Skocz do zawartości
kisio

MIRANDA IM - pomoc, konfiguracja, wtyczki

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna używam mirandy i mam pytanie - czy możliwe jest (a jeśli tak to jak to zrobić) ustawienie przezroczystego okna mirandy, ale tak by niezniknęły ikonki i nazwy użytkowników, tylko tło ??

chodzi o cos takiego?

 

Dołączona grafika

 

odpowiedzialna jest za to wtyczka tweakui

 

Dołączona grafika

 

Oraz drugie pytanie - jak zrobić by miranda była cały czas na pulpicie ale by niebyło jej w pasku zadań tylko w  system tray'u tak by stała się jakby częścią pulpitu ??

u mnie tez jest tylko w trayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienx stefe właśnie o to mi chodziło :!:

 

Oraz drugie pytanie - jak zrobić by miranda była cały czas na pulpicie ale by niebyło jej w pasku zadań tylko w  system tray'u tak by stała się jakby częścią pulpitu ??

u mnie tez jest tylko w trayu

A u mnie w tray'u jest tylko wtedy gdy niejest widoczna, a jak klikam na tą ikonkę to pojawia sięna pulpicie i w pasku zadań. Co zrobić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wlasnie zainstalowalem mirande , bylem happy bo w konu moglem wywalic gadu-gadu (nie nawidze tego programu) ale mam maly problem a mianowicie jak ustawic w mirandzie ze jak z kims rozmawiam to zeby wiadomosci pokazywaly sie jedna po drugiej tak jak w gadu gadu np.

=Darek= Czesc

=Michal=Czesc

=Darek= co robisz???

=Michal=Nic

 

tak rozmowa wyglada w gg a w miradzie jest tragicznie i nie wiem jak to zmienic , chce miec tak jak w gg a u mnie w mirandzie wyglada to tak :

=Michal=Czesc

=Michal=Nic

=Darek=Czesc

=Darek=Co robisz?

 

Mnie to dobija bo zeby zobaczyc co kolega odpisuje musze rolka w myszcze krecic do gory prosze o pomoc jak to zmienic zeby bylo tak jak w gg z gory bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Q] Moje wiadomości w oknie rozmowy nie pojawiają się w kolejności zgodnej z czasem ich nadchodzenia/wysyłania. W czym tkwi problem?

[A] Prawdopodobnie jeden z rozmówców lub obaj mają niepoprawnie ustawione strefy czasowe dla swojej lokalizacji lub znajdują się w innych strefach. Włączyć synchronizację czasu w systemie. Skorzystać z plugina Atomic

Ja tylko raz miałem taki problem, ale z tego co pamiętam - sam się rozwiązał. Atomica nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszą wersje Mirandy i chcę zainstalować skin na xpk PixelPerfect Aqua 1.0

Jak to zrobić ? :?

kopiujesz pliki od skina do katalogu z MI wchodzisz w opcje i tam wybierasz wyglad>skin> i wybierasz skina.

Jesli go nie masz na liscie musisz wskazac sciezke do niego

 

EDIT: uzywacie jabbera ? bo wielu moich znajomych przesiadlo sie z gg na jabbera i ogolnie duzo lepszy protokol od gg POLECAM I ZACHECAM DO ZMIANY GG NA JABBERA (ewentualnie na tlena)

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko żeby mieć wygląd->skin trzeba mieć wtyczke clist modern a ja właśnie tego nie moge zainstalować :?

a co sie dzieje ?? jakis blad wywala czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiuje clist_modern to do katalogu plugins włączam mirande, wyłączam clist_clasic ale nie widzi clist_modern :?

;/ no to nie wiem:( musze zaraz wyjsc ale jak pozniej przyjde to moge cos poszukac ewentualnie przeslac swoje pliki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobić, żeby gdy ktoś do mnie pisze, pojawiał się dymek w rogu ekranu i nie znikał?! Tak jak w GG.

w protokole gg nie da rady tak zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobić, żeby gdy ktoś do mnie pisze, pojawiał się dymek w rogu ekranu i nie znikał?! Tak jak w GG.

potrzebujesz wtyki popup do obslugi popupow oraz NewEventNotify do powiadamiania m.in. o nowej wiadomosci. W opcjach ustawiasz sobie czy popup ma zniknac po okreslonym czasie czy np po kliknieciu na niego mysza.

 

w protokole gg nie da rady tak zrobic

a co ma do tego protokol? o_O Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszą wersje Mirandy i chcę zainstalować skin na xpk PixelPerfect Aqua 1.0

Jak to zrobić ? :?

 

Juz kto inny pomogl, ale info dla innych na przyszlosc: Najnowsze buildy Mirandy sa tutaj: http://www.miranda-im.org/development/

 

Do dzialania clist_modern potrzebna jest co najmniej 4.2.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakis plugin typu TypeNotify (pokazujacy, czy osoba z ktora rozmawiam aktualnie cos pisze) dzialajacy z GG?

Nie ma, i nie będzie bo sam protokół GG tego nie ma.

 

No chyba że się to zmieni.

Edytowane przez Rocky998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę głupie pytanie....

Czy da sie dodać jakoś do listy kontaktów nr telefonu, tak aby po dwukliku wysyłać sms'a (jak w gie gie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie wtyczki do wysyłania smsów. standardowa w mirandzie podoba mi się, ale ma jedną wadę - nie pozwala na wpisywanie polskich znaków. próbowałem zastępować ją innymi wtyczkami, ale w większości były to oddzielne programy. a ja chcę mieć "budowaną" wtyczkę, której okno samo zniknie po wysłaniu smsa, jak to jest w standardowej wtyczce.

może w tych czasach wydaje się to trochę dziwne, ale lubię pisać wszystkie ą,ć,ę,ó,ł, etc. a niestety nie mogę...

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki paulo. wtyczka ta jest bardzo dobra, ale jednak nie jest tak jak bym chciał. treść mogę wpisać z polskimi znakami, ale co z tego skoro adresat otrzyma wiadomość bez polskich liter. nie zmienia to faktu, że SMSbox jest dużo lepszą wtyczką niż mSMS :)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paulo, dzięki za reklamę ;)

 

@mystery, a czy dana sieć pozwala na wysyłanie polskich znaków w sms'ie ?

Po drugie, pierwsze słyszę by była taka możliwość, żeby w sms'ach przychodziły Polskie znaki.

 

nie zmienia to faktu, że SMSbox jest dużo lepszą wtyczką niż mSMS

Przesadzasz.

Thanks. (;

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mystery, a czy dana sieć pozwala na wysyłanie polskich znaków w sms'ie ?

Po drugie, pierwsze słyszę by była taka możliwość, żeby w sms'ach przychodziły Polskie znaki.

ups... :oops:

 

Przesadzasz.

Thanks. (;

nie przesadzam, wtyczka bardzo dobra (zawsze chciałem wiedzieć jak to się robi, może niedługo zacznę drążyć coś w tym kierunku, chociaż wolę czyste C niż C++, ale to pewnie dlatego, że w C++ mało pisałem). ten globalny hotkey to świetna sprawa :) (ciekaw jestem ile linii kodu póki co napisałeś ;) )

nie przesadzaj z skromnością lopik, można odnieść takie wrażenie jak się czyta twoje posty w odpowiednim temacie na forum mirandy.

 

pozdrawiam

m

 

ps. kiedy ja się nauczę nie robić takich gaf... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...