack stereo--------------------------- 2 x jack stereo

 

i wszystko gra ;]

 

P.S. Nie dopisuj sie caly czas do watku bo moderatorzy tego nie lubia :!: Raczej uzywaj EDIT w prawym gornym rogu Twojego posta

 

P.S2 Nie ufasz mi... :lol: :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...