Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Co do forum to moja też zimna nie jest ale freezone już idzie to bedę ją kręcił

Heh twój radzio to masz szczęscie mój dalej sie męczy na tym badziewnym chłodzeniu :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez radiatorków? Bo umnie na gołych pamieciach 3d marka przechodzi na 680 wyzej nie prubowałem, a pod windą to i na 700 pewnie by chodziły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś poruszył ten temat, ale czy daje coś taktowanie rdzenia i pamięci na radku 9700 z identyczną częstotliwością ( np. rdzeń 300 pamięci 300(600ddr) ) ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to dopiero się grzeje! U mnie bez OC ta blaszka od spodu grzeje się jak szalona! Spadków FPS czy tez innych objawów przegrzania nie widzę, ale nie wiem czy to normalne... Co dajecie na te mosfety ?

Zastanawiam się powoli czy jest sens kupować radiatorki, i reszte chłodzenia, jak za około 80zł więcej mam 9800pro, który chyba się tak nie grzeje... Poprawcie mnie jeśli źle mówie :]

 

Update:

Ok, wiem już ze 9800 się tak ostro nie grzeje, ale wiem też ze musiałbym do niego dopłacić 100zł, także to odpada... Na pamięci dorwe jakies tanie radiatorki, ale nie wiem co zrobić z mosfetami. Ta blaszka jest tak gorąca chwilami ze się dotknąć nie da! Mam kilka radiatorów Alu co by tam idealnei pasowały, ale nie wiem czy odkręcać tą płytkę, czy przykleic radiator na nią...

 

Ps. W3dmark03 mój FX był dużo lepszy, w 2001SE też :) Zobaczymy teraz najważniejsze, czyli dx9 ( FEAR, 3DM2005 ). Jak narazie mam mieszane uczycia co do tego radka...

 

Update2:

Na pamięci chcę załozyć coś takiego : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80972053

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nightstalker

 

CZEŚĆ! Ja też jestem z OPOLSKIEGO (dokładnie Kluczbork). A tak pozatym, to mam Radka 9700 i prawda że się tak grzeje, ale ja go podkręcam z 275/540 na 320/620 i grzeje się tak samo mocno. Ale też muszę pomyśleć o tych radiatorkach na pamięci BGA co dałeś tego linka powyżej z Allegro. I mogę się pochwalić wynikiem w 3DMarku 2003 i 2005 na ustawieniach z podpisu (tylko, ze procek mam kręcony z AthlonaXP2000+(1667Mhz)+ na 2600+(2000MHz i karta RADEON też OC z 265/540 na 320/620.

OTO WYNIK z testów 3DMark 2005 na CATALYST 5.13 i 3D Mark 2003 na CATALYST 5.7(na 5.13 mam tyle samo 3dmarków) (W końcu na CATALYST 5.13 NFS: Most Wanted nie ma spadków FPS:))

 

POZDRAWIAM nightstalker'a

 

PS. Czy to są "normalne" wyniki jak na tego podkręconego Radka 9700 ???

post-21404-1136942756_thumb.jpg

post-21404-1136942889_thumb.jpg

Edytowane przez Loozak21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loozak21 - wyniki z tego co wiem jak najbardzoej w normie. Ty masz 9700@PRO a ja mam PRO i mamy identyczne wyniki w 3DM03 ( +/- kilkadziesiąt pkt. ) Z tego wynika że chyba nie potrzebnie przepłacałem za PRO :P

Możesz kręcic dalej proca ? Ja wyszlfowałem sobie właśnie jakiś radiator Spire z miedzianym rdzeniem i mam zamiar zrobić jeszcze testy na 2225MHz.

Do tych CATALYST 5.13 instalowaleś to badziewie od microsoftu ? Ja tez mam chwilami spadki FPS w NFS:MW.

Pozdro

 

Ps. No i co z tymi radiatorami ? Są jakieś opinie ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80972053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że chyba nie potrzebnie przepłacałem za PRO

Nie sądze żebyś przepłacał bo Radeona 9700 musiałbys podkręcic żeby miec takie wyniki jak na Pro a to juz nie to samo a na Pro zabawa dopiero sie zaczyna więc napewno opłacało sie dopłacic do pro bo osiągniesz większą wydajnosc a w dodatku masz pamiątki 2,8 ns :wink:

 

p.s a te radiatorki to podruby zalmana

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty praktycznie niczym sie nie różnią no może jednynie podkręcalnością, Herculesy zazwyczaj lepiej sie podkręcają ale nie zawsze musi tak byc, może zdarzy sie tak ze bulit by ATI bedzie sie lepiej podkręcał, wszystko zalezy jaki egzemplarz ci sie trafi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh zobaczymy jak kupie radiatorki :lol2:

 

p.s cos mi sie nie wydaje zebys pamiąki podkręcił o prawie 200 mhz <_<

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. specyfikacji moje 2.8 powinny się bujać do 350 bez żadnych problemów, zobaczymy jak bede juz miał te radiatorki... Narazie troche się boje robić OC bo to [ciach!]o jest naprawde gorące :D

 

Jeden dziad! Obie sa takie same, z tym że przy Hercu masz radiatorki jakies na pamiątkach i to moze byc jego jedyna przewaga. Tak poza tym, ten sprzedający to równy gość! Jak ktoś kupuje radki to polecam brać właśnie od niego...

 

Graliście w Painkillera ? Ta gierka jest piękna! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graliście w Painkillera ? Ta gierka jest piękna!

Hehe no kto by nie grał... :wink: i fakt 9700/pro strasznie sie grzeje ale taki juz jego kaprys no chyba ze mu chłodzonko zmienisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s cos mi sie nie wydaje zebys pamiąki podkręcił o prawie 200 mhz <_<

Ja mam szajsungi 3,6 ns i też lecą coś ok. 720. Myślę że kupowanie wersji pro mija się z celem i wątpie żeby się lepiej podkręciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szajsungi 3,6 ns i też lecą coś ok. 720. Myślę że kupowanie wersji pro mija się z celem i wątpie żeby się lepiej podkręciła.

Problem z wersjami nonPRO jest taki ze czasem pamieci sa niedowoltowane przez co nie kreca sie tak dobrze jak na 9700PRO.

Jesli chodzi o nieoplacalnosc kupowania 9700PRO bo lepiej brac 9700 i wykrecic na PRO to ja uwazam ze to nie jest takie oczywiste. 9700PRO jest czesto 30 gora 40zl. drozsze od 9700 wic nie jest to jakas duza suma a za 30zl. dostaje sie wyzsze zegary standardowe, aby podkrecic pamieci nie trzeba w najgorszym przypadku robic vmoda co czasem nalezy zrobic na 9700. I ktos kto nie lubi bawic sie w OC i woli zostawic zegary standardowe lepiej jak doplaci te 30zl. do PRO lub 40zl. do 9800nonPRO bo skok wydajnosci moze nie jest ogromny ale zauwazalny.

Dlatego uwazam ze mowinie ze kupowanie 9700PRO jest nieoplacalne przy 9700 nie jest tak oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...