Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do :arrow: bogdan45

 

Hmm kolego chyba znam twój problem... ty nie wiesz za ile można kupić dobre wc bo mówiąc że za 300-400zł to jesteś w ogromnym błędzie. Na dzień dzisiejszy można kupić dobre WC za 200zł (albo nawet 150zł) czyli tyle co C:lol:C. Mnie wc wyniosło ok 200zł ale w tej kwocie policzyłem koszty przesyłki za blok który zamówiłem z polerką do tego jeszcze wliczyłem wiatrak 120x120mm za 38zł nie liczyłem zapinki bo blok jest montowany do mobo nagrzewnice miałem za 0zł ale na szrocie taka 40zł może kosztować. Czyli licząc nagrzewnice i zapinkę (jeżeli ktoś nie ma dziur w mobo) moje WC wyniosło by ok 250zł. A najlepszy zestaw C:lol:C za 230zł (bez kosztów przesyłki). I na dzień dzisiejszy śmiało mogę powiedzieć że moje WC jest o wiele lebsze.

 

Do użytkowników C:lol:C czy użwyacie tego czegoś z nagrzewnicą czy bez. Bo skoro bez to w tym waszym WC jajka możecie sobie ugotować ja na swoim WC z 10L wody w obiegu miałem ciepłą wodę dopiero po dodania wiatrak woda stała się chłodna :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekło może przesadziłem ale ja nie mogę porównywać cen ze szrotów lub innych składanych zestawów

w tym temacie rozwazamy co i za ile mozna kupić w sklepach oferujących WC

(ja też wyremontowałem sobie sam samochó to oznacza ze wszystkie ceny samochodów powinny być pomiejszone o wartość remontu przezemnie przeprowadzonego ?)

 

Jezeli dydkusja ma być rzetelna podaj ceny podzespołów ze sklepu (całeko zestawu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekło może przesadziłem ale ja nie mogę porównywać cen ze szrotów lub innych składanych zestawów

w tym temacie rozwazamy co i za ile mozna kupić w sklepach oferujących WC

(ja też wyremontowałem sobie sam samochó to oznacza ze wszystkie ceny samochodów powinny być pomiejszone o wartość remontu przezemnie przeprowadzonego ?)

 

Jezeli dydkusja ma być rzetelna podaj ceny podzespołów ze sklepu (całeko zestawu)

Tylko że cała bajka o WC polega na tym że właśnie budowanie WC to właśnie kombinowanie i bawienie się a nie kupowanie całych zestawów. W MCS były kiedyś do kupienia całe zestawy bardzo fajny był za ok 250zł z pompką 600l/h dobrym blokiem chyba storm i alu nagrzewnicą i inne akcesoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm przegladałem oferte CPC i za prosty zestaw z chłaodnicą chcą 179 zł

 

a z tego co napisałes wyciagam tylko jeden wniosek

kombinujesz bo wiesz że te ceny kompletów (bloki ,zapinki,złaczki, ckhłodniczki to naciagactwo bo inacze to po co miałbyś kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecei co powiem - niech sobie chlopak kupi tego CPC - bedzie mogl sam sprawdzic... A to nie jest KOMBINOWANIE tylko zabawa - bawienie sie w fajny zesaw, ladny uklad, wydajna prace, cisze, wielkosci, kolorki - naprawde jest tego sporo i WLASNIE TO daje taka frajde :) Ja powiem tak:

 

Po co ktos ma jechac na gielde i kupowac OSOBNE CZESCI [kombinowac z seriami, numerkami, i innymi detalami itp] skoro moze pojechac do MEDIA MARKT i kupic CALY ZESTAW - te same komponenty i to jjeszcze JAK TANIO, zlozone do kupy i z gwarancja w jednej firmie?!!

 

Dotarlo :) ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że cała bajka o WC polega na tym że właśnie budowanie WC to właśnie kombinowanie i bawienie się a nie kupowanie całych zestawów...

Aha, czyli Twoim zdaniem lepiej jest każdą część chłodzenia kupować osobno i płacić kilka razy za przesyłke niż kupić wszytko w jednym sklepie? Czemu gdy kupowałeś jeszcze pare lat temu chłodzenie powietrzne to nie kupowałeś w osobnym sklepie wentyla i radiatorka? Jeśli ktoś wygórowane rządania i nadmiar kasy to można tak robić oczywiście. Ale nie widze w tym większego sensu.

 

Czterech moich kumpli też ma CPC i jak narazie tylko jednemu z nich siadła pompka ale goście bardzo sprawnie mu ją wymienili. Myślę, że te przypadki nieszczelnych bloków itp to są ewenementy. Wydaje mi się, że tych zestawów sprzedali już na tyle dużo, że mogły zdarzyć się buble. Jak ja kupowałem ponad rok temu to mieli 10 000 sprzedanch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWTARZAM SIE JESZCZE RAZ :)

 

Po co ktos ma jechac na gielde i kupowac OSOBNE CZESCI [kombinowac z najlepszymi seriami, numerkami, i innymi detalami, kupowac wszystko wedlug POMYSLU itp] skoro moze pojechac do MEDIA MARKT i kupic CALY ZESTAW - te same komponenty i to jjeszcze JAK TANIO, zlozone do kupy i z gwarancja w jednej firmie?!!

 

BUHAHAH - LOL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecei co powiem - niech sobie chlopak kupi tego CPC - bedzie mogl sam sprawdzic... A to nie jest KOMBINOWANIE tylko zabawa - bawienie sie w fajny zesaw, ladny uklad, wydajna prace, cisze, wielkosci, kolorki - naprawde jest tego sporo i WLASNIE TO daje taka frajde :) Ja powiem tak:

 

Po co ktos ma jechac na gielde i kupowac OSOBNE CZESCI [kombinowac z seriami, numerkami, i innymi detalami itp] skoro moze pojechac do MEDIA MARKT i kupic CALY ZESTAW - te same komponenty i to jjeszcze JAK TANIO, zlozone do kupy i z gwarancja w jednej firmie?!! 

 

Dotarlo :)  ??

Pozdrawiam

A co ty możesz o tym wiedzieć skoro sam jedziesz na Zalmanku :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciłeś uwage na jakim poście jesteś

"chłodzenie CPC wolne żarty"

 

potwierdzam ze składanie samodzielne jest wielka frajdą

ale tu piszemy o woelu aspektach miedzy innymi o takich ze ta twoja elegancja ni jak nie chce zmieścic się do twojego kompa

a pompa którą zalecaja ci do skutechnego schodzenia u mnie chodzi na domowym CO więc nie pitol ze masz frajde jak dokoła kompa masz wiadro, węże po 12 mm pompe wielkości mojego całego Peceta i do tego chłodnice od poldka i dwa albo cztery wentyle po 120 mm

 

Co do kupna to wyprowadze cię z błedu że nie posiadam ani nie kupie układu z CPC ( miałem tą frajde że wykonałem wszystko samemu a w tym poście tylko występuje jako niezależny obserwator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na zalmanku - fakt... Ale troszke sie na tym znam i sie orientuje w tym temacie, poza tym chodzi o ZASADE a nie o to kto ma jakie chlodzenie :) Wentyle tez sa najfajniejsze - DOBRY RADIATOR + DOBRY WENTYL :) Rozumiesz mam nadzieje o co chodzi - o ZASADE - do wsyzstkiego - WC, AC i komy z Media Markt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I TU ZAWADER MASZ 100% RACJI

 

System AC jest najprostrzy i najskuteczniejszy

w samej rzeczy na WC składaja sie aż dwa systemy wc i AC(chłodniczka)

a niestety opory cieplne tych systemów należy dodawać wiec może się tak zdarzyć że wc będzie gorsze od AC i tu masz CPC z Durnowatym wężykiem jako chłodniczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety sie mylisz - WC jest najskuteczniejsze - najlepsze i najmniejsze temp - ni powiedzialem ze AC jest NAJLEPSZE tylko fajne :) WC jest bardzo miodne pod warunkiem ze masz mozliwosci - duzo miejsca, mozesz "postawic" chlodnice i reszte sprzettu w bezpiecznym miejscu itp... Nie wyszcy moga sobie na to pozwolic... Ale ten sam proc :

 

AC [Zalman] - 45 stopni

WC [srednije klasy]- 35 stopni

 

IMHO ofkorz

 

PS. NIe zaWader tylko zaVader :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj uważnie "System AC jest najprostrzy i najskuteczniejszy"

 

co będzie wart twój bloczek WC bez wydajnego AC(chłodnica i wentyl)

w chłodzeniu i tak ostatnie zdanie do powiedzenia ma powietrze

Nawet FC beż chodzenia skraplacza będzie G. warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CougaR2

 

Bozia nóżki dała można trochę pochodzić po sklepach a co do cen w CPC to jak na taki zestaw to są one kosmicznie wysokie podam taki przykład WĘŻE :D w sklepie cpc są po 3zł za 1m a identyczne węże kupiłem w OBI za 75gr za 1m. A blok to jest warty z 10-15zł a nie 49zł. Ogólnie żecz biorąc za zestwa 16db dał bym maxymalnie 60zł nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie do PIEKLA

Zamawiam 50 szt bloków CPC po 15 zł

życze ci powodzenia (kiedyś sie mówiło "wista wio łatwo powiedzieć

technologicznie wykonanie tego bloku przyspaża więcej problemów niz wyfrezowanie podstawy nukleona ) pogadaj z frezerami i szpecami od lutowania ukł dużo gabarytowych miedzi to pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja jak EDIT tam na gorze po prawej stroni - nie musisz sobie postoof nabijac:) To tak na marginesie... Pozdrawiam wszytkich WC maniakoof i lece do "konwencjonalnego":)

 

Bye Bye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę cos zaproponować to zrób tak :

puść wode prosto z kranu na blok i do zlewu i zobacz jak bedzie róznica temp procka i wody na dopływie

normalne ze bloku bedzie wieksza niz wody :x

sprawa oczywista! i nie mam zamiaru tego sprawdzac bo niechce tracic znow calego dnia na zlozeniu wszystkiego do kupy 8)

 

I nie skaczcie sobie do gardel przez glupie nic nie warte rzeczy materialne :evil: Wyjdzie z tego tylko to ze zamka nam topic ktory bardzo wielu nowym uzytkownikom przyda sie by nie wpasc w {ekhmm} bloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie do PIEKLA

Zamawiam 50 szt bloków CPC po 15 zł 

życze ci powodzenia (kiedyś sie mówiło "wista wio łatwo powiedzieć

technologicznie wykonanie tego bloku przyspaża więcej problemów niz wyfrezowanie podstawy nukleona ) pogadaj z frezerami i szpecami od lutowania ukł dużo gabarytowych miedzi to pogadamy

Ty naprawdę myślisz że te bloki są frezowane :lol:. i tworzone z myślą o użytkowniku. Ja te bloki przyrównał bym do żarła z MCdonalda wygląda łądnie na obrazku ale prawda jest zupełnie inna.

 

P.S. Ten blok na grafe wyj*** w kosmos :o kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci panowie tak się znaja na wymianie ciepła to kazdy nawet najgorszy student powie im że stosowanie na wymiennik materiał o przewodności 9 W/mk jest TOTALNA BZDURĄ 

W PORÓWNANIU Z MIEDZIANĄ RURKA 350 W/mk

A ja napisałem, że różni się 20 razy. A też porównywałem przewodność cieplną. Zdolność zapamiętywania liczb coś mi powoli zanika:-/ Dla ścisłości miedź ma 400 W/mK (Tablice fizyczne), a więc 45 razy większą przewodność niż te plastikowe rurki.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników C:lol:C czy użwyacie tego czegoś z nagrzewnicą  czy bez. Bo skoro bez to w tym waszym WC jajka możecie sobie ugotować ja na swoim WC z 10L wody w obiegu miałem ciepłą wodę dopiero po dodania wiatrak woda stała się chłodna :?.

Miałem ich chłodnicę. Przy niepracujących wentylatorach temp. na procku była do 58 stopni. Przy wyjących jak 2 odkurzacze obu wentylatorach temp. spadła jedynie o... 5 stopni i wynosiła więc 53. Czyli za kilkaset złotych miałem głośniejszy komputer niż z tradycyjnym radiatorem i z wyższą temperaturą. Dla przypomnienia - na początku było 48 stopni.

 

Poza tym, jak masz wielkie wiadro z wodą, to musi ono lepiej chłodzić niż marne 2 litry z zestawu. Zmniejsz objętość i porównajmy wyniki :)

Nie, żebym bronił "firmy" która mnie orżnęła, bo do dziś nie odzyskałem pieniędzy.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będe wnikał czy chłodzenie CPC jest dobre czy złe ale podam ile mnie kosztowało złożenie moim zdaniem przyzwoitego WC.

A więc:

-Blok "Storm S2" od Mate-54zł (może to nie Uriel ani Nukleon :D ale za tą kase to bardzo dobry blok)

-Zapinka od Mate pod Socket A -16zł

-Polerowanie bloku - 4zł

-Koszty wysyłki - 12zł priorytet

-Pompka Aqua Shut 600L/h -39zł (dobra,cicha,wydajna i na dodatek Polska, dostępna w każdym sklepie zoologicznym)

-Chłodnica - tu miałem szczęście bo staruszek załatwił mi nagrzewnice takom jakie są w autobusach o wymiarach 170x150x60.(na allegro widziałem taką za 30zł)

-Pojemnik na wode to u mnie pudełko na klucze z przeżroczystego plastiku 14L kupiłem w Makro za 13zł.

-4 metry węża 12/16 - w Castoramie za 3zł/m

-5 zacisków do węży po 1.2zł terz w Castoramie

-Wiarrak na nagrzewnicy - jeszcze nie kupiłem ale zastanawiam sie między Zalmanem ZM-F2 92mm za 25zł a SUNON 120x120mm 25mm PMS3-6A za 42 zł.

-W planach są jeszcze kolanka ale najpierw musze kupić wentyl.

 

Jak widać taki zestawik mamy za 156 zł bez wentylatora na chłodnicy więc moim zdaniem bardziej opłaca sie troche pomajsterkować i samemu złożyć WC bo przynajmniej wiemy co mamy.Osobiście nic nie mam do CPC ale wole samemu sobie złożyć WC bo jak coś schżanie to pretensje będe miał do siebie a nie do kogoś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam może jeszcze temperatury jakie mam na moim WC:

1.Na standardowych ustawieniach XP1700+

-z rdzenia 29-31'C

2.XP 2400+ - napięcie deflautowe-

- 37-39 'C

3.XP 2800+ (1.75V)

-43-52'C (zaznacza sie brak wentyla na chłodnicy)

 

Wszystkie pemperatury z rdzenia a najwyższa wartość to temperatura w stresie po 10-12 godz pracy naprzemiennie gry,winda,net,muza.Po dodanu wentylatora temperatura jeszcze spadnie o około 5 'C, może więcej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ich chłodnicę. Przy niepracujących wentylatorach temp. na procku była do 58 stopni. Przy wyjących jak 2 odkurzacze obu wentylatorach temp. spadła jedynie o... 5 stopni i wynosiła więc 53. Czyli za kilkaset złotych miałem głośniejszy komputer niż z tradycyjnym radiatorem i z wyższą temperaturą. Dla przypomnienia - na początku było 48 stopni.

 

Poza tym, jak masz wielkie wiadro z wodą, to musi ono lepiej chłodzić niż marne 2 litry z zestawu. Zmniejsz objętość i porównajmy wyniki :) 

Nie, żebym bronił "firmy" która mnie orżnęła, bo do dziś nie odzyskałem pieniędzy.

 

Pozdrawiam

  Zbyszek

O boshe skoro z nagrzewnicą było 53 C* to ile musiało być bez nagrzewnicy 8O. Aha nie mam jakiegoś wieliego wiadra z wodą w moim WC tylko bardzo estetyczne akwarium 9L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze , że w ciągu ostatnich 6 godzin topic dorobił się kolejnej strony.

Prosze wstrzymywać się od bzdurnych ataków - tyczy sie to obu stron.

 

 

 

Cala potega "tego" bloku polega na jego reklamie. 

Zabawne , ze w takich pismach jak Chip  nie mozna bylo przeczytac nic o produktach konkurencji ... Ktos mi  to wytlumaczy ?.. nei ..

Zlosci mnie brak rownosci , brak kompetencji , brak rzetelnosci , brak szacunku ... wlasnie dlatego sie wypowiadam.

Może ktoś z Chipa próbował skontaktować się z chłopakami z CFD i po kilku miesiącach bezowocnych prób zrezygnował. Dlatego napisał tylko o CPC.

Widzisz, problem w tym , ze nikt nie probowal sie kontaktowac, ani z Matem, ani z CFD ,ani z Bloki.pl. Po dość kontrowersyjnym "Wielkim teście bloków wodnych" który wydał Chip, zadano pytanie - dlaczego Polskę reperzentowało tylko C**. Wątpliwości nie rozwiało również uczestnictwo w dyskusji przedstawiciela Chip Labu.

Oficjalnym argumentem mającym odrzucić zestawy MCS z rywalizacji była "zbyt wielka różnorodność konfiguracji" oraz "brak gotowych zestawów". Wystarczyło zajżeć na mcs.pc.pl, aby udowodnić, że nie są to argumenty odpowiednio wyważone. C** miało równie "różnorodną ofertę". Jestem skory zrozumieć dlaczego nie było w teście firmy CopperFielD - brak kompleksowych zestawów. Choć miał być to test "... bloków wodnych".

To, że Maciej (Popixs) ma aktualnie problemy, nie oznacza, że zawsze tak było.

 

Piekło może przesadziłem ale ja nie mogę porównywać cen ze szrotów lub innych składanych zestawów

w tym temacie rozwazamy co i za ile mozna kupić w sklepach oferujących WC

(ja też wyremontowałem sobie sam samochó to oznacza ze wszystkie ceny samochodów powinny być pomiejszone o wartość remontu przezemnie przeprowadzonego ?)

 

Jezeli dydkusja ma być rzetelna podaj ceny podzespołów ze sklepu (całeko zestawu)

Tylko że cała bajka o WC polega na tym że właśnie budowanie WC to właśnie kombinowanie i bawienie się a nie kupowanie całych zestawów. W MCS były kiedyś do kupienia całe zestawy bardzo fajny był za ok 250zł z pompką 600l/h dobrym blokiem chyba storm i alu nagrzewnicą i inne akcesoria.

 

Nie mogę się zgodzić, że WC musi byc hobby. Nie każdy musi biegać po szrotach w poszukiwaniu tej najpiękniejszej. :-)

 

...

Jezeli chodzi o CPC to praktycznie się nie reklamują. W Paryżu dostać go nie można. Czyli w zasadzie jest o nich cicho.

Tutaj we Francji najczęściej obecne są całe zestawy Swiftecha, czy Innovateka, Aseteka i inne. Ja sobie na przykład dobrałem zestawik w sklepie internetowym z bloków Cool Cases (bloki Niemieckie)  CPU i VGA Zoluxa L20 (Hydor) i Black Ice Pro w zasadzie prawie identyczny z Asetekiem (ale za pół ceny). 

Trzeba przyznać że takiej inwencji jak w Tweak nie znalazłem - Francuzi raczej są leniwi nwet jeżeli chodzi o modding PC lubią mieć gotowe podzespoły i zestawy. No i nie znają chłodnic od Łady :). Co trzeba przyznać to to że po moim zamówieniu towar przyszedł do domu po 3 dnich i mogłem zapłacić przy odbiorze bez żadnych cergieli. I ze 3 maile mi wysłali potwierdzając że przyjeli zamówienie , że wysłali i jeszce się pytali czy jestm zadowolony gdy doszło. ...

 

Tylko że cała bajka o WC polega na tym że właśnie budowanie WC to właśnie kombinowanie i bawienie się a nie kupowanie całych zestawów...

Aha, czyli Twoim zdaniem lepiej jest każdą część chłodzenia kupować osobno i płacić kilka razy za przesyłke niż kupić wszytko w jednym sklepie? Czemu gdy kupowałeś jeszcze pare lat temu chłodzenie powietrzne to nie kupowałeś w osobnym sklepie wentyla i radiatorka? Jeśli ktoś wygórowane rządania i nadmiar kasy to można tak robić oczywiście. Ale nie widze w tym większego sensu.

 

Czterech moich kumpli też ma CPC i jak narazie tylko jednemu z nich siadła pompka ale goście bardzo sprawnie mu ją wymienili. Myślę, że te przypadki nieszczelnych bloków itp to są ewenementy. Wydaje mi się, że tych zestawów sprzedali już na tyle dużo, że mogły zdarzyć się buble. Jak ja kupowałem ponad rok temu to mieli 10 000 sprzedanch.

Hmm... ponoć C** działa od początku lat 90tych. Dlaczego więc tak długo nie było nic o nich wiadomo.

Jeden z moich kumpli spalił sobie zasilacz , drugiemu blok się rozszczelnił. Zgadzam się , C** traktuje klientów w sposób profesionalny. To wcale nie zmienia mojego nastawienia do jego produktów.

 

 

 

 

Ituriel napisał "Bogdan45 - Problem w tym , ze dane prezentowanie przez producenta bloku mozna o kant [gluteus maximus] rozbic."

 

skwituje to tak (bez urazy to tylko dyskusja) chyba nie do końca wiesz na czym polega wymiana ciepła (piosałem poprzedni że nie komentuje sprawy jakości wykonania)

 

 

NO I STAŁO SIĘ  "TRZECIA ZNANA FIRMA POTWIERDZIŁA ZE DO  CHŁODZENIA WODA WYSTARCZAJĄ przepływy  30 L H2O/h

 

Przepraszam za te duże kulfony ale szlak mnie trafia jak wielcy znawcy systemów chłodzenia wodnego uzywaja pomp od systemów grzewczych CO w domach

 

Powtarzam to po raz n_ty to że musicie stosować takie pompy to tylko naciagactwo Firm produkujących bloki wodne (ooo przepraszam  atrapy prawdziwych wymienników wodnych)

 

Ostatnio  konstruktorzy z AMD  staraja sie wyjaśnic ludziskom co ludziska wyprawiaja (włosy na głowie staja 4 wentyle w obudowie p 50 m3/h 

a tak naprawde to do schłodzenia skutecznie procka (70 W) potrzeba ok 30 l h2o/h i 15 do 20 m3/h powietrza a to co się dzieje na rynku to tylko szał WC i domorosłych frezerów no i firm które maja wolne moce na frezarkach

mimo tak krytycznych słów uważam że systemu WC przyjmą sie na jakiś czas ale i tak wczesniej czy poźniej zostana wyparte przez heatpipe (oparte o zjawiska parowania- szybkośc wymiany wieksza ok 1000 razy i to przy przepływach 3 l/h)

 

Z pozdrowieniami dla konstruktorów CO w domowych Pecetach

(nież się rozmnazaja pompy 1200 l/h, nagrzewnice od Kadetów i bloki z 5 finami nad jadrem procka)

Dziękujemy za pozdrowienia i prosimy o wyrozumiałość.

Technologia krzemowa to "archaizm technologiczny" , szybko zostanie wyparta przez systemy węglowe. :-) Widze, ze pan zaczyna sie złoscić. Może z [gluteus maximus] mnie poniosło ... te dane są"prawnie" poprawne. Nie trudno jednak zauważyć, że są bardzo umiejętnie ułożoną reklamą o "micro granulkach" :/ Czy tak można ?

To, ze w światku overclockerskim zdażają się herezje wiadomo nie od dziś , ale ...

Pompka , która według producenta ma "wydajność" 1000l/h osiągnie ją tylko w przypadku gdy słup podnoszenia wody wynosi 0m. Jak wiadomo układ generuje znaczne opory. Najistotniejsza jest jej moc. Te 30l/h to bardzo optymistycza wielkość - nawet w przypadku mocnych pompek.

A konstrukcje bloków typu Cascade czy Uriel są PRZEMYŚLANE.te bloki przeznaczone są dla maniaków overclockingu walczących o kazdy "piep**ony MHz", których ty jawnie oczerniasz (chociaż jest to tylko dyskusja) . Zastanawiałeś się może nad ludźmi składającymi FC ?

 

www.overclockers.com

 

Nikt nie musi nic stosować ,jak nie chce.

Słów 'tweak' czy 'overclocking' nie musze tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konstrukcje bloków typu Cascade czy Uriel są PRZEMYŚLANE.te bloki przeznaczone są dla maniaków overclockingu walczących o kazdy "piep**ony MHz", których ty jawnie oczerniasz (chociaż jest to tylko dyskusja) . Zastanawiałeś się może nad ludźmi składającymi FC ?

 

 

 

i własnie dlatego tu jeszcze cos bazgrole

A ludzi składajacymi FC szanuje i podziwiam i moge ich nazwać prawdziwymi overclok_ingami (a z paroma nawet współtworzyłem nowe spojrzenie na FC) Oni naprawde podkrecaja, modyfikują procki, stawiaja czoła przyrodzie a ta namiastka WC_ciarzy wyciaga kase od tatusia lub mamusi na lepsze pamięci lepsze płyty i nazywa się overclokami

 

i czasami muszę wodejśc od kompa jak słysze " bo to jest lutowane, napawane, napylane " a wszystko to za sprawa niewiedzy

wiekszość ufa tylko frezowanym co jest absolutna bzdurą

dam przykład Cu7000 jest wykonany w technologi napawania proszkowego

i co to też jest G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to ty obrażasz innych, nie każdy sra kasą żeby złożyć sobie FC więc nie pisz takich <span style="color:red;">[ciach!]</span>ł bo gadasz jak nadęty burżuj który nie ma co robić z kasą. Sam bym sobie z chęcią kupił albo zrobił FC tylko powiedz ZA CO. Przecież to masa kasy na wydatek której 99,9% furumowiczów nie stać.Zamiast ubliżać biednym których nie stać na FC a nawet na pożądne WC , powinieneś służyć radą a nie oczerniać innych bo mają WC i są gorsi od ciebie bo overclockerami są tylko goście z FC - żałosny jesteś.Człowieku to ty obrażasz innych, nie każdy sra kasą żeby złożyć sobie FC więc nie pisz takich <span style="color:red;">[ciach!]</span>ł bo gadasz jak nadęty burżuj który nie ma co robić z kasą. Sam bym sobie z chęcią kupił albo zrobił FC tylko powiedz ZA CO. Przecież to masa kasy na wydatek której 99,9% furumowiczów nie stać.Zamiast ubliżać biednym których nie stać na FC a nawet na pożądne WC , powinieneś służyć radą a nie oczerniać innych bo mają WC i są gorsi od ciebie bo overclockerami są tylko goście z FC - żałosny jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to ty obrażasz innych, nie każdy sra kasą żeby złożyć sobie FC więc nie pisz takich <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ł bo gadasz jak nadęty burżuj który nie ma co robić z kasą. Sam bym sobie z chęcią kupił albo zrobił FC tylko powiedz ZA CO. Przecież to masa kasy na wydatek której 99,9% furumowiczów nie stać.Zamiast ubliżać biednym których nie stać na FC a nawet na pożądne WC , powinieneś służyć radą a nie oczerniać innych bo mają WC i są gorsi od ciebie bo overclockerami są tylko goście z FC - żałosny jesteś.Człowieku to ty obrażasz innych, nie każdy sra kasą żeby złożyć sobie FC więc nie pisz takich <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ł bo gadasz jak nadęty burżuj który nie ma co robić z kasą. Sam bym sobie z chęcią kupił albo zrobił FC tylko powiedz ZA CO. Przecież to masa kasy na wydatek której 99,9% furumowiczów nie stać.Zamiast ubliżać biednym których nie stać na FC a nawet na pożądne WC , powinieneś służyć radą a nie oczerniać innych bo mają WC i są gorsi od ciebie bo overclockerami są tylko goście z FC - żałosny jesteś.

A ja ci powiem jedno naucz się czytać ze zrozumieniem :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...