Skocz do zawartości
MarRTinEz

Pilna dziwna sprawa-skrętka!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Siedze w domu i mam do rozwiązania pewną bardzo dziwną sprawę..zrobiłem kabel na skrętce RJ-45 z krosem i podłączyłem go do karty sieciowej w moim kompie a drugą stronę do modemu..dioda zarówno w karcie mojego komputera jak i w modemie zaczęła świecić co oczywiście oznacza dobre połączenie..ale problem w tym, że kabel ten ma 1m..ale w identyczny sposób zrobiłem końcówki w kablu około 15m(przechodzi przez dwa piętra) i teraz już niestety nie działa (dioda w modemie miga a w karcie nie świeci)..próbowałem chyba z 10 razy na trzech różnych kompach..na dwóch krótkich kablach działa a na 10 i 15 metrowym już nie..jestem zrospaczony...nie mam zielonego pojęcia co jest grane(czyżby zakłucenia??)..jeśli wiecie jaki może być powód tego to piszcie..za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Twoja zaciskarka podczas obcinania warstwy osłonowej nacina lekko żyły. Jeśli tak, to całkiem możliwe że każdy kabel jaki wykonasz będzie padnięty. Obetnij osłonkę ręcznie i dokładnie i zobacz. Sprawdź też dokładnie, czy przypadkiem nie pomyliłeś "połówek" żył, bo przy zalanych końcówkach kabli "firmowych" często mało widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie są objawy, to w którymś miejscu napewno kabel jest zbyt zagięty lub ściśnięty czymś, np. gwoździem lub czymkolwiek jest przymocowany do ściany. Po drugie kabel sieciowy powinien być w miarę luźny, nie może być napięty i nie powinien zbyt wisieć i naciągać się pod własnym ciężarem. Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...