Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie za bardzo rozumiem - jak nie dotyka? Ten standartowy?

Dokladnie, rdzen nawet niedotyka radiatora standardowego.

Hmm jak dla mnie to raczej niemożliwe, bo od razu (jak tylko kupiłeś) byłyby zwiechy, albo by się po prostu zjarał. Musiałeś coś skiepścić, zobacz jeszcze raz czy wszystko poprawnie zamocowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest od nowego, pisalem na poczatku ze zdjelem radiator, bo doszlem ze to cos z temperatura na rdzeniu, bo dzieja sie jakies dziwne zeczy z nia, odziwo sie niezjarala (zawieszala sie po dluzszym graniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest od nowego, pisalem na poczatku ze zdjelem radiator, bo doszlem ze to cos z temperatura na rdzeniu, bo dzieja sie jakies dziwne zeczy z nia, odziwo sie niezjarala (zawieszala sie po dluzszym graniu).

Niebardzo mam pomysł :? Wyjdzie na to że założysz i będziesz strugał głupka - odeślesz bo się "komputer zawiesza" :D Nie mam innych pomysłów oprócz tego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebardzo mam pomysł  :? Wyjdzie na to że założysz i będziesz strugał głupka - odeślesz bo się "komputer zawiesza" :D Nie mam innych pomysłów oprócz tego  :wink:

 

Bedzie problem, paktycznie niema gdzie nozyka wlozyc - tak dokladnie shim przylega do PCB jadra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niebardzo mam pomysł  :? Wyjdzie na to że założysz i będziesz strugał głupka - odeślesz bo się "komputer zawiesza" :D Nie mam innych pomysłów oprócz tego  :wink:

 

Bedzie problem, paktycznie niema gdzie nozyka wlozyc - tak dokladnie shim przylega do PCB jadra.

Ale wiesz... "Nic na siłę - tylko młotkiem" :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem takich problemow, dalem co prawda dosc duzo pasty, ale bez przesady. Silencer dobrze lezy na rdzeniu i calosc bardzo dobrze sie podkreca, zachowujac pelna stabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie problemy jakie ma Nozgul są na każdym r9700 build by ati? Bo w poniedziałek przychodzi mi Arctic Cooling VGA Silencer i niechciałbym mieć niemiłych niespodzianek.

Przecież Nozgul od początku miał z tym problemy, jeżeli teraz Ci wszystko działa i możesz o/c, to po Arcticu też będzie grać i huczeć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Nozgul od początku miał z tym problemy, jeżeli teraz Ci wszystko działa i możesz o/c, to po Arcticu też będzie grać i huczeć  :wink:

Dokladnie, ja mam problemy juz na standartowym chlodzeniu.

 

 

p.s. Ufff, udalo sie, zaczelem papierem sciernym szlifowac shima, ale konca niebylo widac, a syfu wokul jadra sie zrobilo duzo, wiec sobie odpuscilem w obawie, przypadkowego porysowania jadra, Zabralem sie za pilowanie radiatora, pilnikiem - udalo sie :lol: , ale co sie napilowalem, to moje :wink:, wsumie musialem spilowac jakies 0,5 mm radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież Nozgul od początku miał z tym problemy, jeżeli teraz Ci wszystko działa i możesz o/c, to po Arcticu też będzie grać i huczeć  :wink:

Dokladnie, ja mam problemy juz na standartowym chlodzeniu.

 

 

p.s. Ufff, udalo sie, zaczelem papierem sciernym szlifowac shima, ale konca niebylo widac, a syfu wokul jadra sie zrobilo duzo, wiec sobie odpuscilem w obawie, przypadkowego porysowania jadra, Zabralem sie za pilowanie radiatora, pilnikiem - udalo sie :lol: , ale co sie napilowalem, to moje :wink:, wsumie musialem spilowac jakies 0,5 mm radiatora.

Lepiej usun go calkowicie - a to, ze sie nie da nigdzie wcisnac ostrza - to jest zludzenie :wink: Tez tak mialem - wez zyletke i postaraj sie ja troche wcisnac pod jeden z rogow. Potem wez jakies cienkie ostrze - przykladowo nozyk do tapet - i DELIKATNIE wcisnij w to wczesniej 'rozmiekczone' zyletka miejsce i DELIKATNIE podwazaj. Zrob tak z kazdym rogiem - i kontynuuj, az shim odskoczy. tez sie balem, ze cos spartole (najbardziej, ze obetne jakigos rezystorka) - ale wyszlo spoko :)

A tak nawiasem, to tez mialem chwile zwatpienia i tez zaczalem pilowac - ale jest to operacja bardziej ryzykowna od nozyka ! Wiec zrezygnowalem...

 

 

A co do czyichs watpliwosci co do wiekszej wysokosci shima niz rdzenia - jest to prawda, a to, ze rdzen sie nie grzeje jest zasluga tego, ze zamiast pasty jest uzyty taki paskudny pomaranczowy glut - i jest go naaaprawde grubo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolisz że się niezgodze z twoją teorią xor, mianowicie po oderwaniu przyklejonego na gpu radiatora przez klej było widać rdzeń więc wcale ta róznica wysokości nie jest duża może się oczywiść zdażyć że ta róźnica będzie nieco większa niż na mojej karcie ale sądze że róznica będzie znikom, napewno też po zdjęciu tego zabezpieczenia poprawi się nieco chłodzenie ale niebędzie to drastyczna róznica i moim zdanim nie warto tego rószać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do czyichs watpliwosci co do wiekszej wysokosci shima niz rdzenia - jest to prawda, a to, ze rdzen sie nie grzeje jest zasluga tego, ze zamiast pasty jest uzyty taki paskudny pomaranczowy glut - i jest go naaaprawde grubo.

Eeee tam, bez przesady - w Ati chyba jednak muszą pakować różne shimy do różnych kart. U mnie (karta z komputronika na hynixach 3.6) zdjąłem oryginalny cooler, usunąłem gluta z rdzenia i z shima (tam też było go sporo) i po przesmarowaniu pseudosrebrnym titanem zalozylem arctica. Chodzi max 418 bez artefaktów i niemożliwe jest by rdzeń nie dolegał do radiatora, bo by dawno coś sie sfajczyło (a przynajmniej ostro wieszało) - a pasty dałem malutko. Tak więc nie jest powiedziane, że shim musi być wyższy niż rdzeń - najlepiej sprawdzić jak jest smarując rdzeń cieniusieńko pastą, przyłożyć nowy radiator i zobaczyć czy się na nim odcisnął ślad (ważne czy jest równy, kwadratowy, czy np. przylega tylko częściowo). I tyle...

 

UPDATE:

A w ogóle, to najpewniej to zależy od tego ile się im w fabryce pacnie gluta pod shima...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej usun go calkowicie - a to, ze sie nie da nigdzie wcisnac ostrza - to jest zludzenie :wink: Tez tak mialem - wez zyletke i postaraj sie ja troche wcisnac pod jeden z rogow. Potem wez jakies cienkie ostrze  - przykladowo nozyk do tapet - i DELIKATNIE wcisnij w to wczesniej 'rozmiekczone' zyletka miejsce i DELIKATNIE podwazaj. Zrob tak z kazdym rogiem - i kontynuuj, az shim odskoczy. tez sie balem, ze cos spartole (najbardziej, ze obetne jakigos rezystorka) - ale wyszlo spoko :)

A tak nawiasem, to tez mialem chwile zwatpienia i tez zaczalem pilowac - ale jest to operacja bardziej ryzykowna od nozyka ! Wiec zrezygnowalem...

 

A co do czyichs watpliwosci co do wiekszej wysokosci shima niz rdzenia - jest to prawda, a to, ze rdzen sie nie grzeje jest zasluga tego, ze zamiast pasty jest uzyty taki paskudny pomaranczowy glut - i jest go naaaprawde grubo.

Spoko, tylko musialbym zainwestowac w nowe chlodzenie, bo zakladac stary radiator, z tymi smiesznymi zapinkami na sprezynkach to troche za duze ryzyko, ukruszenia rdzenia. Jeszcze jedno, czy komus po wgraniu biosu od PRO, wiesza sie komp??, czy tylko ja mam pecha??, nadmienie, ze wogule zabralem sie za radiator z zoltym glutem :lol:, bo tez mi sie szopki takie dzialy po modzie na pro, i myslalem ze to wina wlasnie tego ze rdzen nieprzylegal, do radiatora, objawia sie to Vrecower-ami, i wylanczaniu monitora ( a dzwiek i system dalej sa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno pytanko odnośnie updatu BIOSu karty. Zacząłem robić tak jak kucyk opisał na początku topica, zrobiłem sobie pod DOSem backup BIOSu i chciałem sprawdzić go w radedicie (tak z ciekawości) - Radedit go otwiera, ale podczas ładowania pisze, że Error: Checksum Bad (ale jak już otworzy to wszystko się zgadza tj. taktowanie, vendor itp.). BIOS od herca otwiera się normalnie. Oba pliki mają taki sam rozmiar. Spotkał się ktoś z tym? Bo się trochę wystrachałem (chciałbym updatować BIOS bo liczę, że wycisnę troche więcej z pamięci, a vmoda robić nie chcę, bo stracę gwarancję) i boję się że coś się spieprzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki przenosze sie z pytaniem tutaj

 

...

 

 

no wiec tak troche zaczalem sie bawic w podkrecanie mojego radka i tu spotkala mnie niemila niespodzianka ... wczoraj jak podkrecilem do wartosci 310 rdzen 300 pamieci chodzilo wszystko ok a dzisiaj przy takich samych a nawet mniejszych ustawianiecha zaliczylem reset i ciagle wylazi na pulpit z 3d marka ... czyzby zasilacz nie dawal rady , tylko dlaczego wczoraj chodzilo a dzisiaj nie ?? stery omegi na cat 4.1 reszta zlomu w podpisie , i jeszcze napiecia sprawdzalem w sytemie (sisoft i speedfan ) 5v - 4.89 najmniej 4,81 reszta w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to to raczej nie jest, mam podobna do ciebie konfiguracje i nawet odrobine gorsza zasilke (Chieftec 360W single fan, a nie dual), a mimo dosc wysokiego podkrecenia zarowno procka, jak i grafy, wszystko ladnie smiga, zero zwisow i scinek w grach/benchmarkach.

 

Mozesz masz taki problem jak ja mialem z moim radkiem, cos bylo schrzanione w oryginalnym chlodzeniu ATI - niby na poczatku dawalo sie podkrecic, ale po jakims czasie zaczynaly sie zwisy, az w koncu w ogole sie nie dalo podkrecic ani rdzenia, ani ramu nawet o 1 mhz. Pomogla dopiero zmiana chlodzenia na Arctic VGA Silencer + radiatory na ram... Moze po prostu zle mi (a teraz i tobie...) przylozyli tego zoltego gluta miedzy wiatrak a rdzen ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem Radeona 9700 128MB 275/540 OEM. Ma pamięci Samsunga 2,86ns. Chodzi jako R9700PRO bez problemu czyli 325/620. Dziwi mnie tylko czemu pamięci przy 650 MHz wywalają artefakty? (czarne kropeczki w 3D03 test proxykon, troll) jak powinny wyciągnąć nominalnie 700MHz? Jak sprawdzić czy aby moja karta to nie jest R9500 przerobiony na R9700 przez odblokowanie 4 potoków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej ten komunikat  8)

Dzięki! Zapodałem BIOS od herca i faktycznie pamięci lepiej się kręcą. Kartę puściłem na razie na 418/337 i ZERO artefaktów (poprzednio pojawiały się przy ok.328) Jak założę jakiś wentyl chłodzący pamięci to popróbuję wyżej. Jedyny kwas, to że w Orbie wynik figuruje już nie jako R9700 (gdzie byłem drugi dla FM approved drivers) ale na R9700Pro gdzie jestem na 163 miejscu... :? Ale kto by się tym przejmował :D Chwała radkom z komputronika! Karta za 900 kręcąca się do wydajności karty za 1500 - doprawdy godny następca GF3 Ti450 GS Gainwarda jeśli chodzi o OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolisz że się niezgodze z twoją teorią xor, mianowicie po oderwaniu przyklejonego na gpu radiatora przez klej było widać rdzeń więc wcale ta róznica wysokości nie jest duża może się oczywiść zdażyć że ta róźnica będzie nieco większa niż na mojej karcie ale sądze że róznica będzie znikom, napewno też po zdjęciu tego zabezpieczenia poprawi się nieco chłodzenie ale niebędzie to drastyczna róznica i moim zdanim nie warto tego rószać

Ha - u mnie nie tylko bylo tego w cholere i troche, ale nawet jeszcze wiecej ! Mialem tego ponad 0.5 mm nad rdzeniem :!: Po wyczyszczeniu gluta (cholerstwo nie schodzi spirolem :evil: ), nalozeniu ceramique, zaaplikowaniu wypolerowanego na lustro oryginalnego coolera i przykreceniu go srubami - a tu nie zaluje sily - trzeszczalo az milo - a oc zero ! Po testach zdjalem - i co widze ? Na radiatorze ledwo 2 maciupkie slady po pascie... dobrze, ze zbyt dlugo nie mialem jej podlaczonej ! No, to posprawdzalem - po nalozeniu pasty i solidnym docisnieciu reka radiatora nie pozostawalo na nim nic a nic pasty... Dlatego go usunalem. Natomiast jesli piszecie, ze Wy takich problemow nie mieliscie - obstawialbym tak jak SikohR78 klej, ktorym jest przyklejony shim - u jednych jest go grubiej, u innych ciniutenko. Ale i tak radzilbym na wszelki wypadek go usunac :D Ale jakiegos cudownego wzrostu nie zauwazylem - kolo 7MHz na rdzeniu, i przy przekreceniu tylko zdecydownaie mniejsze artefakty :P Ale te kilk MHz to kazdym razie wiecej niz 0 :D

 

Do wszystkich majacych klopoty ze zwisami - wylaczcie (jak juz tu to padalo) VPURecover - mi sie tez komp wieszal, po wylaczeniu tego ustrojstwa nastopila istotna poprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPURecover wylaczylem to badziewie i chodzi jako PRO ...

Czyli masz ten sam problem co ja, tez wylaczylem te cholerstwo, i juz jest wszystko wporzo jako pro, jednak zastanawia mnie dlaczego sie on wywala, moze zeczywiscie wskazuje ze cos jest nie tak z karta po przerobce, niech sie wypowie ktos kto zna VPURecover.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPURecover wylaczylem to badziewie i chodzi jako PRO ...

Czyli masz ten sam problem co ja, tez wylaczylem te cholerstwo, i juz jest wszystko wporzo jako pro, jednak zastanawia mnie dlaczego sie on wywala, moze zeczywiscie wskazuje ze cos jest nie tak z karta po przerobce, niech sie wypowie ktos kto zna VPURecover.

u mnie wywalal sie przy podkrecaniu karty bez zmiany biosu czyli pewnie jest to jakis kolejny "sprytny" pomysl na zniechecenie do podkrecania pod przykrywka czegos pozytecznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie O/C, a konkretnie wykrywania artefaktów. W jaki sposób je wykrywać? Bo zauważam dziwną rzecz. Czasami np. w 3dmarku 2003 i ATI Tool (nie podkręcam nim, używam jako skanera artefaktów) nie ma artefaktów, a w "Halo" są. Czy to moze oznaczać, że zasilacz nie wyrabia i daje nizsze napięcia? To by się zgadzało, bo wiadomo, że wykorzystanie proca pamięci karty itp. wzrasta znacznie gdy włączymy grę... Bo już nie wiem. Czasami jest tak, że komp stoi właczony przez kilka godzin, robie restart (taktowanie pozostaje takie samo) włączam Halo... artefaktów poczatkowo nie ma, ale pokazują się po kilkunastu sekundach. W halo artefakty pojawiają mi się w postaci niebieksich pikselów wyskakujących gdzie im sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...