Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj masz

 

następnym razem wystarczy zrobić coś takiego :google:

A czy jak coś pójdzie nie tak, to może się na przykład karta uszkodzić?? I czy na pewno ten bios ruszy z moją kartą?? Mam tą z komputronika z pamięciami 3,3. A jakby co to idzie potem jakoś naprawić jakby poszło źle, po na piątek muszę zrobić pracę do szkoły na komputerze a to jest dość ważne więc się troszkę boję. Czy muszę do tego jeszcze jakieś radiatory dokupić czy coś w tym stylu czy wystarczy to co mam czyli sama karta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zmieniłem tego biosa, teraz wykrywa mi jako 9700 Pro:

 

Dołączona grafika

 

Zrobiłem test 3DMarka 2003 i... 4430 marków. Dziwne, bo na zwykłym niepodkręconym jeszcze 9700 miałem 4699 :!: Czemu tak jest. Pownienem wgrać stary bios? Czemu mam mniej punktów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Z pamięci odczytałem:

K4D26323RA-GC2A;

google :google:

 

i inne: tu i tu, następnym razem szukaj.

Dzięki za linki.

 

Sprawa jest dziwna; Samsung jako producent podaje że ten typ to 32ms czyli 3,2ns, natomiast Powercolor na swojej karcie 9800pro podaje że są to 2,86ns!? :?

Ale chyba samsung wie co produkuje? Maxymalna częstotliwość 350MHz to sporo i dziwie sie że nie u mnie nie chcą chodzić na 310!!!

 

Może ktoś wie czy napięcia zasilające układy, w tym wypadku pamięci są sterowane tylko przez elektronikę na płytce czy też ma na to wpływ bios karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zmieniłem tego biosa, teraz wykrywa mi jako 9700 Pro:

 

Dołączona grafika

 

Zrobiłem test 3DMarka 2003 i... 4430 marków. Dziwne, bo na zwykłym niepodkręconym jeszcze 9700 miałem 4699  :!:  Czemu tak jest. Pownienem wgrać stary bios? Czemu mam mniej punktów??

Bo ten bios jest do "podkręcania" - Hercules zapewne dał większe timingi i dlatego rośnie tak potencjał o/c. Poza tym, powinieneś wywalić całkowicie stery - tzn dodaj/usuń + driver cleaner, wtedy zainstaluj Omegi (ja używam(-łem) 3.7 i 4.2) i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zmieniłem tego biosa, teraz wykrywa mi jako 9700 Pro:

 

Dołączona grafika

 

Zrobiłem test 3DMarka 2003 i... 4430 marków. Dziwne, bo na zwykłym niepodkręconym jeszcze 9700 miałem 4699  :!:  Czemu tak jest. Pownienem wgrać stary bios? Czemu mam mniej punktów??

Bo ten bios jest do "podkręcania" - Hercules zapewne dał większe timingi i dlatego rośnie tak potencjał o/c. Poza tym, powinieneś wywalić całkowicie stery - tzn dodaj/usuń + driver cleaner, wtedy zainstaluj Omegi (ja używam(-łem) 3.7 i 4.2) i zobacz.

No okej spróbuje. Bez tego to jak sprawdzałem leci na 335/650 bez dodatkowego chłodzenia, artefaktów nie zauważyłem jak na razie po kilku scenach 3dmarka. To dużo 335/650?

 

PS Jakie polecacie chłodzenie do radków 9700 ?? Arctic Cooling VGA Silencer będzie dobry?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zmieniłem tego biosa, teraz wykrywa mi jako 9700 Pro:

 

Dołączona grafika

 

Zrobiłem test 3DMarka 2003 i... 4430 marków. Dziwne, bo na zwykłym niepodkręconym jeszcze 9700 miałem 4699  :!:  Czemu tak jest. Pownienem wgrać stary bios? Czemu mam mniej punktów??

Bo ten bios jest do "podkręcania" - Hercules zapewne dał większe timingi i dlatego rośnie tak potencjał o/c. Poza tym, powinieneś wywalić całkowicie stery - tzn dodaj/usuń + driver cleaner, wtedy zainstaluj Omegi (ja używam(-łem) 3.7 i 4.2) i zobacz.

No okej spróbuje. Bez tego to jak sprawdzałem leci na 335/650 bez dodatkowego chłodzenia, artefaktów nie zauważyłem jak na razie po kilku scenach 3dmarka. To dużo 335/650?

 

PS Jakie polecacie chłodzenie do radków 9700 ??

Ehh, naprawdę poszukaj np. Arctic Cooler i jakieś miedziane radiatory na pamięci (choć niekoniecznie) uporządkuj kable w budzie i zainstaluj jakieś "nawiewy". A wynik "w normie" a do rozgrzania karty proponuję np. grę Halo, Marki tez nie szkodzi ale musisz pokatować trochę żeby stwierdzić czy faktycznie nie ma art-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, naprawdę poszukaj np. Arctic Cooler i jakieś miedziane radiatory na pamięci (choć niekoniecznie) uporządkuj kable w budzie i zainstaluj jakieś "nawiewy". A wynik "w normie" a do rozgrzania karty proponuję np. grę Halo, Marki tez nie szkodzi ale musisz pokatować trochę żeby stwierdzić czy faktycznie nie ma art-ów.

A jest to cacko też dostępne w zwykłych sklepach czy tylko w internecie?? W moim mieście sklepy są, ale takie badziewne że szkoda gadać, a przez internet troszke nie chcę zamawiać, bo nie jest to drogie urządzenie a za przesyłke zapłacę naprawdę dużo :(

A co do tego rozgrzania, to Far Cry wystarczy :?: :lol:

 

jedna kostka 64 mb dziala a druga kostka jest wylaczona(czyt.zepsuta) 64 mb mozna to jakos naprawic?

Jak masz na gwarancji to chyba nie ma problemu co nie :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ehh, naprawdę poszukaj np. Arctic Cooler i jakieś miedziane radiatory na pamięci (choć niekoniecznie) uporządkuj kable w budzie i zainstaluj jakieś "nawiewy". A wynik "w normie" a do rozgrzania karty proponuję np. grę Halo, Marki tez nie szkodzi ale musisz pokatować trochę żeby stwierdzić czy faktycznie nie ma art-ów.

A jest to cacko też dostępne w zwykłych sklepach czy tylko w internecie?? W moim mieście sklepy są, ale takie badziewne że szkoda gadać, a przez internet troszke nie chcę zamawiać, bo nie jest to drogie urządzenie a za przesyłke zapłacę naprawdę dużo :(

A co do tego rozgrzania, to Far Cry wystarczy :?: :lol:

 

jedna kostka 64 mb dziala a druga kostka jest wylaczona(czyt.zepsuta) 64 mb mozna to jakos naprawic?

Jak masz na gwarancji to chyba nie ma problemu co nie :?: :lol:
Far Cry wystarczy (chyba - nie mierzyłem), a za przesyłkę dużo nie zapłacisz w siriusie przez Pocztę Polską możesz zamówić więc...

 

Odnośnie pamięci to trzeba pogadać z Berkutem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna sprawa. Wyłączyłem w biosie "fast writes", podniosłem napięcie na AGP o 0,2V, przestawiłem AGPx8 na x4!!! i karta nieznacznie lepiej się kręci. Przełączenie AGP x8 a x4 to różnica ok. 200 pkt. w 3DMark2001!? dziwne :o

Załorzyłem też długo oczekiwane radiatory na pamiątki i karta jak na razie chodzi 320/310. To już jakiś postęp.

 

Niestety obiecany mi przez firmę Apollo zasilacz Chieftec 420W nie dotarł bo mówią że go nigdzie nie ma. Dobrze że chcą oddać zaliczkę.

 

Doradźcie gdzie zamowić żeby był najszybciej; na tweak`u-jest dobra cena, na siriusie-trochę droższy ale do przyjęcia. Komputronik ma zdecydowanie najwyższą cenę więc odpada. A może jakieś inne dobre miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna sprawa. Wyłączyłem w biosie "fast writes", podniosłem napięcie na AGP o 0,2V, przestawiłem AGPx8 na x4!!! i karta nieznacznie lepiej się kręci. Przełączenie AGP x8 a x4 to różnica ok. 200 pkt. w 3DMark2001!? dziwne :o  

Załorzyłem też długo oczekiwane radiatory na pamiątki i karta jak na razie chodzi 320/310. To już jakiś postęp.

 

Niestety obiecany mi przez firmę Apollo zasilacz Chieftec 420W nie dotarł bo mówią że go nigdzie nie ma. Dobrze że chcą oddać zaliczkę.

 

Doradźcie gdzie zamowić żeby był najszybciej; na tweak`u-jest dobra cena, na siriusie-trochę droższy ale do przyjęcia. Komputronik ma zdecydowanie najwyższą cenę więc odpada. A może jakieś inne dobre miejsce?

www.chieftec.pl (skontaktowałem się osobiście i w kilka dni później miałem)

www.angela.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawostka - przelutowalem przez przypadek pewien rezystorek kolo rdzenia, i karta cos jakby lepiej bryka z AA... Jeszcze zrobie dokladne testy... Jak na razie wzrost o 21,12% wydajnosci przy 6xAA w 3dm2003. Ale moze to jakis burak...

 

UPDATE 02.04.2004 : oczywiscie wszystko co powyzej to prima aprilisowe kity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!!! Ten sklep angela.pl to rewelacja. Od razu zamówiłem sobie wymażony zasilaczyk :D . I to taniej!!! :!: :!: :!:

 

Swoją drogą zorientowałem się, że przepłaciłem za radiatory na pamięci. Tutaj TweakMonsterChrom są o 10zł tańsze niż na 4max.pl gdzie zamawiałem, czyli 20 zł w plecy :cry: . A drogą nie chodzi :?

Jednak same radiatory baaardzo polecam. Są tak gorące, że dotykając można się oparzyć, co świadczy że dobrze przewodzą.

 

Od razu podziele się wynikami z wczoraj w nocy.

Kartę udało się teraz ustawić maxymalnie 344/640. Na ekranie pojawiały się juz biale kropki, co wskazywałoby na przetaktowaną pamięć. Podnoszenie dalej częstotliwości powodowało zwiększanie ilości kropek.

Oprócz kropek sporadycznie powstawały kreski, to z kolei pewnie rdzeń już był blisko granicy, ale chyba by jeszcze poszedł.

 

3D Mark 2001se: 14478pkt.

3D Mark 2003: 5176pkt.

 

Dzisiaj wieczorem załaduje bios Herculesa.

 

Później może Arctic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawostka - przelutowalem przez przypadek pewien rezystorek kolo rdzenia, i karta cos jakby lepiej bryka z AA... Jeszcze zrobie dokladne testy... Jak na razie wzrost o 21,12% wydajnosci przy 6xAA w 3dm2003. Ale moze to jakis burak...

Ja poszukam jakiegoś od AF :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum www.ocedcompz.com.ru/gutwitz/forum/ kiedys pisali, ze na niektorych gfFX9700 wzrastala szybkosc aplikacji z AF pod wplywem... wydluzenia nozki od jakiegos tam ukladu. Nie pamietam ktorego, ale niezly LOL.

Ja juz nie bede eksperymentowal - wystarczylo mi przelutowywanie rdzenia. A naprawde - robienie tego lutownica kolbowa 100W jest cholernie wyczerpujace... Ale wszystko poszlo ok - tylko przez przypadek wylutowal mi sie jeden piep*** rezystorek - jeden z tych malutkich zaraz obok rdzenia... Jak go przylutowalem, to okazalo sie, ze troche nie w to miejsce, na ktorym byl wczesniej... :oops: Od tego czasu zauwazylem, ze z AA karta dziala szybciej, niz wczesniej. Niestety, nie jest to jednak az 21%, tylko srednio ok. 17. Ale i tak niezle :!:

I kto wie, Kucyk, moze ktorys inny poprawilby AF... :wink:

 

Aa - jutro bede testowal cosik - zdejme molexa (wtyczke dla niego z karty tez wylutuje) i przylutuje koncowki bezposrednio do karty - zmniejszy to straty energii zasilacz-karta. Powinien wzrosnac potencjal OC. Zyczcie szczescia :wink: :P

 

UPDATE 02.04.2004 : oczywiscie wszystko co powyzej to prima aprilisowe kity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu nosilem sie z zamiarem zainstalowania biosu od 9700 Pro tego co na poczatku tego tematu. Podchodzilem raczej pesymistycznie do tego bowiem moja karta na standardowym chlodzeniu chodzila na 380/325 po zalozeniu WC skoczylo do 390/330 myslalem ze juz nic wiecej nie osiagnie. A dzis po wgraniu biosu od PRO pamieci na karcie chodza na 345 i co dziwne mozliwosci na rdzeniu zwiekszyly sie do 405. Wynik 3dMark 2003 w podpisie 2001 nie posiadam juz na dysku i nie mam jak sprawdzic. Nie mam zadnych modow na karcie. POLECAM TEN BIOSIK!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil: U mnie po zapodaniu radkowi biosu od herca nic się nie zmieniło,tyle tylko że wykrywa go jako pro.I tak musiałem mu obniżyć taktowanie pamięci do 305 powyżej arty(czerwone kropki).Jestem ciekaw co jest z tymi pamiątkami skoro Kucyk kręci je aż na 340, zdradziłbyś TAJEMNICę :?: Mam na nich radiatorki :!: :idea: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wgrałem bios herca.

System wykrywa poprawnie jako 9700pro ale pojawiły się jakieś sporadyczne białe punkty. Na początku na teście POST 3-4 literki mają jaśniejsze piksele, a potem w windzie sporadycznie minimalne uszkodzenia czcionek i jak włączam 3D Marka lecą takie skośne pręgi. Są to jednak błędy pojedyńczych pikseli więc się tym bardzo nie przjmuje.

 

Możliwości OC rzeczywiście wzrosły.

Teraz mam 340/680 i to chyba jeszcze nie koniec możliwości. Jak w końcu doczekam się nowej zasiłki pewnie karta jeszcze troche ruszy.

 

 

Wyniki nie są oszałamiające, ale chyba wina leży tu po stronie windy. Jak wcześniej pisałem miałem 9500 który po pewnym czasie padł. A wlaściwie mu w tym pomogłem :twisted: . Wtedy właśnie kilka razy (co najmniej 5) zamiennie wkładałem RiveTNT :!: i radka i za każdym razem instalowałem albo ForceWare albo Catalisty.

Pewnie w systemie zrobił się niezły bajzel :)

3DMark2k1: 14588pkt

3DMark2k3: 5214pkt

 

A zatem zrobie formacik i na nowo zainstaluje system. Oczywiście pochwale się rezultatami.

 

Nadal FastWrite i AGPx8 powodują problemy. Wcześniej przy R8500 i 9500 tego nie było :!: :?: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie biosik od herca pozwolił na podkręcenie radka do poziomu 390/350, przed tym maksymalnie pamięci 325. Ustawienie pamięci na 360 juz widać przetaktowanie, przy 370 zaczyna sie niezła sieczka na ekranie. Może zwiększenie napięcia na pamięciach by pomogło ale jeszcze się nad tym zastanawiam.

 

Chłodzenie:

core - miedziany radiator 60x60x15

mem - ten sam radiator tylko pocięty

 

na wszystko dmucha dodatkowy wiatrak

 

W 3DMarku 2003 mam jakieś 5300 punktów.

 

Jak będą jakieś postępy to nie omieszkam poinformować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,następny tekst i porównanko 5900XT z 9700 : http://www.pclab.pl/print9395.html

Ale nasze radki znowu dostają,i testy niby wykorzystują też PS 2.0 :)

Porównaj sobie zegary 5900XT i 9700

A jak 9700 też taktowana była by tak jak 5900XT to jak myslisz która bedzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TROCHIM 8O jakie masz pamięci na swoim radku, ja z moimi hynixami 3,6 nie mogę podskoczyć ponad 305? Cz może to być wina płyty [ciach!]ianej, :?: zresztą na dniach będę zmieniał to się sam przekonam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...