Skocz do zawartości
sinus

Ciekawy pomysl z Xtremesystems.org ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakas roznica sprzetowa w gf256 a gf256pro ( np Annihilator ) ??

berkut: dlaczego zrezygnowales z tego Annihilator'a ?

nie. Creative Labs Geforce 256 Annihilator PRo to nazwa własna karty od Creative! NV10 to jeden chipset i dzieli sie na 2 versje z pamięciami DDR i SDR. Tak więc wszelkie przydomki to nazwa własna producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powedzcie mi... czym sie roznia w kartach te takie "wieksze-szersze" pamieci... od tych zwyklych prostokatnych? ... sa dwa rodzaje gf256... wlasnie rozniace sie pamieciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn moze byc roznica bo sa 2 wersje NV10- z metalowa plytka i bez, jak mozna sie domyslec ta z plytka jest lepsza

ale to raczej imo jest wyznacznikiem steepingu (Tak samo jest przecież w Nforce 2) ,niż versji chipsetu... wydajność na tych samych ustawieniach jest identyczna chip technicznie niczym sie nie różni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn moze byc roznica bo sa 2 wersje NV10- z metalowa plytka i bez, jak mozna sie domyslec ta z plytka jest lepsza

ale to raczej imo jest wyznacznikiem steepingu (Tak samo jest przecież w Nforce 2) ,niż versji chipsetu... wydajność na tych samych ustawieniach jest identyczna chip technicznie niczym sie nie różni

Z plytka masz wieksza szanse na nowszy stepping to po 1.

 

Po 2- plytka znacznie lepiej odprowadza cieplo takze nawet jesli potencjalnie masz gorsza karte to bardziej mozesz podkrecic z powodu nizszych kart

mówie po raz n-ty naucz sie czytać ze zrozumieniem :D ,piszesz to co ja chcąc zaprzeczyć :D paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy quadro mod jest dozwolony ;) hmm zastanawiam se czy nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> udzialu w zabawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy quadro mod jest dozwolony ;) hmm zastanawiam se czy nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> udzialu w zabawie :)

jak pisałem miałem dwa CLAPy dawno temu. Na jednym wykonałem Quadro moda sprzętowego czyli poprzez przelutowanie rezystora + Wgranie biosu od Elsy. Jeżeli chodzi o 3dmarka to po Quadro modzie wyniki zegar w zegar były troszeńke gorsze (lecz w profesjonalnych programach graficzno projektujących wynik szedł wysoko w góre). Jedyny + Quadro moda to up zegarów poprzez bios (Quadro ma troche wyzsze zegary niz geforce),no ale po edycji biosu mozna to samo zrobić na GF :D który statystycznie był szybszy. Tak więc nie wiem czy jest sens... (pozatym dodaj support jaki jest dla gd a jaki dla quadro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostra jedzie na clap @ quadro - sa lepsze kolorki

Sorry ale co to jest ten CLAP? Spotkalem sie juz pare razy z tym terminem... ale niebardzo wiem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyjechal moj GF'ik DDR ;]

 

Moze kilka info przydatnego dla was:

 

Vcore to 3V (jestem zszokowany biorac pod uwage to ze jest w 0.22mmik)

Vddr 3.34V (nie jest 1:1 z 3.3V)

 

Rdzen zasilany linia 3.3V (mierzone na mosfecie), pamiec zasilana z 5V linii

 

Wlasnie grzeje lutownice na 1 mody, zaczne od wywalenia filtrow RFI i zaczne inne mody robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyjechal moj GF'ik DDR ;]

 

Moze kilka info przydatnego dla was:

 

Vcore to 3V (jestem zszokowany biorac pod uwage to ze jest w 0.22mmik)

Vddr 3.34V (nie jest 1:1 z 3.3V)

 

Rdzen zasilany linia 3.3V (mierzone na mosfecie), pamiec zasilana z 5V linii

 

Wlasnie grzeje lutownice na 1 mody, zaczne od wywalenia filtrow RFI i zaczne inne mody robic

A co wlasciwie dorwales ?? Bo najpierw licytowales cos na allegro.. a potem napisales ze kupiles cos innego... Jaka firma? Jakie pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLAP, wczesniej takze licytyowalem clap'a ale potem kupilem innego za pomoca kup teraz

 

Chodzi na 170/360, niesamowicie goraca karta, moj fx przy nim to pierdniecie jesli chodzi o grzanie sie rdzenia

 

zrobilem mu mody na rfi i obraz jak zyleta jest, zaloylbym quadro ale kosztowaloby mnie to wydajnosci sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLAP, wczesniej takze licytyowalem clap'a ale potem kupilem innego za pomoca kup teraz

 

Chodzi na 170/360, niesamowicie goraca karta, moj fx przy nim to pierdniecie jesli chodzi o grzanie sie rdzenia

 

zrobilem mu mody na rfi i obraz jak zyleta jest, zaloylbym quadro ale kosztowaloby mnie to wydajnosci sporo

170/360 bez zmiany chlodzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no inicjatywa i pomysl mi sie bardzo podoba .. dolaczylbym sie do tego ale nie wiem czy uda mi sie dorwac tego gf i mialbym male problemy ze sledzeniem waszych poczynan .... na stancji nie mam netu co by bylo duzym utrudnieniem chocby podania wiarygodnych wynikow a w domu na durniu 1800 mhz i ECS nie powalcze i nie bywam w nim za czesto :( ale zobaczymy .....

 

 

ps. a moze jakies zaklady kto wygra co ?? najpierw prezentacja kart .. delikatny opis i plan modowania i obstawiamy ?? maly hazardzik hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygra... najlepszy ;)

 

Co do wyrywania GF... Na allegro troche tego jest.. i ciagle przybywa nowy towar. Ja musze najpierw sprzedac tego pieronskiego herculesa 9100 ... :(

 

Czytalem troche o porownaniu gf 256... i jezeli sie nie myle gf leadeka na standardowym chlodzeniu mial najlepsza wydajnosc. wyniki oc :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://paranoya.org/~berkut/GF256/Vmody.jpg

 

http://paranoya.org/~berkut/GF256/vmody2.jpg

 

Dołączona grafika

 

Mod na filtry rfi - po nich grafa ma piorunujaco ostry obraz :mrgreen:

 

2 pierwsze nie sa na img bo z lekka duze sa

 

Nie dalem wam samych opisow modow- sami juz je rozpracujecie- to co tam jest powinno juz wam wszystko powiedziec :mrgreen:

 

Ja wybralem clap'a bo juz go znam po prostu...

 

Ja mysle ze nie bede uzywal nic takiego jak freon itd, conajwyzej peltier, nie bede potrzebowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...