Skocz do zawartości
Gość

"zdobylem" CDROM Mitsumi 24x..ale jaką drogą:)

Rekomendowane odpowiedzi

moj Asus 50x nawala(w czasie odtwarzania filmow obraz sie tnie) wiec postanowilismy(z moja dziewczyna) ze wymienimy sie CDROMami(ona ma Creativa 52x ale praktycznie kompa nie uzywa i do tego nie moze ogladac filmow,wiec moj Asus by jej styknal...btw. p166mmx...myslicie ze na szynie 75mhz by poszedl?? przy mnozniku 2.5?? bo mam ochote sie nim pobawic)...no ale przypomnialo sie nam przy okazji ze jakies 2 lata temu nabyla tego Creativa gdyz stary CDROM(Mitsumi 24x) odmowil posluszenstwa(nie czytal plyt)...wiec(wtedy, te 2 lata temu) poszla do sklepu gdzie go kupila...na drugi dzien w sklepie powiedzieli ze jest popsuty i juz wkrecili nowy..zaplacila za nowy bagatela 250zeta...a stary chcieli zatrzymac sobie...na szczescie Jej Ojciec powiedzial aby stary tez im oddali...no i tak zrobili...

dzis schodzximy do Niej do piwnicy..jest CDROM..zanosze go na gore i od razu mi podpadlo ze nie jest zerwany sticker....przyjechalem do chaty..biore srubokret, a srubki zakrecone jek cholera..przeczyscilem laser...podlaczam do kompa..i...chodzi..czyta plyty piknie(ma problemy tylko z HAWkami - ale to chyba wina plyt po prostu)...no i mam teraz 2 CDki co widac w podpisie :lol: :lol:

 

a WIEC PODSUMOWOJAC: zrobili ja w ch..a i chcieli jeszcze na starym cdku zarobic..aha sklep w bydgoszczy

 

aha jeszcze zapomnialem dodac ze ma wypasiona plyte glowna...serio..chipset TX Pro II...firmy nie znam(pewnie referencyjna INTELA)..regulowany mnoznik,FSB, napiecia, zlacza AT i ATX od zasilacza!!, SIMMy i DIMMy, mozliwosc zablokowania zworka PCI(!!!!) na 33mhz albo polowa FSB(nie mialem pojecia ze juz wtedy to bylo, myslalem ze tylko nforce 2 tak ma ze ma stale PCI), 4xPCI, 3xISA, gniazdo na wentyl(to male!)...sam mialem p200mmx(a na pocztaku AMD K5 100:) ale wtedy jeszcze nie wiedzialem prawie nic o kompie...a teraz juz spojrzalem bardziej "profesjonalnie)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze zapomnialem dodac ze ma wypasiona plyte glowna...serio..chipset TX Pro II...firmy nie znam(pewnie referencyjna INTELA)

jak tx pro II to zapewne pcchips, pcpartner lub cos z tych klimatow :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc pójdzie spokojnie na 75mhz a także powinien na 83mhz (ew. 100mhz jeśli jest taka możliwość) a jak serio jest blokada PCI to nie ma obawy dajesz ile wleźie max :)

 

Intel produkował chpset Tritron TX a wynalazki w stylu TX pro II to Via lub sis na płytach pcchips(zazwyczaj).

 

Co do firm to niestety zdarzają się takie przypadki zwłaszcza jeśli stwierdzą (w ich mniemaniu) ze klient się nie zna. Możesz dodać ich do topicu o niesolidnych firmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwoli ścisłośći - chipsety tx pro oraz vx pro robiło ALI - wiem bo miałem takie coś kiedyś :D

Co do 166 - u mnie takie szły na 225 (z tym że akurat trafiłem na odblokowany mnożnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc pójdzie spokojnie na 75mhz a także powinien na 83mhz (ew. 100mhz jeśli jest taka możliwość) a jak serio jest blokada PCI to nie ma obawy dajesz ile wleźie max :)

 

Intel produkował chpset Tritron TX a wynalazki w stylu TX pro II to Via lub sis na płytach pcchips(zazwyczaj). 

 

Co do firm to niestety zdarzają się takie przypadki zwłaszcza jeśli stwierdzą (w ich mniemaniu) ze klient się nie zna. Możesz dodać ich do topicu o niesolidnych firmach.

mnoznik jest do 3.0x a FSB tylko do 75mhz...wiec 83 i wiecej nie wycisne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOBO, TX pro może tak ale VX pro jest od VIA wiem bo mam w drugim kompie

Hmm źle napisałem VXpro były VIA (prócz jednego) - nawet część txpro - z cyferkami w nazwie (typu TXpro III) też były VIA

Zresztągdyby kogoś interesowały zabytkowe chipsety :

http://www.wimsbios.com/index.htm?/HTML1/xpro.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...