Skocz do zawartości
yes

Huntkey BS 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od kilku dni jestem posiadaczem tego zasilacza :

http://www.huntkey.pl/index.php?page=produ...S3000%20Whisper

o specyfikacji takiej :

http://www.huntkey.pl/files/BS3000.zip

 

chce krecic kompa i nie wiem jakie ma zabezpieczenia itd. , na elektryce sie nie znam i specyfikacja za wiele mi nie mowi , wiem czym grozi spalenie zasialcza i nie chce tego powtorzyc (spalony zasilacz pociagnal za soba mobo i hdd). Mam Athlona 1700+ na 1,6 V i zeby wkrecic go na wysokie fsb bede pewnie musial zwiekszyc napiecie ( 1,85 V max bez Vmoda ) i pamieci na 2,6 V . Doradzcie , nadaje sie ten zasilacz czy moze od razu kupic lepszy i nie ryzykowac ? z czasem pewnie bedzie obslugiwal 2 hdd i 2 cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze moj cooler tak halasuje ze jak ucho do zasilki przystawie to slysze wlasnie jego a nie zasilacz, ciekawe bo cooler tez niby do 24 dBA a wszystko buczy i jest glosne jak jakies tanie badziewiaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W zasdzie to pytalem sie o zabezpieczenia jakie posiada ten zasilacz , wiesz cos moze na ten temat ?

 

2.

Najlepiej jak wyjmiesz w ogole proca i odpalisz kompa i uslyszysz jaki "glosny" rzeczywiscie jest ten zasilacz :D

a mozna tak ? 8O

 

3. a cooler mam taki i odradzam bo rzęzi i jest glosny ogolnie , na pewno on halasuje, u mnie kreci sie na jakies 2000 +/- 200 obr/min ,

 

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...b5988bf7a04c4d3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do zabezpieczen to poczytaj tu

www.huntkey.pl
Ale z tego co mi wiadomo to nie ba zadnych wodotryskow.

 

2. Tak oczywiscie ze mozna nie ma zadnego problemu. Odpinasz cooler, wyciagasz proca i wlaczasz kompa.

 

3. Co do coolera to polecam Ci tego

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4465
Moze temperaturka nie jest zbyt rewelacyjna ale za to cisza!!. Jest Super i w dodatku bardzo tani. Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do zabezpieczen to poczytaj tu

www.huntkey.pl
Ale z tego co mi wiadomo to nie ba zadnych wodotryskow.

no tam wlasnie znalazlem specyfikacje zasilacza ale nic z niej nie rozumie ( czyt. 1 post )

 

a 2 to mam problem ze stabilnoscia powyzej 200 fsb , nie sprawdzlem jeszcze napiec ale komp wysypywal sie z 3DMarka i resetowal po godzinie gry , teraz 10 x 200 fsb 1,75 V jest jak na razie stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BS3000 wprowadziliśmy do oferty z myślą o końcu fajerwerkowych zasilaczy poniżej 100pln. To jest zasilacz do "normalych" zestawów z lekkim zapasem mocy. Nie był pomyślany z myślą o O/C ;) Chciaż patrząc jakie konfiguracje ciągnie widzę, że i to wytrzymuje w pewnych granicach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do zabezpieczen to poczytaj tu

www.huntkey.pl
Ale z tego co mi wiadomo to nie ba zadnych wodotryskow.

A jakie jeszcze wodotryski, jeśli chodzi o zabezpieczenia, chciałbyś mieć ;-) Powiedz - możliwe, że będą w BF3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze 1dno pytanko , na lini 12 V mam napiecie jakies 11,6 - 11,7 V wg softu solteka, miesci sie co prawdza w specyfikacji ATX ale czym takie niskie napiecie moze byc spowodowane ? konfigiem ? mam to co w podpisie + 1hdd + 1 cd-rw + sb live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze 1dno pytanko , na lini 12 V mam napiecie jakies 11,6 - 11,7 V wg softu solteka, miesci sie co prawdza w specyfikacji ATX ale czym takie niskie napiecie moze byc spowodowane ? konfigiem ? mam to co w podpisie + 1hdd + 1 cd-rw + sb live

Przede wszystkim pomiar napięć w Solteku pozostawia WIELE do życzenia :evil: Antec TC550W miał na +12 = +11,8V (miernikiem +12.01V) Napisz mi proszę pełną konfigurację (HD'ki, cd itd...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windowsie :

na 5V - 5,06 V +/- 0,01 V

na 12V - 11,81 V +/- 0,01 V

 

pomiary miernikiem , czyli inne jak odczyty z mobo i bardziej stabilne, miernik jest dobrej klasy

 

jak zapuscilem 3dmarka to :

na 5V - 5,06 +/- 0.01 V

na 12V - 11,87-11,89 V

 

czyli wszystko ok :>

 

Wnioski :

- miernik prawde Ci powie :P

- nie mozna sugerowac sie odczytami z mobo bo sa mocne przeklamane

 

Pytanie:

Ciekawe na ile prawdziwy jest odczyt temperatur z czujnikow na plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pelen konfig to podpis + hdd baracuda IV 120 GB 7200obr/min +cd-rw lg 8481B inaczej 48x24x48 + sb live + cooler Arctic Cooling Copper Silent 2 TC rev.2 - 12V 0,18 A

 

jak mozesz to podzruc linke do jakiegos kalkulatora mocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pelen konfig to podpis + hdd baracuda IV 120 GB 7200obr/min +cd-rw lg 8481B inaczej 48x24x48 + sb live + cooler Arctic Cooling Copper Silent 2 TC rev.2 - 12V 0,18 A

 

jak mozesz to podzruc linke do jakiegos kalkulatora mocy ;)

Proszę bardzo :-)

 

http://www.huntkey.pl/index.php?database&t...lkulator%20mocy

 

http://www.huntkey.pl/index.php?database&t...zydatne%20linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz 24 dB to moze sobie zawsze pisac a faktycznie moze wyc jak odkurzacz. Najlepiej jak wyjmiesz w ogole proca i odpalisz kompa i uslyszysz jaki "glosny" rzeczywiscie jest ten zasilacz :D

Zrobilem tak , wyciagnalem proca i wlaczylem kompa i wiesz co ten zasilacz jest GLOSNY , moze tez ma felerny wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...