Skocz do zawartości
PPPiotrek

Czy psuje się dysk...? (SEAGATE 80 GB Barracuda .7)

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami słychać ciche brzęczenie dysku nawet gdy nie zapisuje i nie odczytuje danych, trwa to kilkanaście sekund i przestaje. Gdy w tym czasie np. uruchomię jakiś program brzęczenie znika.

Dysk jest nowy, nie ma błędów.

Czy to normalne zjawisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... Mam tak samo na ST380021A... Podczas tego 'brzeczenia' komp 'czeka'. Moze to przez temp ? Jakie macie ? Podczas tego siedziu u mnie na poziomie 39*C :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura w normie, nie przekracza 40 stopni. Zrobiłem mały test... podczas tego "brzęczenia" uruchomiłem program DISKMON (pokazuje co i gdzie dysk zapisuje i odczytuje) no i zwis... niebieski ekran z błędem DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL... Czy to przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie smart... Na tym dysku u mnie nie dziala, nie pokazuje temp i inych parametrow w programach :( Poprostu Segate leci sobie w kulki :evil: Grrr... Nigdy wiecej :evil: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś zna powód takiego zachowania dysku...

S.M.A.R.T u mnie także nie działa, i jak kolega fetorman zauważył u siebie - dioda nie zapala się gdy słychać to "brzęczenie".

Poczekajmy może znajdzie się osoba która rozwiąże zagadkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem wyżej wymieniony DISKMON i jak się okazało w czasie tego brzęczenia nie są zapisywane żadne informacje przez system. Wygląda na to ze to sam dysk coś kombinuje. Ale co to już chyba tylko sam producent wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wszyscy sie uparli sprawdzac paraemtry SMART za pomoca Speedfana zwlaszcza jesli czasem wskazuje zle Fitness dysku :P Jest lepszy soft do tego a Barracude sprawdz najlepiej softem online na stronie Seagate'a:

http://www.seagate.com/support/disc/asp/to...lish/index.html

 

2 testy - SMART i Short DST powiedza wszystko o dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk o którym mowa można porównać do tego jaki wydaje dysk gdy np. kopiuje z partycji na partycję duży plik. To brzęczenie to jednostajny dźwięk, tylko dużo cichszy niż przy kopiowaniu pliku.

 

Skąd wziąć program "hddregenerator" i co robi ten program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wszyscy sie uparli sprawdzac paraemtry SMART za pomoca Speedfana zwlaszcza jesli czasem wskazuje zle Fitness dysku :P Jest lepszy soft do tego a Barracude sprawdz najlepiej softem online na stronie Seagate'a:

http://www.seagate.com/support/disc/asp/to...lish/index.html

 

2 testy - SMART i Short DST powiedza wszystko o dysku :)

hmm... "Status: No S.M.A.R.T. thresholds exceeded"

chyba cos im nie dziala

limerro co masz do sprawdzania danych ze SMART'a speedfanem, bo to ze pokazuje zle fitness dysku to przeciez kazdy wie i to zlewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś nie działa SMART to spróbujcie włączyć go w biosie (Enabled)

u mnie to działa, pokazuje temperaturę i SMART np. w programie speedfan a przy wyłączonym SMART w biosie nie pokazywał.

 

Napiszcie czy Wam działa ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestescie pewnie na 100 ze to dysk??

skoro dioda nie "gore;)" to raczej nie pracuje

 

ja mam podobny problem-gdy przesowam ekran scrollem (badz ogolnie gdy spora czesc ehranu sie zmienia) to mi cos brzeczy

 

zmienilem zasilacz, testowlame na innej grafice, wylaczlame monitor i glosniki-lipa

na slabszej grafice pierdzi mniej

 

to chyba plyta glowna-cewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...