Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

ja kompletuje kibla-paradoksalne bloczek na gpu wyjdzie mnie mniej niż cokolwiek ac :wink:

A przez ten 2-3 tyg do delta je dochłodzi od dołu...oby tylko przylegało :(

wiesz co jak macałem swoją karten zanim pojechała na reklamacju to włąsnie nie bardzo się trzymało chłodzenie jeszce tak luźnego radiatora nie widziałem może warto to czymś docisnąć jakąś opaską samozaciskową albo co :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w plocie bedzie dziura z opisem cip... to bedziesz potem drzazgi z jezyka wyciagal?

 

9700PRO ma 8 potokow, szyne do pamieci 256bit'owa taktowanie GPU 325MHz MEM 310MHz a ten stwor z twojego linku rzekomy 9700PRo nie dosc ze ma szne 128bit'owa to jeszcze ma nizsze taktowanie wiec jaki to 9700PRO. Jest to 9500PRO z podmienionm biosem aby karta byla identyfikowana jako 9700PRO. Ta karta ma tylko to samo GPU co 9700PRO(R300 jakbys nie wiedzial)

Do tego w odpowiedzi na to ze ten 9700PRO to nie 9700 a tym bardziej PRO dajesz bezsensowne linki i sugerujeszze 128bit'ow w tej karcie nie jest zle mimo ze teraz nie chcesz sie do tego przyznac i wciskasz kity ze mowisz ogolnie jak wczesniej sam pytales sie o ta karte.

 

Jescze powiedz ze karta z tej aukcji http://allegro.pl/13026_9700_9800.html?order=t&view=gtext to 9800PRO.

Co do aukcji to widac ze ludzie lapia sie na to. Ponad 400zl. za karte nieco szybsza od 9500PRO moze w porywach szybsza od 9700 ale w nizszych rozdzielkach bez FSAA/AF

 

http://allegro.pl/item88104630_nowy_szybki..._16tys_kom.html twoj 9700PRO :mur: :lol2:

Taktowanie GPU 300MHz co z tego ze 9700PRO ma 325MHz

Taktowanie pamieci 200MHz(400MHz DDR) co z tego ze 9700PRO ma 310MHz(610MHz).

Na GPU pewnie i sie dokreci do 9700PRO ale pamieci jak pojda gora 250MHz to bedzie juz sukces i nawet ten radiator na pamieciach nie pomoze ale przeciez w/g ciebie to jest 9700PRO bo tak jest napisane :mur:

Przepustowosc pamieci w 9700PRO 128MB 256bit wynosi ~19,1GB/s a tego wynalazku przed kreceniem czyli z pamieciami ustawionymi na 200MHz to przepustowosc wynosi az ~6,25GB/s czyli zaledwie 3x mniej a po udanym wykreceniu pamieci o 50MHz czyli do 250MHz przepustowosc na tym wynalazku wzrasta az do kosmicznego wyniku ~7,8GB/s czyli juz tylko 2,5x mniej niz w pelnym 256bit'owym radku 9700PRO.

Przy okazji 9700nonPRO ma przepustowosc rzedu ~16,9GB/s ale przeciez przy tym czyms z 128bit'owa szyna jest napisane 9700PRO wiec tak musi byc.

 

EDIT:

Wiedze ze mod zrobil tutaj maly porzadek. I dobrze.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys nie umial czytac to napisalem ze 128 nie jest takie złe na odpowiec ze to ma tylko 128 wiec czytaj ze srozumieniem i dalej tak twierdze pozatym cena to 299!!!zł ,chcialem dowiedzies sie tylko opini na temat tej karty czy warto ja kupowac a nie teksty typu ze to ma 128 bitow slepy nie jestem

ostatnia wypowiedz cos juz cos wnosi do moich oczekiwan na temat tej karty piwo na zgode dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys nie umial czytac to napisalem ze 128 nie jest takie złe na odpowiec ze to ma tylko 128 wiec czytaj ze srozumieniem i dalej tak twierdze pozatym cena to 299!!!zł ,chcialem dowiedzies sie tylko opini na temat tej karty czy warto ja kupowac a nie teksty typu ze to ma 128 bitow slepy nie jestem

ostatnia wypowiedz cos juz cos wnosi do moich oczekiwan na temat tej karty piwo na zgode dla wszystkich

Wiedz odpowiedz na twoje pytanie czy za 300zl. oplaca sie kupic ta karte.

Odpowiedz brzmi NIE.

Dlatego nie ze za niewiele wiecej mozna kupic 9700nonPRO lub dokladajac jeszcze troche 9700PRO.

Jst duza szansa ze 9700nonPRO podkreci sie na GPU w miare ladnie, powinien dobic do zegarow 9700PRO(standardowo 9700 275MHz na GPU). Pamieci moze nie wykreci sie do 9700PRO ale bedzie to niewlele mniej a po vmodzie pewnie pojda wiecej a po wymianie calego chodznia jeszcze lepij.

Przy 9700nonPRO ten pseudo 9700PRO 128bit nie ma szans. W niskich rozdzielczosciach bez FSA/AF moze miec wydajnosc podobna lub moze nawet niewiele wieksza ale po wlaczeniu 1024x768 w gore lub juz w 800x600 z FSAA/AF ten 9700PRO 128bit poprostu wysiadzie. Ma strasznie niskie taktowanie pamieci do tego bardzo slabej jakosci sa to pamieci wiec nie mozna liczyc ze sie je wykreci. Pamiec sa gorsze niz te montowane w standardowym 9500PRO ktory bez problemu wykreci sie do zegarow tego pseudo 9700PRO 128bit na GPU a pamieci ma w standadzie wzej taktowane(270MHz) i ponad 300MHz powinny lekko sie wykrecic wiec 9500PRO jest standardowo rownie szybka a nawet szybsza karta bo w tym pseudo 9700PRO 128bit bardzo mala przepustowosc pamieci jest slabym gardlem i co z tego ze GPU ma moc skoro nie moze jej wykorzystac.

Dlatego poszukaj 9700nonPRO 256bit cena na allegro to troche ponad 300zl. a czasem mozna dorwac taniej i to jest inwestycja w przyszlsoc(niedaleka ale zawsze) lub dolozyc jeszcze 25-40zl. i kupic pelnego 9700PRO 256bit.

Mam nadzieje ze teraz jest wszystko jasno napisane i nie masz watpliwosci ze ten pseudo 9700PRO 128bit nie jest wart 300zl. 220zl. mozna za niego dac ale nie wiecej niz 250zl. i to jest juz gorna granica ale ja nie dalbm tle za nia wolalbym poszukac 9500PRO ktore mozna za niewiele wiecej znalezc na allegro.

 

EDIT:

Na allegro 9500PRO mozna kupic za 250zl. a nawet za 230zl. wiec ten niby 9700PRO nie jest wart nawet 250zl. a nawet 220zl. to nalzaloby sie zastanowic czy warto ;)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

sucker dobra niema co sie wysilać jak voytecnet chce sobie kupić pseudo,,Radeona 9700 Pro,, to niech sobie kupuje tylko żeby potem nie żałował <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja mam za przeproszeniem gdzieś takie tłumaczenie jakiś noob robi sobie OT na forum... weźcie go zabanujcie zakickujcie.. nie lubie takich ludzi którzy głoszą swoje zdanie a my porządni overclockerzy radków 9700 wiemy wszystko a więc wiesz respect kolo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec czytaj ze srozumieniem

a ty pisz ze zrozumieniem :P

 

pozatym cena to 299!!!zł ,

OMG jaka cena :lol2: Tylko tyle! :lol2:

Ja za swojego pełowartościowego 9700 dałem mniej B)

 

my porządni overclockerzy radków 9700 wiemy wszystko a więc wiesz respect kolo 8)

co prawda to prawda 8)

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

a my porządni overclockerzy radków 9700 wiemy wszystko a więc wiesz respect kolo icon_cool3.gif

ładnie to ująłeś Drake :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to just uzywka poza tym jakiś dual head guffno penie <joke> :lol2: poza tym na własne oczy widzialem jak szafirek 9800 pro pełny!!pro!! z pentagramem miedzianym !! z radiatorkami na pamięciach też cu!! poszedł za 312 zł a miałem dac 320 :blink: ale nie dałem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość chyba insteresujący problem

9700 potrafi mi zawiesić 3dmarka 03 (ustawienia zegarów - default)

Moze dało by się to wyjaśnić na różne sposoby, ale przy ustawieniach zagarów np 324/615 jakoś coś takiego się nie zdarzyło. Jakieś sugestie?

 

I takie drugie pytanko

 

Jak przez Ati try tools włączę wykrywanie zegarów na automat(wykrywa albo pamięć albo procesor) i potrafi dojść bez artefaktów do 370mhz na Core.

 

Jak więc najlepiej sprawdzić oba parametry na raz? i ile na standardowym chłodzeniu(wiem, że lipne, ale na razie innego nie da rady) powinienem osiągnąć dla gpu i dla mem?

Dodam, że komp jest wentylowany tak średnio i na razie tak ustawiając na oko doszedłem do 324/615

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam problemka

 

windows xp - unreal tournament 2004 = 85fps non stop

windows 2003 server enterprise deition sp1 - unreal tournament 2004 = ok 40fps

 

co to k**a ma byc? :blink: nie wiecie o co moze chodzic?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc nietypowy problem chodzi o to ze przy kopiowaniu plikow przez siec LAN komputer przechodzi w stam wstrzymania (automatycznie) . Czy moze zasilanie nie wyrabia (mam codeshita 350W) . Problem zaczał wystepowac jak zmienilem chłodzenie na pentagram XC cu i radiatory na panieciach (samsungi 2.8ns).

Moje drugie pytanie mam 9700np od ati zmienilem bios na pro i max (350/650) dalej sypie artefakty (karta chłodna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc nietypowy problem chodzi o to ze przy kopiowaniu plikow przez siec LAN komputer przechodzi w stam wstrzymania (automatycznie) . Czy moze zasilanie nie wyrabia (mam codeshita 350W) . Problem zaczał wystepowac jak zmienilem chłodzenie na pentagram XC cu i radiatory na panieciach (samsungi 2.8ns).

Moje drugie pytanie mam 9700np od ati zmienilem bios na pro i max (350/650) dalej sypie artefakty (karta chłodna)

Codenshit 350 :blink: to się ciesz, że wogóle działa i ty jeszcze podkręcasz. Jak najszybciej wymień go na np. Fortrona 350 W najtańszym kosztem. A jak np. grasz to jest normalnie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam problemka

 

windows xp - unreal tournament 2004 = 85fps non stop

windows 2003 server enterprise deition sp1 - unreal tournament 2004 = ok 40fps

 

co to k**a ma byc? :blink: nie wiecie o co moze chodzic?

pozdrawiam

A czego Ty się spodziewałeś ? Windows 2003 Server to system dla serwerów, a nie dla grajków... Pewnie jest zawalony różnymi usługami sieciowymi i tyle :P To nie jest system do gier!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowy system Microsoftu można przystosować do tego aby stał się systemem multimedialnym, ale sama istota instalowania systemu serwerowego do gier jest raczej nietrafionym pomysłem :)

 

Usługi sieciowe na 2003 to ok 180 MB pamięci na samym starcie, które zabierają w porywach ok 15-30% procesora w trybie IDLE ( np. 2.8 MHz )

 

Tak więc o takich rozbieżnościach o których piszesz, nie ma co się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to system do serwerow, ale mozna go odpowiednio skonfigurowac i jest kozacki (czyt. tweak forum :P).

dziwi mnie ze tylko własnie unreal stracil te 50% wydajności , 3dmark itp wyniki te same.

Unreal jest jedyna rzeczą do ktorej uzywam kompa (clan base etc) więc sie dziwie zdeka;)

Zostaje chyba format bo mi sie pomysly skonczyly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest mój Herki (9700nonPro) :) ale jak ten jago wentylator hałasuje - koles nie napisal o tym w opisie

no i wyniczki w 3dmarkach cienkie :)

na bartonie 2800 i nforce2 (pamięci w dualu) w 2001 mam 12500, a w 2003 - 4000 narazie na sterownikach z płyty herculesa - 3dmark 2005 i 2006 - nie chciały sie opalić bo podobno karta nie ma pixel i vertex shader w v. 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest mój Herki (9700nonPro) :) ale jak ten jago wentylator hałasuje - koles nie napisal o tym w opisie

no i wyniczki w 3dmarkach cienkie :)

na bartonie 2800 i nforce2 (pamięci w dualu) w 2001 mam 12500, a w 2003 - 4000 narazie na sterownikach z płyty herculesa - 3dmark 2005 i 2006 - nie chciały sie opalić bo podobno karta nie ma pixel i vertex shader w v. 2.0

Ja na na bartonie 2800 i KT600 osiągałem ok 4300 pkt. w 3DMarku03 na standardowych ustawieniach, więc troche mniej masz. 3Dmark2005 i 06 potrzebują ps i vs 2.0, ale ten Radek to obsługuje i umnie te benchamarki działają. 06 potrzebuje też ps i vs 03, ale tez się uruchamia bez dwóch testów. Zmnień stery bo pewnie jakies stare.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na na bartonie 2800 i KT600 osiągałem ok 4300 pkt. w 3DMarku03 na standardowych ustawieniach, więc troche mniej masz. 3Dmark2005 i 06 potrzebują ps i vs 2.0, ale ten Radek to obsługuje i umnie te benchamarki działają. 06 potrzebuje też ps i vs 03, ale tez się uruchamia bez dwóch testów. Zmnień stery bo pewnie jakies stare.

ja jak puściłem na 9500*256bit@8 potoków to równo 4500 w 03ale z szachami w tle i nie tylko :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, musze tylko nowsze stery zainstalować

 

OC narazie nie ma bo wentylator hałasuje i prawie nie wieje, rozebrałem go ale nie mogę wyjąć z niego łożyska bo z jednej strony jest zasłonięte - wyciągał już ktoś łożysko z wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...