Skocz do zawartości
kisio

MIRANDA IM - pomoc, konfiguracja, wtyczki

Rekomendowane odpowiedzi

coraz więcej osób przekonuje się do tego nowego komunikatoraa pytania o nim zaczynają zaśmiecać inne topici więc pora założyć jakiś jeden zbiorczy =)

 

na początek grarść linków:

 

www.miranda-im.com -oficjalna strona mirandy, w dziale plugins można znaleźć praktycznie wszystkie pluginy jakie zrobiono, no może z wyjątkiem tych najnowszych ale wtedy...

 

http://www.surgimed.com.pl/bankrut/mim.php -stronka naszego rodzimego tworzyciela pluginów i to na wysokim poziomie ;) często aktualizacje zdarzajaą sie kilka razy dziennie więc jeśli już przypadkiem coś nie działa zobacz czy nei ma nowej wersji ;) ew. napisz do autora :) miło się z nim współpracuje

 

miranda.kom.pl -polskie forum mirandy.. najlepsze źródło informacji o tym komunikatorze.. w dziale Download zawsze do ściągnięcia polski instalator skonfigurowany pod nasz rodzime komunikatory w najnowszych wersjach.. tylko ściągnąć instalować i używać ;)

 

przed zadaniem pytania polecam przeczytanie przynajmniej FAQ z tego forum:

http://miranda.kom.pl/viewtopic.php?t=320

 

to tyle tytułem wstępu =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...skopiowano z innego topicu:

tasiek napisał:

moze mi ktos pomoc z miranda?? 

jak dodac nowy kontakt nie wyszukujac go z katalogu gg? 

bo to bedzie tylko kontakt z nr kom 

 

hm.................. 

 

dzikei

nie da się dodać do mirandy kontaktu gg bez numera..

można jednak użyć wtyczki mPhantomUser która służy właśnie do dodawania kontaktów tylko z numerem telefonu

do pobrania stąd:

http://miranda-im.org/download/details.php...viewfile&id=468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie - czy da się zmienić jakoś sposób wyświetlania grup (np. na taki jaki jest w gg). Ten domyślnie zastosowany mierzi mnie straszliwie i jest jakiś taki nieczytelny, te linie odkreślające niepołączonych z innymi, ech..... :(

Drugie pytanko - możliwe jest to żeby widzieć jakoś opis innego użytkownika 'od razu' (pod albo obok ksywki) bez konieczności 'podglądania' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyświetlania opisów to chwilowo da się tylko "recznie" albo jako tooltip

a co do listyto nie bardzo wiem jaka jest różnica wiec może mógłbyś sprecyzować ;)

linie między połączonymi/niepołączonymi można wyłączyć:

Opcje//Kontakty//Lista//Elementy//"Pokaz podziałkę miedzy..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Ok, chodzi mi o to, czy nie można posegregować grup w jakiś bardziej przejrzysty sposób (bardzo mi odpowiadały zakładki z grupami w oryginalnym gg). Ten sposób, który jest w mirandzie w ogóle mi nie odpowiada - można ustawić kreski pomiędzy grupami, ale nie o to mi chodzi.

I czy jest możliwe żeby po uruchomieniu Mirandy automatycznie następowało logowanie na swoje konta/konto (gg, tlen itp.)

Widać że lata przyzwyczajeń do gg robią swoje :)

A, jeszcze jedno - czy można wyłączyć w system tray'u ikony od tlenu, icq i jabbera? Na razie nie korzystam z nich. Czy jedynym sposobem jest ich odznaczenie instalowania ich protokołów przy instalacji Mirandy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ustawienia po uruchomieniu jest wtyczka SturtupStatus która pozwala ustawić dla każdego protokołu osobny status ustawiany po włączeniu mirandy

 

co do traya to można albo wyświetlać wszystkie lub wybrane komunikatory.. albo na jednej ikonce wszystkie tylko bedziesie co pare sekund zmieniało.. albo ustawic na sztywno żeby pokazywał tylko ikonke z gg

Opcje//Kontakty//"Ikona zadań systemowych.."

 

zakłądek chyba nie ma... nei używałem grup w gg a te z mirki mi odpowiadaja wiec nie wiem niestety jak Ci pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej osób przekonuje się do tego nowego komunikatoraa pytania o nim zaczynają zaśmiecać inne topici więc pora założyć jakiś jeden zbiorczy =)

ten komunikator taki nowy wcale nie jest.... niedawno minely 4 lata od wypuszenia go..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Ok, chodzi mi o to, czy nie można posegregować grup w jakiś bardziej przejrzysty sposób (bardzo mi odpowiadały zakładki z grupami w oryginalnym gg). Ten sposób, który jest w mirandzie w ogóle mi nie odpowiada - można ustawić kreski pomiędzy grupami, ale nie o to mi chodzi.

Czy chodzi ci o takie jakby zakladki ala GG? Bo jezeli chodzi Ci o segregowanie grup wedlug upodoban to jest taka opcja do wlasnej segregacji (a nie alfabetycznie). Tylko nie pamietam gdzie to bylo a na winde nie chce mi sie przelaczac za bardzo, wiec moze kisio pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w 'okiełznaniu' tego programu. Super jest to że jest tak elastyczny, wszystko praktycznie jak widzę można zrobić za pomocą plug-inów, których jest od cholery! Na razie walczę ze StartupStatusem. Na razie poczytam więcej, zorientuję się co i jak żeby nie zawracać głowy każdą <span style="color:red;">[ciach!]</span>łą.

Update:

...co do traya to można albo wyświetlać wszystkie lub wybrane komunikatory.. albo na jednej ikonce wszystkie tylko bedziesie co pare sekund zmieniało.. albo ustawic na sztywno żeby pokazywał tylko ikonke z gg

Opcje//Kontakty//"Ikona zadań systemowych.."...

Albo jestem ślepy, albo u mnie to inaczej wygląda : Opcje/Kontakty/ Ikony i tutaj można tylko zmienić ikony na inne (wczytywanie zbiorów ikon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja teraz mam takiego zonka :)

jak chce obejrzec ostatnie rozmowy z kolesiem x,klikam 2x na niego i jak jest niedostepny to w okienku rozmowy sa tylko moje wypowiedzi i to stare, a jak jest dostepny to jest ostatnia rozmowa

 

plugin do ogldania historii nic nie pomogl

....

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łyyy nie wiem..

raz mi sie tak działo jak mi sie niechcący data systemowa przestawiła do przodu a potem wróciłęm ale w miedzy czasie z paroma osobami gadalem..

a tak to nei fiem o co moze chodzić..

poinstaluj nowe wersje plugó i samej mirki bo jest juz 0.3.3 =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem ciemny jak Murzyn w jaskini w czasie nocy polarnej, ale nie umiem znalezc sposobu na wyswietlanie w Mirandzie opisowych statusow moich znajomych z GG. Sa tylko cztery podstawowe statusy... Niby nic wielkiego, ale milo by bylo miec te opcje.

 

Uprzejmie prosze o pomoc.

 

Szukajkowalem ale jakos bez efektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi CI o wyświetlenie opisu obok nazwy kontaktu to sie nie da..

a jeśli chcesz po prostu przeczytać jaki ktoś ma opis to prawym przyciskiem na kontakt i "czytaj opis stanu"

albo wejdz w "informacje o użytkowniku" i tam w zakładce "gadygady" na dole widać opis..

jak masz mToolTip to możesz też wyświetlać opis w dymku po najechaniu myszką na kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nową wersję 0.3.3.1 (obsługa IRC-a i tak dalej). Efekt - przestało mi działać ncovers, nie mogę wstawiać emotek do rozmów gg, okno rozmowy jest jakieś ruskie i coś z historą rozmowy jest popieprzone bo nie ma już opcji do jej wyswietlenia, jest tylko 'sweep history'

W ogóle z menu zniknęło podmenu ncovers. Oczywiście wtyczka jest dalej w katalogu. Wywalenie i wrzucenie jej nie daje NIC. Jakieś sugestie?

 

ps. i jak na złość forum mirandy nie działa (fuck)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no forum dziś coś siadło..

a może opróćz nconvers masz też w katalogu srmm ? bo dwie naraz nie mogą działać..

ja wersje 0.3.3.1 zainstalowałem na swoja wczesniejsza i nie yblo żadnych problemów a też używam nConvers..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem srmm - ncoverc nadal nie działało, musiałem jeszcze raz zainstalować mirandę. Ja chyba jestem za ciemny na ten program, jest mało intuicyjny - tu coś się gryzie, tu coś się wyłączy - trzeba po prostu się w tym łapać i być na bieżąco. Dzięki kisio (który to już raz?) !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko.. ;)

fakt trzeba troche cierpliwosci ;) ale za to poświęcony czas owocuje ;)

wiesz.. to są wsyzstkie wady i zalety modułowości mirki.. wszystko można nią zrobić.. każdy plugin napisać.. tylko czasami sie coś gryzie ;)

a forum już działa =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna używam mirandy i mam pytanie - czy możliwe jest (a jeśli tak to jak to zrobić) ustawienie przezroczystego okna mirandy, ale tak by niezniknęły ikonki i nazwy użytkowników, tylko tło ??

Oraz drugie pytanie - jak zrobić by miranda była cały czas na pulpicie ale by niebyło jej w pasku zadań tylko w system tray'u tak by stała się jakby częścią pulpitu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe jest (a jeśli tak to jak to zrobić) ustawienie przezroczystego okna mirandy, ale tak by niezniknęły ikonki i nazwy użytkowników, tylko tło ??

IMHO nie można. Chyba że jest jakiś plugin. Ale możesz zrobić coś takiego:

:arrow: robisz zrzut ekranu, tapety

:arrow: wchodzisz do painta i edytujesz tapetę

:arrow: wycinasz kawałek z tej tapety

:arrow: w Mirandzie ustawiasz jako obrazek ten wycięty obrazek z tapety

:arrow: masz pseudo przezroczyste tło w Mirandzie :)

jak zrobić by miranda była cały czas na pulpicie ale by niebyło jej w pasku zadań tylko w system tray'u tak by stała się jakby częścią pulpitu ??

8O U mnie (na defaultowych ustawieniach Mirandy) jest ikonka w tray'u (czyli koło zegarka), a nie ma jej w pasku zadań. Co prawda nie mam cały czas otwartego okna Mirandy, ale to akurat nie jest mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...