Skocz do zawartości
kisio

MIRANDA IM - pomoc, konfiguracja, wtyczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że mirandy używam od wczoraj, więc nie bijcie za moje pytania. Większość rzeczy już zrobiłem i w sumie mogę napisać, że komunikator wygląda tak jak chciałem. Jest jednak kilka prostych spraw z którymi nie mogę sobie poradzić. Przejdę więc do rzeczy:

 

1. Opisy na liście kontaktów:

 

Obecnie korzystam z clist_modern 0.7.100.12 i opisy są widoczne, ale nigdzie nie widzę opcji "zawijania opisów". Muszę rozciągać listę kontaktów, aby przeczytać cały tekst.

 

Na przykładzie infobota:

 

Dołączona grafika

 

Czy istnieje jakiś plugin, który umożliwia zawijanie opisów?

 

2. Okno rozmowy (data i godzina wysłania/odebrania wiadomości):

 

Data i godzina nie jest pokazywana w oknie rozmowy, a chciałbym ją jednak widzieć.

 

Przykład:

 

Dołączona grafika

 

Na obecną chwilę nie mam więcej pytań. Szukałem odpowiedzi w necie, ale większości przypadków linki są już nieaktualne. Zwracam się więc z prośbą do Was i z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak sam potestujesz i sprawdzisz co jest dla Ciebie dobre, a co jest Ci zbędne.

 

ja generalnie używam niewielu wtyczek, ponieważ to co daje "goła" Miranda mi wystarcza. w sumie to mam tylko SMSBox (btw. jeśli dobrze pamiętam jest to wtyczka napisana przez naszego forumowicza :) ) oraz innego widoku historii niż ten standardowy.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za poprzedni post ale coś się stało z kompem i taki tekst mi wyjechał którego niechciałem ;-)

Pytanie brzmi: jak wyłączyć obramowanie okna mirandy ?

Sciagnij odpowiedniego skina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Służyłby ktoś radą jakie wtyczki są przydatne?

Aktualnie mam zupełnie gołą Mirandę z jednym skinem z Devianart :D

 

Na wykopie znalazłem gotową już Mirandę, może będzie wystarczająca na Twoje potrzeby:)

http://www.wykop.pl/ramka/105058/gotowa-wersja-mirandy-im

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

MirandaIM zaczyna mi po prostu świrować.

Ostatnio jak włączyłem ją, to nie potrafi odczytać profilu z którego wcześniej korzystałem i wszystkie kontakty GG zostały usunięte.

Dziwne jest to, że mój profil jest w katalogu instalacyjnym MirandaIM i zajmuje on ponad 3MB :P

Teraz gdy utworzyłem nowy profil i wpisałem dane do logowania w ustawieniach MirandaIM, a dokładniej to w pluginie GG.

Jak zaloguje się do sieci program i chcę pobrać listę kontaktów z serwera GG, to nic nie zostaje pobrane.

Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy wie ktoś coś może o jakiejś innej wtyczce niż chat.dll to konferencji w sieci Gadu-Gadu? Używam dosyć często i przydała by się możliwość zapisania konferencji jako kontaktu na liście (jak w Konnekcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista x64

 

Miranda + wtyczka Tlen.pl (taka) i wywala na wstępie - nawet się okno nie pokazuje.

 

Jakieś zamienniki?

Próbujesz oficjalnej 1.1.0.0 czy bety 1.8.0.1 ?

Na nieoficjalnej wielu osobom się wywala... Oficjalna mimo że starawa jest bardziej stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konnekt już nie jest rozwijany więc trzeba się przerzucić na coś innego ;] padło na Mirande.

Parę pytań:

1. Jaka wtyczka do skinów/zmiany ogólnego wyglądu mirandy?

2. Jest jakaś wtyczka za pomocą której można edytować okienko rozmowy "stylami" albo czymś stylo-podobnym?

3. Za każdym razem jak włączam mirandę to wyskakuje pop-up z zmianą opisu, jak to wywalić?

4. W konnekcie miałem taką wtyczkę która robiła pod listą kontaktów pole tekstowe do szybkiej zmiany statusów jest coś podobnego dla mirandy?

 

Narazie tyle ;]

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konnekt już nie jest rozwijany więc trzeba się przerzucić na coś innego ;] padło na Mirande.

Parę pytań:

1. Jaka wtyczka do skinów/zmiany ogólnego wyglądu mirandy?

2. Jest jakaś wtyczka za pomocą której można edytować okienko rozmowy "stylami" albo czymś stylo-podobnym?

3. Za każdym razem jak włączam mirandę to wyskakuje pop-up z zmianą opisu, jak to wywalić?

4. W konnekcie miałem taką wtyczkę która robiła pod listą kontaktów pole tekstowe do szybkiej zmiany statusów jest coś podobnego dla mirandy?

 

Narazie tyle ;]

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ad.1 clist_modern, clist_nicer

Ad.2 scriver + ieview + iehistory (do historii) + oczywiście masa styli do wyboru do koloru

Ad.3 opcje - stan - wiadomości i tutaj: opisy stanu (rozwijamy i dla każdego stanu z osobna) ptak na "nie odpowiadaj na żądania na ten opis"

Ad.4 Advanced Auto Away zdaje się... ale nie wiem, nie używam :D

 

Ogólnie zasada: jak masz mirandę unicode, zasysaj wtyczki w wersji unicode jeżeli takowe są., bo "się może pitolić" coś.

Ogólnie2 to do poczytania forum polskie forum mirandy

Powodzenia :)

Edytowane przez roofman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

A jest gdzieś opis/tutek jak pisać style pod IEview?

na polskim forum niby są jakieś template ale te posty są z 2005 i nie działają załączniki już ;/

Styli do ieview jest tyle że ciężko coś nowego wymyśleć :D

masz przecież tu: style ieview.

Jakbyś chciał coś stworzyć to wystarcza prosta analiza tego co jest gotowe... szablon jest jeden :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Da się jakoś zmienić obramowanie okienka rozmowy czy to zależy od stylu xp?

Przyznam że nie wiem. Wydaje mi się że to z kolei zależy też od wtyczki obsługującej okno rozmowy. Scriver chyba tego nie umożliwia... ale możesz coś innego potestować, tabsrmm np. albo jakie inne wynalazki. Jak dopasujesz mirande pod swoje potrzeby i poustawiasz tiptop to jakoś tak już nie chce się coś jeszcze kombinować... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z Miranda i GG. Systematyczne rozlaczanie, czesta niemoznosc zalogowania-wyskakuje blad Permission Denied, i to na pewno nie problem z padaniem serwerow gg bo w tym samym czasie korzystajac z Tlena gg loguje sie bez problemu. Jakies rady?

Edytowane przez krawetko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roofman - wyłączyłem to okienko pytające o opis przy zmianie statusu tak jak pisałeś, ale mam problem xD gdzie teraz zmieniać opisy? to po pierwsze.

Po drugie - można mieć swój numer na liście?

po trzecie - jak dodać kontakt do listy xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z Miranda i GG. Systematyczne rozlaczanie, czesta niemoznosc zalogowania-wyskakuje blad Permission Denied, i to na pewno nie problem z padaniem serwerow gg bo w tym samym czasie korzystajac z Tlena gg loguje sie bez problemu. Jakies rady?

Padanie serwerów GG to ostatnio w modzie jakoś jest... popatrz ile z nich chodzi a ile leży np. tu: monitor serwerów GG.

Popatrz w ustawieniach wtyczki GG jak masz ustawione serwery (automatycznie czy ręcznie). Jak automatycznie i wywala to trafiasz na serwer który często pada. Poobserwuj w monitorze serwerów które najczęściej są czynne i wpisz ich adresy IP do okienka poniżej. Zaznacz ręczne podawanie serwerów - powinien łączyć się z pierwszym na liście. W tlenie GG zdaje się skuteczniej program skacze po serwerach GG i poprostu jak straci połączenie to leci na następny aktywny. W mirandzie teoretycznie też tak jest ale trochę to kuleje niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roofman - wyłączyłem to okienko pytające o opis przy zmianie statusu tak jak pisałeś, ale mam problem xD gdzie teraz zmieniać opisy? to po pierwsze.

Po drugie - można mieć swój numer na liście?

po trzecie - jak dodać kontakt do listy xD?

Ad. 1. Najprościej tą wtyczką: 3215289[/snapback]

i jeszcze jedno, nie umiem znaleźć w opcjach "Zawsze na wierzchu", gdzie to wyłączyć?

Chyba jak na załączonym obrazku (pisze "chyba" bo mirandę konfigurowałem 2 lata temu, raz poustawiasz pod swoje potrzeby i już więcej nie ruszasz... z reguły ;) a jak widać na wycinku tego obrazka jest co poustawiać, oj jest... :D)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...