Skocz do zawartości
Knopic

Karta graficzna z TV (bez monitora)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam znajomego co chce kupic grafike do komputera ale bedzie do niego podlaczony tylko telewizor, no i pytanie czy glupi "GIGACUBE albo P.COLOR ATI 9200SE 64MB TV" bedzie dobry ale w tym sensie czy bedzie w telewizorze obraz od razu po uruchomieniu komputera bez babrania sie w sterownikach czy innych programach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chcę na tym prawcować w wordzie naprzykład :lol:

Jeśli chodzi o samo uaktywnienie trybu tv to na początku bez monitora się nie obejdzie, ale wystarczy to zrobić raz i potem z każdym włączeniem kompa sygnał będzie puszczany na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maya Radeon 9000 pro - jeśli podłączysz tylko telewizor, to od startu dostajesz sygnał na TV-out. Tej karty jestem 100% pewny, natomiast wszystkie inne to tylko na 99,9% (po prostu nigdy nie sprawdzałem, ale nie wieże, żeby było inaczej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowca (ktoryms wyzej) bedzie dzialac na TV, bez zadnych ustawien. Monitor przewaznie jest zbedny, a jesli juz to tylko na chwilke, zeby latwiej sie instalowalo driverki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kolo chce oglądać filmy divX to niech kupi stacjonarne DVD z obsługą DivX to lepiej na tym wyjdzie - taniej i bez kombinacji.

a co do grafy to radek 9200se będzie miał obraz na TV nie lepszy niż GF, jużlepiej z allegro radka 8500le herca (ja taki kupiłem) z ATi theater, grzebałem w temacie ATi i wszyscy piszą że to właśnie ten układzik daje lepszą jakość niż na GF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jużlepiej z allegro radka 8500le herca (ja taki kupiłem) z ATi theater, grzebałem w temacie ATi i wszyscy piszą że to właśnie ten układzik daje lepszą jakość niż na GF.

Tak - to akurat jest prawda 8500 z Ati theater daje na prawde piękny obraz na TV - jest bezkonkurencyjny, w następnych modelach niestety ATI zintegorwało ten układ z GPU i jakość troche spadła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno było ale ... :)

Pierwsze pytanie: czy są jakies tanie karty graficzne z dobrym obrazem TV ??

Drugie pytanie: czy wszystkie 8500 są wyposażone w Ati Theater ?? Bo taki wniosek wyciagnełem po obejżeniu paru zdjęć ...

 

EDIT:

Pytanie trzecie: czy Martoxy G450 mają zanacznie gorszy obraz TV ?? Jak mają się do GF2MX lub GF4MX ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo uaktywnienie trybu tv to na początku bez monitora się nie obejdzie, ale wystarczy to zrobić raz i potem z każdym włączeniem kompa sygnał będzie puszczany na TV.

A gdzie to wyczytals ;). Jesli bedzie sam TV podpiety pod karte to wyjscie TV uruchomi sie samo niezaleznie od wczesniejszych ustawien sterownika. Wiem bo podpinalem juz sam TV.

 

Pierwsze pytanie: czy są jakies tanie karty graficzne z dobrym obrazem TV ??

R8500/9100 ;)

 

Drugie pytanie: czy wszystkie 8500 są wyposażone w Ati Theater ?? Bo taki wniosek wyciagnełem po obejżeniu paru zdjęć ...

Nie widzialem karty 8500 bez Theater ale mozliwe ze jakis marny klon byl pozbawiony Theater. Do tego trzeba uwazac na klony bo to byla prawdziwa plaga 8500. Jesli chesz kupic 8500 to tylko dobrej firmy np. Hercules, Gigabyte, oryginalne Ati. Od reszty lepiej trzymac sie z daleka. Wtedy bedziesz pewny ze obraz TV bedzie przepiekny. Wiem cos o tym ;).

Ale rowniez wystarczy do ogladania filmow jakis 9200SE ale on nie ma Theater tylko wyjscie TV ma zintegrowane z TV ale nie jest zle obraz jest spox. Lepszy od tego co mozna uzskac na GF2/3/4(MX'y i pelne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no coz... abstraciach!ac od teg jakie sa w sumie karty z TV out...

TV raczej nie nadaje sie specjalnie do obslogi kompa (chyba ze sie pozapamentuje skroty klawiszowe) bo odczytac cokolwiek z opisu ikonek przy rozdzielczosci TV to raczej karkołomne zadanie (sam bawilem sie z TV 24cale) W sumie to tłumaczy czemu gierki na AMIGE czy Comodora mialy taka koszmarna pixeloze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no coz... abstraciach!ac od teg jakie sa w sumie karty z TV out...

TV raczej nie nadaje sie specjalnie do obslogi kompa (chyba ze sie pozapamentuje skroty klawiszowe) bo odczytac cokolwiek z opisu ikonek przy rozdzielczosci TV to raczej karkołomne zadanie (sam bawilem sie z TV 24cale) W sumie to tłumaczy czemu gierki na AMIGE czy Comodora mialy taka koszmarna pixeloze :P

Z tym ze czcionki nie sa tak piekne jak na monitorze to sie zgodze ;). Odczytanie czegokolwiek nasrtecza problemow ale jak komp ma sluzyc do ogldania filmow to nie bedzie problemu. Poprostu jeden skrot na pulpicie wystarczy ;). Nawet aktualizacja kodekow nie sprawi klopotow ;).

Ale do pikselozy to sie nie zgodze. Popatrz na konsole, ktore korzystaja z TV. Przeciez tam nie ma pikselozy(X-BOX, PS2, Dreamcast, GameCube). Grafa jest w miare jak na cos co zostalo zaprojektowane pare lat temu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...