Skocz do zawartości
Carkon

Jaki RAM na Asusa A7N8X Deluxe?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - jaki RAM do OC założyć na Asus'a A7N8X Deluxe: GeIL Ultra 512MB PC-400 CL2 czy Kingston HyperX DDR 512MB PC-400(KHX3200A/512) CL2? Czytałem na forum Tweak'a że RAM HyperX 3200 czasem nie rusza na tym Asus'ie. Ale znowu słyszałem że GeIL nie są dobre do OC.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że GEIL są bardzo dobre do OC, przynajmniej moje są całkiem dobre, ale ja ich nie podkręcam, tylko timingi ustawiłem na minimalne.

 

W Chipie były testy pamięci i GEIL'e wypadły bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole po co znowu taki temat, w dziale asusa sa pamieci opisane, lub wystarczy zerknac w podpisy ludzi.

Jesli chodzi o geile... 430mhz przy 11-3-2-2 mysle ze to calkiem calkiem wynik przy zasilaniu 2,8V. Niestety jade na 211 bo dalej mu procek nie jest stabilny... Glebiej nie wnikalem, wiem ze przy 220 juz za bardzo nie chca dzialac ale nie wykluczone ze moga pojsc przy jakis wyzszych timingach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jaki RAM do OC założyć na Asus'a A7N8X Deluxe: GeIL Ultra 512MB PC-400 CL2 czy Kingston HyperX DDR 512MB PC-400(KHX3200A/512) CL2? Czytałem na forum Tweak'a że RAM HyperX 3200 czasem nie rusza na tym Asus'ie. Ale znowu słyszałem że GeIL nie są dobre do OC.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jesli KHX to TYLKO 3200 ALE BEZ "A". Co do Geili, to do OC na A7N8X nie jest to najszczęśliwszy wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli KHX to TYLKO 3200 ALE BEZ "A". Co do Geili, to do OC na A7N8X nie jest to najszczęśliwszy wybór...

Co oznacza to "A"?

Jakie pamięci wybrać do tej karty?

A oznacza ze sa to ramy robione na gorszych kostkach niz te bez A.

3200 robione byly na kostkach WinBond BH-5

3200A sa robione zdaje sie na Winbond CH-5 i nie sa juz tak dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to moze byc wina moich pamiątek ze nawet ze standardowymi CL nie moge osiągnac szyny fsb 200?? 199 idzie a 200 pojawia sie błąd i musze wyciągac zworke bo nawet biosu nie mozna uruchomic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GEIL'e poszła na 226 2,5-3-2-8/11 2,8V i mam wrażenie, że poszły by więcej, ale brakuje "prądu" (ASUS)

HyperX 232 2-2-2-6 2,8V, ale to 3500

KingMax w dualu na 225 3-3-3-9/11 2,8V, a w Chipie tak słabo się kręciły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bo wiesz, ja się nie znam zbytnio na tych timingach, a czytałem dużo dobrego na temat HyperX.

 

PS.Co to znaczy mushkin :?:  :roll:

:arrow: co znaczy Mushkin nie wiem, ale dla Twojej informacji powiem, ze jest to producent pamieci ( i nie tylko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bo wiesz, ja się nie znam zbytnio na tych timingach, a czytałem dużo dobrego na temat HyperX.

 

PS.Co to znaczy mushkin :?:  :roll:

:arrow: co znaczy Mushkin nie wiem, ale dla Twojej informacji powiem, ze jest to producent pamieci ( i nie tylko).

Tak jest naprawdę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi spośród GEIL'i i HyperX które byś wybrał(liście) :?:

 

A i jeszcze jedno. Czy między Kingston HyperX DDR 512MB PC-400 (KHX3200A/512) CL2 i tym bez "A" jest jakaś różnica cenowa :?: Bo nigdzie nie moge spotkać 3200 bez "A".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z "A" są na gorszych kościach i tych Ci nie polecam, bo podobno są fatalne do kręcenia. Oczywiście są tańsze.

 

Bardzo dobre są zarówno GEIL'i i HyperX. Zależy od modelu. Każdy ma swoją ulubioną firmę. Jedni wolą Intela inni AMD. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...