Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

A na jakich sterach u Ciebie działa ? Ja mam Omegi 2653. Jaką masz wersje FC ? Może to z tym bedzie problem...

Gralem jakis miesiac temu, wtedy mialem bodajrze warcatsy 5.11xt, wersji FC nie pamietam, wiem ze byla po polsku ver dvd i chyba 1.3 ? z osloskopu bralem dokladnie ta http://www.osloskop.net/r/18211.html

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to problem z gierką Far Cry :( Co by się nie powtarzać :

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1969239

Mieliście takie czary ? Grać się nie da bo co jakiś czas robi się ciemno !

 

Ps. Gra jest piękna! Gram na high + 2 opcje na very high i 1024x768, a niewzruszony Radzio poniżej 30FPS nie zwalnia ;]

Miałem ten sam problem. Zainstalowałem Omegi 2.6.25 i problemik zniknął :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzednich wypowiedzi o tym jak goście sprawdzają karty to kiedy kupiłem swojego radka okazał się uszkodzony (waliło artami w grach i filmach czasami tez w systemie), więc się pytam gościa czy go sprawdzał, a on mówi że nie, ale hurtownia napewno tak. Jak widać sami nie wiedzą co sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem przez fona-niby karty sprawdzane z gwarą pisemną..jak by co to mam 10 dni na zwrot ...

 

9550 idzie do paczki więc nie mam wyboru... ryzykuje-może będzie ok :lol:

 

acha jak to szafirki to mogą mieś luzne mocowanie radiatora-warto to sprawdzić i jak tak będzie to poprawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane, a nie działają i to nie jednej osobie <_< Ciekawe jak oni to sprawdzali <_< Jak chcesz kręcić to i tak będziesz musiał zmienić chłodzenie bo to nie 9550 gdzie na standardowym można było dużo wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, co myslicie o tym http://allegro.pl/item86943047_radiator_me...enia_kart_.html

na blaszke do 9700pro, pytanko tam jeden maly "mini-scalak" jest nie zasloniety, myslicie ze celowo, zeby mial doplyw tlenu :D ,

moze nie zakrywac tej dziurki radiatorem ?

 

Tylko co ja zrobie z drugiej polowki kompletu :D

 

PS. Jak polecacie ustawic dodatkowy wiatrak/ki z nadmuchem na karte ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

PS. Jak polecacie ustawic dodatkowy wiatrak/ki z nadmuchem na karte ?

Ja mam Revolteca Dark Blue zawieszony na sznurkach i pięknie chłodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ale jaja!!! tak sobie teraz oglądam allegro i wpadłem na hit nowe ati 9700 od pana atiradeon i oglądając screeny na aukcji (wejdźcie sobie http://allegro.pl/item86771099_hit_ati_970..._8ns_super.html - 2 i 3 fota od góry) dopatrzyłem się że ati tool wali artami (czas atitoola 33s a bez bledu 27!!!!! :blink: oczom nie moge uwierzyc i jak ludzie u niego kupuja karty???? :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :lol: chyba nie ogladaja co kupuja

co wy na to????

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa wyniki z oc, atitool najpierw jedzie w gore, az zacznie walic artami, a potem obniza w dol moze koles nie mial czasu na testowanie oc, przeciez nie sprzedaje kart z oc, tylko oc to mily dodatek za free zaleznie od egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

jeszcze jednego sie dopatrzylem w 3 czy 4 fot. (nie pamietam) koles daje atitoola niby na wyzszych zegarach a nie dal set clock bo jak by dal to by bylo zacieniowane (sprawdzcie sobie) z tamtym pierwszym to moze i adamlop miales racje....... ;)

pozdr

edit. sorki ale dlaczego wynik z 3dmarka jest to co on podkreca karte dopiero opcja find max core po 3dmarku?? chyba jednak mialem racje...

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

moze i sie czepiam ale ja nikogo nie scigam dziwi mnie tylko ze ludzie nie ogladaja tego co kupuja :lol:

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dostanę w swoje ręce radeona 9700pro

chciałbym się dowiedzieć czy

1) dużo wydajniejsze są stery omega od zwykłych.

2) W nvidiowych omegach były możliwe dwie opcje podczas instalacji do wyboru.

Performance i quality

czy w sterach do radeonów też tak jest? Jeśli tak to którą opcje lepiej wybrać?

 

p.s.

 

3) pewnie już było, ale przy okazji zadawania pytań powyższych spytam i o to

które stery wybrać catalyst 6.2 czy omega na tych sterach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dostanę w swoje ręce radeona 9700pro

chciałbym się dowiedzieć czy

1) dużo wydajniejsze są stery omega od zwykłych.

2) W nvidiowych omegach były możliwe dwie opcje podczas instalacji do wyboru.

Performance i quality

czy w sterach do radeonów też tak jest? Jeśli tak to którą opcje lepiej wybrać?

 

p.s.

 

3) pewnie już było, ale przy okazji zadawania pytań powyższych spytam i o to

które stery wybrać catalyst 6.2 czy omega na tych sterach?

1) DLACZEGO MIAłBY BYC WYDAJNIEJSZE ? przecież to to samo

2) tu masz soft mode normal mode i fast writes on / of reszte se ustawiasz w panelu ciebie mody nie interesuja bo zamowiles najwyzszy model z ukladu

3) pojecia nie mam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może nie zawsze wydajniejsze, ale po prostu inne... Mają włączone/wyłączone różne dodatkowe opcje, dają większe możliwości OC ( właśnie przez większą ilośc wspomnianych opcji ) i dzięki temu często lepiej radza sobie z grafiką niż te oryginalne stery od ATI. ATI blokuje rózne bajery w swoich sterach, żeby taki zwykły szary człowiek nie miał problemów z instalacją i konfiguracją. Przy Omegach masz możliwośc dokładnego monitoringu zachowania karty i zmiany jej różnych ustawień. Inna sprawa że gierki często działają lepiej na Omegach, bo ich autor sam wszystko testuje, zna się na rzeczy i w razie potrzeby zmienia różne ciekawe opcje, a my dostajemy już znakomicie zoptymalizowane stery :]

 

Ps. Wreszcie moge grac w FarCry na ultra i bez zacinek ! Pomogły oczywiście stery Omega 2625a. Ucierpiał troche fps bo mam często spadki poniżej 30 klatek, ale to chyba już ram, bo jak przechodze drugi raz ten sam kawałek mapy to już wszystko ok i nie ma spadków...

 

Ps2:] Mam dylemat między pentakami... Ten : http://www.allegro.pl/item87297688_pentagr...ati_nvidia.html czy ten : http://www.allegro.pl/item87066660_pentagr...ati_nvidia.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to różnie jest, w zależnosci od mobo. Fast Writes ma niby pomagać w przesyłaniu danych bezpośrednio z proca do grafy bez ładowania ich do pamięci, ale na różnych kompach różnie to działa. Większośc ludzi ma to na Off ustawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot_lopez@ Tak więc po konsultacjach z nightstalker'em :) wychodzi na to że poprostu musisz sprawdzić czy FastWrites działa u Ciebie prawidłowo. Sądząc po mobo które posiadasz wydaje mi się że pójdzie ta opcja u Ciebie bez problemu. Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem na Radka 9500@9700 Ati Silencera 1. Przetestowałem w ATI TOOL i Core poleciał 360Mhz bez żadnych artów - przerwałem, bo się bałem(270 default). Potem puściłem 3dMarka03 - 4000 pts. Czy kręcić dalej? Trochę się boję.

Pamięci jeszcze nie kręciłem, bo nie nakleiłem jeszcze radiatorów zrobię to jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...