Skocz do zawartości
piotrkiewlak

pentium 200MMX i 233MMX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podniosłem swojego p200mmx na 225, mimo że niby niewiele to wzrost wydajności był spory. Jak chcesz moge Ci przesłać instrukcje obsługi (własnego autorstwa ;) ) w jaki sposób należy dokonać tej podkręty ( jeśli jesteś początkujący ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pentaka 166MMX bez oporów podkręcilem do 133 i chodził, niestety był to max płyty głównej. na płycie super socket 7 czyli pod K6-2 można dobić do 250 czy 266MHz, można nawet atakować 300 MMX jeśli podniesie się napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pentaka 166MMX bez oporów podkręcilem do 133 i chodził, niestety był to max płyty głównej. na płycie super socket 7 czyli pod K6-2 można dobić do 250 czy 266MHz, można nawet atakować 300 MMX jeśli podniesie się napięcie.

Chyba troche na odwrót, ale nie to żebym się czepiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z procesorami tego typu to chyba ja mam najwięcej do powiedzenia.

Procesor Pentium 120 u mnie (do dziś) chodzi stabilnie na 200. Więcej płyta nie wyrabia (jakiś ECS na HX-ie). Dobry proc do podkręcania, bo mnożnik nie jest zablokowany.

166 MMX kiedyś wykręciłem do 292. Do tej pory nie wiem, jak się udało mnożnik tam zmienić. Pamiętam, że robiłem to na dimmach 100mhz (256MB) i na płycie z uwalonym cachem L2. Płyta była na chipie TXpro. I chyba to jest klucz do zmiany mnożnika. A co do cache na płycie, to zachowuje się on dziwnie przy takich prockach i dimmach - jakby go wcale nie było.

To chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pentaka 166MMX bez oporów podkręcilem do 133 i chodził, niestety był to max płyty głównej. na płycie super socket 7 czyli pod K6-2 można dobić do 250 czy 266MHz, można nawet atakować 300 MMX jeśli podniesie się napięcie.

Chyba troche na odwrót, ale nie to żebym się czepiał ;)

moze chcial napisac 233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze 1233?

Kolejny n00b <_<

 

A na temat:

Mój P200 kręcił sie na 225 - miałem Asusa TX-97E i 4ry DIMM'y 64MB 100 :P

Natomiat AMD K6-2 300 fajnie latał (@333). I pomyśleć że na początku miałem problemy z odpaleniem go na 300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3*83mhz ;) jak u wiekszosci pentaczkow 200mmx moj szedl max 3*83, pamieci nie te i zasilka jakis codegen :]]]] ehh jak sie wtedy jaralem ze mam najszybszego P MMX, znaczy ze tak szybkiego nawet Intel nie wydal, co prawda byly P266MMX ale one byly w baaardzo malej ilosci i chyba tylko do lapow :]

 

EDIT: tylko ze ja mialem jeszcze do tego 32Mb BEDO Ram, ktos to jeszcze pamieta ? :wink:

 

EDIT2: pomylily mi sie czestotliwosci, teraz dobrze :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3*75mhz ;) jak u wiekszosci pentaczkow 200mmx i moj szedl max 3*75, pamieci nie te i zasilka jakis codegen :]]]]

 

EDIT: tylko ze ja mialem jeszcze do tego 32Mb BEDO Ram, ktos to jeszcze pamieta ? :wink:

To jescze coś innego niż SIMM'y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jescze coś innego niż SIMM'y?

Simy ;) szybsza wersja Edo ram (tez mam wyjaśnic ? ) predkoscia odpowiadaly SDRam, jednak sie nie przebily :/

 

EDIT: Bedo ram przy 66mhz mial taka sama charakterystyke pracy jak SDRAM, jednak mie istnialy wersje pracujace na fsb = 100 mhz, dlatego przepadl, obslugiwalo go zreszta tylko kilka chipsetow : VIA 580VP, 590VP, 680VP. VIA 580VP, 590VP, czyli plytke mialem na Via :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...