Skocz do zawartości
Testus

Chieftec padł i co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

No i przejechałem sie na Chieftec'u 360-202 (360W).

Po wyłaczeniu kompa juz sie nie obudził. Znajomy elektronik nie potrafi znaleźć uszkodzenia bo na pierwszy rzut oka nic nie jest uszkodzone.

Dobra a teraz do rzeczy. Co kupić w zamian ?

Wacham sie pomiedzy Chieftecem 420W a Huntkeyem 400W Silencer.

Huntkey ma dluzszą gwarancję no i wiatrak 12cm.

Chciałbym mieć cicho i wydajnie. Jest do kupienia cos sensowniejszego w cenie 300-350pln ? Czy 4Max na gieldzie sprzedaje taniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety padła. Tylko bardzo dziwnie. Po wyłaczeniu kompa (co działa sie b.zadko) juz sie nie dało włączyć. Zniszczeń w środku brak. Niestety w zasilaczu wymieniony był wiatrak na papst'a i gwarancji niet.

Dlatego chce kupic cos nowego, mocniejszego i cichszego zarazem.

Boofi jak jest naprawde z cichoscia Huntkeyow ? Bo chieftec single fan był dla mnie za głosny.

Antec fajny ale za drogi, niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testus a sprawdzales na innej zasilce juz kompa bno moze plytka poszla z dymem i nawet zasilki nie chce podniesc - ale wnioskuje ze sprawdzales.

Chieftec sf jest cichy pod warunkiem ze masz dobrze wentylowana bude - dzieki temu ma on niska temp i wiatrak kreci sie powoli ja jak nie mialem zalozonych 2 dodatkowych wentyli bylem niezadowolony z jego glosnosci teraz wentyl w zasilce zadko kiedy przekracza 1700 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Chieftec 360W DF pochodził około 15 minut po czym odszedł z wielkim hukiem :D

Po wymianie na nowy egzemplarz wszystko jest OK, chodzi doskonale.

Jak widać każdemu może się zdarzyć jakaś niedoróbka, ale to pojedyncze egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P 

 

zapytajcie kolege boofi czy te HuntKey'e sa takie ciche jak na ulotkach marketingowych

 

:roll:

Są zdecydowanie cichsze, a będą jeszcze cichsze, bo wszytskie modele, ktore mają tahometr (HK350 i HK400) będą miały za free wymieniony wentylator, jeśli dany okaże sie zbyt głośny było niestety kilka takich modeli. Ale nie zostawiamy ludzi na lodzie :) Lecą do nas sample nowych wentylatorów... Jak je dostanę napiszę swoje wrażenia na forum huntkey.pl 8) Drugi raz nie dam sie wyd$@ć chińczykom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testus @

 

jakbys nie zauwazly to boofi sie tu nie wypowiadal wiec zadaj mu pytanie na priv

 

ZenFist @

 

pozyjemy zaobaczymy ;) obys mial racje bo im wieksza konkurencja i wybor dobrych/cichych zasilaczy tym lepiej dla nas kilentow :)

 

jakby robili Ciebie dalej w bambuko to moze zainteresowalbys sie tez firma SeaSonic :P

do Germanii ida w hurotwych ilosciach (MaxData) wiec moze po drodze do nas by trafily np Super Silencer'y lub Super Tornado :P

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jesteś kolejnym zrobionym w chiefteca!

ja swojego odbieram w poniedziałek(był na gwar. na szczęście)

ale już nie wiem czy zostać przy nim(chyba dostanę nowy)czy szukać lepszego???

i jakoś do chefa straciłem zaufanie a o HuntKey'ach juz znalazłem troche niezbyt pozytywnych opini!

moze jednak wziaść chefa 420W???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzony na Chiefteca kupiłem wczoraj w 4Max Huntkeya XP400.

Napięcia trzyma b.dobrze, ale ten wentylator.

Nazwac coś takiego Silencer to kpina.

Chłodzenie coprawda jest super ale chałas nieznośny

W poniedziełek wymianiam na Chiefteca 420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzony na Chiefteca kupiłem wczoraj w 4Max Huntkeya XP400.

Napięcia trzyma b.dobrze, ale ten wentylator.

Nazwac coś takiego Silencer to kpina.

Chłodzenie coprawda jest super ale chałas nieznośny

W poniedziełek wymianiam na Chiefteca 420.

szkoda ze naciales sie na tego HK-400 bo zapowidal sie tak dobrze :( i daj znac jak sprawuje sie nowy chefik, czekam na opinie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kupiłem wczoraj w 4Max Huntkeya XP400.

Napięcia trzyma b.dobrze, ale ten wentylator.

Nazwac coś takiego Silencer to kpina...

przeczycztaj wczesniej co napisal Zensfist - jezeli tak to moze poczekaj i wymien wentyl

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenFirst zapewnił mnie na forum HuntKey o wymianie wentylatora.

Zostaje wiec przy HuntKey'u

Ten zasilacz lepiej niz Chieftec 360 trzyma napiecia

Jezeli bedzie wolniejszy wiatrak to bedzie żyleta

Zdecydowanie lepsze wentylowanie obudowy.

No i gwarancja 3 lata a na Chiefteca max 2 lata i to nie wszedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tego 420 w dual fan, pfc chiefteca i musze powiedziec, ze jest glosny :(

znacznie glosniejszy od byle jakiego q-teca dual fan, ktory u mnie ostatnio rezydowal.

To chyba niemasz chiefteca :lol: albo bez Active PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

mam go 3 dni i jesli chodzi o glosnosc to zalamka.

 

to jedyny element kompa, ktory slychac :(

 

chieftec napewno :) kupilem razem z obudowa, na www.chieftec.pl

na jakiej predkosci chodzą ci w nim wentyle ?? musiz miec jakis inny model niz ja , u mnie jak wyałcze wszystkie wentyle to nic nie słychac poza silnikiem dysku ,a chiefa słysze dopiero z odległosci gdzies 10cm i to ledwo ledwo tylko szum powietrza , ostatnio kumpel jak przyszedl do mnie to był normlanie w szoku nei wierzył mi ze wogole jakies wentyle tam są. U mnei przewaznie 1750rpm , przy starcie 1300rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi niestety dzisaj przydazylo sie to samo.po wlylaczeniu komp sie juz nie obudzil.Zasilacz wyglada na nieuszkodzony,nie bylo zadnego psst,ani swadu spalenizny po prostu po wylaczeniu komp sie juz nie podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...