Skocz do zawartości
Feluke

Serwerek osiedlowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialem sie gdzie to wcisnac i zdecydowalem sie tutaj.

Serwer poczatkowo stal w samej budzie bez niczego. Po wlamaniu na klatke (na szczescie nie ukradli go a zabrali wode i mleko :lol: ) zrobilismy cos takiego.

Wykonane z 20mm plyty wiorowej :D

W srodku siedzi UPS, serwer osiedlowy i switch na moj pion budynku.

W celu dodania UPS'a musialem wylaczyc serwer po 107 dniach uptimu :(

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy ktos ma cos podobnego w domu??

W niedalekiej przyszlosci planuje odciac calkowicie bude zostawiajac podstawe pod plyte i zrobic miedziane mocowanie na dyski zeby dlugo chodzily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna szafka... nikt nie bedzie podejrzewal ze tam jest komp :P

Ale mam jedno pytanko... czy ta szafeczka ma jakas wentylacje?

Jak by niemiala to po 5min pracy wszystko by sie ugotowalo. Po prawej stronie na sciance na samej gorze jest wentyl wyciagajacy powietrze. Jak sie uda to na tygodniu beda jeszcze otwory na dole po lewej zeby swierze powietrze do dyskow sie dostawalo :D

Najlepsze w tej szawce jest to ze pomimo dyskow SCSI ktore zasuwaja chyba 7200obr/min nieslychac nic nawet z odleglosci 3m. Potem dyski daja o sobie znac. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne  :D Witamy w klubie szafkompowcow. W minitower WC jeszcze nie widzialem. Podeslij fote z drugiej strony?! Jaka to konfiguracja?

To nie jest mini tower ale midi AT@ATX :D

2 strony nie pokazy bo 2 scianka to sciana i calosc jest przymocowana kolkami wgryzajacymi sie na 8cm w sciane. :twisted: :twisted:

To tak dla bezpieczenstwa jak by ktos chcial to oderwac. Niema szans na to. Ja po tym skakalem (90kg) i nic sie nie stalo :D

 

Konfig:

Procek: PII 233@300

Mobo: jakas plyta :P

Pamiec: 32MB RAM DIMM

Grafika: S3 TRIO

Dyski: 2x2.1GB IBM SCSI

Zasilacz: Enlight 235W (dobry zasilacz to podstawa :) )

Buda: AT@ATX (wywalenie mocowania zasilacza)

UPS: APC Smart-UPS 400

 

W miejscu CD-ROMu zamontowany jest zasilacz. Powiem ze pasuje idealnie.

Chcialem zostawic same mocowanie plyty i polozyc ja na tylniej scianie ale starszy sie usral na takie rozwiazanie, przez co zajmuje wieksza czesc budy (ale to sie zmieni :twisted: ).

 

Planuje jeszcze podlaczyc do zasilacza switch zeby siec dzialal i modem do netu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke słabe te zabezpieczenie wykonałeś, wystarczy odkręcić te 4 śruby od góry i już jestem w środku hehe :>

 

Lepiej obij to wszystko blachą :lol: to będziesz miał lepsze zabezpieczenie i ochronę przed pożarem :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke słabe te zabezpieczenie wykonałeś, wystarczy odkręcić te 4 śruby od góry i już jestem w środku hehe :>

 

Lepiej obij to wszystko blachą :lol: to będziesz miał lepsze zabezpieczenie i ochronę przed pożarem :P

 

Pozdrawiam

To przynies odrazu ze soba caly komplet narzedzi :P

Jak gowniaze sie wlamuja to takich kluczy niemaja ze soba. :)

Niesly pomysl z ta blacha ale lepszym rozwiazaniem bedzie juz chyba zaszpachlowanie poprostu tych otworow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna szafka :)

Że tam jest komp nie kapnołbym się :)

A po co jest to mleko na szafce ???

P.S.

Niedawno robiłem też taką szafeczke na srv do sąsiada.

Mleko dla zmylki jest :P

Jak widzisz szafka wyglada jak by byla na buty albo na jakies smieci z korytarza. :P

 

KaZi

Ja to mam na korytarzu tuz za sciana wiec niemoga tego rozwalic bo zaraz bym wylecial z ciupaga (niesmiac sie :P ) i ich tam chyba pozabijal.

Co do twojego problemu to proponuje wokol drewnianej skrzynki zrobic stalowa skrzyneczke tak zeby miedzy nimi byla przerwa z 1cm.

Ta stalowa podlaczyc do trafopowielacza od TV. :twisted: :twisted: :twisted:

Jak bys niewiedzial to cacuszko daje ok. 15kV napiecia. Jak goscia trzepnie to poleci na 5m od skrzynki. Jezeli jest sciana to kiepsko z nim bedzie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobilem mala modyfikacje obudowy.

Poprawilem dosc znacznie chlodzenie wnetrza i teraz juz jest calkiem chlodno :)

Otwory wywiercilem frezikiem do wycinania otworow pod zawiasy, 25mm srednicy. Lacznie wywiercilem 4.

Teraz pozostaje tylko wnetrze uszczelnic syliconem, drzwiczki stara wycieraczka samochodowa, rozwiercic otwor pod wentyl i zamocowac go na jakiejs gumie.

Tutaj mala fotka tego co udalo mi sie zrobic. ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie gdzie to wcisnac i zdecydowalem sie tutaj.

Serwer poczatkowo stal w samej budzie bez niczego. Po wlamaniu na klatke (na szczescie nie ukradli go a zabrali wode i mleko :lol: ) zrobilismy cos takiego.

Wykonane z 20mm plyty wiorowej :D

W srodku siedzi UPS, serwer osiedlowy i switch na moj pion budynku.

W celu dodania UPS'a musialem wylaczyc serwer po 107 dniach uptimu :(

Dołączona grafika

jesli dobrze widze z boku to mialem taka sama obudowe jak ty!!! byl to moj pierwszy komp klasy PC...a bylo to juz z 8 lat temu...az sie lezka w oku kreci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh nie no spoko tylko umnie to by tą skrzyneczke w pierwszym żędzie zaczeli rozwalać bo co jest bardziej schowane to ciekawi i korci zeby zobaczyć :) ale kamuflaż to jest podstawa kwiatuszek mleko i inne bardzo przydatne żeczy do życia w bloku :P mój kumpel z innego ośedla trzymał kompa w WC ale (nie dosłownie w muszli) ma małe mieszkanko na wieżowcu mieszka to miejsca nie ma w domku :lol: a na klatce to by nawet dzień niepostał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeee no :> rozbroiliscie mnie :> :> :> server w pawlaczu to juz przegiecie :]. Nie mogl stac u Ciebie w domu Feluke??

Starsi sie nie zgodzili bo te dyski SCSI naprawde dosc pozadnie halasuja.

Jest tez problem z przeciagnieciem 7 kabli sieciowych przez niewielki otwor w scianie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza bylo wyciszyc na maxa :> skoro to p1 o ile dobrze pamietam dupnac wielgachny radiator i sprobowac passive'a. :>

PII jezeli juz i nie chodzi tutaj o procka tylko o dyski. 7200obr/min na przepracowanych normalnych lozyskach robi jednak troche halasu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta stalowa podlaczyc do trafopowielacza od TV.  :twisted:  :twisted:  :twisted:  

Jak bys niewiedzial to cacuszko daje ok. 15kV napiecia. Jak goscia trzepnie to poleci na 5m od skrzynki. Jezeli jest sciana to kiepsko z nim bedzie. :D

ech ciekawy sposob ma tylko jedna podstawowa wade- w pieknym kraju miedzy Odra abugiem prawo chroni bandytow i nie mozesz sobie zalozyc ze ktos chce cos ci ukracs i podlaczyc to do pradu - jakby ktorys sie za to zlapal to moglby cie oskarzyc o porazenie a sad by mu nic nie zrobil bo on nie kradl niczego tylko przyszedl poogladac skrzynke bo pewnie chcial sobie podobna zrobic i nie wiedzial jakich rozwiazan uzyc"

ech :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna szafka :)

 

Jak bys niewiedzial to cacuszko daje ok. 15kV napiecia. Jak goscia trzepnie to poleci na 5m od skrzynki. Jezeli jest sciana to kiepsko z nim bedzie. :D

 

jak bys nie wiedzial to nie których ludzi może zabic nawet bateryjak 1,5 V, a sa tacy co te 15kV nawet nie poczuja, z tego co mi wiadomo to w Polsce jeszcze nie mozna stoaowac doraznych zabezpieczen, wiec taki złodziaj mógł by ci wytoczic sprawe :) a jakby kogos to zabilo to poszedl bys siedziec

 

 

pomysl na obudzwe calkiem niezly, nikt sie nie spodziewa ze tam jest komp, a jak zaczniesz dawac takie zabezpieczenia to zainteresuje to potencjalnego wlamywacza i wlam gwarantowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od czego sa naklejki "nie dotyka, grozi porazeniem" ;)

Wiem ze prawo chroni bandyte lepiej niz normalnego obywatela i to poprostu SUX. :x :x

Raz sie dotknalem do kabelka z trafopowielacza w TV i przez caly dzien prawie nie czulem reki.

Co do tej bateryjki to juz przesadziles. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej bateryjki to juz przesadziles. ;)

nie tak do konca to zalezy od człowieka zwykle od 0,1 V do 2 V jest brak reakcji { podkerslam zwykle bo są wyjątki } od 2 V do 200 V jest zwykle brak szkodliwych skutków fizjologicznych, od 200 V do 1000V zwykle brak uszkodzen organizmu, mozliwe zakłucenie w powstawaniu i przewodzeniu bodzców w sercu, wszystko to dla pradu stalego, dla przemiennego wyglada to troche inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...