Skocz do zawartości
sinus

Ciekawy pomysl z Xtremesystems.org ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem na ww forum ciekawy projekt, a mianowicie zebrali grupke kilkunastu osob, czy nawet wiecej... skladaja sie po 50 $ i kupuja z jednego zrodlo dla kazdego GF 2 MX 400, a reszte przeznaczaja na nagrode dla osoby ktora wycisnie najwiecej 3d markoow! :)

I dziela sie na 3 kategorie

- extreme (bez ograniczen :twisted: )

- P4 do 3,2 GHz

- AMD XP do 2,5 GHz

Ciekawe czy by to przeszlo na tweaku... ;)

Wydaje mi sie, ze byloby duzo chetnych, ale z kasa juz gorzej... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wierze ;)

Ale ciezko by bylo dorwac kilkanascie takich samych grafik za 50 -100 pln :?

Ale pokombinuje cos... bo bylaby niezla zabawa... :twisted:

 

No wiec.. pobierzne sprawdzenie i tak:

-Radeon 7000 64 ddr ----145 pln

-GF 2 MX400 64 MB ----150 pln

-GF 4 MX 440 64 MB ----176 pn

-Radeon 9200 SE 64 MB AGPx8 :lol: ---172 pln

-Ati Rage Ultra 128 32 MB ---128 PLN

Chyba, ze sie uda gdzies jakies Rivy :lol:

no czyli jakbysmy bali nowe, to skladka musialaby wynosci minimum 150 pln... W sumie nie jest zle... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam, widocznie na pocztku mieli miec GF2, ale ten Xabre i tak nie bedzie tanszy niz 150 pln napewno... :?

 

UPDATE: znalazlem tego ECS'a... 44$ wiec kupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalesc kilka takich samych RIVEK TNT na gieldzie kupic.. i rywalizacja zaczeta a zeby sie zrzucac po 100-150zł to wole to zainwestowac w kompa niz przejebac na rywalizacje..

ale przy rivie tnt to na jakim becnharku ty kcesz sie ścigać :o ,pozatym pomyśl też o skalowaniu sie tej karty! z procem! ,w ogóle 0 zabawy! i różnic będzie wyniki mogą być zaskakujące dla tych z mocniejszym sprzetem jak będą mieli niewiele wiecej niz ci z jakims celkiem !. Pomyśl! .Co do skalowania to dobre karty do tego to Kyro II ! takie coś moglibyśmy łyknąć bo w sumie to drogie nie jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej np GeForca 256 DDR? Szybsze to od 2MX400 a kosztuje ok 100zl... ale to tylko przez allegro czyli rozne zrodla. Moze jak na Polskie warunki mozna by zrobic takie zalozenie ze zrodlo dowolne ale model i firma identyczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie na cos takiego nie pisal. wez pod uwage ile taki amerykaniec pracuje na te 50$. jakby byly takie same proporcje skladka/zarobki to czemu nie, ale na tym etapie rozwoju ja dziekuje. znalazlbym 1000 innych zastosowan dla 150pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbysmy sie bawili rivkami TNT to moze bym sie skusil :)

 

pomysl jest fajny, ale przy obecnej sytuwacji finansowej spoleczenstwa jest niewykonalny lub ogranicza rzesze ludzi do tych najbogatszych.

 

sam bym sie w cos takiego pobawil i to na dobrych kartach, ale majac wybor bloczek wodny, ram, zasilacz VS zabawa to dla mnie jest jasna odpowiedz, bo na swoja kase ciezko pracuje, rodzice nie daja mi grosza na kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbysmy sie bawili rivkami TNT to moze bym sie skusil :)

Ale wlasnie tym sie nie bedzie dalo bawic :/ a dwa nie znajdziesz seryjnych kart!. Trzeba uzbierać z 20 osób looknac do actiona i zamówić! .hmmm może jakiś sklep intrenetowy (załatwiający sprzęt do testów redakcjom) pokminił coś nad tym! ,oni mają dobre wtyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skalowania to dobre karty do tego to Kyro II ! takie coś moglibyśmy łyknąć bo w sumie to drogie nie jest!

Takich kart jak kyro sie nie sprzedaje :evil: :evil: :evil:

Je sie oprawia w ramki i wiesza na sciane :wink:

POSIADACZE WIEDZA O CZYM MOWIE 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ten temat nie jest tak do konca spalony mozna by sie skontaktowac z jakims sklepem albo duzym komisem i negocjowac zakup 20-30 kart graficznych(riva tnt wydaje sie sensowna) i wtedy moznaby zejsc do 40 zł za sztuke (moze) a to juz nie taki duzy wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze sensu scigania se na karcie typu riva... nie będzie zabawy. Przy kompach które mamy bedzie kupa bo skalowanie już ~ 2.5Ghz AMD , 3Ghz P4 będzie bardzo cienkie... prawie niezauwazalne. Juz lepiej jakieś Radki 9200SE budget! Xabre czy Kyro... ew MX4000 (o moze to? !!! tanie jakieś kastraty kupić?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim to musza byc karty ktore kazdemu pojda (agp 4x; 1.5v), nie wiem czy GF256 taki jest ale bylaby to bardzo dobra do tego karta.

 

Praktycznie kazdy GF256 DDR byl taki sam, kazdy byl na referencyjnej plytce z bardzo niewielkimi zmianami, mozna na nim sporo ciekawych Vmodow zrobic, modyfikacji, tani, dostepny na allegro (kazdy zaopatrzal by sie w swoj egzemplaz) i mozna ciekawe wyniki robic (jako tako sie skaluje- kto najwiecej z grafy wycisnie wygrywa) - procek w klimatach 2ghz; amd wystarczy az nadto wiec nie ma ze "a berkut ma 4ghz P4..!", tak, mam 10ptk wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie berkut dobrze gada, karty z agp x2 odpadaja bo nie wlozy sie ich na nowe plyty

 

a co do GF256 to popieram, tylko zeby mialy otwory na "lepsze" chlodzenie

 

i co ze zmiana pamieci ??

moze byc bardzo ciekawie przelutowac z jakiegos ramu 400Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf 256 (mozna zrobic 2 klasy- ddr i sdr) jest BARDZO dobra do tego karta, sporo mozliwych modow, ciezko sie ja kreci stosunkowo (mocne grzanie sie) i najbardziej liczy sie to jak bardzo podkrecimy grafe a nie kompa przedewszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie! :)

Karte mamy wybrana! Teraz trzeba ustalic sposob hmm zaopatrzenia sie w te karty. W zwiazku z tym prosze wszystkich chetnych, zeby w miare mozliwosci zorientowali sie, czy nie daloby sie zalatwic jakies wiekszej partii tych kart, moze w jakims komisie duzym, albo serwisie, nie wiem... cokolwiek...

Acha! i wnosze propozycje o dolaczenie zwyciezcow konkursu do tweak.pl 3dmark team! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...