Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Yasiu22 nie piep... bo z podpisu co masz za komp to ja przy tobie to jestem źebrakiem (shutle Ak31+128 mb PC2100, ati RadenVe)

 

a jeśli chodzi o chłodzenie Fc to tu właśnie potrzebujesz dużo znajomości tupu kaziu frezer i romcio spawacz

wiekszość ludzi którzy bawią sie w FC sami spawają (prawda Radek,berkut) i jak policzysz ich PIERWSZE FC to byłotańsze od twojego Radeona9600PRO

 

 

Tak na marginesie to napisałeś coś o chłodzeniu w tych wymiotach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłucic sie plz. Ten topic ma przestrzegac nowicjuszy przed tandetą , a nie przed forumowiczami.

 

-Swoje pierwsze Wc skladalem ponad rok temu - wtedy nie bylo gotowych zestawów, i tak roznorodnej informacji i jak sie nie myle tylko Mate robil wtedy Bloki (nie zaliczam c**).

- W niedalekiej przyszlosci , jesli czas pozwoli ...

 

Taka jest prawda , ze sa ludzie ktorzy lubia majsterkowac - i chwala im za to. Sa rowniez tacy , ktorzy chca zlozyc z gotowych (i najlepiej "naj" czesci). Jedni i drudzy sie nie zrozumieja - jesli obaj maja inne cele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiu22 nie piep... bo z podpisu co masz za komp to ja przy tobie to jestem źebrakiem (shutle Ak31+128 mb PC2100, ati RadenVe)

 

a jeśli chodzi o chłodzenie Fc to tu właśnie potrzebujesz dużo znajomości tupu kaziu frezer i romcio spawacz

wiekszość ludzi którzy bawią sie w FC sami spawają (prawda Radek,berkut) i jak policzysz ich PIERWSZE FC to byłotańsze od twojego Radeona9600PRO

 

 

Tak na marginesie  to napisałeś coś o chłodzeniu w tych wymiotach ?

Zgadzam sie z bogdanem czlowiek dobzre napisal ,nie ma powodu aby go tak naskakiwac Yasiu22 !!!

Swoja droga moze i ja sie zastanowie nad jakims FC ,zajmuje sie juz klimatyzacja i wentylacja od 3 lat wiec ze spawaniem czy czynnikami chlodniczymi nei bede mial problemu tylko dzie tu znalesc sprezakrke parkownik skraplacz ?? :)

Juz wole moje nieskomplokowane WC !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwalam thingrim

i to jest jeszcze jedna rzecz na którą nalezy zwrócic uwagę

wielu z urzytkowników uwarza że jak załorzy wc to juz jest jakims overlockerem ale jest to tylko złudzenie

podkrecanie na wc to z redgóły lepszy sprzet a nie sam proces podkrecania

kilka przykładów: na moich lichych pamoeciacj PC2100 i tak nie podkrece więcej jak na FSB150 i przy tym drże czy nie pójdzie mi PCI moja karta nie ma innego podzielnika

reasumująć podkrecanie wiekszości to zakup dobrych pamięci ,płyt głównych dysków więc gdzie tu podkrecanie

 

Ale wracając do tematu tego "CPC wolne żarty"

z informacji tu zawartych jak i z licznych wypowiedzi sadze ze jest to lekko skrzywione . Wielu z was urzytkowuje to z powodzeniem , wielu sobie to chwali ale prawde mówiąc o tych którzy tu najerzdzali to albo tego wogóle nie mieli albo powtarzali "mówił Kaziu Kaziowi"

A prawda jest jedna czy nie oślepiły was Diodki Nukleona i wymagane do niego chłodnice i mocne pompy

 

Może któryś z was urzytkowników podłaczy do swojego NUKE pompkę 250 l/h i ich wężyk i odwarzy sie właczyć kompa

JA BYM SIE NIE ODWARZYŁ"

 

Pozatym nie do końca jestem pewien co stanie się z Topem i tymi uszczelkami jak poddacie go działaniu wielogodzinnemu działania temperatur 70 75 stopnik tak jak to czynili niedouczeni urzytkownicy CPC myśląc ze jak jest blok i pompa to cała reszta może nie istnieć (chłodzniczka ,wentyl, chc minimalny przepływ powietrza"

 

Panowie krytykanci szykam chetnych którzy odpala nukleona na wężykochłodnicy z CPC na swoich systemach Odwagi przeciez to taki dobry wyrób

a dyskusje o jakości odsówam jak paru z was spali swoje systemy

Pogadamy wtedy o jakości i wydajności

 

Ja uwarzam ze kazdy kij ma dwie strony a jesli chodzi o porównania to należy to robić zawsze urzywając współczynników proporcjonalnych do załorzeń konstrukcyjnych badanego urzadzenia

 

powtarzam nie rozwarzam tutaj kwestii jakości wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze niby 2cm pleksa ma sie stopic od 70C ? :lol: ,ze niby mocne pompy i super chlodnice sa wymagane? :lol: Chlopie albo z ciebie zagorzaly komunista zazdroszczacy panoszacym sie burzujom albo ciebie naprawde nie rozumiem . Ludziom w tym topiku nie chodzilo o krytykowanie popek 250l/h ,kilometrow rurek ale tego co niejaki Krzys z tego sklada czyli mega bubla . Ty nawet chyba nie czytasz tego ze za te same pieniadze mozna zlorzyc 3x lepszy zestaw i nie trzba byc w cale majstrem . Co jest takiego w CPC ? To ze jest juz poskladane? nie no trzba naprawde w dzisiejszym swiatku WC nie miec rak i nog aby nie poskladac swojego zestawu (pomijam brak kasy) wystarczy wejsc na jedna , gora 2 strony i wszystko zamowic a po 3 dniach bedzie u nas w domu . Gadasz ze wszyscy sa zapatrzeni w frezowane bloki a to nie jest takie ekstra . Moze i nie jest to technologia z NASA ale jakos 90% porzadnych blokow jest tak robiona . Zastanawia mnie jeszcze twoje ostatnie zdanie . Ty naprawde myslisz ze blok CCCP jest przystosowany do tego przeplywu niz jakis inny? Nie no ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwalam thingrim

i to jest jeszcze jedna rzecz na którą nalezy zwrócic uwagę

wielu z urzytkowników uwarza że jak załorzy wc to juz jest jakims overlockerem ale jest to tylko złudzenie

podkrecanie na wc to z redgóły lepszy sprzet a nie sam proces podkrecania

kilka przykładów: na moich lichych pamoeciacj PC2100 i tak nie podkrece więcej jak na FSB150 i przy tym drże czy nie pójdzie mi PCI moja karta nie ma innego podzielnika

reasumująć podkrecanie wiekszości to zakup dobrych pamięci ,płyt głównych dysków  więc gdzie tu podkrecanie

 

Ale wracając do tematu tego "CPC wolne żarty"

z informacji tu zawartych jak i z licznych wypowiedzi sadze ze jest to lekko skrzywione . Wielu z was urzytkowuje to z powodzeniem , wielu sobie to chwali  ale prawde mówiąc o tych którzy tu najerzdzali  to albo tego wogóle nie mieli albo powtarzali "mówił Kaziu Kaziowi"

A prawda jest jedna czy nie oślepiły was Diodki Nukleona i wymagane do niego chłodnice i mocne pompy

 

Może któryś z was urzytkowników podłaczy do swojego NUKE pompkę 250 l/h i ich wężyk i odwarzy sie właczyć kompa

JA BYM SIE NIE ODWARZYŁ"

 

Pozatym nie do końca jestem pewien co stanie się z Topem i tymi uszczelkami jak poddacie go działaniu wielogodzinnemu działania temperatur 70 75 stopnik  tak jak to czynili niedouczeni urzytkownicy CPC myśląc ze jak jest blok i pompa to cała reszta może nie istnieć (chłodzniczka ,wentyl, chc minimalny przepływ powietrza"

 

Panowie krytykanci szykam chetnych którzy odpala nukleona na wężykochłodnicy z CPC na swoich systemach Odwagi przeciez to taki dobry wyrób 

a dyskusje o jakości odsówam jak paru z was spali swoje systemy

Pogadamy wtedy o jakości i wydajności

 

Ja uwarzam ze kazdy kij ma dwie strony a jesli chodzi o porównania to należy to robić zawsze urzywając współczynników proporcjonalnych do załorzeń konstrukcyjnych badanego urzadzenia

 

powtarzam nie rozwarzam tutaj kwestii jakości wykonania

Jakosc to jedna z najwazniejszych kwestii ... bo o jakosci jest chocby ten topic .. ke ?

Wezykochlodnica C** to syf .. proponuje 3 metry rurki miedzianej zlozonej w kaloryfer :-) chocby ...

 

Mialem C** .... i nie chce go miec wiecej ... mowie o jakosci i ergonomii

O ile mi wiadomo pompki akwariowe nie powinny pracowac w temperaturze <0C oraz >35C

Dobre WC zapewnia nizsza temperature od dobrego AC i co najwazniejsze - cisze.

Nie mow mi ,ze wydajnosc coolera nie ma wplywu na podkrecalnosc procesora. Nie kazdy ma P4 , a w przypadku platformy AMD ma znaczenie rowniez temperatura. btw. Radek i Brkt w swoim czasie konstruowali bloki WC - powiedz mi , czy to tylko wymysl. ?

 

Jesli znajdziesz taki maly trojnik , ktory nie kosztowalby wiecej niz blok c** to chetnie byl sie pobawil. Zawsze mamy przeciez zabezpieczenie termiczne na mobo , ktore akurat u mnie dziala.

Kazdy blok ze wzgledu na konstrukcje osiaga maksymalna wydajnosc w zaleznosci od pompki (slup , moc) to ze C** osiaga "max" na tym "specjalnie" awaryjnym sikaczu i na cienkich słomkach, wcale nie znaczy , ze przy takim samym przeplywie bedzie lepsiejszy od Nukleona .

 

Nie che sie zapedzac ... Powiem to co chcialem powiedziec od poczatku.

c** to syf nad syfy (jakosc , wydajnosci , idea). Nie tylko w swojej klasie .. nie ...

Problem konkurencji polega nad tym ,ze "inni" nie prowadza tak agresywnej reklamy. Dziwi mnie rowniez ignorancja prasy.

Porownujac ceny zestawow z chlodnica -

Taniej i o niebo lepiej zlozysz zestaw w np. M**. Zlozysz .. kiedys mozna bylo kupic "gotowce".

 

Zyjemy niestety w takim kraju jakim zyjemy ...

takie zjawiska widac gdziekolwiek sie nie odwrocisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C_C INSIDE:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Foty zaczerpniete kiedys z tego forum lecz nie pamietam od kogo, sorry.

W swoim wc nie uzywam super blokow - np na CPU mam Storm'a 2, bo nie bylo mnie stac na cos super konkretnego, jednak w zupelnosc wystarcza.

Bez obrazy ale ten blok to prawdziwy madafaka...

Ide spac, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uwazasz ze pod wzgledem ideowym jest to madafak....

to jesteś w błędzie (jest to całkiem poprawne rozwiazanie)

 

Natomiast co do wykonania to FAKTYCZNIE MADAFAK..

przyznaje Ci 101% racji i może to powodować wielkie róznice pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami

 

Jak to jedna z osób napisała "po drobnych modyfikacjach jest to bardzo dobry cooler szczególnie do PIV i peltierów, NB, Grafów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogdan45

 

Mam nadzieje że to co teraz pokarze rozwieje twoje wszelkie wątpliwości.

A mianowicie :arrow: Zestaw COLD SILENCE za 110zł co prawda nie jest on zbyt rewelacyjny i wydajność będzie miał niewiele lebszą od C_C ale napewno jest o wiele lepiej wykonany użytę so lebsze komponęty i pomka napewno po 2 mies nei zacznie trykotać a blok się nie rozszczelni. itp. a po dodaniu nagrzewnicy to już jest naprawdę spoko zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Racje Ta oferta jest !00% lepsza

lepszy blok, lepsza pompa, lepsza jakość

 

PODSUMOWANIE OSTATNIA OFERTA PRZEWYZSZA cpc JAKOŚCIĄ I WYKONANIEM

 

pOZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH KTÓRZY PRZYCZYNILI SIE DO WYJASNIE CO ZA A CO PRZECIW

pOZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogdan45

 

Mam nadzieje że to co teraz pokarze rozwieje twoje wszelkie wątpliwości.

A mianowicie :arrow: Zestaw COLD SILENCE za 110zł co prawda nie jest on zbyt rewelacyjny i wydajność będzie miał niewiele lebszą od C_C ale napewno jest o wiele lepiej wykonany użytę so lebsze komponęty i pomka napewno po 2 mies nei zacznie trykotać a blok się nie rozszczelni. itp. a po dodaniu nagrzewnicy to już jest naprawdę spoko zestaw.

Ten zestaw podawalem juz na pierwszych stronach tego topiku ale najwidoczniej zostalem olany :D Przynajmniej co niektorzy zobaczyli ze za CPC nic nie stoi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viod zauważ że napisałem "PRZEWYZSZA cpc JAKOŚCIĄ I WYKONANIEM "

 

Nie pisałem że jest lepsza

 

Myśle ze post pokazał więcej prawdy na temat CPC jak i innych rozwiazań (w trakcie licznych sprzeczek i udowadniań)

 

Myśle że warto spróbować wywołac burze mózgów na temat

jaki system gdyż od niego tez bardzo duzo zależy.

Trafia mnie jak ludzie podają moje AC miało z budą zamknietą 41 dtopni

a na WC z chłodnica na zewnatrz 39 "PRAWDA ŻE TO IDIOTYCZNE"

no ale to juz w innym posćie Ja wyskakuje CZEŚĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - oblookalem sobie te fotki co sa wyzej i mnie oblecial strach :) No naprawde - nie myslalem ze cos moze byc AZ TAK beznadziejnie wykonane... A ja narzekallem na RYSY :) Nieeezle - CPC SUX:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz to zakończyć ale ostatnia wypowiedz mnie rozbawiła

 

Panowie wy chyba nigdy w życiu nie lutowaliscie miedzi

(po rozlutowaniu nukleona1 waszym oczom pokaze sie taki podobny widok

 

Jeżeli przeraza was widok tych pretów (faktycznie powinny to być rurki ale mam nadzieje ze szybko do tego dojdą) to może tylko świadczyć o jednym "całkowity brak wiadomości na temat wymienników ciepła

WIEKSZOŚĆ RUR CIEPLNYCH (HEATPIPE) UŻYWA TEGO TYPU ROZWIĄZAŃ

 

i co producenci tych heatpipów To też nieuki i partacze

 

Na zakończenie pokaże wam najnowsze dziecko w chłodzeniu wodnym

 

Dołączona grafika

 

Ładny prawda (ZINTEGROWANA POMPA 2 WATY - DO TEGO ZMIERZA WC A NIE DO MAŁEJ WYMIENNIKOWNI PRZYDOMOWEJ) na marginesie Hitachi stosuje 6 Watów i 30 l/h H2O też zintegrowana

i nie sa to rozwiązania typu NASA oni maja jeszcze ciekawsze (-160 stopni przy gabarytach 50x50x150 mm)

 

a tak wyglada srodek

 

Dołączona grafika

 

przegrzana płytka miedziana i chropowaty odlew, zero finów

 

I CO TO TEŻ SĄ PARTACZE , NIEUKI, IGNORANCI

Zastanówcie sie czasami zanim wydacie opinie na temat jakiegoś rozwiązania (NIE WSZYSTKO JEST ZŁOTEM CO SIĘ SWIECI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziales jaka wydajnosc maja te "super" zintegrowane zestawy?? pewnie nie. ich wydajnosc jest podobna do coolerow za 30pln a cena wynosi 300pl i glosnosc jest podobna wiec jak dla mnie jest to bezsens.

 

zamiast tego zielonego tez moglbys pokazac aquariusa2, ktory ma pompe 90l, miesci sie bez problemow w budzie, jest glosny i ma zenujaca wydajnosc a tak poza tym kosztuje tyle co super zestaw skladany samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeczytajcie "test" WC w najnowszym PC WORLD KOMPUTER 03/2004

 

CPC na drugim miejscu za Innovatekiem ROTFL :lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol:

 

Dla porownania prawdziwe wyniki Innovateka z testu jaki ja mialem okazje robic http://www.mod4.us/modules.php?op=modload&...owcontent&id=31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan45 ty mowisz ze CPC wzoruje sie na technologi heatpipe czy tylko zle przeczytalem :lol: Te zestawy co pokazywales to juz ci Niemiec powiedzial wiec nie musze komentowac . Naprawde nie wiem co ty chcesz nam przekazac bo zaraz zaczniesz opowiadac ze CPC wspiera NASA w badaniach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan45 ty mowisz ze CPC wzoruje sie na technologi heatpipe czy tylko zle przeczytalem :lol: Te zestawy co pokazywales to juz ci Niemiec powiedzial wiec nie musze komentowac . Naprawde nie wiem co ty chcesz nam przekazac bo zaraz zaczniesz opowiadac ze CPC wspiera NASA w badaniach  :lol:

C_C wspiera afere Rywina :D

 

Wspierajmy razem :D

;)

Ludzie blagam idzicie do kioskow i czytajcie to gowno z PC WORLDA :D

Normalnie AHHEHEHHEHEHEHEHE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głisi ślepi i roztargnięci zauważcie ze pokazałem

takie samo wnetrze innego systemu na dziwne stwierdzenie

Zawadera "Wiecie co - oblookalem sobie te fotki co sa wyzej i mnie oblecial strach "

 

Zapraszam na ta stronke http://www.pcvortal.pl/forum/viewtopic.php?t=23

 

To badziewie jest jeszcze gorsze od tego rozlutowanego a nazywa sie

modyfikacja WC by Niemiec

Zycze dalej takiego zadowolenia Panie Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z firmowymi zestawami jest różnie nie które są dobre a niektóre nie IMHO firmowe zestawy innovatek'a są bardzo fajne ale z drugiej strony ich ceny są kosmiczne, widziałem też w pewnym sklepie w Bydgoszczy WC od Titana i fajna była tam tylko chłodniczka bloki i pompka raczej średnie a Aquarius II faktycznie niezbyt dobry jest i kosztuje aż 600zł może Aquarius III jest już trochę lepszy ale cena zapewne kosmiczna, MCS też miał zestawy więc można w sumie to nazwać firmowym wc, które jest bardzo dobre i po przystępnych cenach. Ale moim zdaniem najlepiej jest samemu sobie złożyć WC co prawda najwięcej roboty ale jest najwydajniej i najtaniej (w zależności jakich komponentów używamy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się poskarżę na cpc ku przestrodze dla innych. Pewnego dnia wziąłem do ręki nowego Chipa i przeczytałem o "wydajnym" i tanim cpc. Byłem zainteresowany wc od jakiegoś czasu głównie przez chałas mojego kompa, ale nie tylko. Nie wiedziałem wtedy, że mierzenie temp. procka po zaledwie 7 min pracy nie ma na wc najmniejszego sęsu, bo woda się jeszcze nie nagrzeje. Zachwycony wynikami z Chipa skontrastowanymi z mimi 60*C w stresie zamówiłem zestaw z dwoma pompkami(chyba 600 i 300) bez chłodnicy. Po zmontowaniu i ułożeniu metrów rurek za biurkiem włączyłem kompa. Pierwsze odczucia pozytywne: cichutko a temp. niziutka. Po kilkunastu minutach pracy ponad 55*C :oops: czasem 59*C. Precież mam tyle na małym aluminiowym coolerze z 60mm wiatrakiem za ok.30-40 zł. Po paru miechach wywaliłem kasę na ich chłodnicę. Krzychu z cpc powiedział, że będzie 8* mniej. W rzeczywistości ok. 5* mniej w stresie. Razem jakieś 300 zł wywaliłem i niczego nie zyskałem. Chłodnica ma 2x80mm wiatraki spowolnione pokrętłem i prawie ich nie słychać, ale myślę, że dobry AC jest porównywalnie głośny, czyli nawet ciszy nie zyskałem. Mogłem to wszystko przeboleć, ale parę dni temu pompka zaczęła pierdzieć. Przy najbliższej okazji wywalam to g... i składam coś samemu. Nawet nie próbuję reklamować :?

 

Może opchnę ten shit za 80 zł i kupię sobie Silent Breeze albo jakiś blok ad mcs.

 

Ludzie jak nie jesteście przekonani, że cpc to wielkie PRZEREKLAMOWANE G to może moja historja was przekona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym stwierdzeniem "Pierwsze odczucia pozytywne: cichutko a temp. niziutka. Po kilkunastu minutach pracy ponad 55*C "

potwierdziłeś ze blok sprawował się prawidłowo tylko tak jak prawie wiekszość tutaj zapomniałeś o jednym

praw fizyki nie oszukasz "zeby chłodzić musisz dmuchać"

 

Podstawa chłodzenia wodnego jest wymiennik WODA-POWIETRZE

doprowadz do sytuacji aby woda na wlocie miała np +0.5 powyzej temp otoczenia i okaze sie ze zmienisz zdanie

Nawet naj naj najlepszy blok nic nie schodzi jak bedzie miał na wlocie wysoką temp wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...