Skocz do zawartości
Feluke

Blok wodny z dawnych czasów

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem fajne miedziane radiatorki z myślą pocięcia ich i zamontowania na pamięciach przyszłej grafiki.

Kiedy dzisiaj forum nie działało poprzeglądałem sobie rożene stronki i wpadłem na ciekawy pomysł.

Kiedyś robiono bloczki z normalnych aluminiowych radiatorów oklejonych czymś do okoła.

Chce na środku dać wlot a po bokach wyloty tak żeby znajdowały się poza żeberkami. :D

Dołączona grafika

 

Na skanie widać że ma on dość fajną konstrukcjie dzieki czemu mogł by być wydajny. Jest jednak mały problem. :(

Dno jest straszliwie grube.

Dołączona grafika

Zastanawiam sie w jaki sposob mozna by je troche zeszlifować.

 

No i co myślicie na niskobudżetowym projektem takiego bloczku?

 

P.S. Krytyka mile widziana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł :)

 

Tylko martwią mnie wymiary.. domyślam się, że to 8x8, zgadza się?

 

Na CPU to byłoby chyba słabo ze względu na rowek (ech kiedy producenci

przestaną ciachać finy na środku :(), ale myślę, że jako mniejszy blok

np. na NB, kartę graficzną czy coś nadawałby się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23zl na allegro

wentyl ma chyba 60x60mm

Dokladnie to. :D

Na procka to tez sie nadaje tylko trzeba by troche zeszlifowac podstawe bo ma ponad 5mm :(

Wydajnosc moze byc calkie, calkiem. Glownie chodzi mi zeby to wykonac jak najtaniej i zebym mial w kompie jak najciszej. Wydajnosc jest dopiero na 3 miejscu bo procek zablokowany. :(

 

Berkut i co, rozszczelnil sie?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest wydajnosc tego coolera, przy chlodzeniu go powietrzem?

Jeszcze niewiem bo nie montowalem go na procku. Jak bede zmieniac zasilacz to zobacze bo narazie to niemam wogole dostepu do zapinki bez wyjmowania zasilki. :?

 

Mysle ze powinno byc na zadowalajacym poziomie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zeberka sa dobre ale dla chlodzenia powietrzem, dla wody cieplo bedzie dochodzic moze na 1 mm od podstawy. Ale jak na jakikolwiek blok to sie na pewno nadaje - miedz latwo obudowac za pomoca cyny w przeciwienstwie do aluminium.

Z podobnej blachy zrobilem sobie blok na GPU, ale ja usunalem te cienkie zeberka i dolutowalem 3 grube miedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...