Skocz do zawartości
Kaeres

Colin McRae Rally 4

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do posiadaczy kółek z force feedback. niestety sterowanie moim zdaniem jest jeszcze gorsze niz w C3. mimo ustawienia dead zone samochod lata jak szalony po drodze. mam momo racing.

 

jak wam chodzi?

U mnie jest to samo nie przejmuj sie. Nie dosc ,ze efekty FF sa beznadziejne ,a wrecz ich nie ma (bo kolysanie sie kiery bez powodu nie nalezy nazywac FF) to jeszcze sterownie jest takie jakbym jechal jakims tirem. Zwlaszcza uciazliwe na trasach asfaltowych ,gdzie trzeba potwornie machac kiera. Dla mnie ta gra to prawie to samo co Colin3 tylko grafa lepsza. Zreszta Colin3 podobal mi sie w jednym wzgledzie lepiej niz CMR4. Samochod nie slizgal sie tak bardzo jak w czworce. Widac ,ze tworcy podazyli w strone czesci 2. Ehh ja po tygodniu spedzonym nad Rally Trophy(v1.1) uwazam ,ze ta gra jest bardzo przecietna. Grafa 5 ,dzwieki 3 z malym + (seicento z dobrym tlumikiem ma lepszy i glebszy dzwiek) ,fiza 3= . Czekamy na RBR ,GTR i moze Xpand Rally :wink: A co do dzwiekow ,proponuje zapoznac sie z tym http://www.bhmotorsports.com/download/5371 Tak sie powinno robic dzwieki ,ktore dla mnie stanowia bardzo wazna czesc gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie.....

tyle zrozumialem (po angielsku jestem cytaty)

ale jak trwa odliczanie to nie ma nic wyswietlonego odn. biegu ani zaznaczonych obrotow....

konczy sie odliczanie i koniec czasu... :/

no to bez skrzyni bede :

Moze faktycznie niejasno sie wyrazilem ale myslalem ze to wystarczy :)

Mam nadzieje ze te zrzutki cos pomoga, pochodza z testu silnika bo skrzynie mam juz zablokowana i specjalnie dla tych fotek wycofalem sie z rajdu 8)

 

FOTKI

 

Mam nadzieje ze te fotki pozwola wychwycic roznice. Nie mam pojecia jak to jasniej pokazac, aha i sorka za moje zdolnosci plastyczne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielka porażka z tą obsługą kiery. w "trójce" jakoś się przyzwyczaiłem do jazdy za kółkiem i słuchawkami na uszach. tak gra przy stosowaniu widoku ze środka dużo wtedy zyskuje i można się dobrze wkręcic w klimat. ale sorry na klawiaturze to jakoś nie mogę.... idę przekopać internet w poszukiwaniu jakiegoś patcha lub złotej porady dnia..

 

jedyne co cieszy to, że gierka jest ładna. po włączeniu AAx4 , anizo x8 i 1280x960x32 poraża tymi szczegółami. oglądanie powtórek przejazdów w tunelach (japonia) lub kołyszących sie drzew poraża zmysły. Szkoda że nie rekompensuje to innych braków....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich detalach bede mogl puscic gierke i w jakiej rozdzialce na:

Athlon 2000+

384SDRAM

Gainward GeForce3 ?

Wg. mnie na wysokich :) Bo u mnie smiga dość dobrze na słabych detalach , a w porównaniu mojej karty do twojej to powinno smigać kozacko 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moze faktycznie niejasno sie wyrazilem ale myslalem ze to wystarczy :)

nie nie!

wyraziles sie dosyc jasno :D

ja wiem na czym polega test...

prawdopodobnmie mam jakiegos 'zdziwnionego' execa :x

po ani nie wyswietla czasu trwania biegu, ani biegu, ani obrotow na jakich mam sie krecic :?

jest tylko odliczanie do POCZATKU testu (5s) i test failed :evil:

tak czy inaczej dzieki za pomoc (i te wypasne zdjecia :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej wydajności można sie spodziewać na duronie 1.1Ghz, R8500 i 512 ramu ?

 

drugie pytanie: jak chodzi na 2600+, R9500 , 768ram. kolega ma taką konfiguracje i ślimaczy mu sie na 1024 bez AA (10fps). raczej coś nie tak ma chyba z konfiguracją....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrazenia :

W porowaniu do dema wreszcie swieca mi sie tarcze hamulcowe jak hamuje - fajnie wyglada

Wkurza mnie zatrzymywanie gry - co jakis czas obraz sie blokuje na jakies 0,5 sek. w trasie raz sie tak zdaza FPS sa idealne wiec nie wiem o co chodzi, obraz sie zamraza a jak wroci to jestem juz na drzewie :roll:

nie jest to jakos wielce uciazliwe ale przeszkadza...Ogolnie jest to poprawiona "trojka" pod wzgledem graficznym reszta jest podobna, nie jest to jakis wielki mega - hit, jaka byla czesc pierwsza ale milo sobie pojezdzic i to tyle pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie zatrzymywanie gry - co jakis czas obraz sie blokuje na jakies 0,5 sek. w trasie raz sie tak zdaza FPS sa idealne wiec nie wiem o co chodzi, obraz sie zamraza a jak wroci to jestem juz na drzewie  :roll: 

nie jest to jakos wielce uciazliwe ale przeszkadza

Kolega ma podobny problem. Ma 2600+ , 768 RAM i R9500. W 800x600 fraps pokazuje 40-50 fps ale grac się nie da. Obraz się zawiesza co jakiś czas. Stery 4.2. Fastwites OFF.

 

Ma ktoś pomysł no to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wkurza mnie zatrzymywanie gry - co jakis czas obraz sie blokuje na jakies 0,5 sek. w trasie raz sie tak zdaza FPS sa idealne wiec nie wiem o co chodzi, obraz sie zamraza a jak wroci to jestem juz na drzewie  :roll: 

nie jest to jakos wielce uciazliwe ale przeszkadza

Kolega ma podobny problem. Ma 2600+ , 768 RAM i R9500. W 800x600 fraps pokazuje 40-50 fps ale grac się nie da. Obraz się zawiesza co jakiś czas. Stery 4.2. Fastwites OFF.

 

Ma ktoś pomysł no to?

mialem to samo, ale juz jest ok. przynajmniej z colinem, bo w toce mam siecz na ekranie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

quote]mialem to samo, ale juz jest ok. przynajmniej z colinem, bo w toce mam siecz na ekranie :/

Oj, Panie Niemiec . Twój staż na forum jest pewnie imponujący w przeciwieństwie do treści tego posta. Odprawiłeś jakieś czary o których nie możesz publicznie powiedzieć? ;)

A mówiąc wprost -- co zrobiłeś ,że nie haczy Ci w Colinie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

quote]mialem to samo, ale juz jest ok. przynajmniej z colinem, bo w toce mam siecz na ekranie :/

Oj, Panie Niemiec . Twój staż na forum jest pewnie imponujący w przeciwieństwie do treści tego posta. Odprawiłeś jakieś czary o których nie możesz publicznie powiedzieć? ;)

A mówiąc wprost -- co zrobiłeś ,że nie haczy Ci w Colinie??????

szczerze?? nie wiem ;] kombinowalem ze sterami i wrocilem do starych, sprawdzonych 56.55, dodatkowo dalem 200mb wiecej swapa do 500mb i chodzi spoko. tylko race driver2 sie posypal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytryna jest niesamowita ;] golfem mi sie tez fajnie jezdzi ;]

 

 

narazie ta gra nie jest dla mnie wyzwaniem, bo 2wd normal wygralem jadac jedna reka a na advance w 2wd nie wygalem tylko australii bo przykozaczylem na szykanie i zgubilem kolo a tak to wygranie rajdu na advance z [przewaga 1 minuty nie stanowi problemu. woze sie golfem. mam nadzieje, ze w 4wd bedzie troche wiecej wyzwania, choc czaje sie na tryb "group B" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Colin nie chce mi sie uruchamiac. Zaraz po animacji codemastersow wraca do pulpitu (czasem nawet PRZED ta animacja :/). Co dziwniejsze- raz udalo mi sie pograc zupelnie bezproblemowo. Musialem jednak wrocic do windy i gdy chcialem znow zagrac to [gluteus maximus] :/

 

Probowalem cat. od 3.9 po 4.4, mam zainstalowane dx 9.0b, jade na win XPpro SP1. Nie mam pojecia co jest grane tym bardziej ze KAZDA inna gra (nawet Race Driver 2 "miszczuf kodu") dziala zupelnie bezproblemowo, a 3dm2k1 wypluwa ~14k pkt (system stawiany przeszlo pol roku temu).

 

O co chodzi? Mam akurat chwile wolnego i chcialem pograc w Colina a tu kaplica :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji, wyskakuje mi blad:

 

Pierwsza plyta sie instaluje ladnie, wkladam druga, druga idzie, po pewnym czasie pojawia sie komukat:

 

Niewlasciwie wolunium. Wloz prawidlowe woluminium CMR4PC_1 do stacji F:

 

Mam anuluj, ponow probe i kontynuuj. Wszystkie plyty maja takie etykietki. No nic, wlozylem tam 1cd, klikam ponow probe jest ok, kaze mi instalator wlozyc 3cd, wkladam, instaluje i znowu z tym woluminium. Tym razem nic nie pomaga i musze przerwac instalacje. Co jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś przeinstalować grę? Miałem podobnie z demkiem i to pomogło.

Probowalem. W sumie to juz 5 razy instalowalem tego dziada. Jeszcze jakies pomysly? Zla witaminka?

 

PS. Na jakich cat/omegach gracie + jakie stery do nforce'a 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...