Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

poprawka pamięci na 320 dostają artefaktów pod 3d markiem 2001 se

przy 315 jest już ok.

 

Ale zastanawiam się czy ten coolerek schłodzi rdzeń na aż 350 ???

Mój egzemplarz (9700 Build By Ati na Hynixach 3,6ns z BIOSem od Radeona 9700pro Herculesa) chodzi w tej chwili 350/335 na standardowym chłodzeniu. W najbliższym tygodniu (nareszcie) zamontuję Silencera i radiatorki na pamięci i spróbuję wyżej puścić kartę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż po 30 minutach pod 3d markiem 2003 karta nie wytrzymała na rdzeniu 350mhz - zaczęły pojawiać się artefakty. Po obniżeniu do 330mhz wszystko gra.

Zamontuje jakiś wiatrak który będzie dmuchał na radeona. Ale to za jakiś czas.

Póki co nowe wyniki mnie zadawolają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis go kupilem. Wreszcie. Wiecie jakie to wrazenie po przesiadce z FX 5200 64bit :lol:

Wlasnie przetestowalem:

 

3d mark 2001 - 12600

3d mark 2003 - 4150

Aquamark - 31000

 

Wszystkie wyniki na niepodkreconym kompie i grafie.

 

Niedlugo kupuje nowe MoBo wtedy sie zabiore za podkrecanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem ---> ale jaki masz procesor itd.....?

Bartek 2500 XP - 1,83 GHz 11x166

ASRock k7vt4-4x (gowno takie ze az smierdzi)

256 RAM 400

 

Ta beznzdziejna plyta ktora mam nie pozwala mi na podkrecenie kompa. Ale juz dzis mialem w rekach Abita NF7 SL (430zl), wiec pewnei na dniach go zakupie, a wtedy napisze ile @. Poza tym musze lepsze chlodzenie na procka kupic bo teraz mam po Aquamarku 51 stopni, wiec jak podkrece to moze sie zagotowac biedak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że wynik w 3DMarku 2001se nie zmienia się mimo podkręcania grafy, a w 3DMarku 2003 zmienia się nawet przy niewielkim podkręcaniu?

cos nie chce mi sie wierzyc, nawet jak timing w ramie zmienisz to juz masz roznice, wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zmieniłem GF Ti4200 (na którym miałem 12500pkt.) na Radka 9700 i przekręciłem go na Pro to wynik w 3DMarku2001SE b330 mam niższy niż na GF (dokładnie 11997pkt.).Nie wiem dlaczego,chociaż po zmianie grafy nie robiłem formatu,to jednak driver cleanerem usuwałem stery.Wie ktoś czemu tak się dzieje?

 

P.S A w 3DMarku2003 już normalnie wyciągam ponad 5000 w stosunku do 1800 GF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos kto ma tego 9700 na samsungah 2,86ns podesle mi (poisson5@wp.pl) oryginalny biosik :) Bo moj cos chyba sie skopal... jak go wgrywam ponownie to karta wali bledami :|

 

ps. Jaki nr sterwonikow Omega odpowiada za Calysta 3.1???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie podrzucic screena

Jak na moj konfig to i tak przyzwoicie. Mysle, ze ta plyta (szajs) bardzo ogranicza mozliwosci karty.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko - na wstepie wyniki z 3DMark2001SE przy roznych taktowaniach mojego R9700:

 

16800@325/320

16900@340/320

17177@350/320

 

Co mnie dziwi to nieproporcjonalnie duzy wzrost po podkreceniu rdzenia o 10 mhz z 340 na 350 w porownaniu ze wzrostem przy podkreceniu o 15 mhz z 325 na 340... Czy to moze o czyms swiadczy? Raz 15 mhz na rdzeniu dalo 100 wiecej punktow, a potem 10 mhz dalo prawie 300 punktow wiecej. Test zawsze byl odpalany w tych samych warunkach, po restarcie kompa od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź walnij tego marka o ściane. Potestuj 2003, bo w 2001 ta karta nie ma co robić  :lol:

Dokladnie... a roznice kilkudziesieciu (nawet kilkuset) punktow to blad pomiaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź walnij tego marka o ściane. Potestuj 2003, bo w 2001 ta karta nie ma co robić  :lol:

Dokladnie... a roznice kilkudziesieciu (nawet kilkuset) punktow to blad pomiaru...

Oki, tak tez zrobie... Ale jeszcze powiem, ze gdy powtarzalem testy przy tych nizszych taktowaniach, roznice miedzy poszczegolnymi pomiarami nie przekraczaly ok. 50 pkt'ow.

 

/me oddala sie by sciagnac 3DMark03 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem czy już ktoś o to pytał

 

Co chłodzi ta blaszka na górze i w moim przypadku grzeje się strasznie.

 

Na ta chwile rdzen podkręciłem na 370Mhz i nie wiem czy dalej podnosić

przez ta cholerna blaszkę

no nie wiem czy podkręcanie rdzenia ma jakiś wpływ na temperaturę tych scalaczków pod blaszka.

 

Co mi da zmiana na bios od PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chłodzi tej blaszki, to ta blaszka ma chłodzić podzespoły znajdujące się pod nią, a dokładnie elementy odpowiedzialene za regulację napięcia (Mofsety :? ).

To, że jest gorąca to normalka, olej to 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze w trybie tekstowym literki nie sa w pelni wygladzone i troche jakby rozmazane (postrzepione). Mam ustawione wygladzanie w Windzie, wiec nie tu lezy problem. I jeszcze jedno jak zmniejszam dokument tekstowy albo screen z literkami w programie Paint, to po zmniejszeniu te literki sa strasznie niewyrazne, wyglada to tak jakby cos pożarło części literek. Co mam z tym zrobic? Ma ktos pomysl.

Wczesniej mialem GF FX, stery odinstalowalem i teraz mam Omegi na Cat 4.2.

 

Wieczorem dorzuce screena

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark03 sciaganal sie, odpalilem i... 5468 punktow :). To chyba calkiem niezle? Czy moze 3DMark03 podobnie oszukuje jak 3DMark2001SE, o czym pisaliscie wyzej?

 

Zauwazylem ze w trybie tekstowym [...]

A nie masz moze monitora LCD? Dokladnie takie mialem objawy, jak ustawilem na moim LCD rozdzielczosc inna niz nominalna. Moze po prostu zmieniajac karte i stery ustawiles inna rozdzielczosc, niz przedtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze w trybie tekstowym [...]

A nie masz moze monitora LCD? Dokladnie takie mialem objawy, jak ustawilem na moim LCD rozdzielczosc inna niz nominalna. Moze po prostu zmieniajac karte i stery ustawiles inna rozdzielczosc, niz przedtem.

Mam zwykly monitor i ta sama rozdzialke co przedtem

 

A oto screen. Tak wyglada strona po zmniejszeniu.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wynik porównując do mojego (5669, 5746 bez ORBa).

Dzieki i gratulacje ladnego wyniku :).

 

Procek masz puszczony na 11x200?

Tak, ale chetnie bym jeszcze podwyzszyl fsb, bo ram bez klopotu to zniesie przy synchronicznym ustawieniu (TwinMOS 433@400 na razie...), ale troche boje sie o zasilacz. Niby Chieftec (single fan), ale +12V jest na 12,54... Jestem poczatkujacym overclockerem i nie wiem, jak dodatkowe mhz w fsb wplyna na to i tak juz nieladnie wygladajace napiecie. Moze po prostu sprawie sobie to, bo wlasnie stanialo o 70 zl,a mowia na miescie, ze dobre i ciche ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie kupilem raka 9700 i mam problem: na asusie a7n8x-x jak wlacze w biosie agpx8 enabled to 3dmark 2003 wiesza sie po okolo 10 sekund na catalistach 4.1 , a na agpx4 chodzi

Mam Atlon2600xp 512ram ati9700 i mam 4300pkt w 3dmark03

Fast write wylaczylem co moge jescze zrobic? na omegach tez nie idzie co jest grane Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie kupilem raka 9700 i mam problem: na asusie a7n8x-x jak wlacze w biosie agpx8 enabled to 3dmark 2003 wiesza sie po okolo 10 sekund na catalistach 4.1 , a na agpx4 chodzi  

Mam Atlon2600xp 512ram ati9700 i mam 4300pkt w 3dmark03  

Fast write wylaczylem co moge jescze zrobic? na omegach tez nie idzie co jest grane Panowie

Spróbuj Omegi 3.7, albo 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy u was pamieci tez sie tak grzeja??, zalozylem radiatory, ale dalej sa gorace jak diabli, i to bez podkrecania, a po wgraniu od pro jeszcze bardziej sie grzeja. :(

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez radiatorów to podczas intensywnego 3D moje Hynixy 3.6 są bardzo gorące (prawie parzą), ale z radiatorami (OCZ Alu) radiatorki są ciepłe, ale nie jakoś strasznie - ale to może dlatego, że mam niezły przeciąg w budzie... Ale jeśli wszystko chodzi i sie nie wiesza, to bym się nie przejmował (pamięci BGA mają prawo mieć znacznie wyższą temperaturę pracy niż zwykłe) Ew. daj jakiś nawet leciutki nadmuch na radiatory - to może pomóc kolosalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

CPU - 2254 MHz.

GFX - 324/310.5

 

Wyniki:

3DMark2001 - 15 000

3DMark2003 - 5 000

 

Nie wiem czemu ale nie mogę więcej podkręcić grafiki (GPU 330MHz = zwis), mam dobry zasilacz, ZALMAN'a i :cry: . Może to wina MOBO... cały czas kombinuję i nic nie wychodzi... Spróbuję jeszcze podmianki Bios'a (chociaż już raz to robiłem) no i może jeszcze raz założę ZALMAN'a... Sam już nie wiem co jeszcze można zrobić :?: :?: :?:

Jak widzę, jak pięknie Wam rdzenie "idą w góre" to aż mi sie serce kraje... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale nie mogę więcej podkręcić grafiki (GPU 330MHz = zwis), mam dobry zasilacz, ZALMAN'a i  :cry:  [...]

Zanim kupilem nowe chlodzenie na moja karte, duzo czytalem o roznych opcjach w internecie i spotkalem sie z wieloma opiniami, ze Arctic VGA Silencer jest lepszy od Zalmana, bo pozwala na wyzsze podkrecenie. Moze cos w tym jest?

 

Powiedz jeszcze tylko jedno, masz napisane w stopce, ze uzywasz ZM80C-HP, a nie ZM80C-HP OP1, czy ta informacja jest dokladna? Jesli tak, moze dokup wiatraczek (czyli OP1) i zaloz go na ten radiator, na pewno by pomoglo.

 

A swoja droga, moj R9700 przy 325/320, a wiec gdy byl podobnie taktowany jak twoj, mial w 3DMark2001SE 16800 pkt... 3DMark03 wtedy nie sprawdzalem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...