Skocz do zawartości
Gość

Pentagram Photon 33zoom-3 - aparat cyfrowy

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie co jest wart ten aparat??? przejrzalem wszystkie topici o cyfrowkach i nikt a nim nie pisze..moze jakis inny wybrac??? do 1000zl pamietac!!! :lol:

 

a ja tak: jestem poczatkujacy, jakis tydzien temu wpadl mi pomysl aby kupic aparat cyfrowy...zdjecia bede robil pewnie w domu,na imprezach, wyjazdach(wczasy,zagranica) itd....typowo amatorsko...

 

moge go kupic za ok 990zl(moze utarguje do 900??zobaczymy

specyfikacja wyglada fajnie(czytajac tamte topici sie duzo doksztalcilem :lol: )a wiec to co (chyba) najwazniejsze:

 

-liczba pixeli 3.21mln

-zoom optyczny x3, cyfrowy x2

-32 MB pamieci CF(co to znaczy CF?? wedlug danych miesci sie w niej 155 zdjec 1024x768, albo 19 zdjec 2048x1536) btw. WAZNE! W JAKIEJ ROZDZIELCZOSCI NAJLEPIEJ ROBIC ZDJECIA??? 1024x768 chyba tak??

-LCD 1,8"TFT

-ogniskowa - 38-114(w teorii chyba wiecej niz Canon A70 prawda?)

-jasnosc - F/3.4-3.6

itd.

 

i na koniec pytanie...CO TO JEST TA CZULOSC ISO??? bo w tym aparacie jest ona 100..

 

aha...i nie piszcie "poczekaj i doloz do Canona A70" , bo nie chce takiego drogiego...do 1000zl wystarczy "aby sie pobawic" w robienie zdjec na wakacjach IMHO

 

thx i prosze o odp. bo jutro/pojutrze chce cos nabyc...pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF - compact flash - jako tako dobrze ze ma CF bo czesto w palmach sa karty CF ;)

a zdjecia rób w takiej rozdzielczosci w jakiej pracujesz w windowsie, ja pracuje w 1280x1024 (17") to robie w tej rodzialce, ojciec natomiast robi w 1600x1200 bo w takich rozdzielczosciach ma on windowsa (ctx17" & fujitsu 19")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene jest to chyba jeden z lepszych aparatow.

Ja bym sie jeszcze zastanowil nad Kodak CX6330

 

Ten Pentagram ma za to wiecej i latwiej dostepnej pamieci.

Co do robienia zdjec to musisz dobrac takie w jakich najlepsza jest jakosc i to bie to odpowiada. Im wieksza rozdzielczosc tym lepsza jakosc zdjecia wychodzi.

Lepiej jest zrobic zdjecie w rozdzialce na full a potem w kompie zrobic sobie 1024x768 bo masz wiecej szczegolow na zdjeciu.

 

ISO to standard czolosci i wzial sie on z aparatow na klisze. Na filmach masz napisane 100, 200, 400 itd.

Jest to czulosc filmu na swiatlo. Im wiekszy numer tym wieksza czulosc.

Przy zakupie mozna ta opcje zniwelowac i nie brac jej pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz nie wazne...znajomy (ma zaklad fotograficzny i sklep) sprowadzi po kosztach Canona A60 dla mnie...razem z akumulatorkami zaplace z 1100zl...wiec chyba sie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok...juz mam...Canona A60...i powiem jedno...fotki wychodza ZEJEFAJNE!! na razie go rozpracowuje..ale juz zrobilem kilkanascia fotek...wyswietlalem na TV i na kompie...rozdz 1024x768(w takiej bede robil raczej..bo po co wieksza?? format pocztowkowy wystarczy) oraz w 1600x1200(nie mieszcza mi sie na pulpicie bo mam 1024x768)...jedyna wada to 8MB pamieci :? ale za jakis miesiac dokupi sie 128 albo 256 i bedzie ok...

 

dalem za niego 1060zl + ladowarka,baterie do ladowania = 1190zl...i wierze iz to bedzie lepszy zakup niz ten Pentagram..w koncu firma zobowiazuje(polecil mi ja fotograf)

 

a zdjecie zobaczycie w topicu o Big Towerach na "Modyfikacjach" ...ale nie dzis bo nie moge sie dostac na serwer neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro była mowa o PENTAGRAM Photon 33 zoom-3 to warto by też było <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę ten model PENTAGRAM Photon 434,

4 megapiksele do tego przetwornik 1/1.8" CCD SONY

oczywiście zdobył on jeszcze wiele prestiżowych wyróżnień, m.in.:

- produkt roku 2003 PC WORLD KOMPUTER oraz WYBÓR REDAKCJI 8/2003

- zwyciężca Komputer Świat -JAKOŚĆ

- CD-ACTION -dobry produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok...juz mam...Canona A60...i powiem jedno...fotki wychodza ZEJEFAJNE!! na razie go rozpracowuje..ale juz zrobilem kilkanascia fotek...wyswietlalem na TV i na kompie...rozdz 1024x768(w takiej bede robil raczej..bo po co wieksza?? format pocztowkowy wystarczy) oraz w 1600x1200(nie mieszcza mi sie na pulpicie bo mam 1024x768)...jedyna wada to 8MB pamieci :? ale za jakis miesiac dokupi sie 128 albo 256 i bedzie ok...

 

dalem za niego 1060zl + ladowarka,baterie do ladowania = 1190zl...i wierze iz to bedzie lepszy zakup niz ten Pentagram..w koncu firma zobowiazuje(polecil mi ja fotograf)

 

a zdjecie zobaczycie w topicu o Big Towerach na "Modyfikacjach" ...ale nie dzis bo nie moge sie dostac na serwer neo.

I według mnie wybrałeś najlepsze rozwiązanie ! Nie kupuje się aparatu firm które nie zajmują się profesjonalnie fotografią. Najlepiej wybierać wśród Kodaka, Minolty (sam mam MINOLTĘ Z1), Canona, Fuji itd. Jeszcze niedawno miałem HP735 i pomimo że miał taką samą matrycę jak Minolta Z1 to różnica w zdjęciach jest kolosalna. Jeśli chodzi o wybór rozdzielczości dla wykonywanych zdjęć to wybieraj największą możliwą dla aparatu, a to że ci się nie mieści na pulpicie to brak dopasowania obrazu do rozmiaru okna przez używaną przeglądarkę. Z powodzeniem można do tego wykorzystywać np: Irfanview.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...