Skocz do zawartości
yogi186

Problemy z AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest sobie sprzęcik ... płyta na 694x z AGPx4 ... karta Leadtek Winfast GeForce 2 Titanium TH równiez AGPx4 itp ... i Windows XP SP1. Ale jest problem w windowsie w zakladce detonatorów pokazane jest jak byk AGPx2 ( i wszystkie programy informacyjne równiez tak pokazują ).

 

Teraz tak w biosie włączone AGPx4, na karcie graficznej są kontrolki (3 ledy), świeci sie pomarańczowa (oznajmia ze jest włączone AGPx4) no i zielona (power). A namolny Windows XP ( właściwie programiki ;) i sterownik) pokazuje ze jest AGPx2. System został zainstalowany na nowo ( kompletny format), sterowniki do grafy i płyty najnowsze, biosów nowszych juz nie ma.

 

A najlepsze jest to iż pod Windowsem 98 pokazywało się AGPx4 :) na tej samej konfiguracji !!

 

Tak czy tak powiedzmy ze to tylko wajcha programowa, a w rzeczywistości jest AGPx4 ;) [ nie podoba mi sie to i tak ].

 

No i jeszcze jedno ... na oko ile to powinno w 3D Marku 2001 SE wycisnąć ? bo ~2650 mnie nie zadowala ( http://service.futuremark.com/compare?2k1=7537921 ), tymbardziej ze 2400 było na GF2 MX.

 

Z góry serdeczne dzięki za wszelką pomoc.

 

ps. narazie grafa nie kręcona, wiec pytam o defaulty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2655 robilem na duronie900 i gf1 ddr, wiec slabo ...

nie mam wynikow na 900/gf2pro mam tylko na 1800+ i gf2pro -> 5094pkt

 

-> poszukalem, wcale nie tak slabo ;-) 2958 ma koles najwiecej na cel900 i gf2/pro/ti a kolejny juz 2558... ;-)

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mówisz - VIA - 694x (apollo pro 133a) - agpx4, ata100 itp itd

 

4in1 oczywiste najnowsze ... nie wiem co jest z tym sterownikiem juz mam dość walczenia z nim ... poracha.

 

Refleksje są takie ze 3dmark 2001 to sciema ;) hehe ... bo punktów jest tylko 200 wiecej niz na gf2mx ... a realna wydajność jest sporo większa ( dla przykładu na gf2mx nfs:under chaczyło przy 640x480 low, a na Ti smiga piknie 800x600 medium, wiem ze to nie są jakieś cudowne wyniki no ale róznica jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na jakimś zagranicznym forum widziałem podobny temat,

podobno podczas instalacji sterów 4in1 trzeba wybrać AGP Turbo Mode zamiast domyślnych Normal Mode, ale za skuteczność tego rozwiązania głowy nie dam :wink:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na jakimś zagranicznym forum widziałem podobny temat,

podobno podczas instalacji sterów 4in1 trzeba wybrać AGP Turbo Mode zamiast domyślnych Normal Mode, ale za skuteczność tego rozwiązania głowy nie dam  :wink:  

Pzdr

potwierdzam:

 

agp turbo mode - agp 4x

agp normal mode - agp 2x

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...