Skocz do zawartości
maku2

Dialog i DIALNET DSL 2 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie mam zamiat zrezygnować z Neostrady i założeć dialog DSL (99 miesiecznie za 1mbit i brak limitów jest bardzo kuszace). Usluge w zasadzie mam już zamówioną. Ale chcialem zapytać czy ktoś z was może instlaowal to pod linuxem? czy sa jaies wieksze problemy? niechce badziewnego routera chce routowac iptables. Thx za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia promocja tylko mały problem - ta oferta Dialogu jest aktualna w niewielu miejscach a właściwie tak poprawdzie to praktycznie nigdzie

 

Moja rozmowa z ich (zresztą bardzo fajnym) partyline wyglądała tak

 

Ja: Czy pod moim numerem fonu mozna zinstalować Dialnet 1Mbit?

Laska: Prosze podać adres

Ja: Lubin ulica ****

Laska: numer klatki

Ja: ** (i se mysle w duchu, że co? pod 23 mogą a u mnie nie?)

Laska: Niestety nie ma mozliwości

Ja: A tak w ogóle to w Lubinie można mieć tą usługę?

Laska: Ależ oczywiście

Ja: To proszę podać jakąś ulicę to zamienie mieszkanie

Laska: (Po 5 minutach milczenia, po burczeniu faksu i drukarki) Niestety proszę pana w Lubinie możliwość świadczenia tej usługi będzie dopiero jesienią.

 

I tyle

 

Abonenci Dialogu piszcie czy u was już można - podawajcie miasto, dzielnice itp. Może zmienie miasto na inne ;)

 

u mnie to samo na Przylesiu na domkach na parzystych jest Dialog a na nieparzystych (domki wolnostojące) już im się nie opłaca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie mam zamiat zrezygnować z Neostrady i założeć dialog DSL (99 miesiecznie za 1mbit i brak limitów jest bardzo kuszace). Usluge w zasadzie mam już zamówioną. Ale chcialem zapytać czy ktoś z was może instlaowal to pod linuxem? czy sa jaies wieksze problemy? niechce badziewnego routera chce routowac iptables. Thx za odpowiedz.

Może jest brak limitów - ale o 1 MBit zapomnij. Kolega 2 miechy temu założył sobie i przez pierwsze 2 dni miał transfer spoko, potem mu spadł do 20-30 KB/sek - po zbadaniu sprawy okazało się że tak ma duża część użytkowników Dialogu (na grupie dyskusyjnej userów b. dużo ludzi o tym pisze - w związku z tym, iż pojawiają się tam tez admini z dialogu, to po napisaniu posta cześci z ludzi się poprawia). Cholera wie o co chodzi.

 

Ciekawe jaką infrastrukturę ma Dialog ? może się ona nie wyrabia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzis byłem w sklepie i gosciu ktory ten sklep prowadzi tez dzieli Dialog DSL doradził mi http://www.pronox.com/sprzet.php?id=72&pro...owe&folder=siec Ten ..nie wiem czy jest dobry ale mowil ze wszystko ładnie smiga .. hmm CENA 170 zł ... aha i modem trzeba uzywac ten co Dialog daje .. bo w modmie jest hasło do logowania .. Dialog nie udostepnia haseł ...routerowi podajemy tylko ip i brame....

 

Hmmm wojwar ciekawe to co piszesz...moze to ktos potwierdzic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie mam zamiat zrezygnować z Neostrady i założeć dialog DSL (99 miesiecznie za 1mbit i brak limitów jest bardzo kuszace). Usluge w zasadzie mam już zamówioną. Ale chcialem zapytać czy ktoś z was może instlaowal to pod linuxem? czy sa jaies wieksze problemy? niechce badziewnego routera chce routowac iptables. Thx za odpowiedz.

Może jest brak limitów - ale o 1 MBit zapomnij. Kolega 2 miechy temu założył sobie i przez pierwsze 2 dni miał transfer spoko, potem mu spadł do 20-30 KB/sek - po zbadaniu sprawy okazało się że tak ma duża część użytkowników Dialogu (na grupie dyskusyjnej userów b. dużo ludzi o tym pisze - w związku z tym, iż pojawiają się tam tez admini z dialogu, to po napisaniu posta cześci z ludzi się poprawia). Cholera wie o co chodzi.

 

Ciekawe jaką infrastrukturę ma Dialog ? może się ona nie wyrabia ?

Mam juz miesiac 1mbit i jak dotad tylko raz sie port zapchal na polce to szybciutko zresetowali i po sprawie, a tak non stop transfery ok 120kBs, wazne jest zeby ustawic sobie dialogowskie proxy, bez tego ani rusz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz miesiac 1mbit i jak dotad tylko raz sie port zapchal na polce to szybciutko zresetowali i po sprawie, a tak non stop transfery ok 120kBs, wazne jest zeby ustawic sobie dialogowskie proxy, bez tego ani rusz ;]

tylko przez to proxy nie przepuścisz wszystkiego.

 

P2P, FTP ? działa to na tym proxy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych wszystkich, ktorzy posiadaja 2mbity z Dialogu.

 

Czy w opcji 2mbit tez transfery oscyluja sie w granicach 20-30KB/s ? [bez uzywania proxy]. Czy moze dla 2mbit jest lepiej i Ci uzytkownicy maja wyzsze priorytety i maja lepsze transfery? Zastanawiam sie czy by nie przejsc z DSL1 na DSL2 ale jesli tam jest tak samo to raczej nie bardzo bede chetny.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tu się dziwić jak jedynym wyjściem na świat w DIALOGU jest jedno jedyne łącze 155 Mbit dzierżawione od TELII. Łącze to miało być rozbudowane wiosną zeszłego roku, ale jak widac do tej pory cisza w tym temacie. (bo brak kasy)

 

Dlatego właśnie dialog póki co może tylko nielicznym oferować swojego DSL bo i technicznie i finansowo nie może sprostać takiej usłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna wiedziec skad takie informacje ?

A od Dialogu :wink:

 

od października 2002 roku kiedy to zmieniono operatora i wydzierżawiono od Teli łacze 155 Mbitów/s Dialog nie rozbudował swojego wyjścia na świat,

 

Jeszcze prędzej dialog korzystał z usług TeleGlobe z Frankfurtu. ale to były stare czasy i wtedy mieli aż 34 Mbity/s

 

Oczywiście usługa DSL dialogu jest fajna i w atrakcyjnej cenie ale z wiadomych powodów tylko dla nielicznych szcześliwców. A i tak jak widać jakiś kamyczek do ogródka musi być - czyli bez ustawienia proxy te 1 czy 2 Mbity strasznie się ślimaczą - ale to właśnie sprawa możliwości technicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze dialog ma straaaasznie duze długi i jest na przepasci finansowej - ledwo udalo im sie wogole zrealizowac usluge Dsl , niby od poczatku tego roku trabili juz mi przez telefon o tym ze "BEDZIE MIAL PAN DSL W DOMU JESZCZE W STYCZNIU 2004 - jak sie okazalo nawet w tym miesiacu niema dalej mozliwosci umnie zalozenia Dsl (tak prowizorycznie dzwonilem ostatnio z ciekawosci) Sam mam Neo, wczesniej mialem Isdn w dialogu - i powiem ze z jednego jestem zadowolony i z drugiego.

 

Znajomy jest jednym z administratorow we Wrocławiu i zgadnijcie jakie ma podlaczenie do netu w swoim prywatnym domu?? Dialog?? NIE - innego Isp - dlaczego?? bo dialog wychodzac poza wrocław juz przekroczył projekt tzw. Udzwigu łącza ktore jest tak zrobione ze ulepszanie jego jest nieoplacalne i dsl w dialogu bedzie zapchany za pare miesiecy tak ze ludzia na dziendobry zeby beton zarysuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos wie JAKIE TPSA ma wyjscie na Swiat ?

 

jak przejrzysz posty w dziale providerzy to znajdziesz odpowiedz na to pytanie. :wink:

 

 

Ja tam nie narzekam... wali mnie to ze ma 155mbit a moze nie ma.. pff. Wazne ze z dobrego serwera leci 130kBs ;]

 

to po co o to pytasz jak Cię to nie interesuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek bzdury piszesz jesli serwer z ktorego ciagne jest dobry to zawsze jest 110-115 kB/s

 

nie bzdury tylko fakty. . Mają takie łącze a nie inne i z faktami nie ma co dyskutować.

A to że z dobrego serwera dobrze ciągniesz to się ciesz. A jakbyś przeczytał dokładnie wątek zauważyłbyś że nie wszytkim i nie zawsze śmiga tak ładnie.

 

A co do samego DIALOGU. pseudopaństwowy moloch KGHM czyli jedyny własciciel DIALOGU musiał wkońcu obniżyć realną wartość posiadanych 100% akcji Dialogu. I obniżył ich wartość o skromne 789,62 mln zł. Teraz Dialog jest warty 86,12 mln zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...