Skocz do zawartości
mak777

Jaką wypalarę? CDRW Samsung 52x32x52x ?? Najnowszy model :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak w temacie, wiecie może coś na temat tej wypalary? Przymierzam się do niej bo jest w miarę tania a ostatnio nie mam za dużo hajcu :) Jak wypada w porównaniu z największymi konkurentami, czyli LG i Lite-ON? Ktoś może jej używał? Proszę o szybką, dobrą radę :) Jak jest z głośnością? A może radzicie którąś z innych firm? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki! Szczerze to już czytałem, ale potrzebuję opini userów tych wypalar... Do tej pory śmigałem na Lite-ON'ie 40x12x48x, był całkiem niezły, no poza głośnością :( No ale teraz nie wiem już co kupić... Teac ładuje śmieci do środka, o MSI w sumie mało słyszałem, Lite-ON i LG to teraz 2 główne wypalary na polskim rynku, aczkolwiek niegdyś SAMSUNG robił spaśne napędy... Tylko że mi potrzeba opini użytkownika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej no to ja Ci powiem troche. ja osobiscie nie mam wypalary, ale kolega ma lg i wyala srednio 2-3 plytki dziennie i nie wiem czemu, nie uszkodzil jeszcze zadnej 8O nie wiem tyle sie o nich nasluchalem, a on nie ma z nia zadnych problemow... strange 8O 2 kolega takze ma ta lg i takze 0 problemow. jeden ze znajomych ma lite-ona i takze all poprawnie :D :D :D ja kiedys mialem juz na 100% kupic lite-ona, jednak inaczej sie ulozylo i nie kupilem nic. traz natomiast kupil bym ta ktora jest tansza u Ciebie w miescie i ma lepszy serwis :D obie nagrywarki sa dobrze zrobione i nie psuja plyt (jesli uzywasz jakis konkretnych cd a nie noname :D ) takie jest moje zdanie, oczywiscie zrobisz jak chcesz :D pozdro i szybkiego i dobrego wyboru :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, najtańszy samsung 52x32x52x-135zł, potem Lite-On i LG po 149zł :) Mówię o wersjach OEM :) Box jest droższy bodajże o 6zł, czyli w obu przypadkach 155zł :) Tak więc niewiele mi pomogłes :P A wręcz jeszcze bardziej będe myślał :P A wiesz może jak jest z głośnością obywdu? Może to będzie decyzją :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, najtańszy samsung 52x32x52x-135zł, potem Lite-On i LG po 149zł :) Mówię o wersjach OEM :) Box jest droższy bodajże o 6zł, czyli w obu przypadkach 155zł :) Tak więc niewiele mi pomogłes :P A wręcz jeszcze bardziej będe myślał :P A wiesz może jak jest z głośnością obywdu? Może to będzie decyzją :P

A samsung skłąda nagrywary na swoich bebechach ?? Jak tak to bym się w to nie pchał 8) Miałem styczność z kilkoma CDROMami Samsunga, kumpel ma nagryware (ale nie x52) i QPA ... nic dobrego nie da się powiedzieć ... Nagrane na samsungu płytki są ciężko czytalne przez napędy ...

Wolałbym dołożyć te parę zeta do Litka (co do głośności - przy x 24 jest cichutki ;) ) a x 52 to chyba wszystkie trochu wyją ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek, no ja się pytam o radę :) Mi te 20zł nie robi różnicy :) Poprostu pytam :P Ale chyba z sentymentu wezme lite-on'a :) Głośne to cholerstwo i ogląda filmów np. z cd się nie da, bo wyje ja cholera, szczególnie w nocy, no ale ogólnie jest niezły :) LGteż ma dobrą opinię, ale qrcze no nie spotkałem jeszcze kogoś kto by miał styczność (praktyczną) z obydwoma napędami i mógł je porównać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, najtańszy samsung 52x32x52x-135zł, potem Lite-On i LG po 149zł :) Mówię o wersjach OEM :) Box jest droższy bodajże o 6zł, czyli w obu przypadkach 155zł :) Tak więc niewiele mi pomogłes :P A wręcz jeszcze bardziej będe myślał :P A wiesz może jak jest z głośnością obywdu? Może to będzie decyzją :P

NIE :!: NIE :!: sorki ze krzycze, ale zapomnialem wogole napisac :| nie bierz samsunga :!: to jest taka lipa ze szok :( wiem bo w szkole mam :| ja mowilem o lg i lite-onie :D chodzilo mi tylko o te 2 wypalarki :D wybierz jedna z nich :D ktora to juz sam zadecyduj :D skoro mowisz o ogladaniu filmow z cd to podpowiem Ci ze lg mam z tym problemy :( nie wiem czemu, ale u kumpla to jak wlaczy fil to mu sie przycina na wypalarce :( na cd jest okej ale na wypalarce to jakas lipa :| nie wiem co sie dzieje... ale ja i tak chyba bym teraz bral lg :D jest cicha i wbrew innym opiniom jest dobra, a filmy to i tak na hdd kopiuje przed ogladniem :D takze to jest my opinion, wybor twoj :D :D :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki! Szczerze to już czytałem, ale potrzebuję opini userów tych wypalar... Do tej pory śmigałem na Lite-ON'ie 40x12x48x, był całkiem niezły, no poza głośnością :( No ale teraz nie wiem już co kupić... Teac ładuje śmieci do środka, o MSI w sumie mało słyszałem, Lite-ON i LG to teraz 2 główne wypalary na polskim rynku, aczkolwiek niegdyś SAMSUNG robił spaśne napędy... Tylko że mi potrzeba opini użytkownika :)

ekhmmm...a sorry ze pytam..ale po co zmieniasz wypalare??? chyba nie dla szybkosci?? bo rozumiem ze tamta ci sie rozwalila tak??? bo jesli tylko aby szybciej nagrywac to to graniczy z absurdem

 

a co do pytania to wez tez LiteOna..tak jak miales poprzednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki! Szczerze to już czytałem, ale potrzebuję opini userów tych wypalar... Do tej pory śmigałem na Lite-ON'ie 40x12x48x, był całkiem niezły, no poza głośnością :( No ale teraz nie wiem już co kupić... Teac ładuje śmieci do środka, o MSI w sumie mało słyszałem, Lite-ON i LG to teraz 2 główne wypalary na polskim rynku, aczkolwiek niegdyś SAMSUNG robił spaśne napędy... Tylko że mi potrzeba opini użytkownika :)

ekhmmm...a sorry ze pytam..ale po co zmieniasz wypalare??? chyba nie dla szybkosci?? bo rozumiem ze tamta ci sie rozwalila tak??? bo jesli tylko aby szybciej nagrywac to to graniczy z absurdem

 

a co do pytania to wez tez LiteOna..tak jak miales poprzednio

Nie nie :) Tę sprzedałem 4miechy temu bo potrzebowałem kaskę :) No a teraz by się przydała znowu, a jako że po feriach napływ kasy odnotuję prawdopodbnie no to sobie kupie :) No i już zdecydowałem na Lite-On'a :) Dzięki wszystkim za rady i opinie :) Aha, może jeszcze, co sądzicie o MSI nagrywarkach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Genghis... Widać że starymi danymi operujesz... Ciekawe czy wiesz że TEAC teraz ładuje do środka dokładnie to co LG i Lite-On i w rankingach jest najbardziej awaryjny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń:

:arrow: LG (12x8x; 16x10x) - chodzą bezproblemowo, dobrze nagrywają płyty zarówno CDR jak i CDRW (nawet noname), inne czytniki sobie radzą z ich odczytem.

:arrow: LiteOn (40x12x dwie sztuki) - nieźle im idzie z płytami CDR, czasami potrafią zwolnić w połowie nagrywania płyty, inne czytniki odczytują. Gorzej z CDRW (obie 40x12x, mimo zmian biosu) - twierdzą, że nie mogą nagrać a nawet sformatować niektórych dysanów 12x 700MB (2 z 5 jakie mam), to samo z 1 verbatimką 10x650MB (z 5) i z 1 verbatimką 10x700 (z 10) . Co ciekawe płyty były kupione w paczkach po 5 sztuk. LG nagrywa bezproblemowo wszystkie.

 

Jeszcze zapis multisesyjny - nie wiem czy wina liteonów czy nero - po nagraniu kolejnej sesji (gdzieś tak koło 7-8, raz dogrywane na litku, raz na LG) potrafi zgubić wszystko na płycie. :( . LG + nero jeszcze tak nie zrobił

 

:arrow: Samsung combo (nowiutki) nagrałem narazie 3 płyty.

 

W domu mam LG 12x8x32 i czas ją zmienić - ma juszsz ponad 3 lata :D poza tym brakuje jej buffer underrun protection co zbyt wyraźnie odczuwam.

Po opiniach z forum skłaniałem się raczej ku liteonowi 52x32x52 ALE pojawił się nowy zawodnik SONY 52x32x52 a test na cdrinf.pl wygląda b. zachęcająco.

CO SĄDZICIE O tym SONY CRX230E :?:

http://cdrinfo.pl/cdr/hard/sony_crx230e/1.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy zawodnik SONY 52x32x52 a test na cdrinf.pl wygląda b. zachęcająco. 

CO SĄDZICIE O tym SONY CRX230E  :?:  http://cdrinfo.pl/cdr/hard/sony_crx230e/1.php

wlasnie tez tak chcialem napisac juz wczesniej :D czy ktos posiada taka :?: wyglada ciekawie, ale jak jest w rzeczywistosci :D niech napisze ktos cos wiecej :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oem liteona ....... ale czy bez żadnych zmian ??? I skąd te dane ??

 

Sony ma lepszą korekcja błędów (w litku - poraszszszka, no chyba, że zmiana biosu coś pomoże) a także lepiej radzi sobie z audio. Ma gorszy czas dostępu, ale ma ograniczone prędkości do 40x (co jak dla mnie jast +). No i overburning - do 93 min - to może być (-).

 

Może to i kwestia biosu, ale osobiście wole mieć od razu sprzęt z dopracowanym biosem niż zmieniać bo może będzie lepiej. A z biosami u litka bywa różnie - likwidując stare potrafią wprowadzić nowe błędy.

 

Poza tym to właśnie liteon w 52x32x52 montuje "pickup produkowany przez firmę Sony"

 

Zostaje małe TYLKO: test testem, a w rzeczywistości to różnie bywa ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oem liteona ....... ale czy bez żadnych zmian ??? I skąd te dane ??

Bez żadnych nawet najmniejszych. Nie licząc przedniego panelu. I firmwareu z napisem SONY zamiast LITEON. Na + tylko funkcja zwalniająca.

 

Sony ma lepszą korekcja błędów (w litku - poraszszszka, no chyba, że zmiana biosu coś pomoże) a także lepiej radzi sobie  z audio. Ma gorszy czas dostępu, ale ma ograniczone prędkości do 40x (co jak dla mnie jast +). No i overburning - do 93 min - to może być (-).

W litku porażka ? Jakoś nie zauważyłem :P

I wcale firmware Sony lepiej nie radzi sobie z audio. dementuje plotke :P

Overburning w obu spokojnie pali 99...

 

Znowu tylko kwestia firmwareu

 

Może to i kwestia biosu, ale osobiście wole mieć od razu sprzęt z dopracowanym biosem niż zmieniać bo może będzie lepiej. A z biosami u litka bywa różnie - likwidując stare potrafią wprowadzić nowe błędy.

W przypadku napędów CDRW nie licząc babola z overburningiem, oraz z obsługą niektórych CDRW w modelu 52327S/QS0C... jest wręcz odwrotnie. Czym nowszy tym lepszy.

 

Co do DVDRW niestety w przypadku litey'a w tej chwili tak nie jest

 

Poza tym to właśnie liteon w 52x32x52 montuje "pickup produkowany przez firmę Sony"

Zostaje małe TYLKO: test testem, a w rzeczywistości to różnie bywa ......

Nie widze związku, montował nie sony, a sony i tak rebadge'ował na swoje...

 

Więcej informacji ? http://www.sonycrx2xxx.org

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu wzioł LG 52/32/52.

Miałem przez tydzień do testu Lite-ON 52/32/52 i LG 52/32/52.

I lepiej wypadła LG ( ciszej chodzi przy CD-RW ).

Więc została u mnie na stałe i jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do korekcji błędów:

http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LTR-52327S/4.php - nie "rozpoznał" płyty

http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LTR-52327S/9.php - CYTAT: "Niemiłym zaskoczeniem były testy mechanizmu korekcji błędów przy odczycie płyt z danymi. Napęd nie był w stanie rozpoznać naszej testowej płyty tłoczonej" - jako jeden z nielicznych !!!!

Audio - faktycznie mój błąd i niedoczytanie - 52x32x52 jest bdb. :oops:

Co do overburningu:

http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/sony_crx230e/7.php - CYTAT: "Maksymalna ilość danych, jaką można zapisać z wykorzystaniem testowanej nagrywarki wynosi 93 minuty (820 MB)".

 

ALE TO SĄ TESTY ........ . A do testów mam ograniczone zaufanie stąd moje pytanie na forum - jak to się ma do praktyki. Jeżeli nowe biosy litka poprawiły sprawę korekcji błędów to chyba "wygra" litek, chociaż nęci mnie ograniczenia prędkości w sonym.

 

P.S.

Biosy litka (40x12x) zostawiły niemiłe wspomnienia.

P.S.

link http://www.sonycrx2xxx.org nie działa ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do korekcji błędów:

http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LTR-52327S/4.php - nie "rozpoznał" płyty

http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LTR-52327S/9.php  - CYTAT: "Niemiłym zaskoczeniem były testy mechanizmu korekcji błędów przy odczycie płyt z danymi. Napęd nie był w stanie rozpoznać naszej testowej płyty tłoczonej" - jako jeden z nielicznych !!!!

Faktycznie, gdy 52327S się pojawił, pierwsze biosy niestety były nieciekawe i napęd pracował gorzej niż 52246S. Ale to już mineło, w tej chwili wszystko jest OK

 

CYTAT:  "Maksymalna ilość danych, jaką można zapisać z wykorzystaniem testowanej nagrywarki wynosi 93 minuty (820 MB)".

 

ALE TO SĄ TESTY ........  . A do testów mam ograniczone zaufanie stąd moje pytanie na forum - jak to się ma do praktyki. Jeżeli nowe biosy litka poprawiły sprawę korekcji błędów to chyba "wygra" litek, chociaż nęci mnie ograniczenia prędkości w sonym.

 

P.S.

Biosy litka (40x12x) zostawiły niemiłe wspomnienia.

P.S.

link http://www.sonycrx2xxx.org  nie działa ??.

Oj literówka, oczywiście http://www.sonycrx2xx.org :) Co do biosu... obojętnie czy kupisz napęd w pudełku liteon'a czy sony, biosy możesz sobie flashować do woli więc ostatnią różnicą jaką możesz rozpatrywać to wygląd zewnętrzny oraz cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo wiem że temat już jest prawie zakończony. Ale polecam liteona sam teraz z niej kożystam 523252 wcześniej miałem tecka te same parametry ale był jakiś lipny a co do MSI to odradzam to była moja 1 nagrywara i jarała 3 płytki na 5 nawet verbatimy była 3 razy w serwisie aż wkońcu dali kase :) zakupiłem liteona i jestem zadowolony. jeżeli chodzi o głośność to czasami ma jakieś napady i płytką strasznie buja (głóśno chodzi) ale jeżeli chodzi o nagrywanie i odtwarzanie to jest spox na maxa nie mam z nią problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsunga moge ocenic tylko x24 ???? cos w tym stylu w kazdym badz razie starszy model wiec slabo nagrywa, co ktoras plyte palil niestety, a na tanich plytkach niechetnie wypalal , problemy z odczytem niektorych plytek - zeby bylo smieszniej jednej nagranej przez siebie nie mogl odczytac :) ogolnie kila ale moze te nowsze sa lepsze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim lgiku wypaliłem już tysiące płyt (ma juz ponad dwa lata) i nie zrąbał żadnej płytki !!!!! :) , brałem nawet od kumpla czyste płytki na których on nie mógł nagrac bo wyskakiwało brak cd , a u mnie miodzio sie nagrało i smiga bez problemu , jak bede zmieniał nagrywarke na nowszą to tylko na LG nigdy mnie nie zawiodła a uzywam jej także jako cd :) 40x więc niezle dostaje w pupe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel jedzie na LG 32x ale z tej serii z 8MB buforem i też jest super wypalara. ja sam nagrywam dane zwykle x32 bo ciszej i mniej błedów, 52x to tylko komuś "na odwal".

samsung ma super monitory i dyski (mikrofalówki, odkurzacze, .....) ale napędy CD fatalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...