Skocz do zawartości
kojak_ct

Wydajność PixelShader 2.0 w kartach nVidia FX!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to przykre, bo konstrukcja FXa ma roczek, a radeona z 2.

Poza tym nie rozumiem, dlaczego nawet na najsłabszym FXie obraz miałby być zły 8O. Sam miałem przez jakiś czas 5200 i nie narzekałem.

No i na koniec dodam, że wybraliście najbardziej shitowatą grę do porównań, w której nic nie widać, poza światłami i świecącą trawą :P ale ja już chyba o tym pisałem :lol:

ale wcale nieprawda ze taki sam na screenie jonathana jest jeszcze jedno auto , a fx5200 go nie pokazal  8O  

:wink:

Hahaha :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porownajcie teraz latarnie sqj i moja.

Poza tym ze samochod ma duzo wiecej elementow i jest wyrazniejszy.

Posiada reflexy na masce

Budynki sa wyrazne i ostre a nie rozmazane to tez nie widze roznic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak powaznie to nie ma co porownywac fx5200 do radka , odnosnie sposobu przetwarzania obrazu to teoretycznie powinien byc ten sam co w pelnym fx ale ...

www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/geforceFX_5200/strona-2a.html

fx5200 niby ma to samo co pelny fx tylko ze ruch... upss rusalka wyglada na nim tragicznie

 

update

sorki ale sie trochee zamotalem i musialem poprawic bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tąjakościąobrazu to pic na wodę. sam sięprzesiadłem niedawno na radzika i obraz nie jest lepszy niż w GF3 a ostatnio FX'y bardzo się poprawiły choć nadal shadery kuleją.

podczas gry ciężko zauważyć różnicę między medium a high detail więc takie pierdóły jak lepsze odbłyski itp są mało ważne dla przyjemności z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak powaznie to nie ma co porownywac fx5200 do radka , odnosnie sposobu przetwarzania obrazu to teoretycznie powinien byc ten sam co w pelnym fx ale ...

www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/geforceFX_5200/strona-2a.html

fx5200 niby ma to samo co pelny fx tylko ze ruch... upss rusalka wyglada na nim tragicznie

y

Po odpowiednim skonfigurowaniu sterów wygląda znacznie lepiej.

 

Nie wiem jak oni robili te testy ze na 5200 128 bit mieli:

Również piękna rusałka z demka Dawn, uruchomiona na karcie GeForce FX 5200, nie jest już taka powabna i zwinna. Co prawda demko można uruchomić, ale nie różni ono niczym od trybu emulowanego na karcie GeForce 4 Ti-4200. Szybkość renderingu na poziomie 1 klatki na 3-4 sekundy.

Ja mam na zegarach 250/333 w demku Dawn 8 FPS i w Dawn ultra 4 FPS przy sterach ustawionych na jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie screeny sa bardzo podobne.

Tylko gdzie te nieprzygaszone swiatla na FX????

Czyzby tez optymalizacja :lol: ????

 

Update

Jednak widze kilka roznic

Spojrzcie na wydech radek-chrome, fx-mat.

Troche w samej ostrosci.

Ale moze to spowodowane jest roznica kart (napewno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od początku mówiłem, że na FXie miałem jaśniejszy obraz. Byćmoże to dla tego?  :)  Nieważne. Zeszliśmy z tematu AA. Chyba Hajmon miał zaprezentować jakieś screeny?

juz dzis zaprazentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie screeny sa bardzo podobne.

Tylko gdzie te nieprzygaszone swiatla na FX????

Czyzby tez optymalizacja :lol: ????

 

Update

Jednak widze kilka roznic

Spojrzcie na wydech radek-chrome, fx-mat.

Troche w samej ostrosci.

Ale moze to spowodowane jest roznica kart (napewno)

no nie zdziwil bym sie ze fx5200 tez potrzebuje optymalizacji , wkoncu jest to najslabsza grafa z rodziny fx i zeby dalo sie grac to musieli cos zrobic , tak jak to zaznaczyli na benchmarku niby tosamo ale jednak roznice w jakosci obrazu sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś ciekawego. Jak ustawiłem NFS:U na 1280x1024 to Moge dać maksimum 6xAA i 8xAF. Jak dam 8xAA to wszystko chodzi (jakośc obrazu i FPS)jak przy 2xAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś ciekawego. Jak ustawiłem NFS:U na 1280x1024 to Moge dać maksimum 6xAA i 8xAF. Jak dam 8xAA to wszystko chodzi (jakośc obrazu i FPS)jak przy 2xAA.

normalne brakuje pamieci na tak wysokie ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia kupiła sobie GF FX 5200 firmy MSI ma najnowsze stery i musze powiedzieć że spodziewałem się dużo gorszej karty graficznej.Obraz jest chyba taki sam jak na Ati wydajnośc w grach nie jest taka najgorsza ale uruchomiłem jej troszku podstazalom gierke Balck And White wszystko fajno gierka chodzi super wchodze do swiatyni a tu kaszanka straszna obraz sie posypal maksymalnie czarny cały nic prawie nie widac (Wogule w paru grach widziałem lekkie zakłamania) a podobno Nvidia robi świetnie stery.Ogulnie karta nie najgorsza ale za mojego radka bym się nie wymienił a i cena mojim zdaniem powinna byc ciut nizsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterami zawsze tak będzie! Są różni producenci, różne karty i różne konfigi kompów i dla tego jeden mówi, że u niego wszystko śmiga, inny że nie. Chyba, że dana firma pisze/poprawia stery pod swój produkt np. Dell. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlateko nie wymieniam.Wogule szczerze mówiąc nie wymienił bym sie nawet na GF 4TI 4200 naprawde wiem ze wydajność jest lepsza ale grafika już nie Radeoniki 8500 mojim zdaniem są bardzo udanymi kartami dopiero skusił bym sie na Radeona 9700 (Pro).Zastanawiał bym sie jeszcze nad GeForce FX 5900XT ale chyba i tak bym wybrał Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlateko nie wymieniam.Wogule szczerze mówiąc nie wymienił bym sie nawet na GF 4TI 4200 naprawde wiem ze wydajność jest lepsza ale grafika już nie [...]

Ja bym wymienil 8)

90% polek by wymienilo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...