Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie z serii głópich :wink: , warto dopłacić z 300 zł i zamienić R9500@PRO 128MB na R9700 non pro (z komputronika) ? gram tylko w maxymalnych detalach najwyżej w 800x600 i bez AA czasem tylko AF. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam nastepujacy problem z ktorym chyba sie nikt nie spotkal jescze z tego co czytalem

 

Config kompa to:

 

p4 2,4 (533)

zasilacz chieftec 360W

asus p4g8x deluxe

ram 2 x 256 drr (333)

HiS Radeon 9700 pro

Win Xp pro

directx 9.0b

catalysty 4.6

nic nie krecone pamiec by spd wiekszaosc na auto na plycie i tak ma zostac nie chce niczego przekrecac

 

czym moga byc spowodowane strasznie niskie wyniki w benchmarkach

 

aquamark3:

cpu: ~ 4000

gpu: ~ 1900

 

3dmark2001 se: ~11000

 

w 3dmarku 2003 nie mierzylem (chyba nie ma sensu jezeli w tych 2 osiagi sa jak wyzej)

 

Dodam ze:

- zadnej innej grafiki nie mialem w tym kompie od czasu instalacji systemu, (w zasadzie od nowosci wszystkich elementow siedzi radek)

 

- probowalem ze starszymy catalystami i omegami (usuwalem je dokladnie -> restart -> instalacja nowych -> restart -> benchmark)

 

- wylaczalem vpu recover (nic nie daje)

 

- zmienilem bios na ten od herc 9700 pro (nic to nie dalo)

 

- ustwialem w biosie agp memory operature size na 128 256 i 64 mb przy wszystkich jest tak samo

 

- ustawialem w biosie agp na 4x i na 8x (nic nie dalo)

 

- bios mobo mam raczej aktualny (rev 1005) jest rev 1006 ale on dodaje tylko obsluge kilku nowych procesorow a ten 1005 ma poprawke zwiazana z agp 3.0 wiec nie ma sensu flashowac na 1006 nie wymieniajac procka na nowszy

 

- ustawialem opcje w biosie o ktorej nic nie wiem :) (write type czy cos takiego) na us i uswc - tu prosba do posiadaczy asusa p4g8x (lub/i p4g8x deluxe) - co to jest za opcja i co ona powoduje i jak powinna byc ustawiona w przypadku mojego radeona

 

Dodam ze nie mam sp1 ale to raczej nic nie daje bo kiedys (podczas instalacji 3dmarka2001se) wynik w 3dmarku 2001 byl okolo - 14000 (ten jest chyba ok na niekreconego radka 9700 pro ?) - nic nie grzebalem w ustawieniach karty, biosu ani w systemie podczas 2 pomiaru gdzie otrzymalem wyniki jak wyzej - wiec powinien byc taki sam a przynajmniej zblizony

 

Chcialbym unikac reinstalacji systemu gdyz ogolnie system chodzi bardzo ladnie - mam go bardzo zadbanego i dopieszczonego :) tylko ta grafika i jej wyniki nie daja mi spokoju.

 

Prosze o pomoc znawcow tematu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... a gierki dobrze ci chodza? jesli tak to olej benche.

sproboj najnowsze stery do radka , jesli to nie pomoze to jednak obstawialbym za formatem :| aha , sprobuj radzia na innym kompie [najlepiej dosc mocnym] i wtedy zlukaj wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem niedawno na 2 grach karte

 

1. Gra NFSU (najnowszy patch, wersja oryginalna)

Rodzielczosc 1024x768 , detale wszystkie na on i na high (lacznie z motion blur)

 

szybkosc gry jest rewelacyjna zero przyciec itp

 

wyglad tez jest super zero krzaczkow itp

 

problem pojawia sie przy motion bulr (dawniej jak sprawdzalem 1 raz 3dmarkiem 2001 se z wynikiem 14000 motion blur w nfsu dzialal idealnie -rozmycie ekranu przy uzyciu N.O.S.-u i rozmywanie oswietlenia przy szybkiej jezdzie) a aktualnie przy wlaczeniu N.O.S. ekran robi sie strasznie ciemny niemal czarny i przy coraz szybszej jezdzie ekran sie przyciemnia przy zwolnieniu rozjasnia sie (wraca do idealnego wygladu -

dodam ze jakosc sie nie zmienia ciagle wyglada ladnie - cukierkowo :)

 

2 gra to ut2004 (tez najnowszy patch i wersja oryginalna)

 

tu mam najnizsze detale (ze wzgledu na aktywna gre jak wiadomo :)

chodzi ladnie mam stale (vsync) 85 fps w 1024x768

 

przy tym samym ustawieniu i wylaczeniu v-sync mam 100-110 fps (w/d mnie ciut malo jak na moje ustawienia - odam ze mam mocno pozmieniane opcje w samej grze (nie dostepne w menu jedynie w ut2004.ini lub preferences w konsoli) na zwiekszenie fps)

 

kolega na komputerku p4 2,8 fsb gforce1 od asusa przy 1280x1024 przy podonych ustawieniach jak ja ma tez stale 85 fps

 

wiec od razu widac ze cos jest nie tak tez z wynikami z ut2004

 

osobiscie wydaje mi sie ze mam wyniki na poziomie gforca 3ti (ew gf4200 ti) nie kreconych - co jest bardzo dziwne w przypadku r9700 pro

 

edit.

 

hm... a gierki dobrze ci chodza? jesli tak to olej benche. 

sproboj najnowsze stery do radka , jesli to nie pomoze to jednak obstawialbym za formatem :| aha , sprobuj radzia na innym kompie [najlepiej dosc mocnym] i wtedy zlukaj wyniki.

stery mam najnowsze catalysty 4.6 (probowalem tez na omegach roznych w tym najnowszych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wreszczie udalo mi sie po wielkich bataliach z gwarancja dostac mojego radka 9700 spowrotem. Tyle ze przeszedl metamorfoze na Radka 9800 PRO :). W zasadzie za niewielka doplata 200zl goscie zmienili mi na HIS`a na hynixach i na rdzeniu R360~! bombowo zatem chyba niestety zmieniam oboz choc duzo milych chwil spedzilem przed moim "starym" radkiem 9700. Grunt ze ten miesiac czekania nie poszedl na marne.

 

Pozdrawiam i zycze milego krecenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasky - koniecznie podaj mi jaka widzisz roznice, po przesiadce z 9700 na 9800 czy naprawde warto bylo dac 200zl !!!!!, bo moze tez tak zrobie, kurcze chce kupic 6800GT ale kurde to duzo kasy, i sie jeszcze zastanawiam, wprawdzie bede kupowal w stanach ale i tak troche to kosztuje, Ogolnie czy jest sens przesiadac sie z 9700 na 9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wlaczeniu N.O.S. ekran robi sie strasznie ciemny niemal czarny i przy coraz szybszej jezdzie ekran sie przyciemnia przy zwolnieniu rozjasnia sie (wraca do idealnego wygladu -  

dodam ze jakosc sie nie zmienia ciagle wyglada ladnie - cukierkowo :)

Ekran robi sie ciemny gdy nie masz patcha 1.4

Zainstaluj go a wszystko bedzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z was bawić się już w zmienianie timingów pamięci? Ja bym się pobawił, ale szczerze mówiąc to za bardzo nie wiem jak zmieniać, żeby zmiana miała sens... a sprawdzanie wszystkich kombinacji odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasky -  koniecznie podaj mi jaka widzisz roznice, po przesiadce z 9700 na 9800 czy naprawde warto bylo dac 200zl !!!!!, bo moze tez tak zrobie, kurcze chce kupic 6800GT ale kurde to duzo kasy, i sie jeszcze zastanawiam, wprawdzie bede kupowal w stanach ale i tak troche to kosztuje, Ogolnie czy jest sens przesiadac sie z 9700 na 9800pro

Wiec tak roznica w wydajnosciach jest zauwazalna a to za przyczyna wiekszego fillrate`u.

 

Jednak powala grafa w FSAA i anizo :). Dziala calkiem soczyscie a zakladajac ze zaraz zrobie moda na XT to pewnie jeszcze fajniej bedzie to chodzic.

 

W 3dmarku skok po podkreceniu o 1000pkt(wzgledem 9700@pro). Narazie bez biosa od XT na omegach 2.4.51 wynik 6400 a bylo 5400. Dodaje ze jeszcze ani arta nie widzialem :> tak ze mysle ze jeszcze podciagne troche bata i do tych 7k dociagne. Bo proca zachowawczo tez mam ustawionego.

 

Ide jeszcze potestowac goscia jak PRO i ewentualnie dodam pare slow na temat sprawdzania sie w wiekszej ilosci gierek przy anizo i fsaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem opłaca się teraz "popsuć" swojego R9700Pro... :lol:

A zebys wiedzial goscie mi nie wymienili tylko dlatego gdyz kupilem go w promocji za 899zl a teraz stoi cos kolo 1045 :) wiec bylbym w przod o ok 150 zl :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazalem problem bpu recover.... wystarczy zainstaloac service pack windosa najnowzysz i catalysty z oficjalniej strony ati oczywiscie najnowzsde i wszystko chodzi git .Mialem ten sam problem a teraz chula all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zobaczyć jaka jest różnica w np. 3DMark 2003, UT2004 itd. w AGP ustawionym na 4x i 8x, ponieważ zauważyłem, że moje wyniki są stosunkowo słabe w porównaniu do innych mający słabszy sprzęt. Moja płyta niestety nie obsługuje AGP 8x. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zobaczyć jaka jest różnica w np. 3DMark 2003, UT2004 itd. w AGP ustawionym na 4x i 8x, ponieważ zauważyłem, że moje wyniki są stosunkowo słabe w porównaniu do innych mający słabszy sprzęt. Moja płyta niestety nie obsługuje AGP 8x. Proszę o pomoc

U mnie ta zmiana kompletnie nic nie zmienia 8O :lol:

 

To AGPx8 można sobie w ... buty wsadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie moja karta przestała się marnować :D Przesiadłem się z Celerona 1,7 na Bartona Mobile 2500+ :D Ten procesor to CUDO! Na razie przy ustawieniu 14 x 170 (tylkko 170 bo synchro z pamięciami 266 ktore i tak pracują jako 340) i kartą podkręconą na 350/650 udało mi się w 3DMarku 2001 uzyskać wynik bliski 17 000 bo az 16980. Niestety nie mam ORBa bo w tej chwili nie miałem dostępu do neta. Zapisałem projekt w programie ale nie umiem go otworzyć :( Wie ktoś jak to zrobić? To dość fajny wyniczek i chciałbym go na ORBa bo wcześniejszy to coś koło 15,5k.

 

Jak kupię nowe pamięci to chciałbym podciągnąc FSB powyżej 200 i do tego dołożyć radiatorki na kartę, na które przeznaczyłem już stary cooler i chciałbym kartę pociągnąć na tak 680 mamorki :) I jeszcze coś na rdzeń :) No i wyniczek powyżej 20k by poszedł może :)

 

Niestety chyba moj Abit jest uszkodzony :/ Jeśli ktoś może mi pomóc to proszę odwiedzić ten temat (http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=78944)

 

No i czy można zrobić jakoś ORBa z tego projektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jak kupię nowe pamięci to chciałbym podciągnąc FSB powyżej 200 i do tego dołożyć radiatorki na kartę, na które przeznaczyłem już stary cooler i chciałbym kartę pociągnąć na tak 680 mamorki :) I jeszcze coś na rdzeń :) No i wyniczek powyżej 20k by poszedł może :)

Z pewnością, na 20k to bym nie liczył chyba że kupujesz 9800XT! :)

 

Wczoraj po lekkim vmodzie (1.65V) karty uzyskałem mój nowy rekord 18180pkt.

 

Niestety chyba pada mi karta bo wali arty nawet jak jest niedotaktowana :!: Ale pech. Ale ide na gwarancji zanieść, może za dopłatą wymienią mi na 9800pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja przy tak niskiej magistrali i słabych pamięciach mam 17k. A chcę jeszcze do tego kartę wyżej podciągnąć i na nowych pamięciach FSB wyżej niż 200 synchro. Nie znam słowa niemożliwe :D Ja to chce:D

 

PS To wie ktoś jak zrobić ORBa z tego projektu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pisza ile wykręcili a mnei zastanawia ile macie bez kręcenia

ja mam na bartonie 2500  13 900 i wydaje mi sie  ze to troche mało .

Ja mam nawet mniej ale kto by się tam tym przejmował :D

 

Wie ktoś może w jakich sklepach internetowych możnaby tanio kupić taśmę dwustronną termoprzewodzącą albo gdzieś w okolicach Katowic czy gdzieś tak koło Bytomia może :)?? Cooler ze starego proca sie marnuje a fajne by z niego radiatorki wyszły, dość duże 3,5 cm więc może by się dało więcej wycisnąć z karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może w jakich sklepach internetowych możnaby tanio kupić taśmę dwustronną termoprzewodzącą albo gdzieś w okolicach Katowic czy gdzieś tak koło Bytomia może :)?? Cooler ze starego proca sie marnuje a fajne by z niego radiatorki wyszły, dość duże 3,5 cm więc może by się dało więcej wycisnąć z karty :)

Na www.4max.pl widziałem te taśmy. Z tego co wiem to mają na śląsku swoje sklepy. Na pewno w Sosnowcu jest bo kumpel się zaopatruje, a gdzie jeszcze to na stronce popatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pisza ile wykręcili a mnei zastanawia ile macie bez kręcenia

ja mam na bartonie 2500  13 900 i wydaje mi sie  ze to troche mało .

Bez kręcenia koło 15k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...