Skocz do zawartości
Mrozik

Katoda from skaner - how to?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wymontowałem katode ze swojego skanera i wyglada ona następująco:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jest tylko jeden problem - nie wiem jak to podłaczyć!

bo ta wtyczka to co ma 4 kabelki to była podłaczona do płytki z układem obsługującym element światłoczuły.

Jak widać jej wyprowadzenia podpisane są: "--" "v" "H" "++" . Plus i minus to wiadomo ale ten V i H to nie wiem do czego, może mają one cos wspólnego z tym czarnym fotoelementem który pełni rolę wyłącznika krańcowego. jEszcze dodatkowo działo sie tak że jak ręcznie się przesuwało głowice skanujacą to silnik działał jak prądnica i katoda zapalała się gdzieś tak do połowy. Skaner chodził na 12v 1,25A - co zrobić z tymi 4 wyprowadzeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze to byl poprostu wylacznik krancowy tego skanera.

Podlacz +/- normalnie do zasilania i zobacz czy odpali. Powinno byc wszystko ok bo te przewody V/H to ida tylko do tego czarnego elementu na dole plytki i nigdzie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moj gust to odcinasz zeby zostala sama katod i kableki i podlaczasz to odpowiednio do + i -. ale nie sugeruj sie tym i tego nie rob  ja tylko spekuluje ;]

Do katody trzeba jeszcze inwerter więc raczej nie zaswieci.

Ps. Ile mm średnicy ma tak normalna kupna katoda np sunbeam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do katody trzeba jeszcze (na fotografii jest inwerter -tomahawk)inwerter więc raczej nie zaswieci. ... (no chyba że chodzi o ogólnie katody -tomahawk)

To do czgo ta katoda jest podłączona to jest inwerter.

Czytanie ze zrozumieniem!!!

Przecież czytam ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke'kowi? chodziło o to żeby podłączy samą katode pod 12v, na co ja odparłem że nie da rady bez inwertera, a że tamta płytka to inwerter uważałem do tej pory za rzecz oczywistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke'kowi? chodziło o to żeby podłączy samą katode pod 12v, na co ja odparłem że nie da rady bez inwertera, a że tamta płytka to inwerter uważałem do tej pory za rzecz oczywistą.

OK. Rozumiem & przepraszam, już nie gadajmy na forum, bo jeszcze dostanieny banana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Kozaki? nikt nic nie wie - czeski film. Jak kogoś zjeb... to wszyscy chętni, ale jak coś poradzić konkretnie to nikogo nie ma.

Przeciez pisalem zebys podlaczyl to do tej plytki.

To spx pisal zebys podlaczyl katode bezposrednio do zasilania.

Podlacz to tak jak mowilem i zobacz czy zaswieci (powinna) jezeli nie to popatrz miernikiem gdzie idzie napiecie i do czego dochodzi i za jakim elementem juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...