Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Loozak21 ja tez jak prubuje o 5 mhz podkrecic to czasem sie komp wiesza, chyba jednak zainstaluje Ati tool jak sie to powtórzy jeszcze raz w ATT <_<

 

p.s można miec zainstalowancyh kilka prógramów do O/C?? np ATT ,Ati tool, i riva tuner czy poowinien byc tylko jeden.... no bo może sie lubia grysć te programy albo cos :?

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

zainstalowałem ati tool 0.25 beta i zaczynam pamiątki kręcic i ati toolem max jakie wykręciłęm to 660 a ATT 675 bezpieczne a normalnie idą na 680 :? dziwne, czemu ati toolem tak mało idą?? Chyba jednak lepiej zostać przy ATT? Ale normalnie sie zdziwiłem bo Ati toolem z rdzenia wyciągnałem 340 mhz :wink: ale martwi mnie sprawa pamięci w ati toll :cry:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem ati tool 0.25 beta i zaczynam pamiątki kręcic i ati toolem max jakie wykręciłęm to 660 a ATT 675 bezpieczne a normalnie idą na 680 :? dziwne, czemu ati toolem tak mało idą?? Chyba jednak lepiej zostać przy ATT? Ale normalnie sie zdziwiłem bo Ati toolem z rdzenia wyciągnałem 340 mhz :wink: ale martwi mnie sprawa pamięci w ati toll :cry:

HEHE sprawa ma się tak że ati Tool jest bardziej dokładny niż ati traytools z tego właśnie względu w ati tray tools wyżej ci idą taktowania

W opcjach ati tola tez mozesz ustawic czułość z jaką on bedzie sprawdzał i jak zmniejszysz na najmniejszą to naprawde ci duzo pujdzie karta ale napewno przy większym obxiążenieu bedzie ci krzaczyła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ok pobawie sie jeszcze w opcjach obu tych programów :D

 

p.s chyba jednak zainstaluje ati toll w wersji 0.24 :-P

 

UPDATE:

podkręciłem radka ati toolem rdzenia o calutkie 10 mhz :lol2: a pamiatki na 670 mhz :D i zapusciłem smarka 03 i odrazu dostał kopa o 100 pkt w porównaniu z tym jak podkreciłęm same pamiątki i pusciłem 3d marka więc jestem happy, pomyslcie sobie jakby tak podkrecił go o 40 mhz na rdzeniu co dało by 365 mhz i pamiątki na 670 to powinienem dostac murowane 5400-5500 pkt. ale zobaczymy jak kupie pentagrama (o ile kupie) :wink:

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

widze że topic umarł :cry: , a szkoda, gdzie jestescie chłopcy?? mowa oczywiscie o koledze drake,dadziuk i inni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam ze swojego radka już max wyciągnięte B) wyniki w 3DMarkach mnie satysfakcjonują :D Z grafą nie mam problemów. NFS chodzi jak marzenie :rolleyes:

Jednak następnym krokiem bedzie zmiana biosu B) jednak to dopiera za jakiś czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ej, a ja?? Ja jak tylko zmienie chłodzonko na Pentagrama (prawdopodobnie alcu) i kupie radiatorki na pamięci tez zabiore sie za bicie rekordów w 3d marku :D jak widac pamiątki kręcą sie ładnie, a rdzeń ogranicza mi kiczowate standartowe chłodzenie. Także spokojnie, jak tylko skombinuje nowe chłodzonko to zabiore sie za ostre O/C :wink:

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

mialem 9500 modowanego na 9700 i tam mialem infineony 3,3ns - paskudy 280 na pamieciach = max powyzej arty... byly nieodowoltowane, ale nie chcialem robic im v-moda... jak sie pozniej okazalo, karta nie byla w 100% sprawna, wiec wyslalem ja na gwarancji...

 

i od piatku mam zwyklego 9700 (z biosem od pro gpu: 325 mem: 270) z pamieciami hynixa, ale 3,6ns... mimo gorszych parametrow spokojnie ida na 310 (czyli taktowania pro) poki co pamiatek, nie chce meczyc... nie widze w tym wiekszego sensu, poniewaz obecnie gram w niezbyt wymagajce gry (np. Grim Fandango, PES5) a tam wzrost z taktowania mi nie jest potrzebny, ponadto nie wiem czy zasilacz (chief 360w) jeszcze mi wyrabia (soft pokazuje dosyc malo przyjemne napiecie dla lini +3,3v, musze wiec zalatwic miernik i sam je sprawdzic) niedlugo i tak bede musial znow sformatowac dysk to moze wtedy pokusze sie o wyciagniecie czegos wiecej z gpu i pamieci...

 

stay tuned ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze sprzet nie jest najwyzszych lotow, ale swego czasu mialem male przygody z zasilaczem i nie mam pewnosci, czy teraz wszystko z nim ok, poza tym ostatnio komp zalapal mi perfidnego zwisa i tez nie wiem gdzie sie upatrywac winnych... wczoraj tez podczas gry pojawila sie informacje, ze "pamiec nie moze byc read"... (ramy w prime czy goldmemory bez bledow...).... mam nadzieje, ze niedlugo zalatwie ten miernik i bede juz wiedzial na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Przed chwilą czytałem sobie topic o wynikach kart graficznych w 3d marku 03 i zobaczyłem post kolesia który ma Radka 9700 Pro i napisał ze przy standartowych ustawieniach w 3d marku 03 dostał 5300 pkt :? dziwne bo ja na standratowych ustawieniach dostałem 4985 pkt więc nie wiem czy koles napisał prawde czy coś mu sie w głowie pomieszało. Wiem że mam mało ramu bo tylko 512 i do tego 266 mhz :mur: ale bez przesady. Nie miał napisanego sprzetu w sygnaturce bo może ma jakiegoś athlona 64 bit 3500+ i 2 Gb ramu :lol2: A ile wy dostaliscie w smarku 03?? dotyczy oczywiscie posiadaczy 9700 PRO

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredus

 

pamietaj, ze pierwszy test, (samoloty z II WŚ) ma to do siebie, ze rowniez zalezy od procesora... a, ze Twoj P4 2,53GHz jest w tym tescie wolniejszy niz np. athlon na 2,3GHz (lub sempron lub a64 ;) ) to wplywa to na wynik koncowy... moze jeszcze w biose karty posiada podrasowane timinigi (zyskujac te pare pkt) i troszke podciaga wynik (np. zaokragla 5270 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

To ze ten koleś uzyskał 5300 to mnie nie obchodzi powiedzicie tylko czy mój wynik 4985 pkt jest w normie?

 

p.s może ma wysokie fsb.... bo ja mam tylko 133 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze ten koleś uzyskał 5300 to mnie nie obchodzi powiedzicie tylko czy mój wynik 4985 pkt jest w normie?

 

p.s może ma wysokie fsb.... bo ja mam tylko 133 :cry:

@fredus

Nie smuć się...ja mam fsb 133 i athlona xp 2000+ (reszta w sygnaturce) a dopiero wynik 5000(tyle równiutko) 3dMarks to mam po podkręceniu karty do wartości 320/310(620DDR), nie kręcona równo 4370. ALE JA MAM RADEONA 9700. Trochę słaby twój wynik jak na RADKA 9700 PRO. Nie wiadomo jak miał ten koleś ustawionego tego 3dmarka03 może miał na 800x600 :blink:, a może nie, niewiadomo . I nie wiadomo jakie miał stery do radka (stery dużo dają w niektórych wypadkach) np. u mnie na Cat.5.4 mam wynik defaultowy w 3dm03 -4370 a już na sterach 5.7 - wynik 4500. Aż boję się instalować najnowsze Catalysty 5.12 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)np. u mnie na Cat.5.4 mam wynik defaultowy w 3dm03 -4370 a już na sterach 5.7 - wynik 4500. Aż boję się instalować najnowsze Catalysty 5.12 :unsure:

serio?? 130 pkt za friko?? jutro bede odpalal marka w takim wypadku na tych 5.7 ... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

:lol2: koles napisał że ma Pentium 4 2,8 ghz@4,0 i do tego 1 Gb ram w dualu więc nie dziwota ze wynik taki duży. I tak wogule to mój wynik chyba nie taki słaby, bo widziałem aukcje z Radkiem 9700 Pro od Gigabyta i na aukcji koleś dołączył zdjęcie z wynikiem z 3d marka i dostał 4971 pkt więc na moim kiepawy mobo, i juz troche starawym pentiumku to całkiem niezły wynik :wink:

 

p.s w sterownikach zamiast optymalna wydajnosc ustawiłem najlepsza wydajnosc i wreszcie pękło na defaultowych ustawieniach 5k a dokładnie 5013 :D a tak wogule to ważniejsze jest to ze GTA SA chodzi mi pięknie w 1280x1024 AAX3 :-P I tak naprawde liczy sie to jak ci gry chodzą a nie ile masz pkt w 3d marku :D co z tego że masz ładniutki wynik w smarku a gry co chaczą :lol:

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezultaty raczej slabe... nie takich osiagow oczekiwalem po zwyklym 9700.... co prawda 2 nowe rekordy (w stosunku do 9500@9700) ale testy konczone z artefaktami... chyba daje sie we znaki ograniczenia pamiatek (3,6ns) i slabe (stockowe) chlodzenie rdzenia...

 

5843 pkt http://service.futuremark.com/compare?2k3=4489316 3dm03 taktowanie 371/314 arty spowodu rdzenia zapewne....

18969 pkt http://service.futuremark.com/compare?2k1=8833384 3dm01 taktowanie, bodaj 360/315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Kupilem wlasnie 9700 z wgranym biosem od PRO (takty prawie PRO :wink: ). Takty w biosie to 360gpu/610mem. Karta chodzila tak u kolesia od roku, wszsytko gra. Chlodzenie to Arctic rev.3, a na pamieciach miedziane Revolteci. Jest tylko male "ale". Nie ma wogole tej "blaszki" co chlodzi te mosfety (czy co to jest :-P ) po drugiej stronie karty. Ja sie go pytalem o to jeszcze przed kupnem i mowil, ze on tego nie urzywal, bo mu kiedys odpadla (nie wiem czemu, ale to jakas wersja, ze sie trzymala tylko na pascie, bo nie ma otworow). Mowi, ze bez blaszki wszystko gra na tych taktach. Ja juz mam ta karte, ale troche sie boje podlaczac i myslalem, zeby moze zmotac jakies chlodzenie na te mosfery ze starego radiatora od proca. Tu sie chcialem o cos spytac. Oryginalna blaszka ma takie "wciecia" na dwa elementy kolo tych chlodzonych mosfetow, a ja jak bym zrobil radiator od proca to bym zakryl wszystko i one tez by byly przykryte. Na zielono zaznaczlem te niechlodzone elementy i chce sie dowiedziec, czy mozna je przykryc, a na niebiesko obszar jaki chce zakryc radiatorem, a moze wogole nie trzeba tego chlodzic ?? U kolesia chodzila tak przez rok, a kolo wydaje sie byc naprawde wporzadku jak z nim gadalem. Moze bym tylko wstawil jakis wiatrak Arctika TC z drugiej strony, zeby wial na to i gra muza ?? Radiator to nie mam zabardzo pomyslu jak przymocowac i musialbym kombinowac. Dołączona grafika

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A dokładniej?? :D A poza tym ja tez cos poszperałemi wkońcu cos tam poustawiałem i mam nowy wynik!! :-P To działa!! Dokładny wynik w sygnaturce :D

 

p.s dadziuk napisz prosze cos więcej na temat profil benchmarks, może dostane jeszcze więcej pkt :lol2:

 

 

UPDATE:

dadziuk juz mam ten profil benchmarks :D zaraz zapiszczam smarka

 

UPDATE 2:

 

profil benchmarks daje tylko 2 pkt więcej w porównaniu z tym co ja pokombinowałem :sad: ale wynik i tak duzy jestem HAPPY, dobrze że powiedzieliscie że jest coś takiego w ATT :D

pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...