Skocz do zawartości
kisio

MIRANDA IM - pomoc, konfiguracja, wtyczki

Rekomendowane odpowiedzi

Można jednak prosić o skina do foobka?(też jestem zainteresowany) Przeszukałem hydrogen audio, ale o ile się nie mylę to jest to skin zrobiony na ui_panels, a na hydrogene już nic nie można znaleźć na temat tej wtyczki oraz skinów opartych o nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Mam problem z Mirandą IM.

    Wersja, którą posiadam to najnowsza, czyli 7.14 Unicode.

    Mianowicie niczego nie widać (niczego nie ma - 'czarna dziura') u dołu okienka - tam gdzie ustawia się status dla każdego z protokołów. Działa po wciśnięciu prawego klawisza myszki, dzięki czemu status mogę ustawić, ale jest to pewien dyskomfort. Niestety nie idzie zrobić mirandzie screenshota.

    Screen zainstalowanych pluginów: SCREEN

    Próbowałem wywalać pluginy, które dodałem wcześniej i jakoś nie odniosłem skutku, lecz niewykluczone, że nie zrobiłem tego zbyt dokładnie.

     

  • Drugi problem dotyczy spellcheckera, który niestety nie działa.

    Plugin jest w C:\Program Files\Miranda IM\Plugins\, a słowniki w C:\Program Files\Miranda IM\Dictionaries . Niestety program słowników nie widzi. O co może chodzić?

    System, którego używam to WindowsXP SP2.

     

     

  • Trzecia rzecz o którą chcę zapytać dotyczy pluginu clist_modern

    Czy istnieje wersja pod klienta, którego posiadam ewentualnie jakiś efektywny zamiennik!?

    Owy plugin nie chodzi na mirandach powyżej 6.xx, efekt jest taki, że przy próbie zmiany statusu program się zawiesza, może użycie tego plugina ma jakieś powiązanie z w/w mankamentem (plugina oczywiście obecnie nie ma).

NIEAKTUALNE, po znalezieniu clist_modern dla obecnej wersji komunikatora oraz spellcheckera, aczkolwiek chciałbym wiedzieć, dlaczego tak jest bez owego plugina - na clist_classic - Ad 1.

No i jeszcze błąd, który wywala mi przy starcie jednak nie mogę dojść o co chodzi - może ktoś pomoże?

post-148112-1235306079_thumb.jpg

post-148112-1235306900_thumb.jpg

post-148112-1235306915_thumb.jpg

post-148112-1235309563_thumb.jpg

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sobie Ubuntu 8.10 i jako, że od Mirandy jestem już uzależniony to pod linuxem też sobie ja zainstalowałem (użyłem wine). problem jest jednak w tym, że po skopiowaniu swojego profilu z winy proces niby się uruchamia, ale sam program jest niewidoczny. ps -A pokazuje mi taką linijkę: miranda32.exe <defunct>. Utworzyłem więc nowy profil, lecz co dziwne miranda nie wykrywa wszystkich wtyczek jakich mam, a zwłaszcza clist_modrn (na której najbardziej mi zależy). Czy wiece, na czym może polegać problem? Graficznie jest też bez rewelacji, jakoś dziwnie ona wygląda. ikonki są jak z windows 95, 3.11 :P Przy odpalaniu programu pojawia mi się jeszcze komunikat

Fatal error, images services not found. Avatar services will be disabled.

Da się coś poradzić na clist_modern?

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taki problem, że od kiedy jestem na Vista x64 Miranda wiesza mi się w losowych momentach, ale bardzo często. Okno przestaje reagować i trzeba zakończyć proces. Zauważyłem że najczęściej dzieje się to jak zrobię się dostępnym w sieci GG. Jak jestem ukryty to rzadziej, ale też się wiesza. Nie wiem czy to ma znaczenie ale wtyczka GG jaką posiadam to 0.0.4.9.

Miał ktoś może taki problem, albo ktoś wie co poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie ale wtyczka GG jaką posiadam to 0.0.4.9.

Miał ktoś może taki problem, albo ktoś wie co poradzić?

Takze mialem problemu z wieszaniem sie Mirandy na Vista x64. Pomogla zmiana wtyczki gg na wersje 0.0.4.8.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem przejść z konnekta na coś innego i jedyne porównywalne ustrojstwo to zdaje się miranda. Poinstalowałem wszystkie słuszne pluginy. I teraz się zastanawiam jak zmienić opis :). Bo wygląda na to, że tutaj zmiana opisu jest podyktowana zmianą statusu - co jest głupie. Czy da się zmienić sam opis bez zmiany statusu? Okienka, które wyskakuja przy okazji zmiany statusu powyłączałem, bo to też jest głupie - fakt, że zmieniam status na zaraz wracam nie znaczy, że muszę zmieniać opis. W konnekcie do zmiany opisu była osobna opcja i nijak nie musiało to wpływać na aktualny status.

 

Do konnekta jest nawet plugin zmieniający status w każdej siedzi jednym zamachem. czy w mirandzie czegoś takiego uraczę?

 

Po paru dniach używania miranda sprawia wrażenie iście deweloperskiego programu. Błędy połączenia wyskakujące w MessageBoxach - przykład jak nie należy pisać programów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem przejść z konnekta na coś innego i jedyne porównywalne ustrojstwo to zdaje się miranda. Poinstalowałem wszystkie słuszne pluginy. I teraz się zastanawiam jak zmienić opis :) . Bo wygląda na to, że tutaj zmiana opisu jest podyktowana zmianą statusu - co jest głupie. Czy da się zmienić sam opis bez zmiany statusu? Okienka, które wyskakuja przy okazji zmiany statusu powyłączałem, bo to też jest głupie - fakt, że zmieniam status na zaraz wracam nie znaczy, że muszę zmieniać opis. W konnekcie do zmiany opisu była osobna opcja i nijak nie musiało to wpływać na aktualny status.

 

Do konnekta jest nawet plugin zmieniający status w każdej siedzi jednym zamachem. czy w mirandzie czegoś takiego uraczę?

 

Po paru dniach używania miranda sprawia wrażenie iście deweloperskiego programu. Błędy połączenia wyskakujące w MessageBoxach - przykład jak nie należy pisać programów? :)

Byłem w tej samej sytuacji. Używałem konnekta i troszkę zirytowany całym stanem projektu postanowiłem poszukać czegoś innego i padło na Mirande. Po godzince wyglądała tak:

 

Dołączona grafika

 

Jednak coś mnie trzymało przy Konnekcie i ostatecznie znów do niego wróciłem. Może znów nadejdzie dzień kiedy zwątpię;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wygląda też nie gorzej.. ale nie samym skinem żyje człowiek

 

Znalazłem natomiast wtw2, który ma szansę stać się następcą konnekta. Póki co jest to jeszcze beta i działa jak to beta :).

 

A jak nie, to napiszę sobie własnego potwora 3w1 :). Who is with me? :D

 

No i błąd, trzeba było nie zmieniać icon_wink2.gif

Właśnie problem w tym, że świat idzie do przodu a konnekt stoi, przez co i obsługa gg zaczyna kuleć powoli a jabbera to już w ogóle ;) Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki dość dziwny problem z oknem rozmowy. Jak wpisuję jakąś wiadomość, to jakby autoscroll działał w drugą stronę i zawsze pokazuje mi pierwszą linijkę (rozpoczęcie rozmowy). Nie wiem czy coś namieszałem przypadkiem w ustawieniach, ale próbowałem opcji IEView i innych bez skutecznie i nic nie pomogło do tej pory. Może ktoś z Was już zestknął się z takim problemem i sobie z nim poradził? Nie sądzę, aby była to wina jakiejś wtyczki, gdyż rzadko zmieniam konfogurację i ostatnio nie dodawałem żadnych nowych. Stało się to nagle. Rzecz jest strasznie denerwująca, bo za każdym razem muszę przewijać okno rozmowy na sam dół kiedy coś wpiszę lub coś otrzymam.

 

pozdrawiam,

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki dość dziwny problem z oknem rozmowy. Jak wpisuję jakąś wiadomość, to jakby autoscroll działał w drugą stronę i zawsze pokazuje mi pierwszą linijkę (rozpoczęcie rozmowy). Nie wiem czy coś namieszałem przypadkiem w ustawieniach, ale próbowałem opcji IEView i innych bez skutecznie i nic nie pomogło do tej pory. Może ktoś z Was już zestknął się z takim problemem i sobie z nim poradził? Nie sądzę, aby była to wina jakiejś wtyczki, gdyż rzadko zmieniam konfogurację i ostatnio nie dodawałem żadnych nowych. Stało się to nagle. Rzecz jest strasznie denerwująca, bo za każdym razem muszę przewijać okno rozmowy na sam dół kiedy coś wpiszę lub coś otrzymam.

 

pozdrawiam,

m

Zaktualizuj wtyczkę ieview, niech zgadnę... zainstalowałeś w systemie IE8? Jeśli tak to znany problem, rozwiązanie to uaktualnienie wtyczki ieview.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem w sieci skonfigurowaną mirandę idealnie pode mnie, no prawie idealnie.

 

Wnerwiają mnie dwie rzeczy:

 

1. jak rozmawiam z kimś i zamknę okno rozmowy, to znika mi historia wiadomości, innymi słowy aby sprawdzić, co dana osoba pisała do mnie wcześniej muszę wchodzić do archiwum, w tlenie, czy gg przewijałem tylko rozmowę do góry

2. Opisy, da się jakoś właczyc zawijanie opisów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem w sieci skonfigurowaną mirandę idealnie pode mnie, no prawie idealnie.

 

Wnerwiają mnie dwie rzeczy:

 

1. jak rozmawiam z kimś i zamknę okno rozmowy, to znika mi historia wiadomości, innymi słowy aby sprawdzić, co dana osoba pisała do mnie wcześniej muszę wchodzić do archiwum, w tlenie, czy gg przewijałem tylko rozmowę do góry

2. Opisy, da się jakoś właczyc zawijanie opisów??

Ad.1 Można, nie wiemy jakiej wtyczki rozmowy używasz ale pewnie znajdziesz coś podobnego w opcjach:

Dołączona grafika

 

Ad. 2 Pewnie można :D sam nie używam to nie wiem. Ja opisy sobie wyświetlam w chmurce najeżdżając myszą na kontakt. Tutaj to niech się wypowie osoba która używa opisów na liście kontaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Wyświetla mi ostatnie fragmenty rozmów, ale jednak to jeszcze nie jest to. Da się tak zrobić, aby wyświetlało tylko historię rozmów od momentu zalogowania do sieci??

 

update:

 

zmieniłem ustawienia, żeby wyświetlało mi wiadomości w oknie z ostatnich 10 godzin, więc powinno być ok.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukazała się wersja 0.8 Mirandy.

Zaskoczyla mnie juz przy instalacji, bowiem nie wśród protokołów zabrakło gg. Mimo wszystko zainstalowałem, lecz próba uruchomienia zakończyła się wywaleniem programu. Nie mam czasu, żeby to dokładniej przetestować, ale myślę, że jakaś wtyczka jest temu winna. wróciłem do 0.7.19

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem gdzie o to spytac, wiec padlo tutaj.

Chce przejsc na jakis inny komunikator miedzynarodowy,

aby byc zupelnie niezalezny od gg.

Program to pewnie polecicie Mirande, a teraz jaki protokol?

Tak patrzylem to mysle o Jabberze, MSN lub AOL.

 

Ktory polecacie w celu budowanie ze znajomymi

zupelnie od zera listy (wiec moze byc byle co)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można. Jak kto lubi. Ja podałem rozwiązanie dla mnie optymalne, bo mam te wszystkie protokoły (MSN, Yahoo, Gtalk itp.) podpięte pod jedno konto i dla mnie tak jest wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto na Gmailu i ten ich komunikator w miarę przyzwoicie wygląda.

Z tego co wiem jest na Jabberze, więc chyba będę mógł transportować

na msn, Yahoom, AOL itp?

 

A powiedzcie mi tylko bo jakoś nie mogę tego pojąć - jak mam transport

to muszę też mieć konto na tym na czym rozmawiam czy starczy jabberowe?

 

Bo jeśli chce pogadać na gg to jaki rozmówca widzi wtedy numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musisz mieć konto, żeby podpiąć transport.

Jeśli serwer GTalk obsługuje jakieś transporty lub komunikator pozwala podpiąć transporty z innych serwerów, to wtedy będziesz mógł z nich korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z wysyłaniem wiadomości, a w zasadzie to z prędkością z jaką to działa. Po wpisaniu tekstu w okienku rozmowy i wciśnięciu entera, wiadomość pokazuje się dopiero po sekundzie, dwóch. Jest jakieś rozwiązanie dla tego problemu? Używam IE View. // poradziłem sobie. Sieć - > GG -> Brak potwierdzenia.

 

 

Drugie pytanie. Coś pokręciłem i pomimo wybrania skórki, Miranda nie reaguje i dalej mam taki standardowe szaro - białe pola.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Miranda powinna mieć protokół gg w najnowszej wersji i obsługuje ona avatary. W opcjach gg, w zakładce General sprawdź czy masz zaznaczone "Enable avatars". W Contact list -> Row items -> zakładka avatar musi być zaznaczone show avatars. To wszystko jak na mój gust :) (używam clist_modern)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...