Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, zaraz poszukam.

 

Pewne światło dały mi dwa artykuły na stronie ATI w dziale Wsparcie Techniczne, identycznie opisujące mój problem.

Poniżej screeny z artykułów ( linki wygasają po określonym czasie ).

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem, aż w końcu udało mi się znaleźć winowajce, którym był mój nowy zasilacz TAGAN 420W ( http://www.tagan.com/pages/products/blackS/e_tg420_u1.html# )

 

Post wyżej podałem Wam dwa problemy jakie mogą występować z kartami RADEON 9800, 9700, 9500. Pierwszy, czyli niezgodność z płytą główną tutaj nie występował, bo po zmianie zasilacza na mój stary model ( MEGABAJT MGB-350ATXP4 ) komputer odpala się i działa poprawnie na AGPx8.

 

Dziś jeszcze będę testował na Taganie drugiego Radka 9700 którego ma mój znajomy i kupowaliśmy w tym samym czasie, więc będę wiedział czy to poprostu zbieg okoliczności że mam i niekombatybilną grafikę i zasilacz.

 

Radzicie aby zareklamować tego TAGANa, czy kartę graficzną która powoduje tą niezgodność?

 

Będę Was informował na bierząco.

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

nawet Taganowi.

No własnie nawet taganowi, ale nie poto daje sie taką kase za te zasilacze żeby potem bubel dostawać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia są wporzątku, sprawdzane miernikiem na 12+ daje mi jakieś 12.40V, ale Tagan zawsze był znany z ciut za wysokich napięć co z reguły w ogóle nie przeszkadza. Nie wiem więc w czym problem, po 21 będę sprawdzał drugiego Radka więc dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj radek nie wstaje dopuki nie ustawie agp na 73mhz, inaczej [gluteus maximus] blada - moze u ciebie tez bedzie taki cwancyk :D

Ale ArekWolf mówił że na Megabajcie mu działa, więc to AGP raczej nie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że mam do czynienia z wyjątkowo złośliwym zbiegiem okoliczności :)

 

Jak nazwać to inaczej skoro inny Radeon 9700 znajomego działa bez problemu na mojej konfiguracji z TAGANEM włącznie.

 

Teraz musze sobie odpowiedzieć na pytanie co w końcu mam reklamować, czy wadliwa jest karta czy zasilacz, z drugiej strony ani jedno ani drugie, jedynie akurat po złączeniu do kupy właśnie moje modele komputer nie startuje.

 

Konkluzując:

1. Inny Radeon 9700 znajomego DZIAŁA bez problemu na mojej konfiguracji przy zasilaczu TAGAN 420W.

2. Mój Radeon DZIAŁA bez problemu na innych komputerach z innym zasilaczem niż TAGAN 420W.

3. Mój Radek NIE DZIAŁA na mojej konfiguracji z zasilaczem TAGAN 420W

 

Gdzie więc sugerujecie aby szukać rozwiązania? Radek czy zasiłka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

to zamien sie z tym znajomym karta po prostu ;)

wg mnie bedzie to raczej karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie dostawała tyle mocy co trzeba to oznaczało by że mam walniętą zasiłkę, w takm razie dlaczego działa na innym Radku z tym samym zasilaczem :) ?

 

Druga sprawa to ten radek który nie działa u mnie działa wszędzie indziej ;)

 

I bądz tu mundry... ;)

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak dziś zrobie. Dochodze do wszystkiego droga dedukcji, i pozostaje już tylko ten typ sprawdzenia.

Dam znać pod wieczór jak wyszło.

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Rece opadają.

 

Radek który u mnie sprawia problemy, działa idealnie na innej płycie głównej z moim zasilaczem TAGAN 420W. Moje pomysły w tym momencie się kończą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to wymiana ze znajomym :D

Z gwarancja odmiany w przypadku gdy z twoja karta zaczna sie dziac cyrki.

Mysle ze na taki uklad ja bym poszedl.

Pozatym jak bedziesz cokolwiek reklamowal z twoich elementow, to zawsze wyjdzie ze sprzet jest sprawny, bo przeciez nie wyslesz kolesiowi od radka jeszcze zasilki i plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredus@ EPOX EP-8KDA3I rev. 3.3 ( nForce3 250 ) bylo na poprzedniej stronie :P

ja mam za to problem z nfs:mw na r9250 w 640x480 chodzil plynnie teraz na 1024x768 i pare efektow gra sie przycina co chwila i tak przy wszystkich ustawieniach (mniejszych/wiekszych) co moze byc przyczyna? sprzet z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

fredus@ EPOX EP-8KDA3I rev. 3.3 ( nForce3 250 ) bylo na poprzedniej stronie

No rzeczywiscie było, hmm..dziwne żeby z taką płytką radzio niechciał współpracować :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Rdzeń 300 mhz <_< a pozatym jakoś tak dziwnie pamięci ułożone śmierdzi mi tu szyną 128 bit :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aukcji wyraźnie pisze że ma 128 bitową szynę pamięci. I on to nazywa 9700 PRO :lol: Raczej powinno pisać 9500 PRO. Już wcześniej jakiś gość sprzedawał "128 bitowe 9700 PRO" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

To nic tylko jak jakiś napalony koleś to zobaczy to sobie pomyśli ooo 9700 Pro za 280 zeta, i nie zauważył że karta ma 128 bit <_<

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Pamięci ułożone w prostą - 128 bit

2) Taktowanie rdzenia

3) Kastrat jakich mało... czemu? Pamięci BGA na szynie 128 bit... widział ktoś takiego ? ;P bo ja rzadko... zazwyczaj są tsopy. To jest produkt który pewnie nie dostał możliwości wejścia na rynek bo jest po prostu niezgodny z żadnymi normami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Pamięci ułożone w prostą - 128 bit

2) Taktowanie rdzenia

3) Kastrat jakich mało... czemu? Pamięci BGA na szynie 128 bit... widział ktoś takiego ? ;P bo ja rzadko... zazwyczaj są tsopy. To jest produkt który pewnie nie dostał możliwości wejścia na rynek bo jest po prostu niezgodny z żadnymi normami...

A ja widziałem 9700Pro 128bit ale na klasycznych pamieciach (nie BGA) :P Jak można wprowadzać na rynek taki badziew i psuć dobre imie swietnej karty:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...