Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

To dlaczego mam zmieniać bios ?

bo radka 9700 nie przekręcisz bez zmiany bisu bo jest blokada - kurcze to jest opisane nawet w tym temacie

nie prawda, nie dla każdego przypadku...

zmieniamy BIOS dlatego, ponieważ oryginalny ma bardzo wyżyłowane timingi dla pamięci co nie pozwala na zbyt wysokie OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mam zmieniać bios ?

bo radka 9700 nie przekręcisz bez zmiany bisu bo jest blokada - kurcze to jest opisane nawet w tym temacie

nie prawda, nie dla każdego przypadku...

zmieniamy BIOS dlatego, ponieważ oryginalny ma bardzo wyżyłowane timingi dla pamięci co nie pozwala na zbyt wysokie OC

może nie będę się spierał - zaraz poszukam - a może masz gdzieś odnośnik do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mam zmieniać bios ?

bo radka 9700 nie przekręcisz bez zmiany bisu bo jest blokada - kurcze to jest opisane nawet w tym temacie

nie prawda, nie dla każdego przypadku...

zmieniamy BIOS dlatego, ponieważ oryginalny ma bardzo wyżyłowane timingi dla pamięci co nie pozwala na zbyt wysokie OC

u mnie chodzil na starym biosie 325/310 pochodzil tak z tydzien pokatowalem go troszke i pozniej wgralem tego biosa od pro , wyniki w markach troche spadly pewnie przez "spokojniejsze timingi" ale tak zostawilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie będę się spierał - zaraz poszukam - a może masz gdzieś odnośnik do tego

Mam w głowie :D

Mój się kręcił, ale słabo. Po zmianie BIOSu kręci się rewelacyjnie (jakna te pamięci) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu było tak brzydko, ale tak sie dzieje jak robie jakieś mieszanki w ustawieniach, przy wszystkima na low albo wszystkim na Very High (ale bez AA) jest dobrze, tak jak tu: http://www.members.lycos.co.uk/trevorius/far2.JPG ale znowu przy wszystkim na full tnie bardzo i non stop wczytuje :( Może to sam Far Cry ma problemy z ATI, ale podobno ma to zostać poprawione. Wydaje mi się że mam o wiele za mało RAMu do tej gry :( No bo wiecie ja prowadzę oficjalną polską stronę Far Cry i przydałoby się, jakby gra chodziła fajnie :)

 

A co do tego podkręcania to czy jak za dużo przekręce to czy karta może się spalić czy co? Można jakoś temu zapobiec?

 

Ja dopiero teraz zacząłem się tym interesować więc może to zabrzmi głupio ... :oops: Jak ustawie w Riva Tuner sobie te częstotliwości i nacisne Ok to karta już jest podkręcona czy trzeba coś jeszcze zrobić i czy jak już podkręcę to jak sprawdzić czy jest stabilna :?: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty kombinejszon z tą kartą, ale u mnie na omegach 4.3 jest wszystko w jak najlepszym porządku :-/

Detale na very, woda na ultra, af x4 aa na medium, giera wygląda pięknie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty kombinejszon z tą kartą, ale u mnie na omegach 4.3 jest wszystko w jak najlepszym porządku :-/

Detale na very, woda na ultra, af x4 aa na medium, giera wygląda pięknie  8)

To może ja mam jakiś felerny egzemplarz?? :D A ten screen, czy tak powinna wygladać gra? Ja mam tego Radeon 9700 `build by ATI` 128MB DVI / tv bulk. Chciałbym go sobie podkręcić tak że mi strarczy jeszcze na jakiś czas. Ile jeszcze ta karta będzie w miarę dobra? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[To dlaczego mam zmieniać bios ? Przeciez np. Riva Tuner daje mozliwosc podkrecania. Teraz mam na 335/640 i nawet śmiga :) To potem jak bede chciał wyżej to musze se zmienić ??:)

zmiana biosu na PRO zwiększa mozliwości OC

Wcześniej na zwykłym biosie o takich wynikach mogłem tylko pomarzyć, a teraz prosze bardzo jest o wiele lepiej.

Na pierwszej stronie jest wszystko opisanie.

 

 

po pierwsze 9800pro zrobiłem z 9700 :-], po drugie tylko zegarami  8)

To nie powinienes pisać w opisie że masz 9800pro bo same zegary to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na moim kompie Celron 1,7 , 256 RAM i radek 9700 taki wynik w 3DMarku 2003 jest dobry?? :

Dołączona grafika

 

Na testach nie było zawsze płynnie :( A testy CPU do tragedia :D

 

To jest wynik na niepodkręconej karcie. [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stary , swietnie. ja na karcie bez oc przy tym procu co mam mialem 44xx , ty chyba troche podkreciles grafe bo cos mi sie nie chce wierzyc w taki wynik na celinie ;) ale moze stery ci zawyzaja wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zobaczcie sobie ile mam po podkręceniu na 325/620 :D

Dołączona grafika

 

Fajny LOL co nie  :?:  :lol:  

 

[/url]

heheh , niezle ;) mi tez sie wynik zmniejsza na fxie jak przekrece rdzen , moze to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zobaczcie sobie ile mam po podkręceniu na 325/620 :D

Dołączona grafika

 

Fajny LOL co nie  :?:  :lol:  

 

[/url]

heheh , niezle ;) mi tez sie wynik zmniejsza na fxie jak przekrece rdzen , moze to to?

To jak, mam zmniejszyć żeby karta była szybsza :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 4699 na niekreconej tak czy siak wyglada podejrzanie u mnie na defaultowym taktowaniu 276/270 jest 4376pkt a proc mam @ 2700+  :?

Dokladnie. Ja na Bartku 2500 niepodkreconym; Abit NF7-S; 256 RAM mialem 4266 markow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty kombinejszon z tą kartą, ale u mnie na omegach 4.3 jest wszystko w jak najlepszym porządku :-/

Detale na very, woda na ultra, af x4 aa na medium, giera wygląda pięknie  8)

Jakim cudem ta gra chodzi u Ciebie z ustawieniami na high i ultra płynnie? I jeszcze anizo?!!

Ja mam sprzęt jak w podpisie i wszystko mam na medium i czasem i tak nie jest najlepiej. No chyba, że miedzy sterami 4.2 i 4.3 jest taka róznica?

Ja używam Omeg 4.2.

Bez kręcenia grafy mam w 3D Marku 2001-15000 i w 2003-4400.

Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na moim kompie Celron 1,7 , 256 RAM i radek 9700 taki wynik w 3DMarku 2003 jest dobry?? :

Dołączona grafika

 

Na testach nie było zawsze płynnie :( A testy CPU do tragedia :D

 

To jest wynik na niepodkręconej karcie. [/img]

8O 8O Jakiś niesamowity wynik :idea: a może wskoczyło Ci na 800x600 :?: ??????? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na moim kompie Celron 1,7 , 256 RAM i radek 9700 taki wynik w 3DMarku 2003 jest dobry?? :

Dołączona grafika

 

Na testach nie było zawsze płynnie :( A testy CPU do tragedia :D

 

To jest wynik na niepodkręconej karcie. [/img]

8O 8O Jakiś niesamowity wynik :idea: a może wskoczyło Ci na 800x600 :?: ??????? :?:
Testy CPU same się na 800x600 przekręcały, ale stasznie działało. Sam nei wiem nie kłamię co mam jeszcze zrobic aby to udowodnić ja nie wiem chyba coś popsułem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu kupiłem w komputronku Radka 9700 by ATi z pamięciami Samsunga. Niestety karta nie kręci sie najlepjej. 305/305 to właściwie max żeby 3DMark2001se ukończył test.

Mam zasilacz 350W codegena :? i spore spadki 5V. W biosie odczytuje około 4,85V!!! 3,3 to około 3,1V.

Czu to nie może być przyczyną słabych możliwości OC? System jest 100% stabilny.

Wcześniej miałem 9500@9500pro8x1 (którego niestety uszkodziłem) i po Vmodzie szedł 405/660. Przed przeróbką 344/320.

Czy 9700 może mieć na tyle większy pobór prądu?

 

Na pamięciach nie mam radiatorów (zamówione i czekam na dostawę) i rozumiem że mogą się nie kręcić tak dobrze, ale rdzeń?

 

Już zamówiłem Chiefteca 420W, mam nadzieję że to pomoże.

 

Czy ktoś wie jaki czas dostępu mają te samsungi?

Warto zmieniać Bios na 9700pro w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak wy to robicie ze pamieci leca wam tak wysoko ja mam czarne plamki w 3dmarku 2k3 powyzej 278mhz :cry: a tak fajnie sie te samsungi 2.8ns mialy krecic i co gorsza pamieci najprawdopodobniej nie są niedovoltowane :( moze ja mam po prostu takiego pecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty kombinejszon z tą kartą, ale u mnie na omegach 4.3 jest wszystko w jak najlepszym porządku :-/

Detale na very, woda na ultra, af x4 aa na medium, giera wygląda pięknie  8)

Jakim cudem ta gra chodzi u Ciebie z ustawieniami na high i ultra płynnie? I jeszcze anizo?!!

Ja mam sprzęt jak w podpisie i wszystko mam na medium i czasem i tak nie jest najlepiej. No chyba, że miedzy sterami 4.2 i 4.3 jest taka róznica?

Ja używam Omeg 4.2.

Bez kręcenia grafy mam w 3D Marku 2001-15000 i w 2003-4400.

Jakies rady?

Moje wyniki to 3dm03~5721 więc "mała" różnica jest. Na ustawieniach jakie był przy uzyskiwaniu tego wyniku gram w FarCry i jest naprawdę spoko 8)

 

rafa :arrow: zmień biosa to pogadamy, co ci szkodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu kupiłem w komputronku Radka 9700 by ATi z pamięciami Samsunga. Niestety karta nie kręci sie najlepjej. 305/305 to właściwie max żeby 3DMark2001se ukończył test.

Mam zasilacz 350W codegena  :? i spore spadki 5V. W biosie odczytuje około 4,85V!!! 3,3 to około 3,1V.

Czu to nie może być przyczyną słabych możliwości OC? System jest 100% stabilny.

Wcześniej miałem 9500@9500pro8x1 (którego niestety uszkodziłem) i po Vmodzie szedł 405/660. Przed przeróbką 344/320.

Czy 9700 może mieć na tyle większy pobór prądu?

 

Na pamięciach nie mam radiatorów (zamówione i czekam na dostawę) i rozumiem że mogą się nie kręcić tak dobrze, ale rdzeń?

 

Już zamówiłem Chiefteca 420W, mam nadzieję że to pomoże.

 

Czy ktoś wie jaki czas dostępu mają te samsungi?

Warto zmieniać Bios na 9700pro w tym przypadku?

Zobacz jakie masz oznaczenie pamięci, po zmianie na bios od Herca-Pro powinny Ci pójść wyżej. Napisz jak po wgraniu biosa i po instalce zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu kupiłem w komputronku Radka 9700 by ATi z pamięciami Samsunga. Niestety karta nie kręci sie najlepjej. 305/305 to właściwie max żeby 3DMark2001se ukończył test.

Mam zasilacz 350W codegena  :? i spore spadki 5V. W biosie odczytuje około 4,85V!!! 3,3 to około 3,1V.

Czu to nie może być przyczyną słabych możliwości OC? System jest 100% stabilny.

Wcześniej miałem 9500@9500pro8x1 (którego niestety uszkodziłem) i po Vmodzie szedł 405/660. Przed przeróbką 344/320.

Czy 9700 może mieć na tyle większy pobór prądu?

 

Na pamięciach nie mam radiatorów (zamówione i czekam na dostawę) i rozumiem że mogą się nie kręcić tak dobrze, ale rdzeń?

 

Już zamówiłem Chiefteca 420W, mam nadzieję że to pomoże.

 

Czy ktoś wie jaki czas dostępu mają te samsungi?

Warto zmieniać Bios na 9700pro w tym przypadku?

Zobacz jakie masz oznaczenie pamięci, po zmianie na bios od Herca-Pro powinny Ci pójść wyżej. Napisz jak po wgraniu biosa i po instalce zasilacza.

Z pamięci odczytałem:

K4D26323RA-GC2A; te od strony rdzenia karty mają dodatkowo jeszcze 313 a te z drugiej 310. Oprócz tego małym drukiem WFB059AB.

Ja nic z tego nie mogę odczytać.

 

Jak dostane zasiłkę na pewno opisze zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Z pamięci odczytałem:

K4D26323RA-GC2A; te od strony rdzenia karty mają dodatkowo jeszcze 313 a te z drugiej 310. Oprócz tego małym drukiem WFB059AB.

Ja nic z tego nie mogę odczytać.

 

Jak dostane zasiłkę na pewno opisze zmiany.

google :google:

 

i inne: tu i tu, następnym razem szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak za bardzo podkręcę to jest możliwość że karta się zepsuje ?? :( Duzo dałem i długo zbierałem to by była straszna strata chyba bym sie pochlastał :D

 

2. Nie mam żadnego dodatkowego chłodzenia w tej chwili. Czy nie lepiej byłoby się w coś najpierw zaopatrzyć, a dopiero potem bawić się w podkręcanie? Szczerze mówiąc nie wiem nawet jak się zakłada te urządzenia i co właściwie miałbym kupić do mojego "pupilka" :D

 

3. Czy np. za pół roku nie okarze się, że mój R9700 to szajs i nie opłacało się go kupować? Boję się że nie minie wiele czasu i znowu będę musiał zmieniać sprzęt :(

 

4. Kucyk >> ty grasz w pełną wersję Far Cry :?: Nie widziałem tam możliwości Ultra. Ja gram w demko może dlatego mam takie problemy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W demie nie ma możliwości ustawienia wody na ultra  8)

jest mozliwosc, ale przez podmiane jednego pliku i powoduje duzy spadek wydajnosci- u mnie z wszystkim na medium demo chodzilo gorzej niz pelna na high/v.high + woda na ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki czas dostępu mają te samsungi?

Warto zmieniać Bios na 9700pro w tym przypadku?

Jak samsungi to masz 2,8ns na bank.

Warto zmienić bios

Poczytaj sobie topic od początku.

 

Moje wyniki to 3dm03~5721

Widze że mamy tekie same wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić tego biosa na tego Herculesa, ale nie mogę ściągnąc tego programu flasciach!ącego. Link chyba nie działa. Jest jeszcze jakiś inny adres z którego mogę go ściągnąć, albo czy mógłby mi ktoś przesłać ten program na mojego maila ?? trevoor@gsi.pl

 

PS Czy można uszkodzić tym kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...