Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie mogę powiedzieć że to sprawdzony Allegrowicz. Kupiłem dwie takie karty ( AIW 9700 PRO ) swojej jak narazie nie udało mi się podłączyć ( sugeruje się za starą płytą główną bo u kolegi ta sama karta chodzi bez problemów, u mnie niestety nie - Abit KT7A ). Nie kręciłem tych kart, jednak dam znać jak by co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 9700 od tego ATI-Radeon (ruseq) i czekam jeszcze na paczke.

Kupil ja ktos od niego? Na ile da sie go wykrecic? I czy fortron 300W wystarczy?

miałem go poszedł bez v-modów do 380/720 lecz pamięć się przegrzała :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od niego Radka 9700, ale będe do niego musiał kupic pentka z radiatorkami. Straznie się grzeje wyciągnałem 370/610, ale teraz idzie na standardzie 350/570. Nie wiem czemu pamięć tak słabo, a jeszcze ona najbardziej się przegrzewa.

re -=drake=- Pamięć przegrzałeś bez radiatorów? Bo sie boję kręcić w takim razie, nawet z radiatorami. Chyba będe musial zrobić huragan w budzie do tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jednak założyć radiatory na pamięci, bo i bez nich karta się grzeje, a jak jeszcze podkręcisz... Na rdzeń też by się coś przydało np. jakiś pentagramik, bo AC to strach zakładać bo po nim niektóre Radeony pdają. Jeszcze coś na tą blaszkę odprowadzającą ciepło z tych mosfetów np. radiator Spire taki podłużny i na tył rdzenia też coś można by założyć, ale to już samemu trzeba taki radiatorek wyciąc bo chyba w takich rozmiarach się nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jaki sposób mogę sprawdzić jakie mam pamięci na grafice (ile ns).

Czy do mojego Radeona 9500 mogę wgrać bios od 9700pro (softmoda z 9500 na 9700 mam zrobionego bez problemów). Co by mi dała zmiana biosu?

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach masz oznaczenie i dwie ostatnie cyfty to właśnie czas dostępum, ale w pamięciach samsunga tak nie jest. Jak nie wiesz jak sprawdzić to napisz oznaczenie to ci powiem jaki masz czas dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od niego Radka 9700, ale będe do niego musiał kupic pentka z radiatorkami. Straznie się grzeje wyciągnałem 370/610, ale teraz idzie na standardzie 350/570. Nie wiem czemu pamięć tak słabo, a jeszcze ona najbardziej się przegrzewa.

re -=drake=- Pamięć przegrzałeś bez radiatorów? Bo sie boję kręcić w takim razie, nawet z radiatorami. Chyba będe musial zrobić huragan w budzie do tej karty.

miały radiatory [ciach!]iane na tsopy to się nie dziw :P napewno BGA RAM FREEZER by sobie poradził ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na moim radku 9500@9700 da sie jakoś szyne pamieci odblokować (ze 128 do 256 bitów)?

Czy opłaca się założyć na te karte VGA Silencera i radiatory na pamięci (64 MB).

Nie moge się bawić 3dMarkiem05 - wymaga 128 MB ramu (idą tylko 2 pierwsze testy). Da sie to jakoś obejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na moim radku 9500@9700 da sie jakoś szyne pamieci odblokować (ze 128 do 256 bitów)?

Czy opłaca się założyć na te karte VGA Silencera i radiatory na pamięci (64 MB).

Nie moge się bawić 3dMarkiem05 - wymaga 128 MB ramu (idą tylko 2 pierwsze testy). Da sie to jakoś obejsc?

Szyny pamięci nie da się odblokować. Radiatory przydało by się założyć, ale VGA Silencer podobno zabija Radeony, więc ja bym bał się go zakładać. Jak chcesz o ty poczytac to masz temat na tym forum o tym Silencerze.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie radiatorki polecacie, żeby nie przekręcić pamięci? Wiadomo sa różne miedziane, ale za około 50 złotych. Znajdę cos dobrego taniej? Wie może ktoś jakie dodają do Pentka? Znosne są, czy lepiej nie zakładać i cos lepszego założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Silencer 1 rev 2 jest do twojej karty.

Jest on lepszy od starego poczciwego silencera - nie przylega caly i umozliwia cyrkulacje powietrza, ale dodatkowo musisz nabyc radiatorki na ram'y.

Tez mialem dylemat i wybralem pentaka ALCU, jak na razie nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc! Mam pytanie: kupilem u tego Ati Radeon (ruseq) radeona 9700pro zrobilem formata, nagralem najnowsze sterowniki Omega 3.8.205 wlaczylem 3Dmarka01 i mam 10859 pkt !!! :mur: a przed formatem na steornika Cata 5.5 mialem 11294 pkt !!! a w 3dMarku03 na Catalisa mialem 4238 przed formatem !! :mur: na wczesniejszej karcie GeCube 9550XT mialem w 3dMarku01 prawie 11000pkt !! bez zadnego O/C !! czy te wyniki Radka 9700pro mojego nie sa zaniskie ?? czy wy tez takie macie bez O/C >?< moj radek ma taktowania Pamieci 270mhz(efektywne540)Taktowanie rdzenia 277mhz co o tym myslicie ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie sobie te wyniki

ja na ponizszym sprzecie bez krecenia karty (270/540) i proca (11x166) mialem ~13,4 tys w 3dm01

po probuj rozne stery bo az tak tragiczny ten wynik nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj radek ma taktowania Pamieci 270mhz(efektywne540)Taktowanie rdzenia 277mhz co o tym myslicie ?? :unsure:

Radek 9700 Pro ma taktowania gpu/mem 325/310, te co podałeś są od Radeona 9700 non Pro. Jak na 9700 to te ~4200 to w miare ja też miałem bez podkręcania na Radeonie 9700 non Pro podobny wynik. Mozesz tez pokombinować ze serownikami, obecnie używam Omeg 2.6.53 i nie nażekam. A 3dmarkiem 01 się nie przejum bo on testuje całego kompa i nie przekłada się to w grach najlepiej testować markiem 03 bądź 05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Pro osiąga w 3DMarku03 ~5000, więc sam sobie oceń czy to duża różnica jak dla ciebie. Zawsze można podkręci :twisted: Jak na wersję Non Pro to wyniki są w normie, ale nie są jakieś zbytnio oszałamiające.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z zupełnie innej beczki:

Miał ktoś z was problemy z ustawianiem częstotliwości odświeżania monitora na R300? Bo kurde u mnie niezależnie od tego czy ustawię 85hz czy 60hz to monitor zawsze działa w 60hz. Wtf? Dodam, że wszystkie sterowniki są zainstalowane a problem występuję zarówno w apliakcjach 3d jak i pod windowsem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wallec, też tak miałem. Jak zmienia się odświeżanie standardowo w Windowsie, to ten nie łapie i za każdym razem wyświetla tą samą.

 

Lekarstwem na to jest zmiana tych parametrów w ustawieniach specyficznych dla ATI, klikając na ekran w ustawieniach i tam zmieniając domyślne ustawienie odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem niedawno ATI RADEON 9700 128mb 256bitowego kości EtronTech 2,8 (275/540).

Mam pytanie czy to jest PRO czy non PRO ? Bo z tego co wynika to nie jest pro a mi pokazuje w windowsie PRO. :-| Bo juz sie pogubiłem.

Dołączona grafika

Edytowane przez Kayser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...