Skocz do zawartości
Snooze

Radeon 9500 (8 potoków) 64MB DDR TV DVI 3.0 ns - 569zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problemik - mam zasilacz 300W i nie wiem, czy uciągnie on tego Radka. Reszta sprzętu nie jest mocno wykręcona, ale zawsze - to reszta konfigu:

 

Athlon 1700+@1900MHz (9.5 x 200MHz , napięcie 1.5V - standardowe)

512MB RAM - dual DDR na 200MHz

Dysk Barracuda 7 80GB na serial ATA

CD, Nagrywarka

ASUS A7N8X deluxe na nforce 2

 

To chyba wszystko z tych ważnych - wydaje mi się, że nie pójdzie, albo pójdzie z problemami - tyle, że szkoda mi kasy na nową zasłkę - a jesli bym kupował to już cos znośnego - jak chieftec 420W - i muszę to razem z karta zamówić bo osobno to by była głupota (a akurat tam jest najtaniej).

 

Co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... :)

 

Ja mam Fortrona 300W i jestem bardzo zadowolony :) Dalem 60zł a zasilka jest boska :)

 

Napiecia mam stabilne jak skala

3.3 : 3.34-3.36

5 : 5.10-5.20

12 : 11.80-12.20

 

Puszczalem teraz 3DMarka zeby bic rekordzika ( przed chwila new procka dostalem ) no i szedl sobie na 2500mhz 1.8V i grafa podkrecona 380/650 :) Zasilka spokojnie wytrzymywala a napiecia takie jak wyzej :) Fortron POWER 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... :)

 

Ja mam Fortrona 300W i jestem bardzo zadowolony :) Dalem 60zł a zasilka jest boska :)

 

Napiecia mam stabilne jak skala

3.3 : 3.34-3.36

5 : 5.10-5.20

12 : 11.80-12.20

 

Puszczalem teraz 3DMarka zeby bic rekordzika ( przed chwila new procka dostalem ) no i szedl sobie na 2500mhz 1.8V i grafa podkrecona 380/650 :) Zasilka spokojnie wytrzymywala a napiecia takie jak wyzej :) Fortron POWER  8)

Hmm, masz nieźle wykręconego, a jednak zasiłka idzie... może jednak wstrzymam się z kupnem nowego zasilacza...

 

Ja mam teraz FEELa 300W ... tylko że jak nie wytrzyma, to może kop pujść z dymem, jakby sama zasiłka miała się spalić to bym się nie bał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj feel 300W

+ dysk 120,cdrw, cd, procek na standardowym napięciu

+ Radek 9500@pro

 

A napięcia (by AIDA) wyglądają tak:

+3.3==>3.26

+5 ==>4.89

+12 ==>12.61 8O

 

Więc jak widac Feel to raczej high-end nie jest :lol: ale póki co spalenizny nie czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Radeona 9500 64MB (8 potoków sprawne) 3.0ns za 569 zł w Barwkompie.pl i wykręciłem go na 275/270@380/320 na standartowym chłodzeniu. To chyba dobry wynik? Na moim sprzęcie mam w 3DMarku 2001: 9200 a w 2003: 3600

Gpu bardzo ładnie......memorki słabiutko jak na 3,0......

wyniki z 3dmarka jak dla mnie to impomujące zwłaszcza z 2k3.......jednak te radki mimo że stare to nadal jare :twisted: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem skąd te ploty że omegi nie działają na 98se.... Wczoraj wrzuciłem sobie tego 9500 odblokwałem potoki na 98SE i ostatnich omegach i nie było żadnych problemów - wyniki w 3dm odpowiednio 13.5k i 3700 :P skad wy bierzecie takie informacje ze 98se nie potrafi działać z omegami - szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swego czasu miałem Codegena 300W, ale go zjarałem i oddałem do serwisu. Dali mi zastępczy, który działał, więc tamtego "zapomniałem" odebrać ;). Nie trzymał mi jakiegoś tam napięcia, ale olewałem to. Kupiłem sobie Radka, puściłem na Pro i luz. Wszystko śmiga. Ale naczytałem się tutaj o zasiłkach i mówię: chociaż kurde go wymienię na Codegena od mojej siostry, bo ten to jakis kompletny No Name. Odkręcam zasilacz, a tam na górze... 250W!!! Aż mnie zmroziło - to musi być całkiem niezły No Name ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis Zamowilem Tego radeona 9500 8 potokow 3.0 ns , za niestety juz 599 zl ... jako ze zamowilem kurierem powinno przyjsc jutro ...

Moje pytaie sprowadza sie do tego ... jak sprawdzic ze pamieci sa 3.0 a nie np 3.3 ... jest jakas mozliwosc jak to sprawdzic ?? zeby wala mi nie sprzedali :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ,a taki piec i kartę graficzną to nie wolno wręcz narazać się codegonem lepiej mieć już tego fortona fela a przynajmiej modecoma

przynajmniej modecoma?

NO kurcze nie twierdze ze to wielki high-end ale chyba od Feel-a to lepszy jest napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis Zamowilem Tego radeona 9500 8 potokow 3.0 ns , za niestety juz 599 zl ... jako ze zamowilem kurierem powinno przyjsc jutro ... 

Moje pytaie sprowadza sie do tego ... jak sprawdzic ze pamieci sa 3.0 a nie np  3.3 ... jest jakas mozliwosc jak to sprawdzic ?? zeby wala mi nie sprzedali  :roll:

Dołączona grafika

 

HYB250128323C-3.0 <---- 3.0ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jutro/pojutrze będę miał tego radeonika - za 585zł :] w www.esc.pl są za tyle - po co przepłacać i do tego wziąłem zasiłkę chefteca 420W dualfan - chyba zbankrutuje, ale nie chce za każdym razem ze strachem włączeć kompa.

 

A mojego FEELa 300W sprzedam i jakoś to bedzie... Może wycisne tyle co znajomy za podobnego, acz gorszeogo FEELa - 110zł :] - chyba niemożliwe powtórzyć ten wyczyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rdeon 9500 64 (3.0) nabylem go za 560 z odblokowanymi potokami na somym pocztku poszedl core 351 i mem 321 tak stabilnie chodzilo w 3dmarku wyciagalem ponad 15000 ale pojawily sie problemy gralem sobie spokojnie i nagle komp mi sie wylaczyl

odpalilem go z powrotem wszystko ladnie zapusclem 3dmarka wszystko pieknie rzdnych pzreklaman w grafie jednak w trakce testu komp sie wylacza sytulacja sie powtarza powryslem do standardowych ustawien i to samo

zostawilem kompa na drugi dzien odpalam go puszczam 3dmarka wszystko ok puszczam go jeszcze raz na 1h tez ok

i tu rodzi sie moje czego to byla wina?????

 

ps mysle ze zasilacza codegen 300

mój procek to 2500 barton 215 x 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Radeona 9500 64MB (8 potoków sprawne) 3.0ns za 569 zł w Barwkompie.pl i wykręciłem go na 275/270@380/320 na standartowym chłodzeniu. To chyba dobry wynik? Na moim sprzęcie mam w 3DMarku 2001: 9200 a w 2003: 3600

Gpu bardzo ładnie......memorki słabiutko jak na 3,0......

wyniki z 3dmarka jak dla mnie to impomujące zwłaszcza z 2k3.......jednak te radki mimo że stare to nadal jare :twisted: ...

 

Pamieci slabo ale na kazdym R9500 64MB tak sie kreca, u mnie max to wlasnie 325 ( 650 ) :( Nie dovoltowane z tego co wiem :( Kiedys sie moda zrobi :D

 

Wyniki imponujace? ;) Co powiesz na:

3DMark2001SE - 15856

3DMark03 v340 - 4689

Aquamark 3 - 38155

 

I jak tu nie byc zadowolonym za 580zł z gwarancja na moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Radeona 9500 64MB (8 potoków sprawne) 3.0ns za 569 zł w Barwkompie.pl i wykręciłem go na 275/270@380/320 na standartowym chłodzeniu. To chyba dobry wynik? Na moim sprzęcie mam w 3DMarku 2001: 9200 a w 2003: 3600

Gpu bardzo ładnie......memorki słabiutko jak na 3,0......

wyniki z 3dmarka jak dla mnie to impomujące zwłaszcza z 2k3.......jednak te radki mimo że stare to nadal jare :twisted: ...

 

Pamieci slabo ale na kazdym R9500 64MB tak sie kreca, u mnie max to wlasnie 325 ( 650 ) :( Nie dovoltowane z tego co wiem :( Kiedys sie moda zrobi :D

 

Wyniki imponujace? ;) Co powiesz na:

3DMark2001SE - 15856

3DMark03 v340 - 4689

Aquamark 3 - 38155

 

I jak tu nie byc zadowolonym za 580zł z gwarancja na moda :)

oczywiście że lyzkov na imponujące wyniki...bo jakbyś nie doczytał to on ma A1200MHz i ECS'a..........

Twoje też nienajgorsze..... :D ..hehe....super!....niezłe furki z tych radków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki bede mial znacznie lepsze jak wreszce zainstaluje moje wc i radiatory na pamiecach karty

 

a tak wogule po co wy przeplacace za te radki jak ktos mieszka w warszawie to ,oze tani na gieldzie kupic radka 500 i560 (8 potokow gwarantowane ja takie nabylem niezly jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez juz mam tego radka z tweak.pl. W 3dm2k3 mam 3251 bez o/c ba samych omegach. Na jakim napieciu puszczacie bartki 11x200 ?? Bo mi na 1.7 sie restartowal komp chyba zaislka nie wydala a to niby 350W :( Wracajac do radka to niby w markach nie ma artow ale np w AA na jednej mapce na sniegu bylo widac swiecace sie piksele a w CoD na podswietlonych oknach niektore piksele sa czarne ale to sa detale i nie widac tego trzeba sie przypatrzec. Najwiekszym problemem bylo kiedy gralem w CoD i ktos zmienil status na gg to wtedy byly przeklamania przez chwile i gamma spadla ze bylo ciemno jak w dupXX :) Siedze na win98se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Radeona 9500 64MB (8 potoków sprawne) 3.0ns za 569 zł w Barwkompie.pl i wykręciłem go na 275/270@380/320 na standartowym chłodzeniu. To chyba dobry wynik? Na moim sprzęcie mam w 3DMarku 2001: 9200 a w 2003: 3600

Gpu bardzo ładnie......memorki słabiutko jak na 3,0......

wyniki z 3dmarka jak dla mnie to impomujące zwłaszcza z 2k3.......jednak te radki mimo że stare to nadal jare :twisted: ...

 

Pamieci slabo ale na kazdym R9500 64MB tak sie kreca, u mnie max to wlasnie 325 ( 650 ) :( Nie dovoltowane z tego co wiem :( Kiedys sie moda zrobi :D

 

Wyniki imponujace? ;) Co powiesz na:

3DMark2001SE - 15856

3DMark03 v340 - 4689

Aquamark 3 - 38155

 

I jak tu nie byc zadowolonym za 580zł z gwarancja na moda :)

No to ja na razie wymiękam.

3DMark 2003 - 4100

3DMark 2001 - 14071

Ale oc mniejsze, bo:

CPU - 1999MHz :]

GPU - 324/634MHz (core/mem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem swojego radka 9500 :D

z rozmachem zakupilem kingmax-y 433 :twisted:

 

Jednak ze tak powiem pierd**** mnie zdziwko :(

Po zamontowaniu wszystkiego ... wnioskuje ze Zasilka za slaba

mam Atlona 1700 xp ... puscilem go na 10 x 200 lecz sam sie restartuje co jakis czas :( wiec najprawdopodobniej moj codegen 300 w zaslaby jest

Natomiast z dobrych wiadomosci to

pamieci pieknie chodza na ostrych timingach Cl 2 przy max 225 (450)

Radeon Odblokowane 8 potkowo ( kupilem tego za 599 sprawdzonego )

a o/c rdzen 380/650 lecz tu nie powiedzialem ostatniego slowa :twisted:

tylko ze narazie ten zasilacz bez niego nic nie zdzialam :roll:

 

Ogolenie jestem zadowolony lecz kolejny wydatek zasilka ...

BTW : Zaobserwowalem ze ten Radek Bardzo sie Grzeje 8O trza pomyslec nad dodatkowym chlodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...