Skocz do zawartości
ArS

Włączyć FastWrite!

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam sprzęt jak w opisie oraz pewną zagwozdkę dotyczącą FW. Otórz płyta obsługuje napewno, w biosie włączone a PStrip oraz Sandra informują o obsługiwanym lecz wyłączonym. GF2 nie obsługuje FW? Jest jakiś sposób by to włączyć? Jakie karty obsługują FW?

 

Windows XP Pro SP1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem. W biosie było "enabled", a w programach pokazywało, że wyłączone. U mnie pomogła jedynie zmiana windowsa z 98 na XP Pro. Teraz mogę już ustawiać jak chce.

Niestety mało to daje - u mnie ok 200 3Dmarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie grafy trzeba włączyć ale te opcje na prawdę działają jeśli instaluje się windowsa z jużwłączonymi funkcjami, podobnie SBA. tak jak sobie włączysz to nic nie da, musi być reinstall bo w rejestrze jest to gdzieś zapisane.w biosie grafy trzeba włączyć ale te opcje na prawdę działają jeśli instaluje się windowsa z jużwłączonymi funkcjami, podobnie SBA. tak jak sobie włączysz to nic nie da, musi być reinstall bo w rejestrze jest to gdzieś zapisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli SBA w riva tuner nie jest aktywne - nie można tego włączyć, czy to oznacza że jeśli uaktywnię w biosie to i tak będzie wyłączone-po reinstalacji systemu? FW faktycznie włączyłem riva tunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie opcje FW i SBA mozna wymusic RivaTunerem - sam tak robilem... Trzeba w zakladce "Power User" odnalezc odpowiednie wpisy i je zmienic...

Oglonie daje to tylko wlasna satysfakcje, bo realne zmiany wynikow sa niezauwazalne i czasem wiecej powoduja niestabilnosci niz jakiegokolwiek wzrostu wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie grafy trzeba włączyć ale te opcje

a jak się dostać do biosu grafy? Mam podobny problem, nie moge włączyć AGP. Czy możliwe, żeby GeForce FX5200 128MB, 64bit, pamięci 6ns, 250/280MHz(wiem, wiem, naciąłem się) nie działała w trybie AGP? Riva Tuner pokazuje bus type- AGP(PCI mode) a AGP status-disabled. Stery 52.16, win XP pro, agp w sterach włączam za pomocą nVHardPage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agp pci mode olej, chodzi normalnie agp a programy pokazujątakie głupoty. wszystko masz ok.

do biosu grafy dostać sięmożesz zgrywając bios na dysk (DUMPBIOS.EXE), przerabiając nvbios editor'em (inaczej x-bios editor) i wgrywając go do karty ale nie warto. ja wgrałem taktowanie 200/500 do grafy bo tak powinna chodzić ale SBA i FW olejcie, to ani trochę mi nie przyspieszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ok ale gdy wyłaczyłem wszystkie opcje AGP gdzie się dało i przestawiłem na PCi to wydajność ani trochę sie nie poprawiła, wychodzi na to, że moja karta jednak nie jest AGP, poza tym Expert Tool pokazuje: bus type -PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze cos ze sterami do plyty namieszales

Nie ma takiej mozliwości ale podejrzewam najgorsze tzn. gdzieś na tomshardware zagranicznym wyczytałem że nie każde urządzenie AGP, które się nim wydaje i ma gniazdo AGP musi nim być, chyba tak jest w moim przypadku; poza tym logiczne ze karta 64bitowa nie jest dość szybka aby obsługiwać agp, jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli SBA w riva tuner nie jest aktywne - nie można tego włączyć, czy to oznacza że jeśli uaktywnię w biosie to i tak będzie wyłączone-po reinstalacji systemu? FW faktycznie włączyłem riva tunerem.

Jeśli w RT SBA jest "wyszarzone", to znaczy, że chipset go nie obsługuje (na 99%), tak jest np. przy moim GF4 MX440...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...